Dzisiaj jest sobota 16 grudnia 2017, imieniny: Albiny, Zdzisławy, Adelajdy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (23503) SPORT FORUM FIRMY (5109) PRACA (41) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
1 / -2oC
Pojutrzepogoda
0 / -2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:
Polecamy:
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościBarbórka w Koninie. Górnicy patrzą z nadzieją w pr ...

Barbórka w Koninie. Górnicy patrzą z nadzieją w przyszłość

Dodano: 4.12.2017 12:00

Górnicy patrzą jeszcze w przyszłość z nadzieją. Szefostwo konińskiej kopalni zapewnia, że wciąż walczy o zakład.

Barbórka w nieco gorszych nastrojach niż w ubiegłym roku. Tuż przed zeszłorocznym świętem przyszła wiadomość o wydaniu zgody na odrolnienie gruntów pod planowaną odkrywkę Ościsłowo. Teraz dokładnie w dniu Akademii Barbórkowej przyszła informacja o skierowaniu do ponownego rozpatrzenia sprawy odkrywki do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu.

- Będziemy pracować, żeby przygotować wszystko według linii, której oczekuje RDOŚ. Jesteśmy gotowi, żeby zamknąć temat i na następnej Barbórce życzyć sobie wszystkiego najlepszego, a nie rozmawiać o odkrywce Ościsłowo – mówi Adam Kłapszta, prezes ZE PAK i PAK KWB „Konin”.

Jak podkreśla Kłapszta, atmosfera tegorocznej Barbórki mogłaby być lepsza. Nie widzi on jednak zagrożenia dla funkcjonowania kopalni.

- Górnicy w Koninie są i będą. Te złoża są tutaj, więc z nich korzystamy – podkreślił prezes.

Po mszy świętej w kościele św. M. Kolbe górnicy przemaszerowali głównymi ulicami miasta, aż do amfiteatru. Tam odbyło się tradycyjne śniadanie górnicze, w którym poza pracownikami i zarządem kopalni wzięli udział parlamentarzyści oraz władze miasta.  

Barbórka w Koninie. Górnicy patrzą z nadzieją w przyszłość
Slajd 1/29

Barbórka w Koninie. Górnicy patrzą z nadzieją w przyszłość

slajd 1 z 29

Górnicy patrzą jeszcze w przyszłość z nadzieją. Szefostwo konińskiej kopalni zapewnia, że wciąż walczy o zakład.

Barbórka w Koninie. Górnicy patrzą z nadzieją w przyszłość

slajd 2 z 29

Górnicy patrzą jeszcze w przyszłość z nadzieją. Szefostwo konińskiej kopalni zapewnia, że wciąż walczy o zakład.

Barbórka w Koninie. Górnicy patrzą z nadzieją w przyszłość

slajd 3 z 29

Górnicy patrzą jeszcze w przyszłość z nadzieją. Szefostwo konińskiej kopalni zapewnia, że wciąż walczy o zakład.

Barbórka w Koninie. Górnicy patrzą z nadzieją w przyszłość

slajd 4 z 29

Górnicy patrzą jeszcze w przyszłość z nadzieją. Szefostwo konińskiej kopalni zapewnia, że wciąż walczy o zakład.

Barbórka w Koninie. Górnicy patrzą z nadzieją w przyszłość

slajd 5 z 29

Górnicy patrzą jeszcze w przyszłość z nadzieją. Szefostwo konińskiej kopalni zapewnia, że wciąż walczy o zakład.

Barbórka w Koninie. Górnicy patrzą z nadzieją w przyszłość

slajd 6 z 29

Górnicy patrzą jeszcze w przyszłość z nadzieją. Szefostwo konińskiej kopalni zapewnia, że wciąż walczy o zakład.

Barbórka w Koninie. Górnicy patrzą z nadzieją w przyszłość

slajd 7 z 29

Górnicy patrzą jeszcze w przyszłość z nadzieją. Szefostwo konińskiej kopalni zapewnia, że wciąż walczy o zakład.

Barbórka w Koninie. Górnicy patrzą z nadzieją w przyszłość

slajd 8 z 29

Górnicy patrzą jeszcze w przyszłość z nadzieją. Szefostwo konińskiej kopalni zapewnia, że wciąż walczy o zakład.

Barbórka w Koninie. Górnicy patrzą z nadzieją w przyszłość

slajd 9 z 29

Górnicy patrzą jeszcze w przyszłość z nadzieją. Szefostwo konińskiej kopalni zapewnia, że wciąż walczy o zakład.

Barbórka w Koninie. Górnicy patrzą z nadzieją w przyszłość

slajd 10 z 29

Górnicy patrzą jeszcze w przyszłość z nadzieją. Szefostwo konińskiej kopalni zapewnia, że wciąż walczy o zakład.

Barbórka w Koninie. Górnicy patrzą z nadzieją w przyszłość

slajd 11 z 29

Górnicy patrzą jeszcze w przyszłość z nadzieją. Szefostwo konińskiej kopalni zapewnia, że wciąż walczy o zakład.

Barbórka w Koninie. Górnicy patrzą z nadzieją w przyszłość

slajd 12 z 29

Górnicy patrzą jeszcze w przyszłość z nadzieją. Szefostwo konińskiej kopalni zapewnia, że wciąż walczy o zakład.

Barbórka w Koninie. Górnicy patrzą z nadzieją w przyszłość

slajd 13 z 29

Górnicy patrzą jeszcze w przyszłość z nadzieją. Szefostwo konińskiej kopalni zapewnia, że wciąż walczy o zakład.

Barbórka w Koninie. Górnicy patrzą z nadzieją w przyszłość

slajd 14 z 29

Górnicy patrzą jeszcze w przyszłość z nadzieją. Szefostwo konińskiej kopalni zapewnia, że wciąż walczy o zakład.

Barbórka w Koninie. Górnicy patrzą z nadzieją w przyszłość

slajd 15 z 29

Górnicy patrzą jeszcze w przyszłość z nadzieją. Szefostwo konińskiej kopalni zapewnia, że wciąż walczy o zakład.

Barbórka w Koninie. Górnicy patrzą z nadzieją w przyszłość

slajd 16 z 29

Górnicy patrzą jeszcze w przyszłość z nadzieją. Szefostwo konińskiej kopalni zapewnia, że wciąż walczy o zakład.

Barbórka w Koninie. Górnicy patrzą z nadzieją w przyszłość

slajd 17 z 29

Górnicy patrzą jeszcze w przyszłość z nadzieją. Szefostwo konińskiej kopalni zapewnia, że wciąż walczy o zakład.

Barbórka w Koninie. Górnicy patrzą z nadzieją w przyszłość

slajd 18 z 29

Górnicy patrzą jeszcze w przyszłość z nadzieją. Szefostwo konińskiej kopalni zapewnia, że wciąż walczy o zakład.

Barbórka w Koninie. Górnicy patrzą z nadzieją w przyszłość

slajd 19 z 29

Górnicy patrzą jeszcze w przyszłość z nadzieją. Szefostwo konińskiej kopalni zapewnia, że wciąż walczy o zakład.

Barbórka w Koninie. Górnicy patrzą z nadzieją w przyszłość

slajd 20 z 29

Górnicy patrzą jeszcze w przyszłość z nadzieją. Szefostwo konińskiej kopalni zapewnia, że wciąż walczy o zakład.

Barbórka w Koninie. Górnicy patrzą z nadzieją w przyszłość

slajd 21 z 29

Górnicy patrzą jeszcze w przyszłość z nadzieją. Szefostwo konińskiej kopalni zapewnia, że wciąż walczy o zakład.

Barbórka w Koninie. Górnicy patrzą z nadzieją w przyszłość

slajd 22 z 29

Górnicy patrzą jeszcze w przyszłość z nadzieją. Szefostwo konińskiej kopalni zapewnia, że wciąż walczy o zakład.

Barbórka w Koninie. Górnicy patrzą z nadzieją w przyszłość

slajd 23 z 29

Górnicy patrzą jeszcze w przyszłość z nadzieją. Szefostwo konińskiej kopalni zapewnia, że wciąż walczy o zakład.

Barbórka w Koninie. Górnicy patrzą z nadzieją w przyszłość

slajd 24 z 29

Górnicy patrzą jeszcze w przyszłość z nadzieją. Szefostwo konińskiej kopalni zapewnia, że wciąż walczy o zakład.

Barbórka w Koninie. Górnicy patrzą z nadzieją w przyszłość

slajd 25 z 29

Górnicy patrzą jeszcze w przyszłość z nadzieją. Szefostwo konińskiej kopalni zapewnia, że wciąż walczy o zakład.

Barbórka w Koninie. Górnicy patrzą z nadzieją w przyszłość

slajd 26 z 29

Górnicy patrzą jeszcze w przyszłość z nadzieją. Szefostwo konińskiej kopalni zapewnia, że wciąż walczy o zakład.

Barbórka w Koninie. Górnicy patrzą z nadzieją w przyszłość

slajd 27 z 29

Górnicy patrzą jeszcze w przyszłość z nadzieją. Szefostwo konińskiej kopalni zapewnia, że wciąż walczy o zakład.

Barbórka w Koninie. Górnicy patrzą z nadzieją w przyszłość

slajd 28 z 29

Górnicy patrzą jeszcze w przyszłość z nadzieją. Szefostwo konińskiej kopalni zapewnia, że wciąż walczy o zakład.

następny slajdpoprzedni slajd

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Najlepsze życzenia dla górników z okazji ich święta pozdrawiam
Dodano: 4.12.2017 12:28    Przez: ~Alex
Wszystkiego dobrego pozytywnej decyzji w sprawie Oscislowa
Dodano: 4.12.2017 12:42    Przez: ~Tomek
Ludzie drodzy ! Konin bez kopalni by nie istniał ! Ulice, osiedla, szkoły, przedszkola... Wszytsko zawdzięczamy tak wyśmiewanym przez was „Torfiarzom”.Ich trud i praca przełożyły się na dynamiczny rozwój regionu od przełomu lat 50/60 do w zasadzie 89 roku. Powstanie Kopalni, umożliwiło budowę elektrowni Konin jak i Pątnów, te natomiast przemówiły za budową Huty Aluminium Konin. Kopalnia potrzebując zaplecza powołała KZNy, dzisiejsze FUGO. Budujące się górnicze miasto potrzebowało budowlańców to tez powstał Kombinat Budowlany. Znaczna większość zatrudnienia dla mężczyzn była argumentem dla powstania Polanexu gdzie rzesze kobiet znalazły zatrudnienie. Konin przemysłem wydobywczym i ciężkim stoi i stać musi.. Oddajmy cześć i szacunek naszym ojcom i dziadkom którzy przyczynili się do rozwoju tego miasta. Oddajmy także cześć pamięci tym zakładom których już nie ma : Kombinat Budowlany, ZPO Polanex, Cukrownia, ZBR Polmos, KZN, Huta Aluminim, Brykietownia.. oby KWB i PAK tu nie dołączyło.
Dodano: 4.12.2017 13:06    Przez: ~Mieszkaniec
~Koniniak. Nie. FUGO istnieje, mimo ze nie w tej formie co przed 10ma laty ale istnieje i prowadzi cały czas produkcje niekiedy na 3 zmiany. Po za tym FUGO to samodzielny twór od lat 70tych. Brykietownia podlegała pod kopalnię, ale prawidziwe przyczyny jej likwidacji są doskonale znane pewnym osobom.
Dodano: 4.12.2017 13:31    Przez: ~Mieszkaniec
A GDZIE JEST SZTYGAR NAD SZTYGARAMI ŻUREK Z SONATY KARJEROWICZ
Dodano: 4.12.2017 12:36    Przez: ~123

KOMENTARZE

też.
Dodano: 04.12.2017 12:19    Przez: ~Pak Serwis
jezeli wszystkie odkrywki w ktorych zakonczono wydobywanie wegla zostana odpowiednio wyprofilowane i zalane woda tak aby mozna stworzyc bezpieczne plaze a nastepnie polaczyc je kanalami co jest mozliwe a nastepnie te tereny zalesic to powstana olbrzymie tereny rekracyjne w ktorych znajdzie zatrudnienie ogromna ilosc ludzi trzeba tylko wspolnego zrozumienia wiary i checi
Dodano: 04.12.2017 13:56    Przez: ~anty
"górnicy w Koninie są i będą " oj naiwny ,naiwny !!!!!
Dodano: 04.12.2017 14:03    Przez: ~pOSEŁ energetyczny
Skąd weźmiesz wodę do zalania tych gigantycznych dziur??? Chyba z Bałtyku głąbie. Nie masz pojęcia jak została zaburzona gospodarka wodna w wyniku działania torfiarzy!!! Wody już nie ma nawet w studiach głębinowych. STOP PROPAGANDZIE KOPALNIANEJ !!!
Dodano: 04.12.2017 14:19    Przez: ~anty-torfiarz
anty torfiarzu jad nienawisci przez ciebie przemawia ja tobie nie ublizam wiec ty tez nie ublizaj innym zobacz jak zostaly zalane inne odkrywki a na zalanie nie eksploatowanych odkrywek bierze sie wode z funkcjonujacej odkrywki tz odwodnienia i nie trzeba budowac jezior o glebokosci siedemdziesieciu metrow a wody starcz jes jej wiecej jak twojej wiedzy i rozsadku bo w glowie zamiast torfu trzeba miec mozg wlascicielu torfu w glowie
Dodano: 04.12.2017 14:36    Przez: ~anty
Pod Kleczewem masz najlepszy przykład...Gdzie te plaże, gdzie te ośrodki??? Gdzie ta woda???
Dodano: 04.12.2017 14:42    Przez: ~anty-torfiarz
do anty torfiarza bo zeby cos bylo to trzeba chciec i o to dbac wiec w kleczewie jak o turystyke sie dba taki osrodek sie ma
Dodano: 04.12.2017 14:57    Przez: ~anty
Ościsłowo dęby szlacheckie i oczkowice te 3 odkrywki są jeszcze do otwarcia nawet po debach jest jeszcze kontynuacja czyli złożę Izbica Kujawska tu jest węgla na 60 lat jeszcze nie zmarnujcie tego potęcjału gospodarczego i energetycznego !!!
Dodano: 04.12.2017 15:12    Przez: ~Agh
Za robotę niech się wezmą a nie spanie przy farelkach na koparce
Dodano: 04.12.2017 15:20    Przez: ~Pn
avatar Mam żal do górników iż tak łatwo dali opętać się POwskiemu bagnu i ich sprzedajnym zarządcom związkowym iż dali się sprywatyzować.Mieli siły i środki by temu zapobiec a choćby nawet spowolnić prywatyzację do zmiany władzy.Tusk panicznie bał się dużych protestów ,nie licowało to z jego propagandą.A tak górnicy poszli niczym barany za rzeź i ,,Zegarek "z Rudym wydymali ich niczym Dymek i Wybirealski swoje reakcyjne koleżanki,wielu już zwolnił i jeszcze zwolni obniżył płacę,o podwyżkach górnicy mogą zapomnieć.Mieli przykład z elektrowniami ,doskonale wiedzieli jak to działa a mimo to nie wyciągnęli żadnych wniosków ,łykali tylko bezmyślnie propagandę Rudego.Mimo wszystko życzę Górnikom Szczęść Boże! i oby Kaczor jak najszybciej odebrał ,,Zegarkowi" całą energetykę,by była szansa na rozwój regionu i na spokojną dobrze płatną pracę.
Dodano: 04.12.2017 15:36    Przez: Tomasz Kobrzycki
Człowieku - za 10 lat to już nie będzie przemysłu kopalnianego w Europie, bo normy Unijne emisji CO2 wymuszą by wygasić wszystkie kopalnie. Obecnie jako podatnicy płacimy wysokie kary do Brukseli za to, że palimy szajsem (torf, słabej jakości węgiel kamienny). Puknij się w głowę z tymi 60 latami - era Gierka już minęła. Jedyna alternatywa to energia odnawialna i atomowa. Zrozumcie to wreszcie przebierańcy w czapkach z kogutem na łbie!
Dodano: 04.12.2017 15:48    Przez: ~anty-torfiarz
Anty torfiarzu byłem kiedyś na takim wykładzie na studiach że każdy kraj jest inny np Kuwejt ma najwięcej ropy polska węgla USA złota rpa taki kraj w Afryce diamentow a rosja gazu i np co byś powiedział jakby Kuwejt kupował ropę od iranu? Powaleni I teraz jeśli chodzi o to całe oze to Niemcy sa 2 razy większymi trucicielami od polski poza tym oni są od lat 60 w uni nie byli pod zaborami nie wymagajmy od kraju który wyrwał się niedawno z komunizmu i został prawie całkowicie zniszczony we wojnę że w parę lat zrobi to co reszta dochodziła do tego w 80 lat a poza tym biorąc nasze uwarunkowania geologiczne powinniśmy wykorzystywać nasze zasoby świetnym przykładem jest Rosja gdzie gaz to jest jej głównym utrzymaniem kraju i mają w garści pół regionu długo by pisać ale kopalnie są potrzebne polsce bo jak nie wieje i dzień jest krótki tak jak teraz to odnawialne źródła energii nam tyle pradu nie dadzą i i tak będziemy musieli kupić energię którą będzie wyprodukowana z węgla
Dodano: 04.12.2017 16:57    Przez: ~Student
Kłodawa nie pluje na swoją kopalnie Śląsk nie pluje na swoje kopalnie Bełchatów nie pluje na swoje kopalnie turów nie pluje na swoje kopalnie konin gardzi kopalnia czemu ? Czy tu są jacyś dziwni ludzie ? Chyba tak
Dodano: 04.12.2017 17:14    Przez: ~Pinki
Co za niedorzeczne argumenty. 1. Porównaj powierzchnię Niemców i Polski... potem odpowiedz sobie na swoją tezę. 2. Czy w Rosji itp. wydobycie surowców niszczy przy tym inną grupę społeczną (np. rolnictwo, turystykę)? Dość terroryzowania tego kraju przez górników. Era węgla się skończyła. Czas naprawić szkody, jakie wyrządziły odkrywki na przestani lat. Komisja Europejska już się za was bierze. (Gopło, Tomisławice, Noteć a za chwilę Obszar Natury 2000).
Dodano: 04.12.2017 17:31    Przez: ~anty-torfiarz
Skończcie wreszcie z tymi górnikami w Koninie.To jest święto dla tych co pracują pod ziemia.Należy rozpaczać ale nad zniszczeniami których dopuściła się kopalnia w rejonie a nie na braku pozwoleń na dalszą degradację regionu.Elektrownia Adamów kończy pracę więc można ten węgiel przewieść z Adamowa ciężarówkami do el.Pątnów.
Dodano: 04.12.2017 18:07    Przez: ~koninianin.
Plaże to mają torfiorze w robocie. Z jajkami przy farelce śpią na koparce
Dodano: 04.12.2017 20:26    Przez: ~Pn
Widać zmęczeni ciężka praca w dolach
Dodano: 04.12.2017 20:44    Przez: ~Pn
Ten torf nie nadaje się do palenia wolę niemiecki od Merkel lepszy i tanszy
Dodano: 04.12.2017 20:52    Przez: ~Pn
Takiemu gościowi jak ten anty torfiarz powinno się odciąć prąd ciekawe czy by pierwszy nie krzyczał tak dla ościsłowa w Rosji wiedzą jak ugościć ekologów tylko w polsce tak się z nimi ciuciaja jak weszli na ten komin w elektrowni to odciąć drabinki i niech posiedza z 3 dni może coś zmadrzeja
Dodano: 04.12.2017 21:20    Przez: ~Tak dla pracy w tym regionie
Spokojnie - nic nikomu nie wyłączą. Pątnów w 2018 to tylko niecałe 5% całościowej produkcji energii w Polsce. Sączcie z mitami o wielkości tej kopali i elektrowni. Czytajcie raporty a nie propagandę PAK-u!
Dodano: 05.12.2017 08:20    Przez: ~anty-torfiarz
Anty torfiarzu Noteć wylała cudowne objawienie wody w korycie rzeki osuszonej przez kopalnie weź sobie anty torfiarzu wpisz srednia suma opadów w roku zobacz że w 4 na 5 lat była susza teraz pada i woda się pojawiła w cudowny sposób rolnicy płacza że woda na pola im wylała kukurydzy nie idzie kosic
Dodano: 05.12.2017 16:36    Przez: ~Propagabda
Konin bez kopalni może się pakować sami emeryci zostaną to tak jakby z wrześni znikł woldzwagenie
Dodano: 04.12.2017 12:24    Przez: ~Lmi
Ciekawe... jakoś 3 lata temu nie było volksdojcza we Wrześni i miasto dalej było. Pojawił się Niemiec miasto rozkwita.
Dodano: 04.12.2017 13:11    Przez: ~słaba propaganda
Tak tylko września ma sporo jeszcze firm oprócz woldzwagena ą w Koninie z wielkich firm jest tylko kopalnia i elektrownia jak to padnie to już wogole jest kleska a tak na wiasę mówiąc wejdźcie sobie na stronę odnosnie bezrobocia w Wielkopolsce powiat koniński jest na 1 miejscu 2 jest słupecki jeśli 6 tyś osób bezrobotnych jeszcze dojdzie to bezrobocie w Koninie przekroczy 20 procent i jesteśmy wtedy w pierwszej 3 najgorszych powiatów w kraju
Dodano: 04.12.2017 14:55    Przez: ~Kili
Lmi jakoś kopalnia i elektrownia jest w Koninie i tak kto może się wynosi stąd i tak się jakoś miasto nie rozwija. Widać że kopalnia służy tylko pracownikom i ich rodzinom
Dodano: 04.12.2017 15:21    Przez: ~Pn
Pn a co byś powiedział jakby 6 tyś osób doszło bezrobotnych teraz w Koninie jest najwieksze bezrobocie w Wielkopolsce co będzie po zamknięciu tych zakładów jesteśmy w top ten najgorszych powiatów w kraju
Dodano: 04.12.2017 17:00    Przez: ~Opona
Ty powyzej... dolicz dobtego rodziny. Wielodzietne rodziny. Liczba ta spokojnie wzrośnie 3-5 razy.
Dodano: 04.12.2017 17:29    Przez: ~Pn
Opona to do raichu Tusk im u Merkel na ogórki załatwi. A ich rodziny do roboty a nie całe życie z dupskami w domu wylegiwanie
Dodano: 04.12.2017 20:29    Przez: ~Pn
Jak mój zakład pracy kilka lat temu zamykali nikt się nie zainteresował co się z pracownikami stanie i i Ch rodzinami.
Dodano: 05.12.2017 09:54    Przez: ~R
A maszerujący po ulicach wypisali wnioski na urlop...........
Dodano: 04.12.2017 12:26    Przez: ~prywaciarz
Oni w życiu w dolach nie byli. Jakbyś im zdjęcie koparki i zwalowarki pokazał to nie wiedzieli by co to jest
Dodano: 04.12.2017 15:22    Przez: ~Pn
Byłem w wyrobisku torfowym Konin. Widziałem jak się śpi na zmianie nocnej dziennej. Wódka na szatni w trakcie roboty. Jeszcze kiedyś wynosili co się dalo
Dodano: 04.12.2017 20:32    Przez: ~Pn
Pn zmien plyte, bo w kazdym artykule milion razy piszesz ten sam komentarz 'bylem i widziałem, spali w koparkach przy farelkach'. Po pierwsze w du.pie byles i g. widziales, bo nikt by tam takiego buraka nie wpuscil a po drugie nawet jakby tak bylo to zal dup.e sciska, zazdrosc? Polaczek cebulaczek, byle ktos mial gorzej. Nie pozdrawiam.
Dodano: 05.12.2017 12:38    Przez: ~Jdu
Najlepsze życzenia dla górników z okazji ich święta pozdrawiam
Dodano: 04.12.2017 12:28    Przez: ~Alex
Górnicy to na Śląsku tu torfiorze
Dodano: 05.12.2017 09:55    Przez: ~Pn
Pn do roboty a nie na zasiłku siedzisz i non stop komentarze, ktore nic nie wnosza. Nikogo nie obchodzi twoje zdanie. I pn to ty bys chcial byc buraku bez wyksztalcenia.
Dodano: 05.12.2017 12:40    Przez: ~Heee
Mam nadzieję że wiecie że za rządów SLD-PO region upada a miasto się wyludnia?
Dodano: 04.12.2017 12:30    Przez: ~biko
Upada? raczej UPADŁ !!!!!!!!
Dodano: 04.12.2017 14:05    Przez: ~i się nie POdniesie
biko to twoj minister szyszko z pis-uaru blokuje rozwoj regionu bo zajety jest wycinaniem puszczy
Dodano: 04.12.2017 14:40    Przez: ~anty
Było trzeba nie klaskać Tuskowi jak was sprzedawał. Zaciera liście ręce na jednorazowy zasiłek w postaci akcji. Skąd mogliście wiedzieć że pieniądze się kiedyś skończą przecież wy w głębokim "" PRL zyjecie
Dodano: 05.12.2017 09:57    Przez: ~Al
A GDZIE JEST SZTYGAR NAD SZTYGARAMI ŻUREK Z SONATY KARJEROWICZ
Dodano: 04.12.2017 12:36    Przez: ~123
KOPALNIA ZABIJA NAS WSZYSTKICH , TYLKO ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII A NIE TRUĆ NAS WĘGLEM
Dodano: 05.12.2017 21:07    Przez: ~EKOLOG MARCIN
Wszystkiego dobrego pozytywnej decyzji w sprawie Oscislowa
Dodano: 04.12.2017 12:42    Przez: ~Tomek
Ktoś wie jakby ościsłowo ruszyło to do którego roku będzie funkcjonować kopalnia
Dodano: 04.12.2017 12:45    Przez: ~Gigli
A jakby dęby szlacheckie jeszcze doszły?
Dodano: 04.12.2017 14:57    Przez: ~Gigli
Do końca świata i o jeden dzień dluzej
Dodano: 04.12.2017 15:23    Przez: ~Owsik
Widzieliście tych górników? Połowa z nich jest na emeryturze od 55 - go roku życia. Druga połowa się szykuje na taką emeryturkę. Pytanie: ilu z tych teraźniejszych i przyszłych emerytów pracowało na odkrywce przynajmniej 5 lat. PIS powinno na obradach Sejmu zająć się przywilejami, co do wielu grup zawodowych w Polsce.
Dodano: 04.12.2017 13:02    Przez: ~Koniniak
weź się za rzetelna robote i głupot nie pisz
Dodano: 04.12.2017 13:42    Przez: ~Pn
Ba, powiem więcej. Emerytura po 50. w wysokości takiej, jakiej pensji na oczy nie widzieli. Nie wspominając o tym, że w życiu takich składek emerytalnych nie odprowadzili. Skąd na to fundusze?
Dodano: 04.12.2017 15:12    Przez: ~Heh
50-cio letni młodzi emeryci ! A ja muszę pracować do 65 roku życia, jak będzie rządziło PiS.
Dodano: 04.12.2017 18:33    Przez: ~Przywileje
chyba pomylili święta, Barbórka jest dla górników a nie bawiących się w torfie
Dodano: 04.12.2017 13:03    Przez: ~ds
Dlaczego Tom ? Jeżeli uważasz torfiarzy za prawdziwych górników,to raczej ty masz słabo rozwinięte zwoje kory mózgowej.
Dodano: 04.12.2017 13:13    Przez: ~do Tom
ds chyba nigdy nie byłeś w dziurze świątek piątek bez wolnego wszędzie z buta w deszcz śnieg wiatr spore odległości. A Ty pewnie święta z rodzinką flaszeczka do obiadku kiedy inni zasówaja po kolana w błocie nie wiesz o czym mówisz.
Dodano: 04.12.2017 13:50    Przez: ~zmiany
Według wszystkich norm są 2 rodzaje górnictwa podziemne i odkrywkowe w podziemnym jest większy przelicznik i nie ma limitu wieku 50 lat czyli według ustawy jest bardziej uciążliwe jednak na całym świecie ludzi którzy pracują w kopalniach odkrywkowych nazywa się górnikami jedynie co do niektórych buroli z konina nie morze to dotrzeć no ale konin to specyficzne miasto pluje na dziedzinę gospodarki dzięki ktoremu defakto został wybudowany
Dodano: 04.12.2017 15:05    Przez: ~Xxx
Gdyby ich do prawdziwej kopalni wpuścił to w gacie by rąbali ino tak
Dodano: 04.12.2017 15:25    Przez: ~Dr
Może i nie może dojść...za to do Ciebie na pewno nie doszła . A morze to masz Bałtyk. Także naucz się pisać ,jeżeli wypowiadasz się publicznie.
Dodano: 04.12.2017 17:30    Przez: ~do Xxx
Do Dr - w gacie to tu rabiesz non stop a we lbie masz kał.
Dodano: 04.12.2017 17:32    Przez: ~Pn
SPA,DAJ TO JEST KOPALNIA ODKRYWKOWA A JA JESTEM GÓRNIK ODKRYWKOWY A NIE TORFIOSZ , TY CHA.MIE ZAZDROSNY Z MARKETU