LM.plSportPiąta wygrana z rzędu. Wilki zwyciężyły po raz ostatni w roku

Piąta wygrana z rzędu. Wilki zwyciężyły po raz ostatni w roku

Ostatni mecz w 2017 roku i jednocześnie pierwszy w Wilczynie po ponad miesięcznej przerwie okazał się dla Wilków bardzo udany. Zespół Tomasza Robaka pokonał UKS OPP Powiat Kołobrzeski Kołobrzeg 3:0.

Choć Wilki mierzyły się w sobotę z sąsiadem w tabeli to jednak właśnie wilczynianie byli faworytem tego starcia. Różnica pomiędzy oboma zespołami wynosiła przed bieżącą kolejką aż osiem punktów i nawet ewentualna porażka Wilków nie pozwoliłaby UKS OPP Powiat Kołobrzeski wyprzedzić zespołu Tomasza Robaka w tabeli.

Kluczowy podczas sobotniego starcia był pierwszy set. Wilki wygrały go, ale tylko trzema punktami. Zwycięstwo w pierwszej części meczu dało jednak wiatru w żagle wilczynianom. Dwa kolejne sety były już o wiele łatwiejsze. Gospodarze zwyciężali je do czternastu i do siedemnastu. Całe spotkanie Wilki wygrały 3:0.

Było to już piąte zwycięstwo z rzędu Wilków i pierwsze odniesione na własnym terenie po serii wyjazdowych meczów. Wilczynianie kończą bieżący rok na czwartym miejscu z dorobkiem 22 punktów. Kolejny mecz już w 2018 roku - Wilki zmierzą się na wyjeździe z Dragonem Dobre.

Wilki Wilczyn - UKS OPP Powiat Kołobrzeski Kołobrzeg 3:0 (25:22, 25:14, 25:17).