Dzisiaj jest sobota 24 sierpnia 2019, imieniny: Bartłomieja, Malwiny, Jerzego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19072) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (70) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 18oC
Jutropogoda
24 / 18oC
Pojutrzepogoda
26 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarska kolejka: Sokół podejmie największy zawód ... (0)W zeszłym roku omal nie spadły, w sobotę zagrają z ... (0)

Pakiet na 100-lecie odzyskania niepodległości. Start w dorosłość

Dodano: 30.12.2017 12:48

Od 2 stycznia przez cały 2018, każdy z 18-latków, który odbierać będzie pierwszy paszport otrzyma w Wydziale Spraw Obywatelskich Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego „Pakiet na 100-lecie odzyskania niepodległości. Start w dorosłość”.

W ramach Programu „Niepodległa”, do dokumentu paszportowego dołączony zostanie okolicznościowy pakiet, w którym znajdzie się flaga RP, miniprzewodnik na temat symboli narodowych oraz wpinany znaczek „Niepodległa”.

Pakiet jest częścią szerokiego projektu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Polski Paszport 2018”. Nowy paszport będzie upamiętniał 100-lecie niepodległości Polski i szatą graficzną nawiązywał do wydarzeń i postaci związanych z historią odzyskania niepodległości po 123 latach zaborów. Paszport według nowego wzoru będzie wydawany od połowy 2018 roku. Rocznie o wydanie paszportu wnioskuje w całym kraju średnio 1,4 mln osób. W Wielkopolsce – blisko 90 tysięcy.

 

  • Pakiet na 100-lecie odzyskania niepodległości. Start w dorosłość

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wojewoda wielkopolski,   pakiet w dorosłość,   paszport,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

A dlaczego nie wyda się tego pakietu osiemnastolatkom wraz z dowodem osobistym ? żeby otrzymać pakiet muszę wyrabiać paszport, który mi do niczego nie jest i nie będzie potrzebny.
Dodano: 30.12.2017 22:39    Przez: ~paulina

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.