Dzisiaj jest czwartek 19 lipca 2018, imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (25258) SPORT FORUM FIRMY (5194) PRACA (97) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 18oC
Jutropogoda
24 / 15oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

IMGW: Intensywne opady deszczu z burzami oraz z porywistym wiatrem do 65 km/h

Polecamy:
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościKonin. Paraliż komunikacyjny, czemu nie wyciągnięt ...

Konin. Paraliż komunikacyjny, czemu nie wyciągnięto wniosków?

Dodano: 12.01.2018 07:03
Źródło: LM.pl

Wczorajszy wypadek, w którym zderzyły się trzy samochody osobowe na Trasie Bursztynowej w Koninie spowodował gigantyczne korki. Sparaliżowana była cała stara część miasta. 

Problem nie dotyczył tylko mostu Unii Europejskiej, ale też mostu im. J. Piłsudskiego. Sznur aut ciągnął się aż do Wału Tarejwy, a i na pl. Wolności samochody stały w kolejce do wyjazdu. Czy służby miejskie mogły temu zapobiec?

Wypadku przewidzieć nie można, ale można wypracować procedury co zrobić, kiedy do niego dojdzie. Najlepszym sprawdzianem było zamknięcie przeprawy we wrześniu. Kiedy kierowcy ruszyli do pracy, wyłączono sygnalizację świetlną, a na skrzyżowaniach ruchem kierowali policjanci. Było tak, aż do momentu wprowadzenia alternatywnego ruchu na Trasie Bursztynowej. Wtedy korki były, ale nie paraliżowały miasta. Przez wczorajsze zderzenie aut na moście Unii Europejskiej, kierowcy stanęli w gigantycznych korkach, a co gorsza kompletnie nie wiedzieli dlaczego.

- Żadnej informacji na temat zamkniętej przeprawy. Mam umówione spotkanie w banku i niestety stoję już ponad godzinę na ulicy Zagórowskiej. Nawigacja pokazuje mi alternatywną drogę przez Golinę – mówi nam rozzłoszczona czytelniczka.

Dlaczego w czasie sytuacji awaryjnej służby, w tym policja czy Zarząd Dróg Miejskich nie zdecydowały się wyłączyć sygnalizacji i wprowadzić ręcznego sterowania ruchem?

- Policja jest na miejscu, ale niestety w tej sytuacji udrożniać ruchu już się nie uda. Ręczna regulacja może być wprowadzona, ale w momencie gdzie ten ruch ma gdzie odpłynąć, a o tej godzinie natężenie jest bardzo duże i nawet jakby policjanci stanęli to nic nie zmieni – mówił Marcin Jankowski z KMP w Koninie.

Próbowaliśmy skontaktować w tej sprawie również z Grzegorzem Pająkiem, dyrektorem ZDM w Koninie, ale niestety telefon był poza zasięgiem. O wczorajszym wypadku drogowym poinformował nawet Regionalny System Ostrzegania. Winę ponoszą też urzędnicy. Widząc ze swoich okien, co się dzieje na konińskich drogach, sztab kryzysowy mógł wysłać chociaż SMS z informacją o utrudnieniach i o ewentualnym zamknięciu Trasy Bursztynowej na jakiś czas. Informacji brak. I tak do następnego wypadku, gdy znów będziemy musieli stać w gigantycznym korku. 

  • Konin. Paraliż komunikacyjny, czemu nie wyciągnięto wniosków?
  • Konin. Paraliż komunikacyjny, czemu nie wyciągnięto wniosków?
  • Konin. Paraliż komunikacyjny, czemu nie wyciągnięto wniosków?
  • Konin. Paraliż komunikacyjny, czemu nie wyciągnięto wniosków?

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Potrzebny jest nowy most, w kerunku Morzysławia Laskówca Grójca to odciażyłoby ruch
Dodano: 12.01.2018 07:14    Przez: ~Za mało mostów
Jeśli na przeprawie są błędy konstrukcyjne, to most w dłuższej perspektywie jest do rozbiórki a miasto już powinno wystąpić o odszkodowanie do wykonawcy i kierownika budowy, włącznie z zawiadomieniem prokuratury o przestępstwie gospodarczym.
Dodano: 12.01.2018 07:32    Przez: ~Inspektor bhp
Nie mają na to czasu, ponieważ są zajęci tworzeniem stanowisk dla swoich. Kolejny rady otrzymał zatrudnienie w miejskiej spółce. Większość radnych (oprócz kilku z PiS) zamiast reprezentować swoich wyborców została kupiona przez urząd. W ten sposób radni zamiast patrzeć władzy na ręce, razem z nią pilnują wspólnego koryta. A rzeczywistość jaka jest? To widzimy na zdjęciach… W tych korkach stoją oszukani wyborcy.
Dodano: 12.01.2018 07:21    Przez: ~Wilk
Józek obiecałeś otworzyć przeprawę w połowie stycznia (wypowiedź dla LM z grudnia 2017). Zostały jeszcze 3 dni...
Dodano: 12.01.2018 07:57    Przez: ~Bigos
Jest zimno i panom policjantom lepiej jest siedzieć w ciepłym radiowozie, tankowanym za publiczne pieniądze niż kierować ruchem. Tak wyglądało to wczoraj. A tak na marginesie... codziennie w godzinach 14-17 powinni kierować ruchem na skrzyżowaniu Warszawskiej z Przemysłową.
Dodano: 12.01.2018 08:31    Przez: ~Władysław

KOMENTARZE

Potrzebny jest nowy most, w kerunku Morzysławia Laskówca Grójca to odciażyłoby ruch
Dodano: 12.01.2018 07:14    Przez: ~Za mało mostów
Jeśli na przeprawie są błędy konstrukcyjne, to most w dłuższej perspektywie jest do rozbiórki a miasto już powinno wystąpić o odszkodowanie do wykonawcy i kierownika budowy, włącznie z zawiadomieniem prokuratury o przestępstwie gospodarczym.
Dodano: 12.01.2018 07:32    Przez: ~Inspektor bhp
Mostów to by nam starczyło gdy było mniej takich wieśniaków w golfach jak wczoraj !!!
Dodano: 12.01.2018 07:54    Przez: ~Marihuana
Józek obiecałeś otworzyć przeprawę w połowie stycznia (wypowiedź dla LM z grudnia 2017). Zostały jeszcze 3 dni...
Dodano: 12.01.2018 07:57    Przez: ~Bigos
100% racji ale miasto woli budować zbędne rondo na Kolskiej
Dodano: 12.01.2018 08:50    Przez: ~K-n
Wiecie kto wygra nastepne wybiry na prezydenta Konina-ten kto obieca nowy most w Koninie!!!
Dodano: 12.01.2018 09:36    Przez: ~Do roboty
Potrzebny nowy most razem z obwodnicą Konina,to wstyd małe miasta mają obwodnice a konin zapchany i zaczadzony spalinami. A lokalizacja przeprawy projekt i wykonanie to bubel.No ale kto wybiera taką władze.
Dodano: 12.01.2018 10:09    Przez: samek
A kto za ten most zapłaci i go utrzyma przy zmniejszającej się liczbie mieszkańców? Kolejne 200-250 dużych baniek w budżecie piechotą nie chodzi. Ot jakieś 3000 zł na dzień dobry od każdego mieszkańca, w tym noworodka kilkadziesiąt złotych co rok na utrzymanie. Najważniejszym zadaniem inwestycyjnym dla miasta na najbliższe 10-15 lat jest budowa nowych źródeł ciepła i ograniczenie strat na przesyle, bo tani torf się kończy. Nawet przygotowanie terenów inwestycyjnych nie jest na pierwszym miejscu.
Dodano: 12.01.2018 11:07    Przez: ~Mieszkaniec
Tu wyżej od torfu sie odw al. Miasto istnieje dzieki weglowi brunatnemu payacu i trochę wiecej szacunku do czarnego zlota.
Dodano: 12.01.2018 11:33    Przez: ~Pn
Władzy komunistycznej nie obchodzi jakiś szary obywatel ważne że mają stołki w spółkach miejskich.
Dodano: 12.01.2018 11:59    Przez: ~qqq
Nie mają na to czasu, ponieważ są zajęci tworzeniem stanowisk dla swoich. Kolejny rady otrzymał zatrudnienie w miejskiej spółce. Większość radnych (oprócz kilku z PiS) zamiast reprezentować swoich wyborców została kupiona przez urząd. W ten sposób radni zamiast patrzeć władzy na ręce, razem z nią pilnują wspólnego koryta. A rzeczywistość jaka jest? To widzimy na zdjęciach… W tych korkach stoją oszukani wyborcy.
Dodano: 12.01.2018 07:21    Przez: ~Wilk
Pokaż mi które miasto tej wielkości co Konin, nie miałoby problemów komunikacyjnych w wyniku bądź co bądź wypadku losowego? Jedź do Warszawy, ba , nawet do Poznania, Miasta, które mają po kilka mostów - i tak problemy. Artykuł żeruje na niewiedzy ludzi, którzy chyba nigdy nie opuścili swojego osiedla i nic nie wiedzą o problemach komunikacyjnych miast. Korek to jest jak przez Śródkę przez godzinę zrobisz z 5km. Jak w Stolicy przez godzinę przejedziesz dwie przecznice, jak w Łodzi kwitniesz na Włókniarzy.. może redaktor poleci zrzucanie do rzeki co drugi samochód stojący w korku by ode-lżyć ruch w mieście? Dopóki ludzie nie przesiądą się na miejską komunikację, dopóki nie będzie ścieżek i CHĘCI jeżdżenia rowerami, doputy nic się nie zmieni. Konin powinien mieć też obwodnicę zbudowaną za KAJOWE pieniądze, nie Lokalne... Miasta tej wielkości nie stać na budowę systemu obwodnic. Niestety nasz rząd woli zamiast kopalni, geotermii, zaję ...
Dodano: 12.01.2018 10:24    Przez: ~Swd
Swd - zamknijvkopalnie to ani obeodnica ani mosty nie beda tu pitrzebne bo wiekszosc opusci to miasto
Dodano: 12.01.2018 11:36    Przez: ~Pn
Pn. Niekoniecznie. Wielu koninian zwłaszcza z mojego rocznika ma tu po prostu kredyty czy rodziny. Kopalnia to nie jedyne źródło pracy. Nasz rząd woli inwestować w biznesy ojczulka, my musimy cierpieć na przepychankach dot decyzji środowiskowych, i całej reszcie kłód. Od czasu jak Konin z miasta wojewódzkiego stał się peryferiami Wielkopolski i niewygodnym sąsiadem Łódzkiego przemysłu turystycznego - nikt się nami nie interesuje. Przez miasto nawet bez kopalni i elektrowni - zawsze będzie ruch tranzytowy, dopuki się rząd nie zlituje, a ci wolą krzyże stawiać, lub tęcze poprzednicy... Brak dróg. Konin sam nie uniesie kwoty budowy wszystkiego. Nie mówiąc już o jakości wykonania... np.. tego nieszczęsnego mostu... odbiór powinien być niezależny. Prawo dopuszcza by urzędnicy odbierali budowę i byli stroną w swojej sprawie.. to nie jest poprawne...
Dodano: 12.01.2018 15:30    Przez: ~Defd
Od kilku miesięcy były prezydent Konina Kazimierz Pałasz, który przeprawę nazywa traktem kazimierzowskim, robi zakupy w Ferio w Starym Mieście. Jak myślicie, dlaczego?
Dodano: 12.01.2018 07:24    Przez: ~Tata dilera
Tatusiu! bo w pobliżu mieszka. Nie doszukuj się sensacji gdzie ich nie ma. Gdy mieszkał na Zatorzu to robił zakupy w galerii.
Dodano: 12.01.2018 07:42    Przez: ~były sąsiad
Po to pobudował sobie kładkę, by robić zakupy na Zatorzu. I tak nie może.
Dodano: 12.01.2018 07:52    Przez: ~Tata dilera
Bo komuna blizej do ferio haha
Dodano: 12.01.2018 08:00    Przez: ~janosik
Stojących w korku, zapraszamy na ciepłą herbatę do cara Józka na Wilków... Jemu przeprawa nie potrzebna, droga do domu prosta a i kilka tras alternatywnych funkcjonuje....
Dodano: 12.01.2018 07:27    Przez: ~mieszkaniec
Ha ha ktoś tutaj ma bujną wyobraźnie. Wysłać smsy. A ja się zapytam do kogo? Przecież to trzeba mieć jakąś bazę numerów, a tej nie można sobie tak pozyskać. Pan redaktor widzę, że stal się nagle specjalistą od kierowania ruchem
Dodano: 12.01.2018 07:31    Przez: ~Zorientowany
Ty taki zorientowany jak ci w urzędzie. Miasto zainwestowało w system ostrzegania mieszkańców sms i ma rzecznika, o pardon nawet biuro prasowe to chyba wystarczy, żeby koninianie mieli info
Dodano: 12.01.2018 08:31    Przez: ~kierowca
Możemy też sobie radzić sami. Większość ludzi ma smartfony. Wystarczy google maps i dostęp do internetu. Korek na moście aż na czerwono świecił. System Yanosik, TomTom, mnóstwo tego na rynku. Zachowujecie się jak święte krowy. troszkę inwencji. Miasto ma też do was sms z informacją "oddychaj" wysłać? Zamiast na krzyże, głupie SMSy i fajerwerki lepiej kasę inaczej spożytkować nie?
Dodano: 12.01.2018 10:29    Przez: ~sdsds
NOWY MOST
Dodano: 12.01.2018 07:39    Przez: ~Kierowca
Bez przesady. Na dziś wystarczy naprawić ten co mamy. Pytanie czemu na moście żelaznym były korki? Taki ruch tam poszedł? To korki powinny być na 15 min a nie 1h. Może korek od ronda Miast Partnerskich szedł Warszawską aż do mostu żelaznego? Trzeba było ustawić Policję na skrzyżowaniu Warszawska - Przemysłowa i puścić cały ruch na rondo św. McDonalda i tam, ludzie by robili rozjazd na Zatroze, na wschodnią część miasta i na zachód-Chorzeń-Golina itd przez Aleje.
Dodano: 12.01.2018 11:09    Przez: ~moze to coś pomoże JUŻ
To miasto jest "dnem" pod każdym względem,wszystko się rozsypuje na Naszych oczach,koszmarem jest żyć w takim syfie.
Dodano: 12.01.2018 07:40    Przez: ~PiSda
PiS nic Ci nie da. Jeszcze zapłaczesz za tym "syfem".
Dodano: 12.01.2018 07:45    Przez: ~znafca
Nawigacja pokazuje mi alternatywną drogę przez Golinę – mówi nam rozzłoszczona czytelniczka. No i trzeba było skorzystać.....jak zobaczyłam armagedon w Starym Koninie to wróciłam właśnie tak....przez Golinę.....bez stania 2 godzin w korku i wkurzania się
Dodano: 12.01.2018 07:59    Przez: ~Zuza
Ale po co? Przecież potem nie można popłakać na LMie jakie to miasto jest do dupy bo po wypadku korek się zrobił.
Dodano: 12.01.2018 08:36    Przez: ~123
O tym pisalem korki gliwnoe robią pseudokietowcy, czyli P i zss dy, ktorych mnostwo na naszych drogach.
Dodano: 12.01.2018 11:41    Przez: ~Pn
No jasne, że można. Ale to dodatkowe 30 km jazdy. I dodatkowe mg CO2 w atmosferze.
Dodano: 12.01.2018 13:37    Przez: ~ekolog
Bo stojąc w korku auto nie produkuje CO, nie?
Dodano: 12.01.2018 13:58    Przez: ~Logik
Po co w Koninie nowe drogi, mosty, estakady czy nawet drogi rowerowe!? Konin umiera, ludzi brakuje, w związku z tym apeluje o budowe szerokiej drogi w kierunku cmentarza w Morzysławiu żeby karawany pogrzebowe mogły się swobodnie mijać.
Dodano: 12.01.2018 08:09    Przez: ~Lekarz geriatra
A możesz tak dla przykładu umrzeć pierwszy lub się wyprowadzić? Może chociaż dasz rade zamilknąć?
Dodano: 12.01.2018 08:37    Przez: ~qrna
Tak zapadła Ci w pamięć ta głupia retoryka o wymieraniu miasta. Faktem jest, że trochę ludzi wyjechało dalej w świat, ale niezaprzeczalnym faktem jest to, że w wyniku zmniejszania się populacji Konina, zwiększa się populacja w ościennych gminach. Nadal nie rozumiesz, otóż ludzie wyprowadzają się z Konina do podmiejskich miejscowości, gdzie kupili lub wybudowali sobie domy. Tak jest niemal w każdym polskim mieście, dla przykładu sprawdź czy w Poznaniu nie ubywa mieszkańców kosztem sąsiednich gmin. Przestańcie pluć na to miasto, nie podoba się droga wolna. I nie mówcie, że ewentualne zamknięcie kopalni doprowadzi Konin do wymarcia. Już teraz pracuje tam raptem garstka naszej społeczności. Inni też stracili pracę, w hucie, elektrownim konwarcie, itd, i jakoś sobie poradzili, przekwalifikowali.Pozdrawiam mieszkańców naszego miasta
Dodano: 12.01.2018 13:08    Przez: ~Arek
Ja jestem co prawda spoza Konina (mieszkam niedaleko Lichenia), ale uważam, że coś powinno się zrobić z ruchem drogowym w Koninie by go poprawić. Tylko pytanie co dalej z Trasą Bursztynową...
Dodano: 12.01.2018 08:10    Przez: ~J. Sz.
Trasę Bursztynową mają zamknąć bo otwierają Jedwabny Szlak,tylko trochę daleko od Konina.
Dodano: 12.01.2018 08:37    Przez: ~ajak
A mi się zdawało, że otwierają ,,Świetlisty szlak".
Dodano: 12.01.2018 08:50    Przez: ~Che
1 z 5
12345>>