Dzisiaj jest sobota 16 grudnia 2017, imieniny: Albiny, Zdzisławy, Adelajdy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (23508) SPORT FORUM FIRMY (5109) PRACA (41) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
1 / -2oC
Pojutrzepogoda
0 / -2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:
Polecamy:
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościPodsumowanie przedświątecznej zbiórki żywności. By ...

Podsumowanie przedświątecznej zbiórki żywności. Była rekordowa

Dodano: 7.12.2017 12:37

W dniach 1-3 grudnia 2017r. w 27 sklepach Konina przeprowadzono świąteczną zbiórkę żywności”. Zebrano rekordowe 8800 kg żywności.

Wśród najczęściej ofiarowanych produktów znalazły się: cukier, mąka, makaron, ryż, kasza, olej, słodycze. Zebrana żywność została posortowana i przygotowana do zrobienia paczek. W tym roku priorytetem będą paczki dla osób samotnych, starszych, z rodzin w trudnej sytuacji. W planach jest przygotowanie ok. 1200 sztuk takich upominków. Lista potrzeb tworzona jest przez MOPS w Koninie, placówki dziennego pobytu dla osób starszych, Chrześcijańską Służbę Charytatywną i inne organizacje pozarządowe zajmujące się pomocą dla wymienionych grup społecznych.

Zbiórka możliwa była do przeprowadzenia dzięki 500 wolontariuszom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Koninie, Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego, Szkoły Podstawowej nr 1,7,8, w Koninie, I i III Liceum Ogólnokształcącego, Fundacji Otwarcie, Fundacji Mielnica, Zespołu Szkól Budowlanych, Zespołu Szkól CKU, Zespołu Szkół Górniczych.

Akcja prowadzona była również w okolicznych miejscowościach. W Turku zebrano ok. 2500 kg, Kole- 1100 kg, Słupcy 550 kg, Kaliszu- 1800 kg, Tuliszkowie, Kazimierzu Biskupim, Rychwale po ok. 400 kg, Golinie –700 kg. W sumie w całym regionie zgromadzono ponad 17 ton żywności.

 

  • Podsumowanie przedświątecznej zbiórki żywności. Była rekordowa
  • Podsumowanie przedświątecznej zbiórki żywności. Była rekordowa
  • Podsumowanie przedświątecznej zbiórki żywności. Była rekordowa

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Bank Żywności,   świąteczna zbiórka

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Szkoda tylko że te paczki nie trafiają do naprawdę najuboższych rodzin.szkoda że pomoc społeczna nie interesuje się skąd u ludzi którzy rzekomo nie pracują i żyją tylko z zasiłków chaty takie odstawione że ho ho i 2-3 samochody przed domem( ciekawe za co płacą ubezpieczenia),a no racja z zasiłku.wstyd!!!!
Dodano: 7.12.2017 13:16    Przez: ~Załamana
Powinni dawać ludziom schorowanym starszym i niepełnosprawnym starszym oni najbardziej potrzebują. Duża rodzina wyżywi się za 500*i z zasiłków rodzinnych z Niemiec co niektórzy pobierają oszuści i kłamcy takich powinni sprawdzać bo rzeczywiście to nie jest sprawiedliwe .
Dodano: 7.12.2017 14:46    Przez: ~Sompolno
Nie mogę się doczekać odPOwiedzi :Ile i co dał na ten cel Drektor Banku Żywności pan Niewiarowski Ireneusz?????????????????????
Dodano: 7.12.2017 16:35    Przez: ~dziadowanie
Są ludzie niby biedni ale paczki papierosów codziennie wypalają, ile kosztuje paczka papierosów i ile w zamian tej trucizny by kupili żywności ?
Dodano: 7.12.2017 17:54    Przez: ~Pytam

KOMENTARZE

Szkoda tylko że te paczki nie trafiają do naprawdę najuboższych rodzin.szkoda że pomoc społeczna nie interesuje się skąd u ludzi którzy rzekomo nie pracują i żyją tylko z zasiłków chaty takie odstawione że ho ho i 2-3 samochody przed domem( ciekawe za co płacą ubezpieczenia),a no racja z zasiłku.wstyd!!!!
Dodano: 07.12.2017 13:16    Przez: ~Załamana
Nie mogę się doczekać odPOwiedzi :Ile i co dał na ten cel Drektor Banku Żywności pan Niewiarowski Ireneusz?????????????????????
Dodano: 07.12.2017 16:35    Przez: ~dziadowanie
PO co on ma dawać jak inni dadzą, on tylko się POdlansuje.
Dodano: 07.12.2017 17:50    Przez: ~POlityka
a może daje ludziom swoją pracę i swój pomysł? krytykować łatwo, ale dlaczego WY nie wpadliście na taki pomysł by się lansować?
Dodano: 07.12.2017 23:02    Przez: ~??
Załamana tak jak piszesz. W Kazimierzu Biskupi w tym tygodniu rozdawał gmina paczki potrzebującym. Nie szło przejechać tyle aut było. Co jedno to lepsze. Ciekawe ilu z nich faktycznie było potrzebujących.
Dodano: 08.12.2017 08:28    Przez: ~Von von
Dobrymi samochodami po paczki dla biednych.
Dodano: 08.12.2017 16:49    Przez: ~No proszę
PRZEKAŻĘ CAŁY KOSZYK ZAKUPÓW POD WARUNKIEM, ŻE SKLEP PRZEKAŻE DRUGI TAKI SAM, JEŚLI NIE TO NIE PODARUJĘ NAWET BUŁKI TARTEJ
Dodano: 07.12.2017 13:22    Przez: ~QAZ
No i wydaje Ci się ze jesteś poważnym człowiekiem? Nie sądzę!
Dodano: 07.12.2017 13:25    Przez: ~xyz
Jest bardzo poważnym człowiekiem. Bo ma rację. Słyszałeś żeby te sklepy coś od siebie podarowaly bo ja nie. No chyba że miejsce na zebranie
Dodano: 08.12.2017 08:30    Przez: ~Al
Nikt nie karze Tobie pomagać na siłę. Chcesz pomuc to podaruj coś komuś bezinteresownie. Może czego Tobie nie życzę będziesz też w trudnej sytuacji życiowej. Uwierz życie jest przewrotne i nie wiesz co będzie za 5 minut... A pozatym nie krzycz w internecie używaj małych liter.
Dodano: 08.12.2017 09:16    Przez: ~Xxxx
Super wiadomość! Pomagajmy ludziom którzy tego potrzebują.
Dodano: 07.12.2017 13:23    Przez: ~Cala Prawda
Są ludzie niby biedni ale paczki papierosów codziennie wypalają, ile kosztuje paczka papierosów i ile w zamian tej trucizny by kupili żywności ?
Dodano: 07.12.2017 17:54    Przez: ~Pytam
Zgadza się pomagajmy bo to obowiązek (przynajmniej ja tak uważam) ale pomagajmy tym ,którzy tego potrzebują.Znam osobiście człowieka ,który ze mną pracuje ma 500 razy 3 czyli 1500 zł na dzieci ,jego partnerka dostaje przez rok 1000 zł z Gminy ,on sam zarabia około 2500zł .Kilka razy w roku jedzie do tzw. Opieki po,,dary z UE" czyli kasza ,olej itp.Dlatego wolę pomagać konkretnym osobom potrzebującym bo wiem ,że pomoc trafi do właściwej osoby.
Dodano: 07.12.2017 18:26    Przez: ~słowik
Paczki chyba dla starszych osób lub które co najmniej ukończyły 18 lat bo przecież dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia 500 OK bardzo dobrze tylko teraz niech dostaną też osoby dorosłe które ukończyły 18 lat a które są ubogie i będzie jeszcze bardziej OK bo jak jedni dostają dlaczego inni nie mają dostawać?
Dodano: 07.12.2017 13:47    Przez: ~równe traktowanie
Jak PO wróci do władzy to nie tylko będą pieniądze na dzieci, ale i dla dorosłych, już Schetyna o nas zadba.
Dodano: 07.12.2017 17:57    Przez: ~Zielona Wyspa
A ja się obawiam że tym dzieciakom jak dorosną to te 500 zł czubkiem głowy wyjdzie jeszcze nikt nikomu za darmo niczego nie dał przynajmniej ja takiego nie znam
Dodano: 07.12.2017 21:45    Przez: ~sceptyk
Ty sceptyk nie masz dzieci co nie? Widać bo gdybyś miał głupot byś nie pisał.
Dodano: 08.12.2017 10:14    Przez: ~Cfaniak co bierze 500
Powinni dawać ludziom schorowanym starszym i niepełnosprawnym starszym oni najbardziej potrzebują. Duża rodzina wyżywi się za 500*i z zasiłków rodzinnych z Niemiec co niektórzy pobierają oszuści i kłamcy takich powinni sprawdzać bo rzeczywiście to nie jest sprawiedliwe .
Dodano: 07.12.2017 14:46    Przez: ~Sompolno
Trzeba czytać ze zrozumieniem... Przecież w tym roku robią paczki właśnie dla "takich" ludzi, a nie dzieci
Dodano: 08.12.2017 10:00    Przez: ~Obserwator
Bobek daj se luz. To nie nasza wina ze dzieci nie masz
Dodano: 08.12.2017 10:18    Przez: ~Pn
Przynależność do PO to zaszczyt czy wstyd ?
Dodano: 07.12.2017 17:47    Przez: ~Pytam
Wstyd !
Dodano: 08.12.2017 17:00    Przez: ~A co ?
A w Ślesinie czemu w tym roku nie zbierali.
Dodano: 07.12.2017 23:25    Przez: ~Skiciu
W odp do PN mam dzieci i 500 i nic nie dostaje,a obok mieszkają ludzie co kase maja i opieka pomaga bo ojciec dzieci popija. Pozdrawiam