Dzisiaj jest środa 25 kwietnia 2018, imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (26039) SPORT FORUM FIRMY (5168) PRACA (88) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 10oC
Jutropogoda
13 / 7oC
Pojutrzepogoda
13 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Płacili cudzymi kartami i wpadli. Grozi im do 10 l ... (13)Koło. Motocyklem pędził w terenie zabudowanym 103 ... (33)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościKonin. Ekspertyza z przeprawy trafiła do prezydent ...

Konin. Ekspertyza z przeprawy trafiła do prezydenta. Naprawa trwa

Dodano: 12.01.2018 14:04

Co dalej z przeprawą? Jakie są wyniki ekspertyzy zespołu z Politechniki Poznańskiej? Kiedy wróci ruch na przeprawę? Odpowiada Józef Nowicki, prezydent Konina, który spotkał się z autorami ekspertyzy.

- Długo oczekiwana ekspertyza profesora Arkadiusza Madaja z Politechniki Poznańskiej na temat awarii na przeprawie, trafiła w końcu na biuro prezydenta Konina?

- Ekspertyza została przekazana. Następnie z mojej inicjatywy odbyło się spotkanie robocze zespołu prof. Arkadiusza Madaja z Politechniki Poznańskiej, który przygotowywał ekspertyzę. W miniony czwartek, w godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie, w którym uczestniczył profesor ze swoim zespołem, który przygotowywał ekspertyzę awarii oraz panowie prezesi podmiotów, które są następcami podmiotów, które wykonywały przeprawę. To była długa rozmowa na temat ustaleń. Przyjęliśmy takie postępowanie, że ekspertyza została przekazana prezesom obu firm wykonawczych, będzie przez nich przeanalizowana i do poniedziałku będzie pisemne stanowisko w tej sprawie. W poniedziałek spotkam się z szefami klubów radnych i przedstawię ustalenia, które zapadły na posiedzeniu roboczym. Wtedy będę mógł państwu i opinii publicznej przedstawić jak najszerszą informację dotyczą tej sprawy, a także możemy udostępnić wszystkie materiały ekspertyzy, jest to materiał absolutnie jawny i nie ma tutaj żadnej klauzuli poufności. To są 53 strony, zawierające zdjęcia, rysunki, wykresy techniczne, tabele, które przeliczają siły sprężeń i siły nośne, ewentualnie obniżenie tych sił. Główne wyjaśnienia przyczyn awarii są zwarte i one są bezdyskusyjne i nikt tego nie zakwestionował. 

- Jakie są przyczyny awarii?

- Będę mówił o tym po spotkaniu z radnymi. Nic się nie dzieje bez przyczyny. Nie ma jednej przyczyny, nastąpił zbieg kilku przyczyn, że ta jedna, podstawowa w taki sposób się ujawniła

- Kiedy zostanie otwarta przeprawa dla ruchu, czy jeszcze w styczniu tego roku?

- Mogę podtrzymać te wcześniejsze sygnały, ale zastrzegam się, że bazuję na tym, co przekazują mi wykonawcy naprawy. Chciałbym przypomnieć, ze ta naprawa trwa, choć jest utrudniona, bowiem dwa elementy tego kabla zostały zdemontowane, pozostałe dwa są w trakcie i jeszcze jeden będzie demontowany. A w każdej sytuacji stosowana jest odmienna technologia wyłączenia tego kabla, który jest zakotwiczony w betonowym bloku, który się nazywa „dewiatorem”. To jest 12-metrowy blok i w tym bloku jest zakotwiczony ten kabel, trzeba to wyjąć żeby tego dewiatora nie uszkodzić, by nowy kabel mógł być tam wprowadzony. Mogę powiedzieć, że jeżeli awaria zostanie usunięta to pan profesor wyda opinę, że można przywrócić ruch na całej estakadzie, choć przewidziane są jeszcze inne działania, ale o tym będą mógł poinformować w najbliższy poniedziałek. 

Rozmawiała Anna Pilarska

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ekspertyza,   kabel sprężający,   awaria na przeprawie,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Wykonawca doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że uszkodzenie nastąpiło w wyniku błędów wykonawczych, stąd jego szybka deklaracja o nieodpłatnej naprawie - którą to nasze władze odtrąbiły prawie jak negocjacyjny sukces. Ciekawe czy miasto wystąpi o odszkodowanie, czy może ugodowa postawa wykonawcy zostanie potraktowana jako czynnik łagodzący?
Dodano: 12.01.2018 14:29    Przez: ~Y.A.C.
W końcu to jaka jest przyczyna powstania awarii. PP wydała opinię o awarii, co w niej jest napisane. Słowa Pana prezydenta wyglądają tak WIEM ALE NIE POWIEM. Musimy dogadać się z innymi, co ciemnocie powiedzieć.
Dodano: 12.01.2018 15:03    Przez: ~zrozpazczony
Zaszły pewne okoliczności na moście i wyniki badań ekspertyzy są jednoznaczne, że prezesi, którzy są następcami prezesów dawnych wykonawców muszą zapoznać się z pewnymi szczegółami i podejmiemy wspólnie konkretne działania, aby rozwiązań te okoliczności. Są jeszcze inne możliwe działania ale o tym powiem później bo wymaga to zapoznania się z dodatkowymi materiałami i trzeba z pewnymi osobami to przedyskutować i wtedy na mój wniosek zbierzemy konsylium i zadecydujemy o dalszych krokach. Taki bełkot z ust polityków to norma, oni są uczeni żeby dużo mówi ale nic nie powiedzieć. Chciał wyborca oświadczenia to proszę bardzo.
Dodano: 12.01.2018 15:14    Przez: ~bełkot
Tajemnice, półprawdy, niedomówienia... Takie wypowiedzi świadczą o lekceważeniu i braku szacunku dla mieszkańców naszego upadłego miasta. Wstyd! Ale już niedługo wybory.
Dodano: 12.01.2018 15:46    Przez: ~Dżozef z parku
Coś mi się wydaje że o grubszy temat.....ale tak naprawdę grubszy skoro tylko tyle powiedział. Niby jest kilka przyczyn, czyli ktoś się zwyczajnie pomylił a teraz nie wiadomo co z tym zrobić. Gdyby był tylko problem kabla powiedziałby że zostanie naprawiony około..... i przeprawa zostanie otworzona... a tu cisza.... on już wie ale zwleka na maksa....bo to nie będą dobre wieści..... tym bardziej że jeden KRET.N KTÓRY WYPRZEDZAŁ NA PRZEPRAWIE ZAFUNDOWAŁ NAM WSZYSTKIM MEGA PARALIŻ MIASTA!!!!!! I jak tu teraz powiedzieć ludziom że przeprawa to bubel architektoniczny i nie nadaje się do użytkowania ?
Dodano: 12.01.2018 15:25    Przez: ~Karolina Nowak

KOMENTARZE

Wykonawca doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że uszkodzenie nastąpiło w wyniku błędów wykonawczych, stąd jego szybka deklaracja o nieodpłatnej naprawie - którą to nasze władze odtrąbiły prawie jak negocjacyjny sukces. Ciekawe czy miasto wystąpi o odszkodowanie, czy może ugodowa postawa wykonawcy zostanie potraktowana jako czynnik łagodzący?
Dodano: 12.01.2018 14:29    Przez: ~Y.A.C.
Tajemnice, półprawdy, niedomówienia... Takie wypowiedzi świadczą o lekceważeniu i braku szacunku dla mieszkańców naszego upadłego miasta. Wstyd! Ale już niedługo wybory.
Dodano: 12.01.2018 15:46    Przez: ~Dżozef z parku
Jak za komuny. Powoli powoli
Dodano: 12.01.2018 16:45    Przez: ~A D
No właśnie. Jaka to wina Nowickiego,że ktoś sknocił most za kadencji poprzednika? Opamiętajcie się. Hejt nie ma rozumu.
Dodano: 12.01.2018 17:11    Przez: ~Że jak?
Podobno pomoże Jeziorsko i w ogóle nie puszczą latem wody w Warcie. Swoją pomoc też zaproponowali Greccy pogranicznicy . Podobno pontony po emigrantach nam wyślą i będziemy budować przeprawę pontonową..
Dodano: 12.01.2018 17:42    Przez: ~Stańczyk
Wystarczy wydać zakaz wjazdu do miasta aut starszych niż 5 lat i ten most stanie się zbędny
Dodano: 12.01.2018 20:05    Przez: ~pomysłodawca123
Ekspertyza wykazała WIELKI BŁĄD KONSTRUKCYJNY. Most został źle zbudowany i teraz dopiero będzie afera bo podobno należy go rozebrać żeby można było go naprawić.
Dodano: 12.01.2018 20:10    Przez: ~AVE
Kiepsko tą przeprawę widzę,po niej aż strach jeździć .Jest do dupy wykonana.
Dodano: 12.01.2018 21:04    Przez: ~Ha
Powołąc komisje i sprawdzic co Bylo nie tak.Patry Jaki do dzieła.Precz z KOMUNA I PLATFORMA>
Dodano: 12.01.2018 22:05    Przez: ~Sypatyk PIS
Do Sypatyk PIS - moe jaraj sie tym Patryczkuem bo yo zwykły aparatczyk...
Dodano: 13.01.2018 12:38    Przez: ~Pn
A może by tak ówczesnego prezydenta Pałasza wreszcie przepytać jak doszło do takiego partactwa za czasów jego długoletniego panowania.
Dodano: 13.01.2018 15:38    Przez: ~As
Ten wywiad wiele mówi o stosunku pierwszej władzy do czwartej władzy. Nowicki po prostu wykręcił się sianem i nic nie powiedział. Po co zatem publikować taki bełkot? Oczywiście poczekamy na ujawnienie tej ekspertyzy, ale już dziś można stwierdzić, że skoro zardzewiał i pękł kabel sprężający, prace były wykonane byle jak i z byle czego, a nadzoru nie było w ogóle. A to tylko jedna płyta. A co z resztą?
Dodano: 13.01.2018 22:32    Przez: ~most kijem podparty
Zaraz przeczytam w komentarzach, że to wina Józefa, powinien sam to naprawić a najlepiej jeszcze jakby się przy tym biczował. Rozumu życzę szczekaczom.
Dodano: 12.01.2018 14:34    Przez: ~I wyborcom też.
Buhaha
Dodano: 12.01.2018 14:47    Przez: ~xmen
Nie wiem czyja to wina. Czasem bywa tak....że w Polskiej firmie, jest tak że do brania 10krotności wypłat szeregowego pracownika to z dyrekcji nikt nie ma zastrzeżeń, ale do brania odpowiedzialności za zarządzanie już owszem, i jak co do czego to szereowy Xksiński odpowiada...
Dodano: 12.01.2018 17:44    Przez: ~Klaus
Jak by się wziął za porządną robotę, wszystkim by to na dobre wyszło
Dodano: 14.01.2018 07:55    Przez: ~gość
W końcu to jaka jest przyczyna powstania awarii. PP wydała opinię o awarii, co w niej jest napisane. Słowa Pana prezydenta wyglądają tak WIEM ALE NIE POWIEM. Musimy dogadać się z innymi, co ciemnocie powiedzieć.
Dodano: 12.01.2018 15:03    Przez: ~zrozpazczony
Zaszły pewne okoliczności na moście i wyniki badań ekspertyzy są jednoznaczne, że prezesi, którzy są następcami prezesów dawnych wykonawców muszą zapoznać się z pewnymi szczegółami i podejmiemy wspólnie konkretne działania, aby rozwiązań te okoliczności. Są jeszcze inne możliwe działania ale o tym powiem później bo wymaga to zapoznania się z dodatkowymi materiałami i trzeba z pewnymi osobami to przedyskutować i wtedy na mój wniosek zbierzemy konsylium i zadecydujemy o dalszych krokach. Taki bełkot z ust polityków to norma, oni są uczeni żeby dużo mówi ale nic nie powiedzieć. Chciał wyborca oświadczenia to proszę bardzo.
Dodano: 12.01.2018 15:14    Przez: ~bełkot
Tam jest mowa o podmiotach a nie prezesach. Prezes może być tylko jeden.
Dodano: 13.01.2018 05:11    Przez: ~Artysta
,,panowie prezesi podmiotów, które są następcami podmiotów, które wykonywały przeprawę'' - dobrze rozumiem? firma ktora zbudowala przeprawe juz zniknela z pieniazkami a na jej miejsce jest firma krzak ktora za miesiac oglosi plajte zeby sie wymigac od fuszerki? no nie wiem ale zyje juz pare lat w tym kraju i to numer stary jak swiat i tak rozumiem te slowa.. no i wtopa bo pis tych cwaniaczkow scignie :D
Dodano: 12.01.2018 15:23    Przez: ~kom2
PiS niech sciga tego zlodzieja ze SKOKow. Swojego zlodzieja.
Dodano: 13.01.2018 12:40    Przez: ~Pn
Coś mi się wydaje że o grubszy temat.....ale tak naprawdę grubszy skoro tylko tyle powiedział. Niby jest kilka przyczyn, czyli ktoś się zwyczajnie pomylił a teraz nie wiadomo co z tym zrobić. Gdyby był tylko problem kabla powiedziałby że zostanie naprawiony około..... i przeprawa zostanie otworzona... a tu cisza.... on już wie ale zwleka na maksa....bo to nie będą dobre wieści..... tym bardziej że jeden KRET.N KTÓRY WYPRZEDZAŁ NA PRZEPRAWIE ZAFUNDOWAŁ NAM WSZYSTKIM MEGA PARALIŻ MIASTA!!!!!! I jak tu teraz powiedzieć ludziom że przeprawa to bubel architektoniczny i nie nadaje się do użytkowania ?
Dodano: 12.01.2018 15:25    Przez: ~Karolina Nowak
Znając realia robienia interesów z udziałem kapitału publicznego w Polsce, szczególnie tak dużych, to można z dużą pewnością założyć, że w kuluarach zawarto wiele "układów i układzików". Teraz każdy ma na kogoś jakieś haki, kwity, itp., więc jeżeli ktoś będzie chciał całą winą obarczyć wykonawcę, to on zapewne nie pozostanie dłużny. Spodziewać się więc można, że za jakiś czas sprawa się rozmyje, ucichnie i zostanie zamieciona pod dywan :)
Dodano: 13.01.2018 14:10    Przez: ~True
Nie wierzę,nie ufam,kiedys dalem sie nabrać ,to byl pierwszy i.ostatni raz.szukajmy odpowiednich.osob kandydatów do wyborow,bo bedzie powtorka z rozrywki. Chce kogos wlasciwego,prawdziwego gospodarza ,ktory dba o ludzi dzieci,mlodziez ,starszych a nie tylko o lizusow,ktorzy juz dzis nie sa lojalni
Dodano: 12.01.2018 15:25    Przez: ~Wafelki
Najlepiej jakbyśmy nie mieli prezydenta - bożka , tylko Radę Starszych - starszyznę. Wtedy jest to prawdziwa władza ludu.
Dodano: 13.01.2018 05:17    Przez: ~Artysta
PINOKJO