Dzisiaj jest niedziela 16 czerwca 2019, imieniny: Aliny, Justyny, Benona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19062) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 14oC
Jutropogoda
22 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Trudny finansowo sezon Górnika. Jeden policjant ju ... (17)Tegoroczny "Gospel nad Wartą" odbył się w gorących ... (1)

Pielgrzym ≠ turysta, czyli poplenerowy wernisaż w Wieży Ciśnień 

Dodano: 21.12.2017 12:14

W plenerze malarskim zatytułowanym „Pielgrzym ≠ turysta” w licheńskim sanktuarium uczestniczyli artyści z całej Polski.

W miniony piątek (15.12) w galerii „Wieża Ciśnień” odbył się poplenerowy wernisaż prac, które powstały w trakcie wydarzenia. - W tym roku chcieliśmy bardziej skupić się na obecności człowieka w przestrzeni tego wyjątkowego miejsca, jakim jest sanktuarium w Licheniu. Do udziału w plenerze zaproszono 12 artystów prezentujących różne strategie twórcze, różne pokolenia i środowiska artystyczne – powiedział Robert Brzęcki z CKiS w Koninie, kurator wystawy.

Na wernisażu obecni byli artyści, księża marianie z Lichenuia: ks. Bogusław Binda MIC, przełożony wspólnoty oraz ks. Adam Stankiewicz MIC, wicekustosz sanktuarium. Z wrażeniami dotyczącymi twórczości artystów podzielił się przełożony licheńskiej wspólnoty marianów. - Wchodząc do sali wystawowej zauważyłem różnorodność w spojrzeniu na Licheń i sanktuarium. Każdy z artystów ma swoje własne spojrzenie i każdy je wyraził. To jest wypowiedź artystyczna, która daje inne spojrzenie przez co staje się dodatkowym ubogaceniem – powiedział marianin.

 

Na wystawie można zobaczyć prace: Zofii Kawalec, Bartosza Kokosińskiego, Jagody Krajewskiej, Rafała Łuszczewskiego, Adama Molendy, ZeNony Cyplik-Olejniczak, Gabrieli Pienias, Jarosława Skutnika, Magdaleny Szadkowskiej, Doroty Tołłoczko, Tadeusza Wieczorka, Krzysztofa Wosika.

 

Prace można oglądać w Centrum Kultury i Sztuki Wieża Ciśnień w Koninie przy ul. Kolejowej 1a do 11 stycznia 2018 roku. 

  • Pielgrzym ≠ turysta. Poplenerowy wernisaż w Wieży Ciśnień

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wernisaż,   licheńskie sanktuarium,   Wieża Ciśnień,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.