Dzisiaj jest czwartek 19 lipca 2018, imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (25244) SPORT FORUM FIRMY (5194) PRACA (97) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 18oC
Jutropogoda
24 / 15oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

IMGW: Intensywne opady deszczu z burzami oraz z porywistym wiatrem do 65 km/h

Polecamy:
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościSprawa Karola Skoczylasa z PiS trafi na sesję Rady ...

Sprawa Karola Skoczylasa z PiS trafi na sesję Rady Miasta

Dodano: 28.11.2017 14:19

Sprawa radnego Karola Skoczylasa trafi na sesję Rady Miasta Konina. Taką decyzję podjęli członkowie komisji statutowej, którzy rozpatrywali petycję KOD w sprawie wygaszenia mandatu radnego PiS.

Na środową sesję trafi więc dodatkowo projekt uchwały do rozpatrzenia przez całą Radę Miasta Konina. - Badamy konkretny zarzut – powiedział Wiesława Steinke, przewodniczący RM. Chodzi o usługi firmy K. Skoczylasa na rzecz miejskich jednostek (np. ozonowanie w SP 12, odkomarzanie w parku Chopina i usługi na rzecz miejskich spółek).

Podczas posiedzenia komisji, opinię wygłosił radca prawny urzędu i rady. Powołując się na inne orzeczenia sądu, nie znalazł sprzeczności w działalności radnego na rzecz miejskich jednostek. - Radny nie posługuje się żadnymi składnikami mienia gminnego - stwierdził radca prawny. - Mieniem jest własność i inne prawa majątkowe. Własność stanowią rzeczy ruchome i nieruchome.

Po wygłoszeniu opinii prawnej, Wiesław Steinke, potwierdził, że - zarzuty pod adresem radnego Skoczylasa są niezasadne. Radny do celów prowadzenia działalności gospodarczej nie wykorzystuje żadnych rzeczy stanowiących własność miasta (ruchomości i nieruchomości). Radny ponad wszelką wątpliwość nie wykorzystuje w swej działalności jakiegokolwiek składnika mienia miasta.

Członkowie komisji statutowej zastanawiali się jeszcze, czy sprawę przekazać do zbadania komisji rewizyjnej, ale w końcu w wyniku głosowania, zadecydowali o przełożeniu sprawy wygaszenia mandatu radnego Karola Skoczylasa do dyskusji całej Radzie Miasta podczas jutrzejszej sesji.

  • Sprawa Karola Skoczylasa z PiS trafi na sesję Rady Miasta
  • Sprawa Karola Skoczylasa z PiS trafi na sesję Rady Miasta
  • Sprawa Karola Skoczylasa z PiS trafi na sesję Rady Miasta
  • Sprawa Karola Skoczylasa z PiS trafi na sesję Rady Miasta

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

A gdyby byl dyrektorem szkoly i mial firme to moze wykonywac uslugi dla tej szkoly?oczywiscie na swoim sprzecie,przeciez to absurd
Dodano: 28.11.2017 15:22    Przez: ~Co to sie wyrabia
Kiedy rada rozpatrzy właściwość przetargu na działki w Wilkowie gdzie za ar zapłacono średnio3-4tyś.
Dodano: 28.11.2017 15:55    Przez: ~Radna
Fajna formuła ; uczciwy, tylko dlatego, że jest z PiS.
Dodano: 28.11.2017 16:32    Przez: ~am
Art. 43 ustawy samorządowej polecam radnym do przeczytania!
Dodano: 28.11.2017 16:51    Przez: ~wyborca
Tusk jest wrogo nastawiony do nas Polaków.
Dodano: 28.11.2017 17:58    Przez: ~Dlaczego ?

KOMENTARZE

Kodomici przyczepili sie jak wsza do kolnierza.
Dodano: 28.11.2017 15:05    Przez: ~brexit
Kiedy rada rozpatrzy właściwość przetargu na działki w Wilkowie gdzie za ar zapłacono średnio3-4tyś.
Dodano: 28.11.2017 15:55    Przez: ~Radna
Oj ten Tusk chyba już nie wygra wyborów jak on tak przeciw polsce
Dodano: 28.11.2017 16:20    Przez: ~Pn
Art. 43 ustawy samorządowej polecam radnym do przeczytania!
Dodano: 28.11.2017 16:51    Przez: ~wyborca
Ty Pn powyzej - już ci pisalem, zebys heby sobie Tuskiem nie wycieral bo do piet mu nie siegasz.
Dodano: 28.11.2017 17:52    Przez: ~Pn
Tusk jest wrogo nastawiony do nas Polaków.
Dodano: 28.11.2017 17:58    Przez: ~Dlaczego ?
Nie widze by Tusk byl wrogo nastawiony do Polakow. Raczej och broni przed nierzadem pissuarow.
Dodano: 28.11.2017 18:02    Przez: ~Pn
Pn, zmusili Cię do nierządu ? I z kim teraz ten nierząd uprawiasz ? Jak my mało o Tobie wiemy.
Dodano: 28.11.2017 18:41    Przez: ~Łysy górnik
G... o mnie wiesz Lysy gorniku vel Pn podszywaczu (i kilku innuych) wiec nie wysilaj się. Nie widzisz pissuarskiego nierzadu to do okulisty.
Dodano: 28.11.2017 18:53    Przez: ~Pn
I bądź tu dobry, chce facet coś zrobić za swoje to jeszcze zaKODowane UBywatele się czepiają. Dobrze że było ozonowanie w szkole, Dziękujemy .
Dodano: 29.11.2017 00:32    Przez: ~Mirek
Dostali zlecenie, tylko ciekawe od kogo jaka partia boi się radnego co patrzy na ręce w mieście?
Dodano: 29.11.2017 00:53    Przez: ~Rafał
KODowcy znów się ośmieszyli ha ha ha idźcie poskakać pod pałac
Dodano: 29.11.2017 00:57    Przez: ~loko
Oglądam tego dziada i nie wierzę co oglądam , KODowiec się czepia że radny wykonując ozonowanie dla szkoły gdzie wykryto groźne wirusy nie zapłacił za prąd ha ha ha. Inteligencja Ryśka lub Wielgus :)
Dodano: 29.11.2017 01:17    Przez: ~Ale jaja
Chyba radny podpadł KOD za patriotyzm i katolicyzm
Dodano: 29.11.2017 01:26    Przez: ~edzio
Ale pan radny pocisnął temu kolesiowi na końcu BRAWO. Za szkalowanie pana dobrego imienia powinien ponieś karę, niech płaci odszkodowanie. Trzymam kciuki za Pana.
Dodano: 29.11.2017 01:46    Przez: ~mieszkaniec
Dajcie mu spokój. Normalny chłop jak każdy inny
Dodano: 28.11.2017 15:06    Przez: ~Lenczyk
A gdyby byl dyrektorem szkoly i mial firme to moze wykonywac uslugi dla tej szkoly?oczywiscie na swoim sprzecie,przeciez to absurd
Dodano: 28.11.2017 15:22    Przez: ~Co to sie wyrabia
KOD i wszystko jasne ha ha ha towarzysze przestańcie się ośmieszać . Każdy wie że KOD to przybudówka tego kto da więcej. Pewnie SLD podkłada świnie bo nic na radnego nie mają i trzeba obsmarować.
Dodano: 29.11.2017 00:42    Przez: ~Waldek
Dlatego lewactwo mu nie da spokoju. Muszą go zmieszać z błotem bo jest niezależny. Nie jest na garnuszku układów miejskich
Dodano: 29.11.2017 00:48    Przez: ~pozdro
Ciekawe kto rzucił błotem na radnego ?
Dodano: 29.11.2017 00:52    Przez: ~Adam
Wiesiu,za ciebie prymitywny cwaniaczku też się zabiorą.Już wkrótce,a masz to jak w banku.
Dodano: 28.11.2017 15:39    Przez: ~bójsie
Tu p. Wiesław Steinke zachował się obiektywnie, gdyż stwierdził, że zarzuty wobec radnego są bezzasadne.
Dodano: 28.11.2017 16:13    Przez: ~Symp. PiS
Słyszałem plotkę że Steinke i Skoczylas są skoligaceni rodzinnie. Czy to prawda? Jeśli tak to jasne dlaczego jeden drugiego broni. Brakuje jeszcze do obrony ŻELAZNEJ ZOSI, a zapomniałem jest na oucie.
Dodano: 28.11.2017 17:59    Przez: ~Kali też chcieć
Moze nie wylizala Jarusiowi... i stad out.
Dodano: 28.11.2017 18:54    Przez: ~Pn
Czy zaczęła się już kampania komunistów?
Dodano: 29.11.2017 00:51    Przez: ~Edwin
KOD czepia się uczciwego człowieka, tylko dlatego, że jest z PiS-u.
Dodano: 28.11.2017 16:07    Przez: ~Obłuda
Kto się czepia to nie jest ważne ,ważne jest o co się czepia lub dlaczego się czepia?Radny powinien być czysty jak biała gołębica a nie jak gołębica która gubi pióra na każdym zakręcie.Tłumaczenie tego prawnika jest tłumaczeniem Kalego.
Dodano: 28.11.2017 16:15    Przez: ~cysorz
Fajna formuła ; uczciwy, tylko dlatego, że jest z PiS.
Dodano: 28.11.2017 16:32    Przez: ~am
Adam też był w PIS, tam sami uczciwi.
Dodano: 28.11.2017 18:02    Przez: ~Jarosław
W PiS-ie są sami uczciwi, jak sam zauważyłeś. PiS powinien być wzorem dla innych, ale inni nie chcą dobra Polski i Polaków.
Dodano: 28.11.2017 18:05    Przez: ~Dobra Zmiana
Przede wszystkim kraj niszczą pissuary wiec nie bardzo wiem dlaczego piszesz, ze inni szkodza Polsce. Najwiekszy szjodnik to bezzebny gnom zolliborski.
Dodano: 28.11.2017 18:56    Przez: ~Pn
Kiedyś takie tłumaczenie nazywano relatywizmem.
Dodano: 28.11.2017 16:27    Przez: ~Alfred Michalczyk
Oto czym się zajmuje RM.
Dodano: 28.11.2017 16:42    Przez: ~mr
A inwestorów jak nie było tak nie ma, a co za tym idzie pracy dla ludzi.
Dodano: 28.11.2017 18:08    Przez: ~Mieszkaniec
Na dodatek PiS jest na najlepszej drodze by zniszczyc rejon brakiem zgody dla odkrywki.
Dodano: 28.11.2017 18:57    Przez: ~Pn
Co wy chcecie od Karola? Na siłę chcecie go zniszczyć, ale to porządny człowiek i dobry radny
Dodano: 28.11.2017 16:59    Przez: ~gość
Nic takiego nie zrobił,rzeczywiscie to jest bezzasadne czepianie się człowieka,mandat wygasic? Chcecie ? Po co? Co odkomarzanie w parku Chopina wam się nie podoba? Lepiej żeby komary gryzły? i tam inne jeszcze usługi wam przeszkadzaja.Co to was obchodzi w tej radzie miasta?! wy tylko szkodzicie normalnym ludziom.Z robić coś dla ludzi źle nie zrobic nic też źle.Puknicie się w czoło członkowie komisji rewizyjnej.!!!
Dodano: 28.11.2017 17:23    Przez: ~Ha
Karol daj na luz nie broń samego siebie. Była afera madrycka, a teraz jest konińska z Brzeźna./
Dodano: 28.11.2017 18:01    Przez: ~Siusiak Adama
Ten wąchol niech się zajmie własną schorowaną matką.
Dodano: 28.11.2017 19:05    Przez: ~Obserwator
Wielu zwolenników ''dobrej zmiany '' liczy na przejęcie pełni władzy w naszym mieście. Nie wystarcza im jak widać możliwość załatwienia zleceń dla swych prominentnych przedstawicieli. Radny wszak wiele może. Chcą pełnej władzy i to władzy bez ograniczeń. Skoro KONSTYTUCJA nie jest w stanie powstrzymać dyktatorskich zapędów Pana Jarosława K, to dlaczego radni PiS mają przejmować się takimi subtelnościami jak etyka ?
Dodano: 29.11.2017 10:39    Przez: ~Alfred Michalczyk
Znam osobiście pana Skoczylasa, to miły i uczciwy człowiek..., że też takiego się czepiają. Na drugi raz to niech ich te komarzyce w parku podgryzą w sam mózg, może choć trochę zmądrzeją.
Dodano: 28.11.2017 19:10    Przez: ~Daria
Ile podpisow potrzeba aby odwolac radnego,wiem ze burmistrza lub wojta tak mozna,a jak jest z radnymi?
Dodano: 28.11.2017 19:54    Przez: ~Ciekawe
Pan radny Skoczylas może być grzeczny, uprzejmy, zaangażowany, przewidujący, pracowity a nawet .........święty. Ja uważam, że nie powinien w żaden sposób wykorzystywać swej pozycji do robienia interesów na styku z samorządem w którym pełni odpowiedzialną rolę radnego, czy to na tępieniu insektów, czy na pluciu na odległość. Za wiele uchodzi naszym radnym i politykom w ogólności. Martwi mnie też skłonność urzędników miejskich i ze spółek zależnych od miasta do wspierania aktywności gospodarczej radnego Skoczylasa. Oni też nie wiedzieli, że można postawić pytanie o etyczności tak rozumianej współpracy. ?
Dodano: 29.11.2017 10:48    Przez: ~Alfred Michalczyk
No i proszę w koninie PO I PiS w jędną trąbę dmucha, koalicja ich mać