Dzisiaj jest wtorek 25 czerwca 2019, imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20121) SPORT FORUM FIRMY (5339) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
26 / 21oC
Jutropogoda
30 / 18oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Władze Koła będą sprawdzać i weryfikować deklaracj ... (0)Cała jesteś w skowronkach, czyli suknie ślubne kon ...

Konin. PKP otwiera tymczasowy przejazd na ulicę Torową

Dodano: 15.12.2017 15:28
Źródło: LM.pl

Alternatywny przejazd kolejowo-drogowy na ul. Torowej otwarty. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. niebawem zacznie budowę podziemnego przejścia.

Uruchomienie tymczasowego przejazdu łączącego ul. Kolejową z Torową umożliwi rozpoczęcie prac przy budowie przystosowanego dla osób niepełnosprawnych przejścia pod torami (w miejscu poprzedniego przejazdu kolejowego).

Równocześnie powstaje nowy wiadukt drogowy na przedłużeniu ulic Paderewskiego i Wyzwolenia. Po wybudowaniu nowego bezkolizyjnego skrzyżowania, przejazd tymczasowy oraz przejazd kolejowy w ciągu ul. Okólnej zostaną zamknięte.

W Koninie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują prace związane z przebudową linii kolejowej Warszawa – Poznań. Przebudowane zostaną tory, sieć trakcyjna i urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Linia kolejowa zwiększy swoje możliwości dla pociągów pasażerskich i przewozu towarów. A pasażerowie będą korzystali z wygodnych peronów, dostosowanych także do potrzeb osób z ograniczoną mobilnością.

fot. PKP PLK S.A

  • Konin. PKP otwiera tymczasowy przejazd na ulicę Torową

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Juz widze jak zniknie mozliwosc przejazdu torową,caly ruch przeniesie sie na kolejny bubel komunikacyjny czyli jednopasmowy wiadukt na przemyslowej,cud techniki,z dwich pasow zwezenie na jeden,na drodze krajowej na Bydgoszcz,nic tylko pogratulowac projektantom i zatwierdzajacym gdy byl robiony remont tego wiaduktu,a swoja droga dlaczego na torowej procz tunelu dla pieszych nie moze byc ruch np. dla osobowek,szkoda ze w Polsce dopiero sie mysli jak juz cos powstanie,jak rondo przy przeprawie,ktore idealnie tamuje ruch w tym miejscu.
Dodano: 15.12.2017 16:09    Przez: ~Olo
Gdyby nie ta sala to dopiero by widok szpecił. Jakieś pobojowisko z rupciami samochodowymi, śmieci po garażowiczach a ci kolesie to chyba jedyni co sprzątają swoje obejście. Jeszcze ci żal du*(* ściska że innowiercy tamsiedzą... Wolisz mieć meczet?
Dodano: 15.12.2017 16:53    Przez: ~Lopez
Czy ten przejazd nie może zostać na stałe? W miejscu starego wybudują przejście, potem wiadukt na Wyzwolenia/Paderewskiego i to wszystko? Moim zdaniem przejazd na torową jest potrzebny.
Dodano: 15.12.2017 16:06    Przez: ~R
A jak mam przejść z Zatorza? Dochodzę do starego przejazdu i mam zakaz! Gdzie tabliczki dokąd piesi mają się udać? Ani jednej informacji!! Nawet pasów nie ma żeby bezpiecznie przejść!! Jaja sobie robią!!
Dodano: 15.12.2017 16:45    Przez: ~XXX
No i Ty frank wszystkiego nie masz...rozumu
Dodano: 15.12.2017 16:53    Przez: ~Kolega

KOMENTARZE

Opłacało się budować nowy tymczasowy przejazd? Stary zamknięty nowy (tymczasowy) nie otwarty?
Dodano: 15.12.2017 16:01    Przez: ~obserwtor
Tyle się opłacało że połowa z i tak za małego parkingu przy Legionów jest niedostępna. Muszę po 20 jechać w sprawach służbowych. Za każdym razem modlę się do Boga czy będzie gdzie zaparkować. Straż miejska tylko czeka jak jakieś wygłodniałe drapieżniki i zakłada blokady na koła. To jest chore. Są czasem dni gdzie zostawiam samochód w INNEJ CZĘŚCI MIASTA. Niech chociaż ten przejazd zamknięty na parking przerobią jakoś.
Dodano: 15.12.2017 16:49    Przez: ~dee
Ja nie mam żadnego problemu z parkowaniem w Koninie, a wiecie dlaczego, bo nie mam samochodu, masz samochód masz problemy i dobrze.
Dodano: 15.12.2017 17:30    Przez: ~Pieszy
Do pieszy,A ja nie mam problemu z wyjazdem na swieta do rodziny,kiedy chce to jade,kiedy chce wracam,nie mialbym samochodu,mialbym problem,a tak wsiadam i sie smieje ze nie pada na glowe i cieplo
Dodano: 15.12.2017 17:41    Przez: ~Zmotoryzowany
otwarty
Dodano: 15.12.2017 18:04    Przez: ~xyz
Prezydent lata helikopterem więc mu to nie potrzebne
Dodano: 16.12.2017 14:45    Przez: ~Pn
Czy ten przejazd nie może zostać na stałe? W miejscu starego wybudują przejście, potem wiadukt na Wyzwolenia/Paderewskiego i to wszystko? Moim zdaniem przejazd na torową jest potrzebny.
Dodano: 15.12.2017 16:06    Przez: ~R
A wiesz, ze tam trzeba by postawić szlaban?
Dodano: 15.12.2017 17:27    Przez: ~Pn
Szkoda, że przejście chodnikiem się trochę skomplikuje, bo trzeba będzie pewnie czekać z 3 minuty aż ktoś łaskawie przepuści, tak jak to ma miejsce na starym przejeździe.
Dodano: 15.12.2017 16:08    Przez: ~mieszkaniec
Widok trochę szpeci trochę salka Świadków J. ale cóż, nie można mieć wszystkiego...
Dodano: 15.12.2017 16:09    Przez: ~Frank
No i Ty frank wszystkiego nie masz...rozumu
Dodano: 15.12.2017 16:53    Przez: ~Kolega
Gdyby nie ta sala to dopiero by widok szpecił. Jakieś pobojowisko z rupciami samochodowymi, śmieci po garażowiczach a ci kolesie to chyba jedyni co sprzątają swoje obejście. Jeszcze ci żal du*(* ściska że innowiercy tamsiedzą... Wolisz mieć meczet?
Dodano: 15.12.2017 16:53    Przez: ~Lopez
Świadkowie Jehowy są zadowoleni, bo swoimi samochodami wjadą prosto na podwórko do swojego królestwa, nie brudząc butów.
Dodano: 15.12.2017 17:42    Przez: ~A co
Juz widze jak zniknie mozliwosc przejazdu torową,caly ruch przeniesie sie na kolejny bubel komunikacyjny czyli jednopasmowy wiadukt na przemyslowej,cud techniki,z dwich pasow zwezenie na jeden,na drodze krajowej na Bydgoszcz,nic tylko pogratulowac projektantom i zatwierdzajacym gdy byl robiony remont tego wiaduktu,a swoja droga dlaczego na torowej procz tunelu dla pieszych nie moze byc ruch np. dla osobowek,szkoda ze w Polsce dopiero sie mysli jak juz cos powstanie,jak rondo przy przeprawie,ktore idealnie tamuje ruch w tym miejscu.
Dodano: 15.12.2017 16:09    Przez: ~Olo
Dokładnie o tym samym pisałem niedawno. Ten wiadukt na Przemysłowej od ślimaka do tego nowego skrzyżowania z piątego osiedla to będzie po prostu horror. Jak zamkną jeszcze ruch na Okólnej i Torowej to zabiją Konin. Wiadukt MUSI być przerobiony na dwupasmowy. Chyba że jakieś zakazy dla ciężarówek i puszczą to nową drogą z Posady.Inaczej leżymy i kwiczymy.
Dodano: 15.12.2017 17:15    Przez: ~Ssksd
Ja to juz kwicze jak jade nasza piekna przeprawa,jeszcze jak sie trafi jakis super kierowca ktory jedzie 20km/h prosta droga to juz ekstra sie robi
Dodano: 15.12.2017 17:21    Przez: ~Olo
Wiaduktu na Przemysłowej nie poprawia bo na to nie ma planow o kasy a pissdy jadace 20km/h byly, sa i beda.
Dodano: 15.12.2017 17:29    Przez: ~Pn
Mają prawo jechać 20km bo mają dostosować prędkość do warunków i możliwości. Za mało wypadków ostatnio macie? Codziennie LM o jakimś pisze, a ile jest mniejszych stłuczek. Nie ma warunków do innej jazdy. Nie ma dróg do takiej jazdy. To że się zrobi ruch kołowy, który daje UŁUDĘ nie korkowania miasta w godzinach szczytu to nic nie zmienia. Bo to że jedno skrzyżowanie z takim ruchem przejedziesz szybciej , nie znaczy że potem możesz jeździć tak po mieście.. wypadki na przejściu ul. Przemysłowa są tego przykładem.
Dodano: 15.12.2017 17:35    Przez: ~Sebix
Jadac 20 robia wieksze zagrozenie,inni uczestnicy staja sie nerwowi itp,jedz autostrada 50(masz takie prawo) i odpowiedz sobie na pytanie czy jedziesz bezpieczniej niz 100km/h
Dodano: 15.12.2017 17:44    Przez: ~Nyga
Jadąc zgodnie z przepisami nie robię nic złego. To że koleś passatem olej frytka jedzie 200na godzinę i musiał się rozpędzać przez pół godziny do tej nadświetlnej to nie moja wina....
Dodano: 15.12.2017 17:52    Przez: ~Ser
Nauczcie się jeżdzić z głową to po pierwsze, wiadukt briański ,cały lewy pas zawalony aż po rondo ,na prawym pusto,tak samo do kauflandu,lewy pas zawalony cały ,a prawy pusty...i potem skrzyżowanie wcześniejsze nie można przejechać . Ludzie nie umiecie się ustawić na dwóch pasach ? I potem na zamek ? Żeby skrzyżowania i ronda były przejezdne ? Sami sobie robicie pod górkę.
Dodano: 15.12.2017 18:25    Przez: ~kierowca
Jak nie podoba Wam się tępo jazdy innych kierowców to proponuję wyprzedzać ich górą... A później sami najbardziej oburzają się, że są wypadki bo ludzie nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego i jazdy do warunków atmosferycznych.
Dodano: 15.12.2017 22:31    Przez: ~Gość+ do Olo i Pn
Ty "Olo" to prawdopodobnie jesteś byłym rudym decydentem, który robił w mieście wszystko po prąd. Gdy był przebudowywany wiadukt na Przemysłowej to jedynym ratunkiem było tempo i połączenie ulicy 11 Listopada z Kolejową. To doraźnie rozwiązało część problemów. Wiele osób w Koninie wie, że ówczesne elyty i różni kacykowie robili miastu na złość. Gdyby ktoś chciał wiedzieć, to wiadukt na Wyzwolenia nie powstał dzięki kacykom z PZPR. Kolej miała pieniądze na wiadukt a nasi decydenci nie chcieli wybudować dojazdów. Skrzyżowanie Paderewskiego z Przemysłową było ratunkiem dla m. Konin. Dziwnym trafem za rządów komuchów zaginęła dokumentacja tego skrzyżowania. Żyją ludzie, którzy znają szczegóły podłości Kazia i rudego cwaniaka.
Dodano: 16.12.2017 02:33    Przez: ~Pamięć
A jak mam przejść z Zatorza? Dochodzę do starego przejazdu i mam zakaz! Gdzie tabliczki dokąd piesi mają się udać? Ani jednej informacji!! Nawet pasów nie ma żeby bezpiecznie przejść!! Jaja sobie robią!!
Dodano: 15.12.2017 16:45    Przez: ~XXX
A naco ten przejazd ???? Nie sxkoda piniedzy !
Dodano: 15.12.2017 16:56    Przez: ~zzzz
Klasyk. A jak do tej pory mieli przejść do samochodów zaparkowanych wzdłuż tej ulicy ludzie tam parkujący? Mają łamać prawo i deptać trawnik? Mają łamać prawo i przechodzić przez ulicę na wysokości swojego samochodu? Czy może zgodnie z przepisami iść tą drogą wzdłuż od pasów i dać się zabić ? Policji to nie przeszkadza by się czaić po śmietnikach i mandaty ładować. Niech cię rozjadą ale w zgodzie z prawem. Mam z wózkiem i dzieckiem iść po tej ulicy? Tak sobie to nasi włodcy wydumali...
Dodano: 15.12.2017 17:22    Przez: ~DSew
Czyli teraz zamiast dwóch przejazdów kolejowych, będzie jeden. Super, ciekawe co za geniusz wpadł na ten pomysł. Współczuję ludziom na Zakolu i na Wyzwolenia. Na tym śmiesznym rondku będzie po prostu masakra, bo spory ruch się tam zrobi. W ramach poprawy płynności ruchu w mieście proponuję jeszcze wprowadzić zakaz jazdy dla samochodów w zależności od tego jaki kto ma kolor samochodu. Masz czerwony, nie wolno jeździć w niedzielę, etc. Na pewno poprawi płynność ruchu i spokojnie wystarczy wtedy nawet jedna przeprawa i jeden wiadukt w całym mieście.
Dodano: 15.12.2017 18:23    Przez: ~Pawel
świetne rozwiązanie
Dodano: 15.12.2017 19:16    Przez: ~Koninianka
No rewelacja żeby piszo przejść z Niesłusza na V lub odwrotnie trzeba będzie poginac przez most co jest ekstra kilka km. Szkoda ze nikt nie pomyślał o tym jak dzieci mają taki kawał dojsc do szkoły lub na przystanek na Zakolu. Brawo Konin!!!
Dodano: 15.12.2017 20:33    Przez: ~PATY
a w tle "królestwo" xD