Dzisiaj jest środa 25 kwietnia 2018, imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (26036) SPORT FORUM FIRMY (5168) PRACA (88) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 10oC
Jutropogoda
13 / 7oC
Pojutrzepogoda
13 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Płacili cudzymi kartami i wpadli. Grozi im do 10 l ... (13)Koło. Motocyklem pędził w terenie zabudowanym 103 ... (33)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościKonin. Co miesiąc będą spotykać się na różańcu pod ...

Konin. Co miesiąc będą spotykać się na różańcu pod krzyżem

Dodano: 11.01.2018 21:10
Źródło: LM.pl

Kilkanaście osób modliło się dziś pod betonowym krzyżem na konińskim Zatorzu. Różaniec w intencji ojczyzny odbywać się będzie tam co miesiąc.

Krzyż, który stanął z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski jest najlepszym miejscem upamiętnienia 100-lecia odzyskania niepodległości. Z takiego założenia wyszedł radny Krystian Majewski, pomysłodawca comiesięcznego, wspólnego różańca.

- Każdego 11-tego będziemy się tu spotykać i modlić w intencji ojczyzny, naszego miasta i nawrócenia Europy. Wierzymy, że wartości chrześcijańskie są jedynym wyjściem do tego świata, bardzo zagubionego, konsumpcyjnego i ogarniętego w wojnę – mówi Krystian Majewski.

W pierwszym różańcu wzięło udział zaledwie kilkanaście osób.

- Jest nas 12, jeśli dobrze policzyłem, a apostołów też było 12. Z apostołów wyrósł kościół katolicki, który liczy teraz kilkaset milionów. Tu raczej tyle osób nie będzie, ale liczę, że 11 listopada zakończy się to piękną manifestacją patriotyczno-religijną – podkreśla Majewski.

Kolejne spotkanie pod krzyżem za miesiąc, czyli 11 lutego o godz. 18:00.  

Konin. Co miesiąc będą spotykać się na różańcu pod krzyżem
Slajd 1/12

Konin. Co miesiąc będą spotykać się na różańcu pod krzyżem

slajd 1 z 12

Kilkanaście osób modliło się dziś pod betonowym krzyżem na konińskim Zatorzu. Różaniec w intencji ojczyzny odbywać się będzie tam co miesiąc.

Konin. Co miesiąc będą spotykać się na różańcu pod krzyżem

slajd 2 z 12

Kilkanaście osób modliło się dziś pod betonowym krzyżem na konińskim Zatorzu. Różaniec w intencji ojczyzny odbywać się będzie tam co miesiąc.

Konin. Co miesiąc będą spotykać się na różańcu pod krzyżem

slajd 3 z 12

Kilkanaście osób modliło się dziś pod betonowym krzyżem na konińskim Zatorzu. Różaniec w intencji ojczyzny odbywać się będzie tam co miesiąc.

Konin. Co miesiąc będą spotykać się na różańcu pod krzyżem

slajd 4 z 12

Kilkanaście osób modliło się dziś pod betonowym krzyżem na konińskim Zatorzu. Różaniec w intencji ojczyzny odbywać się będzie tam co miesiąc.

Konin. Co miesiąc będą spotykać się na różańcu pod krzyżem

slajd 5 z 12

Kilkanaście osób modliło się dziś pod betonowym krzyżem na konińskim Zatorzu. Różaniec w intencji ojczyzny odbywać się będzie tam co miesiąc.

Konin. Co miesiąc będą spotykać się na różańcu pod krzyżem

slajd 6 z 12

Kilkanaście osób modliło się dziś pod betonowym krzyżem na konińskim Zatorzu. Różaniec w intencji ojczyzny odbywać się będzie tam co miesiąc.

Konin. Co miesiąc będą spotykać się na różańcu pod krzyżem

slajd 7 z 12

Kilkanaście osób modliło się dziś pod betonowym krzyżem na konińskim Zatorzu. Różaniec w intencji ojczyzny odbywać się będzie tam co miesiąc.

Konin. Co miesiąc będą spotykać się na różańcu pod krzyżem

slajd 8 z 12

Kilkanaście osób modliło się dziś pod betonowym krzyżem na konińskim Zatorzu. Różaniec w intencji ojczyzny odbywać się będzie tam co miesiąc.

Konin. Co miesiąc będą spotykać się na różańcu pod krzyżem

slajd 9 z 12

Kilkanaście osób modliło się dziś pod betonowym krzyżem na konińskim Zatorzu. Różaniec w intencji ojczyzny odbywać się będzie tam co miesiąc.

Konin. Co miesiąc będą spotykać się na różańcu pod krzyżem

slajd 10 z 12

Kilkanaście osób modliło się dziś pod betonowym krzyżem na konińskim Zatorzu. Różaniec w intencji ojczyzny odbywać się będzie tam co miesiąc.

Konin. Co miesiąc będą spotykać się na różańcu pod krzyżem

slajd 11 z 12

Kilkanaście osób modliło się dziś pod betonowym krzyżem na konińskim Zatorzu. Różaniec w intencji ojczyzny odbywać się będzie tam co miesiąc.

następny slajdpoprzedni slajd

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

12 moherów ...jak apostołowie prawie. Słuchaj radny .. konsumpcjonizm powiadasz ... A która to instytucja jest najbogatsza w Polsce ? Kościół katolicki Ile ziemi ma Kościół? Szczegółowych danych brak, ale stan posiadania Kościoła katolickiego można szacować na 160 tys. hektarów. – Poza skarbem państwa nie ma drugiego tak potężnego obszarnika. Od średniowiecza niewiele się zmieniło . Nie przypominam sobie ,żeby Jezus posiadał jakiś majątek i dążył do wzbogacania się. Cieszy mnie to ,że dużo ludzi nie wierzy już w te banialuki facetów w sukienkach ,a życie moralne można i bez kościoła mieć ,bo wartości chrześcijańskie to są wartości katolickie ,gdzie tyle jadu w katolikach.
Dodano: 11.01.2018 21:27    Przez: ~czysty umysł
poparcie radnemu majewskiemu spadlo z 20 procent do ok 4 procent to tonacy brzytwy sie chwyta
Dodano: 11.01.2018 21:29    Przez: ~anty
Myślę, że te ''modły'' odbiją się od krzyża tak samo jak odbijają się od niego liczne wulgaryzmy jakie słychać pod krzyżem z pobliskiego boiska piłki nożnej. Pomysłodawca wydarzenia myśli zapewne, że złe uczynki można ''wygumkować'' modlitwą. Nie można.
Dodano: 11.01.2018 22:20    Przez: ~am
Prawda jest taka że wartości chrześcijańskie i religia katolicka nie jest niczym złym. Religia przedstawia nam bardzo poprawny sposób życia. Czym innym jest fakt że ktoś się do tego nie stosuje. NIE można krytykować i winić katolików za to ze są w śród nich tacy którzy twierdzą że de katolikami a tak nie postępują. To stereotyp. Tak samo jakby powiedzieć że wszyscy Polacy to złodzieje. KRYTYKUJCIE TE RELIGIĘ KTÓRE TWIERDZĄ ŻE NP. NIEWIERNYCH NALEŻY ZABIJAĆ. WIĘC LEPIEJ USZANUJMY NASZE KORZENIE I KULTURĘ KATOLICKĄ ZANIM POZWOLIMY NA TO ŻEBY PRZYSZLO DO NAS NP. TO CO JEST ZA ZACHODNIĄ GRANICĄ.
Dodano: 11.01.2018 21:37    Przez: ~ateista
Tylko co miesiąc :( znam takich co codziennie w okresie wakacyjnym adorowali :D
Dodano: 11.01.2018 23:08    Przez: ~ministrant

KOMENTARZE

krzyz jest oswietlony czy to oznacza ze miasto ponosi koszty jesli tak to na jakiej podstawie
Dodano: 11.01.2018 21:23    Przez: ~anty
Prawda jest taka że wartości chrześcijańskie i religia katolicka nie jest niczym złym. Religia przedstawia nam bardzo poprawny sposób życia. Czym innym jest fakt że ktoś się do tego nie stosuje. NIE można krytykować i winić katolików za to ze są w śród nich tacy którzy twierdzą że de katolikami a tak nie postępują. To stereotyp. Tak samo jakby powiedzieć że wszyscy Polacy to złodzieje. KRYTYKUJCIE TE RELIGIĘ KTÓRE TWIERDZĄ ŻE NP. NIEWIERNYCH NALEŻY ZABIJAĆ. WIĘC LEPIEJ USZANUJMY NASZE KORZENIE I KULTURĘ KATOLICKĄ ZANIM POZWOLIMY NA TO ŻEBY PRZYSZLO DO NAS NP. TO CO JEST ZA ZACHODNIĄ GRANICĄ.
Dodano: 11.01.2018 21:37    Przez: ~ateista
Codziennie robię flachę pod krzyżem więc mam większe prawo do zgromadzeń niż ten radny.
Dodano: 11.01.2018 21:43    Przez: ~Jezus Maria!
Nowicki postawił to teraz niech płaci ze swoich.
Dodano: 11.01.2018 22:39    Przez: ~TheSimon
avatar Popier...lone lewactwo cieszyło by się na pewno gdyby miast krzyż staną minaret i zamiast cichej i spokojnej modlitwy darł mordę kilka razy dziennie mułazin ,wtedy było by ok.
Dodano: 12.01.2018 22:31    Przez: Tomasz Kobrzycki
na takiej podstawie,że większość mieszkańców Konina, jak i Polski to katolicy, którzy płacą podatki i mają prawo, jako obywatele, do korzystania z tych pieniędzy
Dodano: 13.01.2018 00:31    Przez: ~a
12 moherów ...jak apostołowie prawie. Słuchaj radny .. konsumpcjonizm powiadasz ... A która to instytucja jest najbogatsza w Polsce ? Kościół katolicki Ile ziemi ma Kościół? Szczegółowych danych brak, ale stan posiadania Kościoła katolickiego można szacować na 160 tys. hektarów. – Poza skarbem państwa nie ma drugiego tak potężnego obszarnika. Od średniowiecza niewiele się zmieniło . Nie przypominam sobie ,żeby Jezus posiadał jakiś majątek i dążył do wzbogacania się. Cieszy mnie to ,że dużo ludzi nie wierzy już w te banialuki facetów w sukienkach ,a życie moralne można i bez kościoła mieć ,bo wartości chrześcijańskie to są wartości katolickie ,gdzie tyle jadu w katolikach.
Dodano: 11.01.2018 21:27    Przez: ~czysty umysł
Brawo czysty !!!
Dodano: 11.01.2018 21:34    Przez: ~Ania
Akurat najwięcej jadu widać w Twojej wypowiedzi.
Dodano: 11.01.2018 21:39    Przez: ~Obiektywny
Brawo za rozsądne stwierdzenie i trudnej, i bez rzetelnej ,i prawdziwej odpowiedzi mozliwosci dla tych baranow.... klamstwo pod szatą prawdziwego, szczerego Boga i nie szukajacego majetnosci i zysku Jezusa, dla ktorego liczyla sie tylko milosc do blizniego i szacunek do innego czlowieka...
Dodano: 11.01.2018 23:05    Przez: ~prawdziwy
Komu panstwo redsgujecie i poswiecsacie czas jak wam nie szkoda miejsca na portalu czy wy niemaciie o czym pisac , czy w tym miescie nic wazniejszego sie nie niedzieje ! Paranoja 12 fanatykow przyszlo wyc pod krxyz , Do roboty !!!!
Dodano: 13.01.2018 09:41    Przez: ~pravowity
poparcie radnemu majewskiemu spadlo z 20 procent do ok 4 procent to tonacy brzytwy sie chwyta
Dodano: 11.01.2018 21:29    Przez: ~anty
Czyli 1050 lecie chrztu to pic na wodę, chodziło kieckowym o zakłócanie życia mieszkańcom osiedla.
Dodano: 11.01.2018 21:32    Przez: ~Q
Różańcem nikt Ci niczego nie bedzie zaklocal. Zakłócić życie to Ty możesz jak odpalasz raz na tydzień swojego golfa pod blokiem albo krzyczysz po pijaku wracając z imprezy.
Dodano: 11.01.2018 21:42    Przez: ~Cała Prawda
W intencji tej wyludniajacej wioski bez perspektyw jak najbardziej
Dodano: 11.01.2018 22:10    Przez: ~Jadwiga
Każdy robi to co lubi.
Dodano: 11.01.2018 22:16    Przez: ~abc
Akurat nie masz racji. Ja lubię palić zioło, ale nie mogę tego robić w tym nietolerancyjnym państwie!!!
Dodano: 12.01.2018 12:05    Przez: ~Liberalizm
Myślę, że te ''modły'' odbiją się od krzyża tak samo jak odbijają się od niego liczne wulgaryzmy jakie słychać pod krzyżem z pobliskiego boiska piłki nożnej. Pomysłodawca wydarzenia myśli zapewne, że złe uczynki można ''wygumkować'' modlitwą. Nie można.
Dodano: 11.01.2018 22:20    Przez: ~am
Zamiast krzyża postawiliby ołtaż Peruna... bo to są nasze prawdziwe korzenie.
Dodano: 11.01.2018 22:41    Przez: ~TheSimon
1050 lat zniszczenia polskiej kultury słowiańskiej !!! I z czego być tu dumnym ? A archeolodzy szukają teraz w ziemi polskich korzeni i zabytków... Brak słów.
Dodano: 11.01.2018 22:57    Przez: ~słowianin
Krzyz=Kosciol=Klamstwo=Cos wyimaginowanego=zabijanie dla kościoła= nienawisc do innego przekonania....I wiele więcej, faktycznie same pozytywy.Wiem, ze sie teraz innym naraże...Ale sam jestem wierzacym, wierze w Boga i jego syna, naprawdę, kocham i wiem, ze to jest czysta prawda, a reszta, to tylko sekta, która przypisała sie do niego. Choc i tak kazdego z nich Pan rozliczy.Pozdro, falszywe, jak oni.... P.S. do tych normalnych, nie tych klamliwych, co bywaja przed oltarzem co tydzien, a za drzwiami czynia gorzej niz ten, ktory prawdziwie wierzy, choc nie czuje potrzeby przebywania wsrod klamliwych.... uważajcie,zło jest najbliżej kosciolal(budowli)....