LM.plSportPorażka w ostatnich sekundach. Nawrocki katem KKF AT Konin

Porażka w ostatnich sekundach. Nawrocki katem KKF AT Konin

3:4 ulegli M40 Poznań zawodnicy KKF Automobile Torino Konin podczas inauguracji II ligi futsalu w Koninie. Decydująca bramka padła 30 sekund przed zakończeniem meczu.

Na inaugurację II ligi futsalu w Koninie w tym sezonie drużyna Przemysława Lewandowskiego mierzyła się z doświadczonym M40 Poznań. Starcie rozpoczęło się dla gospodarzy świetnie. Już w czwartej minucie piłkę na prawym skrzydle dostał Przemysław Skibiszewski i mocnym strzałem tuż przy ziemi pokonał Patryka Rzepkę.

Koninianie poszli za ciosem i już w dziesiątej minucie podwyższył Mateusz Mroziński. KKF Automobile Torino Konin przeprowadził wzorcowy kontratak. Jankowski odegrał na prawo do Zaborskiego, ten oddał jeszcze piłkę na środek Mrozińskiemu, a najlepszemu strzelcowi KKF Automobile Torino w zeszłym sezonie pozostało jedynie umieścić piłkę ponad leżącym bramkarzem rywali.

Po drugiej straconej bramce inicjatywę przejęło M40 Poznań. Goście już w czternastej minucie zdobyli kontaktowe trafienie. I to cudownej urody - prostopadłą piłkę zagraną przez Mateusza Górkę trzy metry przed konińską bramką efektownie do siatki skierował Przemysław Marciniak.

To był sygnał do ataku dla poznaniaków. Cztery minuty później goście rozegrali drużynową akcję na połowie KKF Automobile Torino Konin. Z ostrego kąta przymierzył Łukasz Nawrocki, piłka wpadła do siatki i mecz zaczął się na nowo.

Po zmianie stron gra była bardzo wyrównana. Goście próbowali często strzałów z dystansu i jeden z nich w 28. minucie okazał się skuteczny. Z prawej strony przymierzył Marcin Grabowski, piłkę zatrzymać próbował Krystian Andrzejczak, ale zrobił to na tyle niefortunnie, że zmylił Marcina Wojciechowskiego i umieścił ją we własnej siatce.

Koninianie w drugiej połowie wykorzystali natomiast słabość M40 Poznań. Już w pierwszej połowie goście zanotowali cztery faule, ale po zmianie stron - jeszcze więcej. Najpierw w 34. minucie jeden z piłkarzy M40 zagrał piłkę ręką w polu karnym. Sędziowie podyktowali rzut karny, który na wyrównującą bramkę zamienił Mateusz Zaborski.

Niedługo później poznaniacy zaliczyli szósty faul, a KKF Automobile Torino Konin otrzymał rzut karny przedłużony. Znów do piłki podszedł Zaborski, tym razem jednak jego strzał obronił Patryk Rzepka. Nie byłą to jedyna okazja zmarnowana przez koninian - świetne sytuacje marnowali również Mateusz Mroziński, czy Przemysław Skibiszewski.

W końcówce mecz się otworzył, obie drużyny za wszelką cenę dążyły do zdobycia decydującej bramki. Wszystko rozstrzygnęło się 30 sekund przed końcem meczu. Koninianie ruszyli do ataku, pod nogi rywali podał Artur Brzuśkiewicz, a chwilę później w sytuacji sam na sam znalazł się Łukasz Nawrocki. Zawodnik M40 nie pomylił się i pewnie pokonał Marcina Wojciechowskiego, dając wygraną zespołowi z Poznania.

- Zaczęliśmy tak, jak z Kolegium Sędziów WZPN w finale eliminacji do Halowego Pucharu Polski. Szybko strzelone dwie bramki i nagle jakby nam odcięło prąd, wyłączyło myślenie. Stanęliśmy zupełnie. M40 to zespół doświadczony, bardzo niewygodny i oni będą urywali punkty wszystkim. Ich wygrana nie jest niespodzianką. Mecz mógł się skończyć różnie. Mieliśmy multum swoich sytuacji, szczególnie w drugiej połowie - podsumował spotkanie trener KKF Automobile Torino Konin, Przemysław Lewandowski.

Koninianie po dwóch rozegranych meczach mają na koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Kolejne spotkanie już w przyszły weekend. KKF Automobile Torino zagra na wyjeździe z Paolo Gorzów Wlkp.

KKF Automobile Torino Konin - M40 Poznań 3:4 (4' Przemysław Skibiszewski, 10' Mateusz Mroziński, 34' Mateusz Zaborski - 14' Przemysław Marciniak, 18', 40' Łukasz Nawrocki, 28' Krystian Andrzejczak (sam.))

KKF Automobile Torino Konin: Jakub Jaskulski, Marcin Wojciechowski - Przemysław Jankowski, Krystian Anrzejczak, Mateusz Mroziński, Mateusz Zaborski, Filip Jasiecki, Artur Brzuśkiewicz, Przemysław Skibiszewski, Marcin Balalja, Damian Tylak, Damian Markiewicz.

M40 Poznań: Patryk Rzepka - Jacek Kalbarczyk, Mateusz Górka, Dariusz Masztalerz, Marcin Grabowski, Tomasz Sobierajski, Przemysław Marciniak, Michał Jędrzejczak, Łukasz Nawrocki.