Dzisiaj jest piątek 19 stycznia 2018, imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (24276) SPORT FORUM FIRMY (5123) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -2oC
Jutropogoda
0 / -1oC
Pojutrzepogoda
0 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Start rozpoczyna drugą rundę. ,,Niespodzianka w sk ... (0)Wielkopolska bezpieczna. Sytuacja wraca do normy p ... (8)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościKonin. Spadek III i II LO w corocznym rankingu szk ...

Konin. Spadek III i II LO w corocznym rankingu szkół "Perspektyw"

Dodano: 10.01.2018 08:53

Jak co roku, wszystkie szkoły ponadgimnazjalne w Polsce czekają na ten ranking. Magazyn „Perspektywy” opublikował listę najlepszych. Która ze szkół w regionie może pochwalić się sukcesem albo porażką?

Tegoroczny ranking „Perspektyw” będzie szokiem dla uczniów i dyrektorów. Cieszące się największą popularnością i wypadające dobrze w rankingach przez ostatnie lata III Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Koninie, w 2018 roku uplasowało się na 347 miejscu wśród 500 szkół. Szkoła spadła o 85 miejsc. Jednak wyróżnieniem, którym może pochwalić się szkoła jest 25 miejsce w Wielkopolsce oraz tytuł Brązowej Szkoły 2018.

Czy dumna z wyniku może być społeczność II Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Koninie? Szkoła znalazła się na 411 pozycji i spadła o 81 miejsc w stosunku do 2017 roku. W Wielkopolsce dało jej to 34 miejsce oraz tytuł Brązowej Szkoły 2017. Po raz kolejny w rankingu zabrakło I LO w Koninie.

Niestety, w tym roku, żadna ze szkół technicznych z Konina nie znalazła się w rankingu ogólnopolskim wśród 300 najlepszych placówek, a nawet w Wielkopolsce. W rankingu po raz pierwszy pojawiła się natomiast placówka z powiatu konińskiego - Technikum w ZS Ponadgimnazjalnych w Sompolnie. W 2018 roku szkoła znalazła się na 178 miejscu wśród 300 szkół, zajmując 14 miejsce w Wielkopolsce i zdobywając tytuł Srebrnej Szkoły.

Na wyniki tego rankingu czekają dyrektorzy, nauczyciele i przyszli uczniowie, którzy stoją przed wyborem szkoły. Kluczową kwestią w przygotowaniu rankingu są wyniki maturalne, zarówno z przedmiotów obowiązkowych jak i dodatkowych. Oznacza to w praktyce, że czynnikiem dominującym w ocenie liceów jest matura. Natomiast w przypadku techników o pozycji szkoły w dużym stopniu decydują wyniki egzaminu zawodowego.

fot. III i II LO - Facebook

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Jak ktoś ma ambicję i podnosi swoje kwalifikacje to znajdzie dobrą pracę i będzie godnie żyć, nieważne czy w Koninie czy w Poznaniu czy w Warszawie. Myślicie że w wielkim mieście wszystko jest podane na tacy? Błąd! konkurencja jest jeszcze większa, wyścig szczurów trwa w najlepsze. Masz coś do zaoferowania to się przebijesz inaczej zginiesz w szarej masie. Ale na wszystko trzeba sobie zapracować! Mi w Koninie dobrze.
Dodano: 10.01.2018 13:07    Przez: ~Radosław
Uczniowie w III liceum się uczą lecz nauczyciele nie skupiają się na przedmiotach profilowych lecz na mało ważnych. Takich, których nie ma na maturze. Nie obrażając nauczycieli, ale na profilowych kierunkach powinni od danych przedmiotów być profesjonaliści. Czy nie jest dziwne, że uczą się i skupiają swoją naukę na wszystkie inne przedmioty niż kierunkowe. Przecież po to poszli na wybrany kierunek, aby uczyć się najwięcej własnie tych przedmiotów maturalnych od pierwszej klasy. Dyrekcja może mieć pretensje do siebie, że potem matura wypada beznadziejnie lub nie dostaną się przez III LO na wybrany kierunek. Kiedy mają to robić wracają do domu g.15, korepetycje przedmitów kierunkowych bo ze szkoły nie wyniosą nic i tylko wymagania ze zbędnych przedmiotów. Jeśli tego nie zmienią to spadek będzie znaczniejszy.
Dodano: 10.01.2018 15:32    Przez: ~Doradca
Wszystkie rankingi są mało istotne, jak ktoś chce się uczyć to będzie. Według tego należało by wywnioskować, że ci ze szkół z pierwszych miejsc są geniuszami a ci z 499 miejsca debile do kwadratu że nawet nie potrafią do szkoły trafić?! Szkoła z miejsca 500 nie brana pod uwagę bo dyrektor słabo umie czytać i pisać.
Dodano: 10.01.2018 11:44    Przez: ~Uczyć się i nie marudzić!
Bo w tym mieście nie ma PERSPEKTYW dla młodych...
Dodano: 10.01.2018 09:29    Przez: ~No
Przede wszystkim zacznij od siebie gamoniu, bo robisz takie błędy gramatyczne i stylistyczne, że aż szczęka opada.Jak chcesz coś zmieniać na lepsze, to zawsze zaczynaj od siebie
Dodano: 10.01.2018 13:24    Przez: ~Nie jestem gamoniem z Konina

KOMENTARZE

Bo w tym mieście nie ma PERSPEKTYW dla młodych...
Dodano: 10.01.2018 09:29    Przez: ~No
dokladnie. . a do tego wybrac licea jako szkole srednią to masakra.... w technikum czy zawodowce przynajmiej sie nauczą czegos
Dodano: 10.01.2018 10:35    Przez: ~technik x,3
Jesteś żywym przykładem. Ale prosimy nie przekuwaj swoich porażek na prawdy życiowe, bo się ośmieszasz.
Dodano: 10.01.2018 11:58    Przez: ~Dość_matołów
Tak to jest jak zamiast zająć się szkołą i problemami szkoły, to dyrektorka lata po imprezach za zastępcą prezydenta...
Dodano: 10.01.2018 12:53    Przez: ~brzydka, zła i szczera
technik x,3 - czy liceum czy technikum jeden czort... to twoje "czegoś" nic nie znaczy bo przedmioty zawodowe w technikum czy zecie są w większości przypadków olewane przez uczniów
Dodano: 10.01.2018 13:13    Przez: ~technik
Ale obciach . Wam się po prostu uczyć nie chce. Zwalacie na perspektywy itp. Jak zdawałam maturę 20 lat temu to max. 1 osoba oblała a teraz więcej poprawek niż zdanych matur.
Dodano: 10.01.2018 10:54    Przez: ~a.m
czy ty uważasz ze matura 20 lat temu wyglądała tak samo jak teraz? co za uwstecznienie i zacofanie...
Dodano: 10.01.2018 13:11    Przez: ~technik
Nauczyciele do nauczania , uczniowie do nauki , nie czytac durnych rankingow i bedzie dobrze. Konin, to nie Warszawa zamieszkana przez ,,niedouczone,, sloiki np.z Konina. Patrz: aktorzy z Konina!!!!!!!
Dodano: 10.01.2018 11:05    Przez: ~Rowerek
To wina Pisu i tego zadufanego w sobie Narcyza vice hrabiego Chlorka, ktory dla swojej korzysci skuma sie nawet z diablem. Chlorka do worka ole ole ole ole- wybory sie zblizaja ... :-)))
Dodano: 10.01.2018 11:07    Przez: ~jedrek
Wszystkie rankingi są mało istotne, jak ktoś chce się uczyć to będzie. Według tego należało by wywnioskować, że ci ze szkół z pierwszych miejsc są geniuszami a ci z 499 miejsca debile do kwadratu że nawet nie potrafią do szkoły trafić?! Szkoła z miejsca 500 nie brana pod uwagę bo dyrektor słabo umie czytać i pisać.
Dodano: 10.01.2018 11:44    Przez: ~Uczyć się i nie marudzić!
Do tej z 499 miejsca też chodzą dobrzy uczniowie tylko jest ich mniej niż w szkole z pierwszego miejsca.
Dodano: 10.01.2018 16:23    Przez: ~No
Jak ktoś ma ambicję i podnosi swoje kwalifikacje to znajdzie dobrą pracę i będzie godnie żyć, nieważne czy w Koninie czy w Poznaniu czy w Warszawie. Myślicie że w wielkim mieście wszystko jest podane na tacy? Błąd! konkurencja jest jeszcze większa, wyścig szczurów trwa w najlepsze. Masz coś do zaoferowania to się przebijesz inaczej zginiesz w szarej masie. Ale na wszystko trzeba sobie zapracować! Mi w Koninie dobrze.
Dodano: 10.01.2018 13:07    Przez: ~Radosław
Kina, teatr, opera, dobre studia, fajne restauracje, dobre sklepy odzieżowe, zawody sportowe na poziomie, dyskoteki... tego w Koninie nie... mi w Koninie żyję się wygodnie, ale strasznie nudno...
Dodano: 10.01.2018 16:34    Przez: ~Teraz
W Koninie,zyje sie wygodnie,ale emerytom,tu nie ma teatru,dobrej duzej galeri,dobrych klubow dla mlodziezy,sport na marnym poziomie,szkoly raczej kiepskie jak czytam,bezrobocie dwa razy wieksze jak w innych regionach,najwiecej mlodych wyjezdza z Konina nie tylko za granice,ale do innych polskich miast,patrz dobrze !
Dodano: 10.01.2018 20:26    Przez: ~Tom
Konin to piękne miasto cieszmy się z tego co mamy i pomyślmy że są gorsze dziury
Dodano: 11.01.2018 12:18    Przez: ~Zabawna
Koninianie to wiekszosci gamonie nie znaja ortografii,bledy ortograficzne bardzo proste,albo posownia myli sie t z d znam jednego co nie potrafil zrozumiec i pisal Ryszart,zamiast Ryszard !
Dodano: 10.01.2018 13:13    Przez: ~Celestyn
Przede wszystkim zacznij od siebie gamoniu, bo robisz takie błędy gramatyczne i stylistyczne, że aż szczęka opada.Jak chcesz coś zmieniać na lepsze, to zawsze zaczynaj od siebie
Dodano: 10.01.2018 13:24    Przez: ~Nie jestem gamoniem z Konina
Do nauki koninianie !
Dodano: 10.01.2018 14:24    Przez: ~Basia
Ryszart brawo
Dodano: 11.01.2018 12:15    Przez: ~Zabawna
Do Technika : 20 lat temu nie było skali ocen 1-6 z dwója nie zdawałeś. Kto miał lepiej ? Masz jeszcze coś do dodania...
Dodano: 10.01.2018 14:22    Przez: ~a.m
20 lat temu i więcej matura była prosta jak drut i bardzo się różni od obecnej matury której to ciągle zawyża się poprzeczkę,by pokazać że dziś naprawdę trzeba sie uczyć by osiągnąć sukces.T o że kiedyś jeden uczeń oblał to jeszcze o niczym nie świadczy,poziom tamtych czasów był o wiele mniej doskonalszy niż jest teraz,gdzie naprawde trzeba być przygotowanym do matury,a jak wiadomo matematyka jest obowiązkowa więc ktoś kto dobrze nie umie a liczy na ściągi,po prostu może nie zdać ,nie czarujmy sie,technik ma w tym trochę racji.Poza tym wszystko zależy od nauczyciela czy potrafi umiejętnie przekazać wiedzę.
Dodano: 10.01.2018 15:00    Przez: ~Ha
Oczywiście, że 20 lat temu była skala ocena od 1 do 6!
Dodano: 11.01.2018 13:54    Przez: ~Tom
20 lat temu też była matematyka obowiązkowa. Do nauki nygusy.
Dodano: 10.01.2018 15:31    Przez: ~a.m
A.m nieprawda matura obowiązkowa z matematyki była w ostatnio w 84 roku a wznowiono ja jako obowiązek w 2010 więc nie piernicz.Moja matura była o wiele wcześniej niż twoja i też nie było obowiązkowej matmy.Jak ktoś chciał mógł zdawać historię np.Mlodzi ludzie nie są nygusami, takimi jak kiedyś byli ludzie nie ublizajac nikomu przy tym jak ktoś nie chciał to się nie uczył,nie chciał to nie chodzil do szkoły bo np: zasuwal w gospodarce u rodziców tak bylo wlasnie,a teraz nauka jest obowiązkowa do 18 roku życia chociaż ,a jak się ktoś wcześniej nie uczy to jest ścigany urzędu . ktoś chce sukcesu to się uczy nie chce to się nie uczy krótka piłka i na temat.
Dodano: 10.01.2018 16:02    Przez: ~Ha
Uczniowie w III liceum się uczą lecz nauczyciele nie skupiają się na przedmiotach profilowych lecz na mało ważnych. Takich, których nie ma na maturze. Nie obrażając nauczycieli, ale na profilowych kierunkach powinni od danych przedmiotów być profesjonaliści. Czy nie jest dziwne, że uczą się i skupiają swoją naukę na wszystkie inne przedmioty niż kierunkowe. Przecież po to poszli na wybrany kierunek, aby uczyć się najwięcej własnie tych przedmiotów maturalnych od pierwszej klasy. Dyrekcja może mieć pretensje do siebie, że potem matura wypada beznadziejnie lub nie dostaną się przez III LO na wybrany kierunek. Kiedy mają to robić wracają do domu g.15, korepetycje przedmitów kierunkowych bo ze szkoły nie wyniosą nic i tylko wymagania ze zbędnych przedmiotów. Jeśli tego nie zmienią to spadek będzie znaczniejszy.
Dodano: 10.01.2018 15:32    Przez: ~Doradca
Akurat matura w 3 LO od kilku lat jest zdawana przez 100% uczniów , można sprawdzić nawet w internecie.
Dodano: 10.01.2018 16:13    Przez: ~@
ja zauważam podobny problem w I LO.Moje dziecko jest w klasie maturalnej i co chwilę słyszę, że na ważnych kierunkowych przedmiotach w ramach zastępstwa ma zajęcia w świetlicy.Też kończyłam to liceum ćwierć wieku temu i wtedy w klasie maturalnej była pełna mobilizacja, zarówno uczniów jaki i nauczycieli. Nie przypominam sobie żadnych zastępstw świetlicowych w tym czasie
Dodano: 10.01.2018 18:06    Przez: ~matka
Doradco, w liceum ogólnokształcącym nie ma mało ważnych przedmiotów, ponieważ taki typ szkoły ma wyposażyć ucznia w wiedzę ogólną z wielu dziedzin, a specjalizacja zaczyna się na studiach.Poziom Twojej polszczyzny wskazuje na to, że język polski też uważasz za mało ważny, bo przecież "władasz" nim od dziecka...
Dodano: 10.01.2018 22:03    Przez: ~Zofia
Zofio jeśli dokładnie wiesz to język polski jest również egzaminem naturalnym!
Dodano: 11.01.2018 12:08    Przez: ~Doradca
1 z 2
12>>