Dzisiaj jest środa 18 września 2019, imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19581) SPORT FORUM FIRMY (5362) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 9oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zmarł wieloletni dyrektor SP3 - Ryszard Nijakowski ... (2)Szczepionka poróżniła konińskich radnych. Zadecydu ... (4)

"Pogotowie św. Mikołaja" ruszy ze zbiórką dla potrzebujących

Dodano: 27.11.2017 14:27
Źródło: LM.pl

Nie tylko dla dzieci, ale też dla osób starszych i potrzebujących zbierane będą w tym roku produkty żywnościowe w ramach akcji „Pogotowie św. Mikołaja”.

To już 22. edycja akcji organizowanej przez Bank Żywności w Koninie. Od 1 do 3 grudnia w godzinach 9:00 – 20:00 w 30 sklepach oraz dwóch galeriach handlowych pojawią się wolontariusze. Jak zwykle będą to harcerze, przedstawiciele Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej oraz uczniowie SP 7, SP9, I LO, III LO, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego, Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych, Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego oraz Zespół Szkół im. M. Kopernika.

- Ponad 400 wolontariuszy będzie wyposażonych w ulotki, identyfikatory i nasze koszulki – mówi Joanna Piekarczyk, dyrektor Banku Żywności w Koninie.

Tegoroczna edycja będzie jednak inna niż wszystkie do tej pory.

- Dostarczymy paczki nie tylko dzieciom, ale przede wszystkim osobom potrzebującym, starszym, samotnym i opuszczonym. Apelujemy, żeby wśród darów było najwięcej takich produktów jak: mąka, cukier, konserwy, czy olej. Oczywiście jak będą słodycze to też je zagospodarujemy – mówi Ireneusz Niewiarowski, prezes Banku Żywności w Koninie.

Na liście potrzebujących przygotowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie i Chrześcijańską Służbę Charytatywną jest już 500 nazwisk. Jak podkreśla Joanna Piekarczyk, nie jest ona jeszcze zamknięta. Pracownicy Banku Żywności mają nadzieję, że z zebranych darów uda się przygotować paczki również na wigilię w Domach Pomocy Społecznej. 

  • "Pogotowie św. Mikołaja" ruszy ze zbiórką dla potrzebujących

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A pan Ireneusz Niewiadowski co zaoferuje sam od siebie????
Dodano: 27.11.2017 14:44    Przez: ~Hmm
a 500 to po co dostają... bo się wszystko należy
Dodano: 27.11.2017 15:18    Przez: ~pincet...
A osoba starsza niepełnosprawna po 40 stce też dostanie???! Bo jakoś o nich widzę zapominacie a też powinni dostawać..czy ktoś się tym zainteresuje?!
Dodano: 27.11.2017 14:52    Przez: ~Ona
Przed wyborami wszyscy pomagamy
Dodano: 27.11.2017 15:59    Przez: ~Pn
O! Moja ulubiona Pani.
Dodano: 27.11.2017 14:37    Przez: ~Fan

KOMENTARZE

O! Moja ulubiona Pani.
Dodano: 27.11.2017 14:37    Przez: ~Fan
A jego żona pewnie zazdrosna i myśli co on z nią w tym biurze wyprawia. Albo raczej co ona z nim wyprawia
Dodano: 28.11.2017 08:54    Przez: ~Pn
A pan Ireneusz Niewiadowski co zaoferuje sam od siebie????
Dodano: 27.11.2017 14:44    Przez: ~Hmm
PO co ?
Dodano: 27.11.2017 16:08    Przez: ~Totalna
P. Niewiarowski od siebie może jedynie zaoferować ironiczny uśmiech,-,najlepiej to mu wychodzi.
Dodano: 27.11.2017 20:00    Przez: ~śmiech-to zdrowie
A osoba starsza niepełnosprawna po 40 stce też dostanie???! Bo jakoś o nich widzę zapominacie a też powinni dostawać..czy ktoś się tym zainteresuje?!
Dodano: 27.11.2017 14:52    Przez: ~Ona
Dostanie każdy. Wystarczy furą na parking przy USC podjechać. Biedni i potrzebujący nie dostaną.
Dodano: 28.11.2017 07:01    Przez: ~Pn
a 500 to po co dostają... bo się wszystko należy
Dodano: 27.11.2017 15:18    Przez: ~pincet...
Bo lepiej dać Polakowi niż sprzedać wszystko niemcowi
Dodano: 27.11.2017 15:32    Przez: ~Antituskirudi
Lepiej dać Polakowi , niż twojemu biskupowi.
Dodano: 27.11.2017 20:00    Przez: ~trulululu
Nie chciał byś pewnie 500 gdybyś wiedział ile dziecko kosztuje
Dodano: 28.11.2017 08:55    Przez: ~Pn
Zanim zostałam mamą zawsze mnie zniechęcaly te teksty ile kosztuje dziecko itd... Otóż dziecko nie kosztuje nic, no może dużo bólu przy porodzie! A jeśli chodzi o utrzymanie to nie przesadzajcie, ja nie mam wiele a moje dziecko dostaje wszystko czego potrzebuje, a podstawowe potrzeby spokojnie można zaspokoić za 500zl miesięcznie i jeszcze zostanie.
Dodano: 03.12.2017 14:05    Przez: ~Mama
Tusk by się wkurzył że pomagają a nie zabierają
Dodano: 27.11.2017 15:33    Przez: ~Pn
Tusk wróci, to na dzieci 500 zł zabierze, wydłuży wiek emerytalny, sprzeda resztę majątku narodowego a nas puści z torbami, jeśli dorwie się do władzy oczywiście.
Dodano: 27.11.2017 16:15    Przez: ~Angela
z pod prysznica słychać plusk,to Kaczora myje Tusk
Dodano: 27.11.2017 16:43    Przez: ~mj
I miałby rację,PO-lactwu nic się nie należy,bo to głupi naród.
Dodano: 28.11.2017 09:34    Przez: ~ajak
Napiszę to co zazwyczaj piszę w temacie tej instytucji: Papużki nierozłączki...
Dodano: 27.11.2017 15:33    Przez: ~Obywatel nr 1
Przed wyborami wszyscy pomagamy
Dodano: 27.11.2017 15:59    Przez: ~Pn
Człowiek z PO, takiemu nie wierzcie.
Dodano: 27.11.2017 16:10    Przez: ~Donoszą
Oni tu niby że pomagają a za plecami głosują przeciwko polsce
Dodano: 27.11.2017 16:12    Przez: ~ZDRAJCY
oni nie głosują przeciwko polsce, ale przeciwko temu gównu, które tym nieszczęsnym kraikiem włada. różnica myślę że i ideologiczna, i zasadnicza.
Dodano: 27.11.2017 18:39    Przez: ~podlipięta
macie pinset plus, mieszkanie plus i katotaliban plus. więc po co ta zbiórka? dziękuję reżymowi za siedem plus(złotych polskich podwyżki emerytury).
Dodano: 27.11.2017 18:41    Przez: ~wesołowski
To jest zbiórka dla tych z upadłego systemu rudego tuska
Dodano: 27.11.2017 19:35    Przez: ~Pn
Dlatego wlasnie juz nie pomagam w tych akcjach...dostaja to osoby ktorym wszystkie dodatki sie naleza i zmieniaja samochody jak rekawiczki bo cala reszte dostaja i nawet nie pracuja a Ci co potrzebuja tyraja na dwie zmiany zeby starczylo na podstawy bo dochod przekroczyl 20gr.
Dodano: 28.11.2017 08:46    Przez: ~.....
Zamiast chodzić do pracy stań w kolejce po dary.
Dodano: 28.11.2017 10:20    Przez: ~Pn
Co niektórzy wyciągają łapy do Państwa i nie pracując jakoś żyją z różnych zasiłków i darów. Nie mam ochoty wziąć się do roboty, zamiast pracować ja wolę leniuchować.
Dodano: 28.11.2017 16:32    Przez: ~Irek Dudek
Irek tylko co to za życie. Dwa tysiące zapomogi żenada