Dzisiaj jest niedziela 18 sierpnia 2019, imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18426) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 19oC
Jutropogoda
21 / 15oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Mistrzostwa świata. Koniec marzeń Mateusza Sztrauc ... (0)Konin. Mieszkańcy mogą zdecydować o uchwale krajob ... (0)

Zaradna radna. Za grube tysiące złotych z miejskiego budżetu

KONIN JEST NASZ

Dodano: 29.11.2017 19:00

Od lat pozostaję pod wrażeniem pomysłowości i energii Urszuli Maciaszek, o której społecznych inicjatywach i działaniach nieustannie słyszymy za pośrednictwem konińskich mediów.

Podziwiając, niejednokrotnie zastanawiałem się, skąd radna Platformy Obywatelskiej bierze siły i pieniądze na te wszystkie festyny i pikniki rodzinne, przeglądy piosenki i inne imprezy w rodzaju „Bezpieczny powrót do szkoły”. Przestałem się dziwić, kiedy w moje ręce trafiło zestawienie dotacji, jakie tylko w pierwszej połowie tego roku trafiło do stowarzyszenia „Młodzi – Aktywni”, którego Urszula Maciaszek jest prezesem.

Na dobry początek roku pani radna dostała 24,5 tys. zł na zorganizowanie półkolonii zimowych w czterech konińskich szkołach podstawowych. Szcześciem w tym roku nie musiała już (lub jak kto woli - nie mogła), jak w latach poprzednich, osobiście kierować jednocześnie czterema „półkoloniami zimowymi z programem profilaktycznym, z dożywianiem i zajęciami sportowymi dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych”, toteż ufny w jej siły i możliwości koniński magistrat dorzucił dzielnej kobiecie jeszcze 53 tys. zł na prowadzenie świetlicy środowiskowej z dożywianiem i kolejne 15 tys. zł na „prowadzenie młodzieżowej grupy liderów PaT”.

następna
strona 1/2

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

I w tym miejscu IDEALNIE pasuje kontrastowy wręcz przykład jak to grupa MOTOKONIN (btw. najliczniejsze nieformalne stowarzyszenie pasjonatów motoryzacji w regionie) organizowała imprezę o nazwie "Ending Summer 2K16" na placu giełdy. Nie dość, że miejską imprezę zorganizowali za własne pieniąze (z tego co wiem było to raptem kilka tysięcy złotych) to jeszcze towarzysz prezydent próbował ją na siłę uwalić wymuszając na dyrektorze obiektu opłatę 500 zł za godzinę wynajmu placu. Koniec końców udało im się ten plac wynająć za symboliczne 100 zł, ale tylko dzięki, że radni i inni ludzie dobrej woli powiedzieli stanowcze NIE prezydentowi (chyba pierwszy raz). To jest modelowy przykład podcinania skrzydeł młodym ludziom przez koniński magistrat. Impreza się odbyła, bez indycentów i profesjonalnie, była straż, był ratownik, byli uczestnicy w ilości kilkuset aut, były konkursy i pokazy. I był ogromny żal organizatorów, bo wiem, że więcej już ...
Dodano: 29.11.2017 14:30    Przez: ~Mirek Walczak
To kiedy ta Pani ma czas na pracę i naukę w szkole???
Dodano: 29.11.2017 14:25    Przez: ~pracoholizm za zl
Jaka konkurencja??? Jak nikt nie ma szans żeby się przebić i coś dostać kiedy ta Pani wszystko dostaje co zechce!!
Dodano: 29.11.2017 14:27    Przez: ~realista
Każde działanie angażujące młodzież w ciekawy sposób należy pochwalić, ale też konkurencja dla tej Pani na pewno wszystkim zrobiłaby dobrze.
Dodano: 29.11.2017 14:24    Przez: ~filozof
Oj tak. Do tego jeszcze trzeba doliczyć fakt, że pracuje na etacie jako nauczyciel.... Kiedy to wszytko zrobić? a pieniążki lecą....
Dodano: 29.11.2017 14:26    Przez: ~kasakasa

KOMENTARZE

Każde działanie angażujące młodzież w ciekawy sposób należy pochwalić, ale też konkurencja dla tej Pani na pewno wszystkim zrobiłaby dobrze.
Dodano: 29.11.2017 14:24    Przez: ~filozof
Jaka konkurencja??? Jak nikt nie ma szans żeby się przebić i coś dostać kiedy ta Pani wszystko dostaje co zechce!!
Dodano: 29.11.2017 14:27    Przez: ~realista
Chwilę, ale Ona tych pieniędzy nie wydała na kosmetyki. Stara się coś robić, chwała Jej za to. Masło teraz kosztuje prawie 10 zł. Policzcie zatem ile kosztuje coś większego jak półkolonie ze śniadaniem w programie i wycieczką dla setki dzieci.?
Dodano: 29.11.2017 19:57    Przez: ~Wilk
Te fundacje to wielka fikcja !!! , NIK by sie przydal !
Dodano: 29.11.2017 20:24    Przez: ~swoj
Nudny jesteś Olejnik napisz wprost: Mi dejta!
Dodano: 29.11.2017 22:25    Przez: ~olo
Psy szczekają a karawana idzie dalej. Pani Ulo proszę dalej robić swoje. Róbmy swoje Drodzy Obywatele!
Dodano: 29.11.2017 23:17    Przez: ~Obywatel
Czy to miasteczko pożera choroba, korupcją zwana? Jeszcze nie ostygła i pewnie nie tak szybko ostygnie sprawa dezynsekcji, dezynfekcji, deratyzacji, a wylewa się znowu stróżka układu politycznego z kasą w tle? Czy magistrat nie może żyć bez kupowania zakładników, którzy zasiadają w ratuszu?
Dodano: 30.11.2017 04:37    Przez: ~bliźniak Kobrzyckiego
Za takie pieniądze to bym wysłał wszystkie dzieciaki do Dysneylandu w USA
Dodano: 30.11.2017 06:53    Przez: ~Masakra
zadna radna tak nie wazylinuje nowickiemu jak radna maciaszek a wiodomo jaka wazylina taka kasa
Dodano: 30.11.2017 06:55    Przez: ~anty
Panie Olejnik ,kto pana nakręcił ? ,nie każdego stać na ferie .Myślę że LM zorganizuje ferie chociaż na 10 dzieciaków było by miło, pozdrawiam
Dodano: 30.11.2017 08:22    Przez: ~postronny
Na kosmetyki może nie wydała ale za to na organizację wyjazdów na jakieś durne protesty KOD itp
Dodano: 30.11.2017 08:27    Przez: ~aaaaaaaaaaaaaa
Każdy jest zaradny za nie swoje pieniadze
Dodano: 30.11.2017 16:03    Przez: ~Poi
Cwaniara doi magistrat od lat !!!!
Dodano: 30.11.2017 18:49    Przez: ~Popaprańcy wynocha
To kiedy ta Pani ma czas na pracę i naukę w szkole???
Dodano: 29.11.2017 14:25    Przez: ~pracoholizm za zl
Trzeba to sprawdzic ? Kontrola by sie przydala !
Dodano: 29.11.2017 20:21    Przez: ~normalny
Oj tak. Do tego jeszcze trzeba doliczyć fakt, że pracuje na etacie jako nauczyciel.... Kiedy to wszytko zrobić? a pieniążki lecą....
Dodano: 29.11.2017 14:26    Przez: ~kasakasa
dziś w klubie bendzie bang! dziś w klubie bedzie bang...
Dodano: 30.11.2017 08:52    Przez: ~Green grenade
Mozesz mi odpowiedziec czego ona uczy?
Dodano: 15.12.2017 17:09    Przez: ~AntyPO
I w tym miejscu IDEALNIE pasuje kontrastowy wręcz przykład jak to grupa MOTOKONIN (btw. najliczniejsze nieformalne stowarzyszenie pasjonatów motoryzacji w regionie) organizowała imprezę o nazwie "Ending Summer 2K16" na placu giełdy. Nie dość, że miejską imprezę zorganizowali za własne pieniąze (z tego co wiem było to raptem kilka tysięcy złotych) to jeszcze towarzysz prezydent próbował ją na siłę uwalić wymuszając na dyrektorze obiektu opłatę 500 zł za godzinę wynajmu placu. Koniec końców udało im się ten plac wynająć za symboliczne 100 zł, ale tylko dzięki, że radni i inni ludzie dobrej woli powiedzieli stanowcze NIE prezydentowi (chyba pierwszy raz). To jest modelowy przykład podcinania skrzydeł młodym ludziom przez koniński magistrat. Impreza się odbyła, bez indycentów i profesjonalnie, była straż, był ratownik, byli uczestnicy w ilości kilkuset aut, były konkursy i pokazy. I był ogromny żal organizatorów, bo wiem, że więcej już ...
Dodano: 29.11.2017 14:30    Przez: ~Mirek Walczak
To nic!Niech Pan sprawdzi, na co idą pieniądze na tzw. promocję zdrowia i sport w mieście!!!Jakieś śmieszne klubiki jednoosobowe, tenis itd.,tam dopiero jest prywata!!!
Dodano: 29.11.2017 14:30    Przez: ~prawie kbo
Tylko zauważmy, że cały łączny budżet na dotacje na sport i rekreację wynosi na rok tyle ile dostają Młodzi - Aktywni. Ponadto jak poczytać oferty realizacji zadań publicznych Stowarzyszenia Pani Radnej (a są publicznie dostępne), to przykuwa wzrok, że za prowadzenie takich imprez jest tam przewidziane honorarium - może nie kokosy ale jest. Wiele klubów organizuje imprezy i zawody sportowe za zupełny frajer bo chcą, żeby się w Koninie coś działo i żeby ich dyscyplina sportowa się rozwijała...
Dodano: 29.11.2017 21:53    Przez: ~klubik nie-jednoosobowy
Weźmy pod uwagę ze gdyby nie starania pani radnej, większość konińskich dzieciaków, których rodziców nie stać na wypoczynek, nie skorzystało by z wakacji. W polkoloniach udział bierze co roku Ok 300 dzieciaków co w przeliczeniu na dziecko wynosi Ok 100 zł na głowę a dzieci maja codziennie zapewniony obiad, opiekę kadry i zajecia od rana do południa(fabryka wrażeń, wycieczki wyjazdowe) Wiec nie jest to chyba jednak taka wielka kwota jak mogłoby się wydawać
Dodano: 29.11.2017 14:50    Przez: ~Hejter
Tylko pani radna nie zrobiłaby tego bez pieniędzy z miejskiej kasy. A z tymi pieniędzmi zrobiłby to każdy, kto ma pojęcie o organizacji takich form wypoczynku.
Dodano: 29.11.2017 19:25    Przez: ~Belfer
Biednych dzieci jest garstka,reszta i tak płaci za taki wypoczynek.
Dodano: 29.11.2017 19:53    Przez: ~ewa
No chyba na to w kkońcu te pieniadze są! chybs dobrze, że korzysta wielu, że jest to widoccxne.
Dodano: 29.11.2017 21:35    Przez: ~nie czający
nie opowiadaj bajek , np, w Goslawicach nikt nie slyszal ze cos takiego istnieje, wiec dla kogo to robicie...
Dodano: 30.11.2017 06:36    Przez: ~nastepny przekret
Do Belfra - ale radnej chce się to robić bez względu za czyje pieniądze i chwała jej za to. A ty coś zrobiłeś kiedyś społecznie?
Dodano: 30.11.2017 10:26    Przez: ~hela
Hela, jakie społecznie? Przecież sama się tam zatrudniała!
Dodano: 30.11.2017 17:11    Przez: ~MySy
W Stowarzyszeniu Młodzi Aktywni pracuje wiele osób, jeszcze więcej współpracuje dla dobra setek Dzieciaków i Mieszkańców Miasta. Stowarzyszenie to nie tylko p.Urszula Maciaszek! Do takiego sukcesu i efektów przyczynia się wiele osób. Sama byłam kierownikiem w jednej z placówek w których półkolonie organizowało Stowarzyszenie. Czy to zazdrość???
Dodano: 29.11.2017 16:43    Przez: ~M.A
Oj znowu rozgoryczenie i żal Pana Olejnika ! Jako rodzic wyrażam sprzeciw dla Pana niesprawdzonych opini i oskarżeń! Czy ma pan świadomość ilu dzieciom pomaga Stowarzyszenie? Czy rozmawiał Pan z zainteresowanymi- od tego trzeba było zacząć. Może wreszcie ktoś zrobi z panem porządek!
Dodano: 29.11.2017 17:18    Przez: ~mama
Najlepiej jest krytykować i czepiać się wszystkiego. Dzięki p. Urszuli Maciaszek konińskie dzieci mogą brać udział w świetnych imprezach, koloniach, półkoloniach. Większość realizowanych projektów Młodzi Aktywni realizują w ramach otwartych konkursów ofert ogłaszanych przez UM. Jakoś brak jest w nich ofert tych ludzi, którzy maja dużo różnych i świetnych pomysłów. Na co czekają?, Czemu nie składają ofert? Skoro maja takie super pomysły to niech działają! Chyba, że pomysłów brak a jedyne umiejętności to krytykowanie innych.... Młodzi Aktywni otrzymują podobne dotacje jak TPD czy TIO (około 100 tys zł) na prowadzenie ognisk czy półkolonie. Wystarczy prześledzić wyniki konkursów żeby stwierdzić , że p. Maciaszek otrzymuje takie same środki jak inne organizacje konińskie. A imprezy organizowane przez nią zawsze są super, dzieciaki bardzo zadowolone z dużą ilością różnorakich zajęć. Właśnie dzięki zaangażowaniu Pani Prezes, ...
Dodano: 29.11.2017 17:35    Przez: ~Oburzona
Popieram Panią, ta kobieta robi naprawdę dużo dobrego
Dodano: 29.11.2017 19:33    Przez: ~Obserwująca
Oj robi .....robi.......ha .. ha .. !!!!
Dodano: 29.11.2017 20:27    Przez: ~!!!!
Co to ma być? To dla tej kobiety to chyba reklama.Skoro tyle jej wychodzi to tylko gratulować i wspierać. Widocznie nie ma lepszych, skoro w półkolonie zapisy trwają 1 dzień i zapisane 300 dzieci. Gratulacje dla wszystkich działających bo jeszcze złego słowa nie słyszałem a dzieciaki zadowolone Bardzo!
Dodano: 29.11.2017 18:09    Przez: ~Rodzic
Żałosne, bo po pierwsze stowarzyszenie wystawia pity bo sama je każdego roku dostaje,a po drugie chyba jako jedyna organizacja zaprasza do współpracy inne. Zarówno dzieci z Rio jak i TPD i PCK uczestniczą w akcjach organizowanych. pani Basia z TIO jest na każdej Pani Dagmara z TPD też :) więc coś nie do końca prawdziwe te informacje :(