LM.plSportNa wyjazdach lepiej niż u siebie. Wilki Wilczyn ograły lidera

Na wyjazdach lepiej niż u siebie. Wilki Wilczyn ograły lidera

Po dwóch porażkach z rzędu Wilki Wilczyn zanotowały wyjazdowe zwycięstwo w II lidze. W czterech setach zespół Tomasza Robaka pokonał Stal Grudziądz.

W sobotę wilczynianie mierzyli się z liderem tabeli grupy pierwszej. Dla Wilków był to dopiero drugi mecz wyjazdowy w tym sezonie. Zespół Tomasza Robaka potwierdził jednak, że w bieżących rozgrywkach lepiej czuje się na obcych halach, niż na własnym terenie.

Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla gości. Już w pierwszym secie Wilki pokazały, że powalczą z wyżej notowaną Stalą. Wilczynianie wygrali set 25:19. W drugiej części spotkania gospodarzom udało się jednak wyrównać wynik rywalizacji, dzięki wygranej 25:15.

W dwóch kolejnych setach stal jednak niemal nie istniała. Zarówno w trzeciej, jak i w czwartej części meczu Wilki wygrywały do dwunastu punktów. W całym spotkaniu zespół Tomasza Robaka zwyciężył 3:1.

Dzięki wygranej wilczynianie awansowali na czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem jedenastu punktów. Kolejne spotkanie Wilki mają zaplanowane na przyszłą sobotę. Na wyjeździe wilczynianie zagrają z Trójką Nakło.

Stal Grudziądz - Wilki Wilczyn 1:3 (19:25, 25:21, 12:25, 12:25).