Dzisiaj jest niedziela 20 października 2019, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18499) SPORT FORUM FIRMY (5384) PRACA (45) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 14oC
Jutropogoda
18 / 14oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Kolejna wtopa Górnika Konin. Fatalna seria u siebi ... (0)Konin. Zlot MIG-iem po raz czwarty. Grali dla Mich ... (0)

Konin. Pieniądze dla szpitala. Kupią nowy sprzęt dla oddziałów

Dodano: 6.01.2018 19:42
Źródło: LM.pl

Blisko 2,7 mln zł otrzymał koniński szpital na zakup sprzętu i aparatury medycznej. 

Zarząd województwa wielkopolskiego podpisał umowy na dofinansowanie projektów związanych z infrastrukturą ochrony zdrowia.

- Wsparcie opieki zdrowotnej w obecnej unijnej perspektywie finansowej jest obostrzone wieloma warunkami. Z dotacji mogą być realizowane roboty budowlane i inwestycje związane z zakupem sprzętu medycznego, służącego wsparciem świadczeń zdrowotnych niezbędnych dla diagnostyki i leczenia chorób będących m.in. główną przyczyną dezaktywacji zawodowej. Ale także tych związanych z trendami demograficznymi. Stąd pieniądze popłyną na doposażenie oddziałów ginekologicznych, pediatrycznych czy neonatologicznych, kardiologicznych i pulmonologicznych. Z puli 75 mln zł skorzysta 16 wielkopolskich szpitali, które zrealizują warte 105 mln zł inwestycje. To dobry rok dla opieki zdrowotnej w naszym regionie, w którym do rozdysponowania mamy jeszcze 216 mln zł z budżetu województwa – podkreślił marszałek Marek Woźniak.

Wśród szpitali, które dzięki dotacji zrealizują inwestycję jest Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie. Zgodnie z przekazanych przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu pieniędzy, zakupionych zostanie 76 sztuk sprzętu medycznego, który doposaży lub wymieni działające do tej pory urządzenia. W nowy sprzęt zostaną wyposażone: oddział chorób płuc wraz z poradnią chorób płuc i gruźlicy, oddział kardiologiczny, oddział chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej, oddział ortopedii i traumatologii narządu ruchu, oddział onkologiczny z pododdziałem hematologicznym, a także oddział rehabilitacyjny z pododdziałem rehabilitacji neurologicznej.

Wartość projektu to ok. 3 mln 140 tys. zł. Dofinansowanie pokryje 85 procent wartości inwestycji. Poza konińskim szpitalem z dotacji skorzystają między innymi Wielkopolski Centrum Onkologii, Wielkopolskie Centrum Pulmunologii i Torakochirurgii w Poznaniu oraz Wojewódzkie Szpitale Zespolone w Kaliszu i Lesznie. 

fot. WUM w Poznaniu

  • Konin. Pieniądze dla szpitala. Kupią nowy sprzęt dla oddziałów

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Tylko aby ten nowy sprzęt, jeśli się pojawi, był wykorzystywany, a nie oszczędzany!
Dodano: 7.01.2018 09:38    Przez: ~Czyt.
Odwiedzilem znajomego wieczorem w szpitalu po drodze pewna osoba zapytała mnie o drogę na oddział, nie powiem jaki, bo mówi że jest umówiona z lekarzem na wizytę prywatną. A więc jest możliwe wykorzystanie takiego sprzętu i w inny sposób.
Dodano: 7.01.2018 11:14    Przez: ~Tomek
Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie jak działa każdy kto tam był wie! Można wymieniać jednym tchem co się tam nie podoba, co powinno byc natychmiast zmienione tak aby lepiej dzialało a jest tego sporo! Np. jest sie przyjetym na SOR czyli Szpitalny Odział Ratunkowy w nocy wczesny ranek i uwaga czeka sie do późnych godzin popołudniowych np 16 lub 18 aby było zrobione USG bo w szpitalu nie ma Radiologa! Przynajmnije tak było w konkretnej sytuacji jakis czas temu gdzie takie USG mógł wykonać lekarz będący na odpowiednim odziale i nietrzebya by było tyle czekać. O działąniu Szpitalnego Odziału Ratunkowego można długo o samym odziale pisać . Kolejna sprawa jeszcze rok temu bylo przed Szpitalem za parking 2 zł a teraz juz 2,50 do czego to zmierza? A wjazd na dziki parkin zasypany zwirem gdzie ludzie mogli zostawic auto i nikomu nie przeszkadzało ale to juz decyzja obecnych wladz miasta z tym nieformalnym parkingiem po drugiej stronie ulicy.
Dodano: 6.01.2018 23:03    Przez: ~Szpital do kontroli
Będzie wykorzystany na 100%,do prywatnych celów,przez tych konowałów którym ciągle mało i mało.
Dodano: 7.01.2018 09:57    Przez: ~tfffuuu
bo zlodziejom malo.. malo ze cale zycie zabieraja ci pol wyplaty piepszni zlodzieje to jak juz musisz skorzystac z niby tego co zaplaciles to: jak masz wypadek w aucie - czekasz 4 godziny ze wstrzasem mozgu w kolejce w szpitalu, zab cie boli?.. nie wyrwiesz za darmo, babcia spadla ze schodow?.. nawet zeby ja do szpitala zawiezc musisz zaplacic za parking.. a jak juz dozyjesz 70tki w tej biedzie to dostaniesz 400zł emerytury i wykitujesz z glodu, mrozu, w biedzie tak jak zyles.. w dawnych czasach w takiej sytuacji narod robil rewolucje i scinal glowy ciemiezycielom, ale tym sie udalo bo poprzez prywatne biznesy kupili stacje telewizyjne i zrobili papke z mozgu wiekszosci ludzi..
Dodano: 7.01.2018 00:33    Przez: ~kom2

KOMENTARZE

Do hejtu! Gotowi! START!
Dodano: 06.01.2018 22:23    Przez: ~Konin będzie nasz!
Gruntownie przeanalizować prace oraz kazdego pracownika Zakładu Fizjoterapii pod wszystkimi możliwymi aspektami który znajduje na ulicy Wyszyńskiego i wchodzi w skład Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie !
Dodano: 08.01.2018 23:11    Przez: ~Gruntowna Analiza
Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie jak działa każdy kto tam był wie! Można wymieniać jednym tchem co się tam nie podoba, co powinno byc natychmiast zmienione tak aby lepiej dzialało a jest tego sporo! Np. jest sie przyjetym na SOR czyli Szpitalny Odział Ratunkowy w nocy wczesny ranek i uwaga czeka sie do późnych godzin popołudniowych np 16 lub 18 aby było zrobione USG bo w szpitalu nie ma Radiologa! Przynajmnije tak było w konkretnej sytuacji jakis czas temu gdzie takie USG mógł wykonać lekarz będący na odpowiednim odziale i nietrzebya by było tyle czekać. O działąniu Szpitalnego Odziału Ratunkowego można długo o samym odziale pisać . Kolejna sprawa jeszcze rok temu bylo przed Szpitalem za parking 2 zł a teraz juz 2,50 do czego to zmierza? A wjazd na dziki parkin zasypany zwirem gdzie ludzie mogli zostawic auto i nikomu nie przeszkadzało ale to juz decyzja obecnych wladz miasta z tym nieformalnym parkingiem po drugiej stronie ulicy.
Dodano: 06.01.2018 23:03    Przez: ~Szpital do kontroli
bo zlodziejom malo.. malo ze cale zycie zabieraja ci pol wyplaty piepszni zlodzieje to jak juz musisz skorzystac z niby tego co zaplaciles to: jak masz wypadek w aucie - czekasz 4 godziny ze wstrzasem mozgu w kolejce w szpitalu, zab cie boli?.. nie wyrwiesz za darmo, babcia spadla ze schodow?.. nawet zeby ja do szpitala zawiezc musisz zaplacic za parking.. a jak juz dozyjesz 70tki w tej biedzie to dostaniesz 400zł emerytury i wykitujesz z glodu, mrozu, w biedzie tak jak zyles.. w dawnych czasach w takiej sytuacji narod robil rewolucje i scinal glowy ciemiezycielom, ale tym sie udalo bo poprzez prywatne biznesy kupili stacje telewizyjne i zrobili papke z mozgu wiekszosci ludzi..
Dodano: 07.01.2018 00:33    Przez: ~kom2
sprzęt nie winny tylko niekompetencja pracownikow ze sie czeka na pomoc
Dodano: 07.01.2018 06:47    Przez: ~kl
Kiedy będzie wykaczony ten budynek który stoi obok szpitala który by też pomógł przyjąć dużo pacjentów a nie jeden oddziały na Szpitalnej drugie na Wyszyńskiego i tak się jeździ z chorymi pacjentami.
Dodano: 07.01.2018 08:45    Przez: ~Zmartwiona
Większość oddziałów na Szpitalnej, a rehabilitacja na Wyszyńskiego. Kto więc i jak rehabilituje pacjentów na tych oddziałach? Cytat ,,...jak by pani leżała tyle czasu, też by tak wyglądała, a jak już pani tu jest to proszę rozmasować ręce i nogi bo mogą powstać odleżyny..."Odleżyny nie powstały, a masaż limfatyczny sama opanowałam.
Dodano: 07.01.2018 10:35    Przez: ~beznadzieja
2,7 mln - zawrotna suma , jak na tak duży szpital . To kropla w morzu potrzeb .
Dodano: 07.01.2018 09:24    Przez: ~61-latek
Tylko aby ten nowy sprzęt, jeśli się pojawi, był wykorzystywany, a nie oszczędzany!
Dodano: 07.01.2018 09:38    Przez: ~Czyt.
Będzie wykorzystany na 100%,do prywatnych celów,przez tych konowałów którym ciągle mało i mało.
Dodano: 07.01.2018 09:57    Przez: ~tfffuuu
Odwiedzilem znajomego wieczorem w szpitalu po drodze pewna osoba zapytała mnie o drogę na oddział, nie powiem jaki, bo mówi że jest umówiona z lekarzem na wizytę prywatną. A więc jest możliwe wykorzystanie takiego sprzętu i w inny sposób.
Dodano: 07.01.2018 11:14    Przez: ~Tomek
A czy to cos zmieni w koninskim szpitalu? Czy udajac sie na SOR dostanie sie pomoc w czasie krotszym niz 5godzin? I jaka ta pomoc bedzie? Z planowanymi przyjeciami nie jest lepiej. Jesli bede musiala skorzystac z opieki medycznej i bedzie to planowany zabieg na pewno nie zrobie tego w Koninie. Ludzie do Poznania jest 100km 1 godz drogi. Do Łodzi jest tylko 120km, 1.5godz drogi. Do Warszawy 220km 2 godz drogi. Autostrada i moment jestescie. A opieka nieporownywalna! I nie mowie tylko o kompetencjach i wiedzy ale i szacunku tego podstawowego dla klienta jakim jest kazdy pacjent.
Dodano: 07.01.2018 15:05    Przez: ~Mama
To prawda, Poznań czy Łódź wcale nie są tak daleko jakby się wydawało, a możliwości w tamtych szpitalach są bez porównania większe.
Dodano: 07.01.2018 15:13    Przez: ~....
SOR pozdrowienia dla tych co tam siedzą i tej pani co padła na podłoge i ochroniarz jej pomagał
Dodano: 07.01.2018 16:29    Przez: ~lolek
Nie moge zrozumiec, dlaczego oni stale robia sobie zdjecia,jakby dzielili sie bezinteresownie swoja kasa.Ludzie, to sa wasze pieniadze, zlupione podatkami. Zasluga tych ludzi jest to, ze je znacznie okroili przy podziale dla swoich korzysci.
Dodano: 07.01.2018 18:46    Przez: ~xYz
A tak pięknie otwarty oddział zakazny wstrzymał przyjęcia ktoś może tym powinien się zainteresowac. Powiat jest bez zabezpieczenia.chorzy są odsyłani gdzie .....do Kalisza.no ale o tym nikt nie napisze żaden portal. A sytuacja taka dlaczego a lekarze chcą więcej kasy za godzine pracy. I to jest niby sens otwierać hucznie oddział żeby zasię chwile odsyłać po innych miastach...