Dzisiaj jest czwartek 2 kwietnia 2020, imieniny: Franciszka, Władysława, Urbana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17472) SPORT FORUM FIRMY (5473) PRACA (27) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 5oC
Jutropogoda
6 / 1oC
Pojutrzepogoda
7 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koło. Siedem mandatów karnych za zabronione zgroma ... (3)Konin. Policjanci dwukrotnie interweniowali przy s ... (6)

Tuż przed Barbórką zapadła decyzja w sprawie odkrywki Ościsłowo

Dodano: 30.11.2017 17:50
Źródło: LM.pl

Sprawę decyzji środowiskowej dla odkrywki Ościsłowo przeanalizuje po raz kolejny Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Poznaniu. Taka jest decyzja Generalnego Dyrektora Ochrony Śorodowiska w Warszawie. A to oznacza kolejne tygodnie, jeśli nie miesiące oczekiwania.

Budowa odkrywki Ościsłowo to być, albo nie być konińskiej kopalni. W ostatnim czasie informowaliśmy o stanowisku ZE PAK, które wnosiło o mediacje w sprawie kompensacji przyrodniczej, której brak był problemem w wydaniu pozytywnej decyzji środowiskowej. Podczas ostatniego posiedzenia sejmowej Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa zapewniano, że ostateczna decyzja co do odkrywki zapadnie niebawem. W końcu jest, choć nie takiego rozwiązania oczekiwali górnicy, którzy za kilka dni świętować będą Barbórkę. Z decyzji Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska wynika, że na ostateczne rozstrzygnięcie trzeba będzie znowu poczekać. A na to kopalnia czasu już nie ma. Poniżej prezentujemy w całości komunikat GDOŚ w sprawie Ościsłowa:

GDOŚ przeanalizował w drugiej instancji całą dokumentację dotycząca odkrywki Ościsłowo. Zarówno organ drugiej instancji (GDOŚ), jak i organ pierwszej instancji (rdoś) nie mają wątpliwości, że inwestycja miałaby znaczący negatywny wpływ na środowisko. Zatem pozytywna decyzja dla tej inwestycji może być wydana wyłącznie pod warunkiem wykonania przez inwestora kompensacji przyrodniczej, której wykonania nie podjął się inwestor w toku postępowania w pierwszej instancji.

Pismami do GDOŚ  (2 listopada i 29 listopada b.r.) inwestor zadeklarował wykonanie kompensacji, jeśli organ środowiskowy uzna ją za konieczną. Dodatkowo pismem z 17 listopada inwestor wniósł o przeprowadzenie mediacji między organem a stronami postępowania w sprawie „zakresu i konieczności przeprowadzenia kompensacji przyrodniczej”.

Mediacje możliwe są wyłącznie wówczas, gdy przemawia za nimi charakter sprawy, co oznacza, że uczestnicy postępowania mają możliwość wypracowania wspólnych ustaleń, co do sposobu rozstrzygnięcia. GDOŚ po przeanalizowaniu sprawy doszedł do przekonania, że w przypadku tej inwestycji i na tym etapie postępowania mediacje są niecelowe, ponieważ GDOŚ nie ma możliwości zmiany decyzji na korzyść inwestora w oparciu o informacje zawarte w aktach sprawy.

Mając jednak na uwadze deklarację inwestora o wykonaniu kompensacji oraz wniosek o przeprowadzenie mediacji, GDOŚ zdecydował o przekazaniu sprawy do ponownego rozpatrzenia do rdoś w Poznaniu. Projekt kompensacji, który musi wykonać inwestor, będzie nowym materiałem dowodowym w sprawie.  Żeby zachować dwuinstancyjność postępowania administracyjnego dla decyzji środowiskowej i dać możliwość uczestnictwa w postępowaniu wszystkim stronom postępowania, sprawa musi wrócić do regionalnej dyrekcji ochrony środowiska w Poznaniu. 

Podkreślić należy, że wyłącznie dobrze wykonany plan kompensacji i minimalizacji negatywnych oddziaływań na środowisko da inwestorowi możliwość uzyskania pozytywnej decyzji środowiskowej dla odkrywki Ościsłowo, co będzie przedmiotem szczegółowej analizy rdoś w Poznaniu.

  • Tuż przed Barbórką zapadła decyzja w sprawie odkrywki Ościsłowo

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jak to jest, że Niemcy do ogrzewania Turku mogą wozić swój węgiel z Niemiec A nam się zabrania wydobycia?
Dodano: 30.11.2017 19:06    Przez: ~Mb
Kopalnia dla regionu konińskiego jest tak samo ważna jak VW dla Wrześni. Tylko we Wrześni są mądrzejsi ludzie bo na VW nie plują.
Dodano: 30.11.2017 19:21    Przez: ~Krzos
to już chodzi o powiat koniński żeby tysiące osób nie straciło pracy, wtedy będzie bezrobocie...
Dodano: 30.11.2017 18:25    Przez: ~abc
Rolników zawsze źle a to kopalnia, a to niej rodzaj, a to klęska urodzaju... tylko mu wiecznie daj, na KRUS, dopłaty itd
Dodano: 30.11.2017 18:35    Przez: ~Sam
Chcesz likwidacji przemysłu w Koninie i kilku tysięcy bezrobotnych? Bo Taki skutek likwidacji największej firmy w regionie.
Dodano: 30.11.2017 18:40    Przez: ~Trwam

KOMENTARZE

Oscislowo musi powstac, zeby Konin nie byl wioska zabita dechami!
Dodano: 30.11.2017 18:02    Przez: ~Pn
Chyba Kleczew panie pn bo konin ma z tej kopalni gofno...
Dodano: 30.11.2017 18:10    Przez: ~Prawda
to już chodzi o powiat koniński żeby tysiące osób nie straciło pracy, wtedy będzie bezrobocie...
Dodano: 30.11.2017 18:25    Przez: ~abc
Nie istnieje nic takiego jak kompensacja przyrodnicza. Niech KWB PAK zaorze Pas Rdzy od Marantowa do Pątnowa. I tam zacznie produkcję rolną. To pogadamy.
Dodano: 30.11.2017 18:29    Przez: ~koparka
Brawo GDOŚ! Dobre info! Brak Ościsłowa to same minusy dla regionu M. In. Jeziora które ma być zasilane wodami z odkrywki
Dodano: 30.11.2017 18:32    Przez: ~Dobrze
Rolników zawsze źle a to kopalnia, a to niej rodzaj, a to klęska urodzaju... tylko mu wiecznie daj, na KRUS, dopłaty itd
Dodano: 30.11.2017 18:35    Przez: ~Sam
Wpływy z podziału podatków PIT pracowników, wpływają do gminy w której oni mieszkają. A to głównie Konin. Warto o tym wiedzieć geniuszu o nicku Prawda.
Dodano: 30.11.2017 18:36    Przez: ~JU
Chcesz likwidacji przemysłu w Koninie i kilku tysięcy bezrobotnych? Bo Taki skutek likwidacji największej firmy w regionie.
Dodano: 30.11.2017 18:40    Przez: ~Trwam
I do przodu :) dobra decyzja!
Dodano: 30.11.2017 18:42    Przez: ~Ktoś
Ktoś w końcu doszedł do wniosku, że brak odkrywki to same straty
Dodano: 30.11.2017 18:44    Przez: ~Pawo34
Jak to jest, że Niemcy do ogrzewania Turku mogą wozić swój węgiel z Niemiec A nam się zabrania wydobycia?
Dodano: 30.11.2017 19:06    Przez: ~Mb
Juz jest !
Dodano: 30.11.2017 19:07    Przez: ~Zibi
To się ekoterroryści zdziwią sromotnie ;)
Dodano: 30.11.2017 19:08    Przez: ~Heal
Kopalnia dla regionu konińskiego jest tak samo ważna jak VW dla Wrześni. Tylko we Wrześni są mądrzejsi ludzie bo na VW nie plują.
Dodano: 30.11.2017 19:21    Przez: ~Krzos
To teraz albo sprzedaje do państwa albo likwiduje krotka piłka
Dodano: 30.11.2017 19:24    Przez: ~Vvgg
No poprostu super prezent dla górników brawo jaj ten gdoś nie ma jaj jak boi się tej uni i tych pseudo ekologów nasłanych przez Niemców jak nie wiem co szkoda gadac jesteśmy skończeni po Koninie już jest masakra
Dodano: 30.11.2017 19:29    Przez: ~Koninianin
Kaczyński chce załatwić zygmunta przy okazj nas utopi
Dodano: 30.11.2017 19:36    Przez: ~U
Gdzie się podziała matka zbawicielka kopalni pani radna Zofia Itman?Przecież obiecała odkrywkę dla kopalni.
Dodano: 30.11.2017 19:39    Przez: ~I co?
Konin jest zabity dechami,lokalne układy dopełniają tego
Dodano: 30.11.2017 20:21    Przez: ~Kary
Pani Zofia w ostatnim momencie załatwi decyzję przecież Kaczyński obiecywał przed elektrownia że chce rozwijać ten region naprawdę nie wiem o co chodzi z tą koncesja skoro wszyscy chcą tej odkrywki i gminy i inwestor i większość społeczeństwa chyba że przed wyborami chce dac żeby mieć więcej poparcia dla pis
Dodano: 30.11.2017 21:20    Przez: ~Buu
Dajcie spokój z tym Ościsłowem, przekopią setki hektarów, zniszczą gospodarkę wodną w regionie, wytną setki hektarów lasów a węgla i tak tam jest na góra 10 lat.Niech zaczną myśleć i iść w stronę biogazowni czy innych źródeł wytwarzanie energii elektrycznej. Przystosować elektrownie do spalania słomy jak robią to w Dani, a nie marnują potężne ilości energii na produkcję peletu słomianego (pod Kleczewem) żeby go ponownie rozdrobnić w elektrowni jakby to nie można było bel słomy w elektrowni rozdrabniać.
Dodano: 30.11.2017 21:52    Przez: ~z okolic Ościsłowa
avatar ,,Zegarek" się sra bo jego czas się kończy wraz z końcem roku,kończy się czas na wywiązanie z umowy prywatyzacyjnej z której jak wiadomo się nie wywiązał,choć energetykę dostał od Rudego i ,,Aktora" za darmo.Powszechnie wiadomo iż miało być jak zawsze prywatyzacja,wyciśnięcie z ludzi i maszyn ile się da a później likwidacja,nawet ,, Zegarkowi" się w czarnych snach nie przyśniło by w region zainwestować choć grosik.PO przegrało wybory i się wszystko POsrało.Albo odda energetykę Skarbowi Państwa albo zapłaci 0,5 mld kary za to iż nie wywiązał się z umowy ,dlatego żadnej odkrywki ,,Zegarek" nie dostanie .Kaczor mu nie odpuści.Właśnie pada ostatni bastion ,,czeciejrp" sprzedajne sądy,nic ,,Zegarka" nie uratuje, została mu emigracja tam gdzie nie ma ekstradycji.Oglądałem konfę P.Jakiego Buduje największe więzienie w Europie będzie więc praca przy budowie dla osadzonych i nowe miejsca dla oszustów i złodziei z ,,czeciejrp"
Dodano: 30.11.2017 22:32    Przez: Tomasz Kobrzycki
nic nie musi a do pracy nie biadolenia fakt jest taki ze i wegiel sie skonczy myslec troche nie stekac
Dodano: 30.11.2017 22:37    Przez: ~j756
Powiem wam jak jest - ci co u nas mają dać ziemię pod odkrywkę to już są w 60-80% dogadani, reszta się dogaduje albo waha. Najwięcej krzyczą ci co nie mają być wykupieni. I wafla im chodzi o lasy czy jeziora - taka prawda
Dodano: 30.11.2017 22:45    Przez: ~Ościsłowiak
wyjadą na zachód, przecież w Kwb "nauczeni pracy, sami specjaliści", przywiozą eurasy , region sie bujnie, bo teraz kwb to gorzej niz rolnicy roszczeniowi są, a czasy sie zmieniły!!!!!, już bałery na vaty poiprzechodziły a torfiorze paczki i kolonie darmowe by chcieli 5x w roku
Dodano: 01.12.2017 08:44    Przez: ~teraz minusujcie
Właśnie dzięki kopalni Konin jest wioska. Ale to wina władz Konina które od lat wpatrzeni są w te PRL oskie molochy przez to Konin się nie rozwija. Połowa polskich miast nie ma takiego przemysłu i się doskonale rozwija. Oni muszą sobie jakoś radzić ściągają inwestorów. A u nas nic nie trzeba bo jest kopalnia, tylko jak dlugo. I nie mówcie że tak nie jest bo sami na codzień tu na LM narzekacie że tu nic w Koninie nie ma ludzie wyjeżdżają itd itd
Dodano: 01.12.2017 10:13    Przez: ~Al
Wasz ojciec donald Tusk i tak na was jeszcze swoje macki polozy
Dodano: 01.12.2017 10:15    Przez: ~Pn
No to torfiorze będą mogli nadal spać przy farelkach na koparce
Dodano: 01.12.2017 10:15    Przez: ~A
Nie rozumiem tych ludzi co tam pracują. Jak można się w dzisiejszych czasach tak się sponiewierac. Za marne 3 tysiące w błocie jak świnia tyrac. Nie macie godności? Ja w sklepie w galerii mam 2500 netto plus dodatki. I siedzę czasami coś tam pokaże klientowi
Dodano: 01.12.2017 10:20    Przez: ~Echhhhhh gamonie
Niejaki ''Kobrzycki'' wulgarny , obleśny prymityw, który ma problem z poprawną polszczyzną odkrywa swą prawdziwą twarz komucha. Tak, tak komucha, który wierzy, że jak państwowe, to lepsze.
Dodano: 01.12.2017 11:00    Przez: ~Alfred Michalczyk
Trwam. Co to jest kilka tysięcy bezrobotnych na region ponad 100000. Zresztą oni i tak nam nie są do niczego potrzebni. Pajacuja noszą głowy do góry uniesione. Zresztą oni nic w tym KWB nie robią. Nie są nam przydatne. W końcu to PRL
Dodano: 01.12.2017 14:29    Przez: ~Pn
Ech gamonie co się dziwisz jak 70 procent osób tam pracujących to w czwartek zaciera ręce bo jutro już piątek i się po robocie nawali odpowiednia praca dla takich ludzi
Dodano: 01.12.2017 18:38    Przez: ~Haha
Panie Trwam największego zakładu w Koninie nie zlikwidują bo to jest Urząd Miasta
Dodano: 04.12.2018 18:20    Przez: ~Rafał
Jarro kiedy zrobisz z dup złodzieji z POmuny jesień sredniowiecza
Dodano: 30.11.2017 18:05    Przez: ~Adam
Znowu pijaństwo na szatnia torfiorze bedzie
Dodano: 01.12.2017 10:16    Przez: ~Pn
Ja nie rozumiem czego tak się obawiają nasi "górnicy", na tym portalu w zakładce "PRACA" jest chyba 60 ofert pracy. Wolny rynek czeka na takich świetnych, pracowitych fachowców. Przecież oni się marnują w tej kopalni, za te nędzne pieniądze, za taką zbędną emeryturkę na 50 urodziny. Za te wszystkie niepotrzebne przywileje. Przecież to będzie dla reszty załogi w innych firmach ZASZCZYT pracować z takim fachowcem, tak ramie w ramie.
Dodano: 01.12.2017 12:54    Przez: ~Ahmed
Dajcie już spokój z ta kopalnia... Podatki idą do gminy Kleczew nie do Konina a praca a kto się lituje nad pracownikami innych branż którzy pracę tracą. Wielka Barbórka to już chyba bardziej tradycja dawnej świetności bo konin z kopalni nie ma nic grosza ani to w podatkach ani w czymkolwiek. A pracownicy no cóż współczuję wam ale ostatni zakątek dawnych czasów się kończy. A mówienie że miasto straci bo ktoś z kopalni zakop ów w biedronie czy lidlu nie zrobi jest śmieszny bo to ten bezrobotny będzie z głodu zdychal a chleb i tak kupić musi więc do pracy rodacy.. A jakoś mi powie bo to bo tamto bp kopalnia to powiem tak pracę zawsze można zmienić a bezrobocie mamy niskie...
Dodano: 30.11.2017 18:08    Przez: ~Prawda
Sama żółć z Ciebie wypływa. Gdybyś był pracownikiem Kopalni to też byś płakał zazdrośniku.
Dodano: 30.11.2017 18:24    Przez: ~NIE PRACOWNIK KOPALNI
A to zmień pracę - kto ci broni? Może zlikwidujemy twoje miejsce pracy bo to tylko jeden człowiek - kto by zauważył? Przecież i tak będziesz musiał jeść to nic wielkiego się nie stanie
Dodano: 30.11.2017 18:38    Przez: ~Twa
prawdy są trzy a ty jesteś zwolennikiem tej trzeciej "GÓWNO PRAWDA" a to że myslisz że górnik zwolniony pójdzie po chleb do biedronki to sie troche mylisz bo nawet ty stracisz prace a górnik wyjedzie za granice ściągnie rodzine i upadnie biedronka czy lidl i inni bo ty nawet nie bedziesz miał na ten chleb ................. przemyśl to co piszesz bo rzeczywiście jesteś zazdrośnikiem bo nie wiem co znaczy praca w upale w ubraniu roboczym czy w mróz deszcz i w błocie 8 godzin albo w nocy na maszynach gdzie wszystko się trzęsie przez całą zmianę ...................
Dodano: 30.11.2017 20:30    Przez: ~górnikześlesina
Pani/Pani prawda. Jak uzasadnisz iż kraj z niższym bezrobociem, z lepszą i wydajniejszą gospodarka od Nas stawia PONAD wszystko na energetykę z węgla i maksymalną eksploatację własnych złóż? Ten kraj to Niemcy i kilka dni temu starło się tam 2500 ekologów z polciją w Nadrenii Północnej-Westfalii. Akcja odbyła się z okazji wycinki 12 tys. letniego lasu pod kopalnię odkrywkową RWE. Policja niemiecka aresztowała TYLKO 800 ekologów. Hospitalizowanych jest kilkanaście osób; kamień rzucony w auto pracownika kopalni spowodował, że doszło do wypadku i są ranni. Do akcji użyto prywatne firmy ochroniarskie RWE a policja miała helikopter i wozy opancerzone. Sąd skazuje już ekologów. Ten sam sąd co odrzucił skargi ekologów na wycinkę tłumacząc, że kopalnia i RWE stabilizuje system energetyki krajowej i daje zatrudnienie ...(tylko)... 2000 osób!
Dodano: 01.12.2017 09:01    Przez: ~lo
Są tez oficjalne dane z UE: w 2005 roku zużycie węgla w Niemczech szacowało się na 81,3 miliony ton oleju ekwiwalentnego (Mtoe). Przez dziesięć lat zużycie to spadło do poziomu 78,3 Mtoe, czyli o ledwie 4%. Tymczasem w Polsce w 2015 roku zużycie węgla osiągnęło pułap 49,8 Mtoe i spadło w porównaniu do 2005 roku o około 10%. Co więcej, Niemcy odpowiadały za 48,2% unijnego wydobycia węgla brunatnego (Polska za 16,3%). Zatem bądźmy mądrzy przed szkodą a nie po szkodzie. Ratujmy PAK. Problem tylko jest z właścicielem PAK.
Dodano: 01.12.2017 09:03    Przez: ~lo 2
Torfiorze ciągle myślą że mamy socjalizm, komune i pewnie towarzysza Gierka u władz Polski. A tu mamy kapitalizm od '89 roku, to już 28 lat. Nic ich nigdy nie obchodziły zwolnienia i likwidacje innych zakładów i setki ludzi bez pracy, nigdy. Oni zawsze musieli mieć, a ktoś inny nie miał z czego żyć, to mieli to głęboko. A teraz płacz, szloch i wszyscy im muszą pomóc. Zarozumiali, zadufani w sobie i swojej kopalni, nigdy nikt ich nie interesował. Aż doszli do swojego końca. Ciekawe czy w KWB już wiedzą że w Koninie zmienił się ustrój i było i jest bezrobocie od 28 lat.
Dodano: 01.12.2017 12:27    Przez: ~qwerty
tez mi decyzja, haha
Dodano: 30.11.2017 18:14    Przez: ~abc
Bardzo dobra, jeżeli zarząd PAK nie potrafi przygotować dobrej dokumentacji i rozwiązań kompensacji przyrodniczej, to niech płacze nad swoją nieudolnością.
Dodano: 01.12.2017 23:19    Przez: ~Cieszę się
kraj obraz ksierzycowy zostaje odkrywce
Dodano: 30.11.2017 18:15    Przez: ~maeee
Każdy krzyczy za odkrywką, a gdyby tak ktoś zaproponował mu zrównanie domu rodzinnego z ziemią i wyprowadzkę, to już by tak pięknie nie było.
Dodano: 01.12.2017 23:20    Przez: ~Średniowiecze się skończyło
no to pięknie, przepychanek ciąg dalszy... a czasu coraz mniej. Najgorsza jest niepewność....
Dodano: 30.11.2017 18:18    Przez: ~xxx
Wysiedlenie tysięcy ludzi i zrównanie z ziemią kilkunastu wsi nie powinno być decyzją pochopną, której jedynym beneficjentem jest wielki koncern energetyczny. Myślę, że na pierwszym miejscu powinien być człowiek i czyste, zdrowe środowisko życia, a nie walizka kasy. No, ale zarządcy PAK mają różne priorytety.
Dodano: 01.12.2017 23:22    Przez: ~Smutno mi
Dlaczego nie chcą węgla z Adamowa, Kleczewa, nie wspomnę o zlikwidowanej odkrywce Władysławów. Ponoć jest tam jeszcze sporo węgla.
Dodano: 30.11.2017 18:21    Przez: ~Turek
Bo Niemcy swój przywiozą.
Dodano: 30.11.2017 19:01    Przez: ~Luniu
Niemiecki jest bardziej ekologiczny
Dodano: 30.11.2017 19:49    Przez: ~Juh
Niemcy węgiel robią z wiatru I to przez to
Dodano: 30.11.2017 21:21    Przez: ~I
Bo Niemcy to madry naród. Nie to co zawistne, pol skue swinie.
Dodano: 01.12.2017 06:19    Przez: ~Pn
Ponoć? Wydaje Ci się, czy wiesz? Bo to zasadnicza różnica. Jak byłem mały, to wydawało mi się, że Święty Mikołaj istenieje. Byłem głupi.
Dodano: 01.12.2017 23:23    Przez: ~Dżizas
Przecież ościsłowo powstać ma dla dobra konina ..........niiieeeee górników !!!!! szuje koninskie
Dodano: 30.11.2017 18:24    Przez: ~kazik
Skoro tak wam wszystkim zależy na tej odkrywce to przeprowadzcie się tutaj w okolice Ościsłowa zobaczycie jak to fajnie mieszkać obok i co na końcu zostanie z tej okolicy poza tym koniec kopalni to rzecz normalna co wy wszyscy myślicie że odkrywka Ościsłowo to 100 lat będzie góra 10 lat i w końcu co się stanie z kopalnią co będą kopać.
Dodano: 30.11.2017 20:04    Przez: ~ggg
~ggg bardzo dobrze powiedziane.
Dodano: 30.11.2017 21:34    Przez: ~mmmm
Do gg. Mieszkam w okolicy byłej odkrywki Władysławów i Ci powiem PRZESADZASZ. Strach ma zawsze wielkie oczy. CI których kopalnia wykupiła mają najlepsze domy na okolicy, powstaje jezioro z przeznaczeniem na wypoczynek. coś się działo w gminie gdy była odkrywka a teraz to bida bo gmina nie potrafi nawet jednego normalnego zakładu ściągnąć
Dodano: 30.11.2017 22:09    Przez: ~X
Złodzieje i przekręty tylko przedluzaja
Dodano: 30.11.2017 18:37    Przez: ~Złodzieje
Podziejuj PiS...
Dodano: 30.11.2017 19:36    Przez: ~Pn
przedłużają , bo za mało w łapę dostali
Dodano: 01.12.2017 12:20    Przez: ~jolka
"ggg" tam już jest dziura ....xd
Dodano: 01.12.2017 13:30    Przez: ~loo
Politycy z Konina mogą się nadymać niczym ropucha a i tak w tej sprawie ich zdanie decydentów nie interesuje.
Dodano: 30.11.2017 18:40    Przez: ~am
1 z 7
1234567>>