LM.plSportWilki wygrały i wróciły na podium. Zostały tylko dwa mecze

Wilki wygrały i wróciły na podium. Zostały tylko dwa mecze

Pierwszy mecz w 2018 roku przyniósł WIlkom Wilczyn komplet punktów. Na wyjeździe zespół Tomasza Robaka pokonał 3:0 Dragona Dobre.

Starcie z outsiderem II ligi, choć rozstrzygnięte w trzech setach, wcale nie należało do najłatwiejszych. Szczególnie pierwszy set przyniósł dużo emocji, gra toczyła się bowiem na przewagi. Wilki ostatecznie wygrały tę część spotkania 26:24.

W dwóch kolejnych setach goście zwyciężali już nieco łatwiej. Drugi set zespół Tomasza Robaka wygrał 25:20, a w trzecim pozwolił ugrać swoim rywalom tylko dwa oczka więcej. Ostatecznie Wilki pokonały Dragona Dobre 3:0.
Dzięki tej wygranej zespół z Wilczyna awansował na trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów. Tyle samo oczek ma czwarty Stoczniowiec Gdańsk, ale to wilczynianie mają lepszy stosunek setów i zajmują ostatnie miejsce na podium.

Już za tydzień siatkarzy Wilków czeka przedostatni mecz rundy zasadniczej. Na wyjeździe wilczynianie zmierzą się z Treflem Lębork.

Dragon Dobre - Wilki Wilczyn 0:3 (24:26, 20:25, 22:25).