Dzisiaj jest wtorek 23 października 2018, imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20950) SPORT FORUM FIRMY (5247) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 8oC
Jutropogoda
8 / 5oC
Pojutrzepogoda
12 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

IMGW: Silny wiatr z prędkością do 40 km/h z porywymi do 90 km/h

Polecamy:

"Republika Gosławicka" - film dokumentalny o Cukrowni 1/4

Dodano: 27.12.2017 09:30
Źródło: LM.pl

Dzieje Cukrowni Gosławice w niespełna godzinnym filmie. Zobaczcie pracę młodych filmowców z Amatorskiego Klubu Filmowego „Muza” z Konina. „Republika Gosławicka” - to tytuł filmu dokumentalnego, który powstał w „Muzie” pod okiem działającego w Konińskim Domu Kultury - Andrzeja Mosia.

Pomysł jego nakręcenia wyszedł od radnego Marka Cieślaka, a realizacją zajęli się młodzi filmowcy – Jan Bobrowski i Sebastian Wałęsa. Obraz opowiada o stuletnich dziejach cukrowni, gdzie wokół zakładu powstało centrum życia jego pracowników.

Andrzej Moś zapowiada już drugą część „Republiki”.

- Po premierze zaczęliśmy pracę nad montażem kolejnej części filmu. Chcemy ją poszerzyć o materiały ikonograficzne i archiwalne jak stare zdjęcia, reprodukcje, czy dokumenty, do których nie udało nam się dotrzeć w czasie realizacji tego filmu – mówi Moś.

Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć filmowców archiwaliami mogą kontaktować się z Andrzejem Mosiem poprzez adres e-mail: amos@kdk.konin.pl.

  • "Republika Gosławicka" - film dokumentalny o Cukrowni 1/4

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.