Dzisiaj jest sobota 16 grudnia 2017, imieniny: Albiny, Zdzisławy, Adelajdy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (23517) SPORT FORUM FIRMY (5109) PRACA (41) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
1 / -2oC
Pojutrzepogoda
0 / -2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:
Polecamy:
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościMaszt niepodległości na Wale Tarejwy. Na obchody 1 ...

Maszt niepodległości na Wale Tarejwy. Na obchody 100-lecia

Dodano: 29.11.2017 14:20

Radny Zenon Chojnacki z Klubu PiS, zaproponował, aby z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości ustawić w Koninie okazały maszt z flagą.

Jako stosowane miejsce zaproponował rondo imienia Podoficerów Małoletnich w starej częśći Konina. Radny wzoruje się na maszcie, który widział w Warszawie. Ten koniński mógłby być jednak mniejszy i lżejszy niż ten warszawski. - Chodzi o to, aby zostawić namacalny znak przy okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości w 2018 – powiedział Zenon Chojnacki. - Warto pomyśleć o takim symbolu. Pod warunkiem, że Koninianie tego będą chcieli bo jeśli miało by to być robione przeciwko komuś to nie ma sens.

Pozytywnie na ten pomysł zareagował Józef Nowicki, prezydent Konin, który zaproponował, aby taki masz niepodległości ulokować na Wale Tarejwy.

- Ten pomysł bardzo mi się podoba – potwierdził prezydent. - Wał Tarejwy jest znakomitym miejscem , może tam na miejscu obecnego masztu, a nie na rondzie. Będziemy przedstawiać ten pomysł na zespole ds. obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości i myślę że znajdzie aprobatę. 

Maszt z flagą w Warszawie

fot. youtube.com

Czy chciałbyś postawienia masztu z flagą w Koninie na 100-lecie odzyskania niepodległości Polski?

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:masz niepodległości,   wał Tarejwy,   Konin,   Zenon Chojnacki,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

"Pod warunkiem, że Koninianie tego będą chcieli bo jeśli miało by to być robione przeciwko komuś to nie ma sens.".... Dobrze, ze o tym wspomnial. By nie bylo tak, jak z rondem, ze garstka mieszkancow (50 osob) decydowala o jego nazwie. A co z dziesiatkami tysiecy Koninian??
Dodano: 29.11.2017 14:39    Przez: ~Pn
Za rok to w Koninie będzie płacz a nie świętowanie jak będzie wiadomo że kopalnia i elektrownia się pakuje a decyzji odnosnie odkrywki ościsłowo nadal brakuje !!!!!
Dodano: 29.11.2017 14:43    Przez: ~Xyz
Nie doceniasz tego, że z chwilą odzyskania przez Polskę niepodległości mieszkasz we własnym państwie, mówisz własnym polskim językiem ?
Dodano: 29.11.2017 17:20    Przez: ~Patriota
Klakier - jesteś przedstawicielem skrajnych defetystów ktorzy każdą inicjatywę twórczą próbują zniszczyć w ten sam sposób tzn. odnisząc się do rzekomych zagadnieñ humanitarnych. Wszedzie zatem słychać po co to robić skoro tyle dzieci głodnych na świecie, lub tyle głodnych sierot tudzież zgwałconych kobiet. Tylko to nie jest rozwój. Trzeba pomagać innym, ale także się rozwijać. Czy ty klakier komuś pomogłeś? Wątpię ponieważ nie pisałbyś takich kocopołów.
Dodano: 29.11.2017 17:26    Przez: ~Wilk
Pn a komu ma przeszkadzać flaga? Chyba tylko fanarykom PO. pewnie wolelibyscie flagę UE. Ale tutaj zawsze będzie biel i czerwień :) jak najwięcej takich flag bo ciągle za mało eksponujemy swoją narodowość
Dodano: 29.11.2017 17:34    Przez: ~ponury

KOMENTARZE

"Pod warunkiem, że Koninianie tego będą chcieli bo jeśli miało by to być robione przeciwko komuś to nie ma sens.".... Dobrze, ze o tym wspomnial. By nie bylo tak, jak z rondem, ze garstka mieszkancow (50 osob) decydowala o jego nazwie. A co z dziesiatkami tysiecy Koninian??
Dodano: 29.11.2017 14:39    Przez: ~Pn
Dziura w budżecie. Dzieci chodzą kiepsko ubrane, głodne, wykluczone informatycznie do szkół a wam w głowach fajerwerki. Czego się nauczyliście w życiu? Komu taki masz jest potrzebny? Tym co mieszkania ogrzewają drewnem w starych, kopcących na potęgę piecach? Raczej nie. Sobie tylko pamiętniki stawiacie. Empatii więcej dla zwykłych, szarych i zagubionych ludzi.
Dodano: 29.11.2017 15:33    Przez: ~klakier
Nie doceniasz tego, że z chwilą odzyskania przez Polskę niepodległości mieszkasz we własnym państwie, mówisz własnym polskim językiem ?
Dodano: 29.11.2017 17:20    Przez: ~Patriota
Klakier - jesteś przedstawicielem skrajnych defetystów ktorzy każdą inicjatywę twórczą próbują zniszczyć w ten sam sposób tzn. odnisząc się do rzekomych zagadnieñ humanitarnych. Wszedzie zatem słychać po co to robić skoro tyle dzieci głodnych na świecie, lub tyle głodnych sierot tudzież zgwałconych kobiet. Tylko to nie jest rozwój. Trzeba pomagać innym, ale także się rozwijać. Czy ty klakier komuś pomogłeś? Wątpię ponieważ nie pisałbyś takich kocopołów.
Dodano: 29.11.2017 17:26    Przez: ~Wilk
Pn a komu ma przeszkadzać flaga? Chyba tylko fanarykom PO. pewnie wolelibyscie flagę UE. Ale tutaj zawsze będzie biel i czerwień :) jak najwięcej takich flag bo ciągle za mało eksponujemy swoją narodowość
Dodano: 29.11.2017 17:34    Przez: ~ponury
Klakier - dzieciaki z patologii maja teraz takie fony, ze ja moge pomarzyc (gaktx ze kupione na kredyt z antyproramu 500 plus ake to inna bajka). Do ponurego - Polska bez UE bylaby zasciankiem wiec flaga UE powinna byc obok polskiej. Mi ona nie przeszkadza. Pissuarom juz tak.
Dodano: 29.11.2017 17:41    Przez: ~Pn
W Stanach Zjednoczonych taki maszt jest w każdej wsi i problemów nie ma. Pañstwowość Stanów trwa znacznie krócej niż w Polsce, ale świadomość Amerykanów jest znacznie głębsza niż Polaków. Oni celebrują swoją narodowość. Polacy natomiast mają zakorzeniony wstyd, co jest spadkiem po latach zniewolenia komunistycznego, obecnej paranoi lewackiej i brukselskiej poprawności politycznej.
Dodano: 29.11.2017 17:47    Przez: ~Wilczek
Ten co porównuje...Stany zjednoczone do Polski. W stanach na swojej ziemi to co znajdę jest moje. A w tym pokomunistycznym kraju jakim jest Polska , od nowego roku za szukanie z wykrywaczem to do więzienia będą wysyłać.
Dodano: 29.11.2017 18:23    Przez: ~emigrant
Wilczek wyjaśnij mi jedno ,skoro teraz mamy taką wolność i prawdziwą demokrację. To dlaczego na mojej ziemi prywatnej to co znajdę należy do aparatu państwowego ?
Dodano: 29.11.2017 18:25    Przez: ~emigrant
emigrant, za PO na własnej posesji własnego drzewa nie mogłeś wyciąć bez pozwolenia, a tak chwalisz obecną opozycję.
Dodano: 29.11.2017 18:34    Przez: ~Zacznij myśleć po polsku
Czy ja napisałem ,że chwalę obecną opozycję ? Dla mnie PiS i Po to taka sama banda,która tylko okrada ludzi z zarobionych pieniędzy ,to tobie się tylko wydaje PiS jest lepszy,ale w czym ? W nakazach i zakazach jak Po ,nawet głupiego podatku od wzbogacenia 2% Wam nie zniosą , kupujesz auto za 2000 zł i płaciśz podatek od wzbogacenia ,bo to dobro luksusowe. Skoro tobie pasuje takie okradanie ludzi przez polityków czy to Po czy pis.to gratuluję myślenia.
Dodano: 29.11.2017 18:51    Przez: ~emigrant
Polska biało czerwona flaga jest naszym symbolem narodowym i to bardzo ważne dla wszystkich Polaków powinno być ,by swoje wartości uszanować i na tak równa 100 rocznicę odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny przez ciężko walczących Polaków,czesto też młodych ludzi którzy w obliczu walki musieli bardzo szybko dojrzeć, ta flaga musi powiewać na maszcie,bo tylko w ten sposób możemy podkreślić jak ważna jest dla nas Polaków Polska i dzień 11 listopada.Szanujmy nasza kulturę,chrzescijanstwo,dbajmy o bezpieczeństwo i nie pozwólmy ,,opluwac ,,Polski w Europie .
Dodano: 29.11.2017 22:31    Przez: ~Ha
Tylko proszę ę na obchody odzyskania niepodległości nie wpuszczać zdrajców co głosowali przeciw Polsce
Dodano: 30.11.2017 05:30    Przez: ~Pn
Za rok to w Koninie będzie płacz a nie świętowanie jak będzie wiadomo że kopalnia i elektrownia się pakuje a decyzji odnosnie odkrywki ościsłowo nadal brakuje !!!!!
Dodano: 29.11.2017 14:43    Przez: ~Xyz
co ma to wspólnego z obchodami 100 lecia odzyskania niepodległości? Uważam osobiście, że z tej okazji powinien powstać taki maszt lub inny obiekt. Następny wybudują już mieszkańcy wsi Konin za kolejne 100lat. Liczę, że prezydent miasta i rada poprą to bez sprzeciwu i tylko pozostanie Nam-mieszkańcom z wyprzedzeniem współdecydować co to będzie!
Dodano: 29.11.2017 15:10    Przez: ~lo TAK TAK TAK
Ten region i miastojuz sie konczy,wszystko idzie planowo jak pisano juz wiele lat temu,za 15 lat Konin bedzie liczyl 65.000,a w 2050 ,48.000 zobaczycie !
Dodano: 29.11.2017 15:16    Przez: ~Maciej
KWB i pak sami są sobie winni mogli nie rozpiepszac swoich zakładów pracy. Inne miasta nie mają takich molochow i radzą sobie świetnie. Nic nie stracimy. Może w końcu komuchy przestaną żyć tymi zakladami
Dodano: 29.11.2017 15:33    Przez: ~Al
Ali co ty piep..sz września ma woldzwagena i dzięki niemu miasto kwitnie zobaczysz w sklepach jak górnicy dostaną barburke co się będzie działo w sklepach bez tych kopalnianych pieniędzy region sporo straci ktoś podał kiedyś że na rok górnicy itp w koninskich sklepach wydają 550 milionów zł i teraz tej kasy zabraknie to co mamy pół miliarda mniej w obrocie w handlu z tych pieniędzy są pasje dla innych grup społecznych także takie gadanie że konin nic nie straci to czcza gadania stracą wszyscy czemu nagle miasto się tak uaktywniło żeby kopalnia przetrwała bo wiedzą że ten region już jest kiepski a bez kopalni to już jest tragicznie i tak to wyglada nie wspomnę jak konin gazem by musiał byc ogrzewany rachunki 30 procent do góry i dopiero się obudzimy z ręką w nocniku
Dodano: 29.11.2017 16:12    Przez: ~Czubus
Konin na węglu i na energetyce stał i stoi, jeśli węgla zabraknie wszystko upadnie, a zagraniczne markety nas nie wyżywią, a wręcz same podupadną. A o odzyskaniu przez Polskę niepodległości trzeba pamiętać, gdyż Ojczyznę mamy jedną.
Dodano: 29.11.2017 17:28    Przez: ~Energetyk
Czubus, gaz jest 3 razy drozszy od węgla wiec podwyzka bedzie nie 30% a 90%.
Dodano: 29.11.2017 17:44    Przez: ~Pn
Można i niekiedy nawet trzeba się spierać, dyskutować i kłócić na rożne tematy ale setna rocznica odzyskania niepodległości to ważna data i powinien powstać jakiś symbol, który uczci tą rocznicę.
Dodano: 29.11.2017 14:54    Przez: ~mieszczuch
A kto i za jakie pieniądze będzie to potem konserwowwac . Lepiej wydać ta kasę na coś bardziej pozytecznego. I co ten masz t pomoże ludzie czy wy nie macie na co kasy wydawać
Dodano: 29.11.2017 15:16    Przez: ~rafal
Symbolem Konina jest elektrownia i kopalnia no i oczywiscie Zygmunt Donald i sld którzy zaorali konin swoimi sprzedajnymi łapami
Dodano: 29.11.2017 19:35    Przez: ~Oo
Do Oo - Konin zaorze ale PiS. Niech tylko zablokuja odkrywke
Dodano: 29.11.2017 21:07    Przez: ~Pn
czy to miasto az tak rozkwita ze pan radny z braku innego zajecia mysli o stawianiu masztow? przeniesli nas do szwajcarii albo norwegii?
Dodano: 29.11.2017 14:58    Przez: ~kkkkk
Jak Pan z PO budował na byle górce maszy widokowe to było OK, a teraz co jest nie tak? Wnioskodawca z PiS? Przy okazji 100 lecia niepodległości zachowaj powściągliwość polityczną i skoncentruj się na tej dacie, wydarzeniu, kontrpropozycji a nie komentarzu dla jaj.
Dodano: 29.11.2017 15:11    Przez: ~lo
pietrzak proponował w warszawce "łuk triumfalny", macierewicz jakieś łupy, no to ten radny nie chce być gorszy...
Dodano: 29.11.2017 15:02    Przez: ~rr
Zboczeńcy mieli swoją tęczę, kilka razy podpalaną, pamiętasz ?
Dodano: 29.11.2017 17:46    Przez: ~Warszawa
Mi.to jedzie faszyzmem. Nie zgadzam się
Dodano: 29.11.2017 15:02    Przez: ~Kot kartofla
Flaga narodowa z faszyzmem? Chory człowiek.
Dodano: 29.11.2017 15:22    Przez: ~Heh
Wydaje mi się że zamiast kot kartofla możesz nazwać się nowoczesny debil.
Dodano: 29.11.2017 17:34    Przez: ~Pyrus
Amerykanie są dumni ze swojej flagi, a w trakcie śpiewania hymnu rękę kładą na sercu.
Dodano: 29.11.2017 17:37    Przez: ~USA
Kocie ty mi smierdzisz europarlamentem tam wszystko co polskie to faszystowskie niestety nawet wśród obywateli polskich którzy głosowali przeciwko swojemu narodowi
Dodano: 29.11.2017 19:37    Przez: ~Bb
Dobrze by było żeby Chojnacki to sfinansował z własnej kieszeni.
Dodano: 29.11.2017 15:15    Przez: ~1956
Niech sobie ten gość barana walnie
Dodano: 29.11.2017 15:18    Przez: ~Robcio
Oto jakich mamy Patriotów w Koninie, czy ci ludzie są godni tego, aby nazywano ich Polakami, wstydzą się polskiej flagi ?
Dodano: 29.11.2017 17:42    Przez: ~Polak
Konin jest czerwony
Dodano: 29.11.2017 19:37    Przez: ~Io
Radny Chojnacki ma pomysł na maszt a może zadeklarował też jego sfinansowanie, wtedy jestem na tak. Dobrze by było aby rajcy miejscy wraz z prezydentem sprawili w końcu, by do naszego biednego miasta ściągały duże inwestycje, bo gospodarczo nasz region wraz z miastem coraz bardziej podupada.
Dodano: 29.11.2017 15:21    Przez: ~ando
Miasto nie ma na co pieniędzy wydawać?
Dodano: 29.11.2017 15:24    Przez: ~mmm
1 z 3
123>>