Dzisiaj jest wtorek 17 lipca 2018, imieniny: Anety, Aleksego, Julietty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (25603) SPORT FORUM FIRMY (5194) PRACA (93) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 19oC
Jutropogoda
23 / 19oC
Pojutrzepogoda
23 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Dzierawy. Strażacy z mieszkańcami uratowali ranneg ... (6)Udawali, że grają w piłkę nożną. Mistrzostwa Świat ... (9)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościWbrew opinii mieszkańców hangar na kajaki zastąpi ...

Wbrew opinii mieszkańców hangar na kajaki zastąpi lodowisko

KONIN JEST NASZ

Dodano: 19.12.2017 22:38

Wprawdzie Regulamin KBO wprost nie przewiduje takiej sytuacji, ale w paragrafie trzynastym mówi, że jeżeli w KBO „pozostaną wolne środki finansowe, Prezydent Miasta Konina przedkłada Radzie Miasta propozycje uzupełnienia grup wniosków o wnioski niewybrane, mające największą liczbę głosów”.

Nie mogą to być projekty, które zdobyły trzecią i czwartą liczbę głosów, bo koszt każdego z nich sięga miliona złotych, a przeprowadzanie zimą oprysków przeciwko kleszczom i komarom (piąta pozycja) nie ma teraz sensu. Wolne dzięki rezygnacji z lodowiska 300 tys. zł nie wystarczy również na realizację projektów z szóstej i ósmej lokaty (950 i 700 tys. zł), ale idealnie pokryje koszty budowy parkingu przy Szkole Podstawowej nr 1 za 99 tys. zł i toru rolkarskiego za 200 tys.

Na parking zagłosowały 802 osoby, a na tor – 718, tymczasem na budowę hangaru i wyposażenie go w kajaki tylko 496 (pozycja trzynasta). Wybór wydaje się więc oczywisty. Ale nie dla władz Konina, które zawsze lepiej od mieszkańców zdają się wiedzieć, co dla nich lepsze. Propozycję prezydenta musi jeszcze zatwierdzić Rada Miasta i w niej cała nadzieja na uratowanie dla mieszkańców Konina idei budżetu obywatelskiego.

Zapewne nie my jedni będziemy bardzo uważnie przyglądać się zachowaniu radnych podczas środowej sesji budżetowej.

Robert Olejnik

koninjestnasz@portal.lm.pl

Czytaj również: „Zafundujemy sobie kamery do podglądania czy kosze na śmieci?

poprzednia
strona 2/2

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

A nie lepiej gdyby zostawić te środki na przyszły rok i z przyszłorocznego dorzucić to co brakuje i wybudować to lodowisko? W wielu miastach są takie całoroczne lodowiska i są one faktycznie cały rok oblegane, a sądzę, że niejedna osoba chętnie by się wielokrotnie przeszła pojeździć, tym bardziej w cieplejsze dni, w ramach rozrywki i ochłody, czy dla nauki. Doskonale wiemy, że lodowiska w Koninie (a częściej niestety tylko jedno przy SP6) często są uruchamiane na krótko i tylko zima, a w tym roku wręcz wyjątkowo późno się za jego uruchomienie zabrano. Mam nadzieję, że ktoś to jeszcze przemyśli, a może nawet poprze to co napisałem...
Dodano: 19.12.2017 22:54    Przez: ~Koninijczyk ;p
Miasto to nie prywatny Folwark Panie Prezydencie. Konin to juz prawie Pudliszki. Brawo! Pozostaje tylko zaorać tereny inwestycyjne i posadzić pomidory. Nie szanujecie glosow wyborcow. Nie szanujcie idei KBO i wprowadzacie swoje projekty od "zakrystii"
Dodano: 19.12.2017 22:56    Przez: ~Roman
To po co to głosowanie?
Dodano: 19.12.2017 22:52    Przez: ~Nie głosuje, ale inni tak
taka ściema
Dodano: 19.12.2017 23:15    Przez: ~panczenista
....... ciagle czekam na Pana "Konin jest Nasz " ...... z zapartym tchem czytam ..... życzę Radosnych Świąt Panie Robercie i dalszej weny twórczej , odwagi i siły w 2018 r.
Dodano: 19.12.2017 22:48    Przez: ~czytelniczka

KOMENTARZE

....... ciagle czekam na Pana "Konin jest Nasz " ...... z zapartym tchem czytam ..... życzę Radosnych Świąt Panie Robercie i dalszej weny twórczej , odwagi i siły w 2018 r.
Dodano: 19.12.2017 22:48    Przez: ~czytelniczka
hahahahah "zabezpieczające możliwość korzystania z niego przez osoby starsze na preferencyjnych warunkach w określonych terminach" - jakby lodowisko preferowało osoby starsze. Widzę to w wyobraźni :)
Dodano: 19.12.2017 23:14    Przez: ~panczenista
My też chętnie czytamy jak Olejnik opisuje to samodzierżawie
Dodano: 19.12.2017 23:18    Przez: ~wyborcy
moze niech miasto kupi armatke sniezna i w okresie zimy gdy brak sniegu bedzie mozna zasniezac skarpe przy amfiteatrze i domu kultury aby dzieci mialy frajde a w trakcie zimowego kiermaszu swiatecznego zasniezyc plac wolnosci by lepiej poczuc smak swiat
Dodano: 20.12.2017 11:14    Przez: ~anty
POzamiatane! Zagłosowali za szopą. Wcześniej był wykonany projekt budynku i mijał termin, to trzeba było coś z tym zrobić! Zrobiono i po sprawie. Tak przewiduje konińska norma!
Dodano: 20.12.2017 11:18    Przez: ~bliźniak Kobrzyckiego
Hangar nad Wartą? Przecież dzisiaj tam jest wszystko zalane a na wiosnę Lepiej nie będzie.
Dodano: 20.12.2017 12:39    Przez: ~Ha
To po co to głosowanie?
Dodano: 19.12.2017 22:52    Przez: ~Nie głosuje, ale inni tak
taka ściema
Dodano: 19.12.2017 23:15    Przez: ~panczenista
tak jak wybory czy inne stołki
Dodano: 20.12.2017 10:26    Przez: ~ehhh
Co na to Dyr. Nijakowski - chyba będzie musiał wrócić chociaż na miesiąc do Trójki i poukładać z powrotem w niej pracę i porządek. Przecież to była jeszcze jego inicjatywa i P. Lorek mija się z prawdą !!!!!1 A teraz dyrektor Trójki to marionetka i dla szkoły nic nie jest w stanie albo nie chce i nie umie zrobić. Ważne , że po miesiącu urzędowania zakupił od prywaciarza sobie nowy gabinet. niech odda i będą brakujące pieniążki na lodowisko. My jako rodzice zawsze wspieraliśmy Starego Dyrektora bo on serce oddał szkole. A dziś? Panowie Prezydenci rączki przy sobie , nieładnie się bawicie !
Dodano: 20.12.2017 22:19    Przez: ~rodzice z sp3
Głosowanie jest po to aby mieszkańców robić w tzw. balona. Wygrywają czasami projektu nie wiadomi czemu takie jak np. zabazgranie Konina jakimś kiczem - murale.
Dodano: 21.12.2017 12:59    Przez: ~Emilia
A nie lepiej gdyby zostawić te środki na przyszły rok i z przyszłorocznego dorzucić to co brakuje i wybudować to lodowisko? W wielu miastach są takie całoroczne lodowiska i są one faktycznie cały rok oblegane, a sądzę, że niejedna osoba chętnie by się wielokrotnie przeszła pojeździć, tym bardziej w cieplejsze dni, w ramach rozrywki i ochłody, czy dla nauki. Doskonale wiemy, że lodowiska w Koninie (a częściej niestety tylko jedno przy SP6) często są uruchamiane na krótko i tylko zima, a w tym roku wręcz wyjątkowo późno się za jego uruchomienie zabrano. Mam nadzieję, że ktoś to jeszcze przemyśli, a może nawet poprze to co napisałem...
Dodano: 19.12.2017 22:54    Przez: ~Koninijczyk ;p
Popieram w 100%
Dodano: 19.12.2017 23:00    Przez: ~Brawo
Miasto to nie prywatny Folwark Panie Prezydencie. Konin to juz prawie Pudliszki. Brawo! Pozostaje tylko zaorać tereny inwestycyjne i posadzić pomidory. Nie szanujecie glosow wyborcow. Nie szanujcie idei KBO i wprowadzacie swoje projekty od "zakrystii"
Dodano: 19.12.2017 22:56    Przez: ~Roman
W Pudliszkach,jest lepiej,tam wcale nie ma bezrobocia,a jakie pyszne wyroby,Pudliszki mniam,mniam,pycha
Dodano: 20.12.2017 10:38    Przez: ~Pelagia
JAK? JECHAĆ ROWEREM PO ,,PADEREWSKIEGO ''? : WĄSKIE CHODNIKI ,KRAWĘŻNIKI,AUTA JADĄCE DROGĄ ,KIEROWCY WYPRZEDZAJĄ ZBYT BLISKO ? . WŁADZA SIĘ NAJADŁA I , KUMA SIĘ Z ,,SOBKAMI'', BEZBOŻNIKAMI ,ZŁYMI POLICJANTAMI , I BABAMI KTÓRYM ?NAWET POTRAFI TAK ,ZAPŁACIĆ ,ZE POWODUJE TO ZGORSZENIE ? SŁOWEM ,,DNO INTELEKTUALNO -MORALNO -PAZERNIACKO -GLUPOTOWO , A NAWET CHAMSKIE. ...
Dodano: 19.12.2017 23:04    Przez: ~L
Proponuję zwrócić uwagę na brak zadaszenia naszego obecnie jedynego lodowiska! Za to 300 tys. zł, które zostały można by załatwić namiot kryjący lodowisko. Myślę, że taki całkiem dobry do celów okrywania obiektów sportowych znajdzie się za dużo mniejszą kwotę niż kwota syntetyka, czyli "lodowiska" z plastikowych płyt, z którego nie korzystali by pasjonaci łyżwiarstwa. Szkoda, że tak wiele osób nie przejmuje się tym problemem. Wiadomo, że przydało by się lodowisko w hali sportowej ( jak jest w Poznaniu, Wrocku, Krakowie, Giżycku itd. ) ale to już są sprawy milionowe i skoro jest ogromny problem w tak małych przedsięwzięciach, to o czym tu mówimy, żeby budować halę :( Słyszałam pomysł o wykorzystaniu budynku po Tesco ale jeszcze żeby znaleźć kogoś, kto chciał by zainwestować.. Bo na pana prezydenta nie ma co liczyć niestety
Dodano: 19.12.2017 23:11    Przez: ~Marianna
Jakby nie dosyć było skandalu przy głosowaniu elektronicznym, to teraz jeszcze łamanie regulaminu KBO przez prezydenta.
Dodano: 19.12.2017 23:25    Przez: ~dura_lex
Dobrze, że wreszcie będą te kajaki - Super !!!
Dodano: 19.12.2017 23:27    Przez: ~Aldona
Nie znam regulaminu kbo ale czy zglaszajac projekt mozna sobie na oko oszacowac ile bedzie kosztowal? A pozniej dopiero sie martwic czy znajdzie sie firma ktora go wykona za tyle
Dodano: 20.12.2017 09:53    Przez: ~Pawel
Nie do końca. Po zgłoszeniu wniosku kilkuosobowa komisja ocenia jego realność.
Dodano: 20.12.2017 11:04    Przez: ~ufik
To pokazuje jak kompetentni są członkowie komisji KBO. Wyrzucić na bruk za niekompetencję!
Dodano: 20.12.2017 13:14    Przez: ~john
Widać juz firma X czeka kiedy z budową ma ruszyć, wszystko wcześniej ustalone a nam mydlą oczy jakimis głosowaniami w internecie.
Dodano: 20.12.2017 10:05    Przez: ~art
Co za bzdury!!a sprobujcie wejsc na basen przy tej szkole ktorej mialo byc lodowisko.Nie mozna,tak tezbyloby ze sztucznym lodowiskiem.Robia to dla chwaly szkoly a nie dla wsxystkich ludzi.Powinno byc tak jak nakazuje regulamin kbo a nie juz walki szykuja i chca za nas decydowac