Dzisiaj jest sobota 20 stycznia 2018, imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (24248) SPORT FORUM FIRMY (5124) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -1oC
Jutropogoda
0 / -3oC
Pojutrzepogoda
-3 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Jak wygląda energetyczna przyszłość Konina? Dyskut ... (12)Start rozpoczyna drugą rundę. ,,Niespodzianka w sk ... (7)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościSprawa radnego Skoczylasa czyli jak pozbyć się opo ...

Sprawa radnego Skoczylasa czyli jak pozbyć się opozycji z rady

KONIN JEST NASZ

Dodano: 14.01.2018 13:55

Konińscy radni uznali, że branie przez jednego z nich pieniędzy od miasta za świadczone usługi żadnym grzechem nie jest. Oto jeden z patentów na ćwierćwiecze rządów w Koninie ekipy Józefa Nowickiego.

Radnemu z Prawa i Sprawiedliwości zarzucono, że wykonuje odpłatne usługi na rzecz miasta i jednostek mu podległych. Firma Karola Skoczylasa zabezpieczała koniński park przed komarami na zlecenie PGKiM, ozonowała powietrze w Szkole Podstawowej nr 12 i wykonywała wiele innych zleceń na rzecz miejskich spółek i jednostek organizacyjnych, za które otrzymała w sumie – jak twierdzą autorzy zarzutów – kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Nie będę się wdawał w prawnicze rozważania, czy opisaną wyżej sytuację można zakwalifikować jako „prowadzeniu przez radnego działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy”, co jest zabronione przez ustawę o samorządzie gminnym. Chcę raczej zwrócić czytelnikom cyklu „Konin jest Nasz” na inny aspekt sprawy Karola Skoczylasa. Jest to bowiem klasyczny przykład uzależniania radnego – i to z opozycyjnego Prawa i Sprawiedliwości – od władz miasta.

Jak we wszystkich poprzednich kadencjach, część radnych prezydent zatrudnia, innym daje zlecenia, a jeszcze innym na przykład sprzedaje działki za ułamek ich wartości. Przygarnąwszy w ten sposób do serca większość radnych ze swojego ugrupowania i sojuszniczej partii oraz osłabiwszy znacznie wolę oporu w opozycji, prezydent zapewnia sobie komfortowe warunki do rządzenia. Bo nawet jeżeli ktoś w konińskiej radzie domaga się przestrzegania zasad i dbania o dobro mieszkańców, a tacy zawsze się przecież znajdą, to za prezydentem przemawia większość rąk podniesionych na „tak”. Prezydent może wtedy mówić: „Patrzcie, ilu zacnych ludzi mnie popiera! Jest wprawdzie kilku, którzy mnie krytykują, ale im nigdy nic się nie podoba”.

W ten prosty sposób głos takich radnych jak Jarosław Sidor, który uparcie nagłaśnia błędy, zaniechania, a nawet głupotę przy projektowaniu i realizacji miejskich inwestycji, ginie w chórze zadowolonych z prezydenta i jego rządów.

Które dzięki takim właśnie prostym patentom trwają nieprzerwanie od 1994 r. już ponad 23 lata.

Robert Olejnik

koninjestnasz@portal.lm

Czytaj również „Kogo kupuje i wynagradza stanowiskami prezydent Nowicki

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

radnego skoczylasa broni tez przewodniczacy rady miasta wieslaw stenke ktory bedzie chcial kupic budynek nalezacy do miasta w ktorym to budynku obecnie jest prowadzona prywatna dzialalnosc medyczna a szefem jest jego zona glosowanie radnych moze miec duzy wplyw na decyzje w sprawie sprzedazy tego obiektu wiec nasuwa sie przyslowie reka reke myje
Dodano: 14.01.2018 14:19    Przez: ~anty
swietny artykul dokladnie tak jest. Licze, ze niedligo bedzie artykul z lista osob powiazanych z prezydentem i radnymi, ktorzy sa w jednostkach miejskich zatrudnieni, syn w pwik, rodzina w um, i tak dalej.
Dodano: 14.01.2018 14:38    Przez: ~kibic konin jest nasz
święte słowa, racja. Mieszkańcy Konina sami są sobie winni, bo na wybory poszli tylko ludzie prezydenta, mamy co mamy
Dodano: 14.01.2018 14:38    Przez: ~oj konin
Polecam panie z Kół Gospodyń Wiejskich !!!! POgonić takie jak: Strekerowa,Siusiu-daj POgodzka,Waszakowa i inne tej maści
Dodano: 14.01.2018 16:04    Przez: ~LORA
U żłoba łatwo zglupieć, a u nas to już bardzo latwo. Kasta kolesi i nic ponadto.
Dodano: 14.01.2018 14:44    Przez: ~Dno i muł

KOMENTARZE

radnego skoczylasa broni tez przewodniczacy rady miasta wieslaw stenke ktory bedzie chcial kupic budynek nalezacy do miasta w ktorym to budynku obecnie jest prowadzona prywatna dzialalnosc medyczna a szefem jest jego zona glosowanie radnych moze miec duzy wplyw na decyzje w sprawie sprzedazy tego obiektu wiec nasuwa sie przyslowie reka reke myje
Dodano: 14.01.2018 14:19    Przez: ~anty
Karol nasz człowiek z Brzeźna w Koninie.
Dodano: 14.01.2018 14:44    Przez: ~Jarek z Wiejskiej
A co ma Skoczylas do budynku, którym jest zainteresowany Steinke????Coś niejasno piszesz. proszę o wyjaśnienie
Dodano: 14.01.2018 14:54    Przez: ~Karolina
Dopisz jeszcze, że nikt poza spółką medyczną, której udziałowcem jest Steinke, tego budynku nie kupi. A warunkiem jest dalsze prowadzenie przychodni. Tyle w temacie "sensacji".
Dodano: 14.01.2018 15:01    Przez: ~qwerty
Jeśli chodzi o radnych "utrzymanków" na garnuszku miasta, to pierwsza w kolejce jest Urszula M., która wraz ze swoim stowarzyszeniem i firmą wielokrotnie na zlecenie miasta prowadziła półkolonie, kolonie i obozy... czym to się różni od zleceń dla Skoczylasa?
Dodano: 14.01.2018 16:52    Przez: ~as
Ludzie to jest STRASZNE.Płakać się chce z beznadziejności. Pakować walizki i opuszczać to feudalne miasteczko.
Dodano: 14.01.2018 19:50    Przez: ~ll
Tam jest dobry Myk. Nowicki już nagrał sobie temat, że ludzie uprzejmie mu donoszą problemy z dostępem do opieki medycznej (nie mylcie z kolejkami do szpitala). Zatem Nowicki sprzeda nieruchomość tylko podmiotowi gwarantujacemu prowadzenie tam przez 10 lat przychodni albo płacisz kary. I tak na starcie panstwo Steinke pozbędą się 99% konkurencji. To wszystko w czasie gdy lekarze budują przychodnie już na byle wsi 4 x mniejszej niż osiedle Chorzeń.
Dodano: 14.01.2018 20:31    Przez: ~Lo
Tylko że pan Karol nie sprzedał się , bo cały czas wytyka błędy rządzących a że to robi coraz ostrzej to teraz został zaatakowany. Władza w mieście myślała że go udobrucha a tu środkowy palec. LM też dołącza do ataku na zlecenie czerwonych co nie ? Każdy wie jakie macie układy z czerwonymi.
Dodano: 14.01.2018 21:02    Przez: ~Waldek
kumoterstwo ponadpartyjne - przynależność do partii ma być,do jakiej? ... to nieważne....
Dodano: 14.01.2018 14:38    Przez: ~zx
święte słowa, racja. Mieszkańcy Konina sami są sobie winni, bo na wybory poszli tylko ludzie prezydenta, mamy co mamy
Dodano: 14.01.2018 14:38    Przez: ~oj konin
swietny artykul dokladnie tak jest. Licze, ze niedligo bedzie artykul z lista osob powiazanych z prezydentem i radnymi, ktorzy sa w jednostkach miejskich zatrudnieni, syn w pwik, rodzina w um, i tak dalej.
Dodano: 14.01.2018 14:38    Przez: ~kibic konin jest nasz
A ciekawe, czy możliwe jest dotarcie do osób powiązanych z firmami, które dokładały cegiełkę na kampanię wyborczą? np. tatuś prowadzi firmę, dał kasę na kampanię, a córka/syn dzięki temu pracuje w jednostce miejskiej?
Dodano: 14.01.2018 19:25    Przez: ~anty
Nie zapominajcie o wzajemnej obronie radnego który skoczył w las i radnej wyższej gildy co to wskoczyła na działkę w Wilkowie bez finansowej pruderii.US tak jakoś tych skoków nie widzi-czyż by ślePOta biznesowa?
Dodano: 14.01.2018 14:40    Przez: ~mona nie liza
U żłoba łatwo zglupieć, a u nas to już bardzo latwo. Kasta kolesi i nic ponadto.
Dodano: 14.01.2018 14:44    Przez: ~Dno i muł
Niebawem wybory i każdy mieszkaniec Konina musi głosować na zupełnie nowych rajców. Koniec z bolszewickim cyrkiem.
Dodano: 14.01.2018 14:46    Przez: ~Fifik
Ciekawe skąd weżmmiesz tych nowych rajców, bo prawdziwi fachowcy nie garną sie do polityki
Dodano: 14.01.2018 14:58    Przez: ~aaaa
Prezydent Nowicki z Lorkiem na bruk, arogancja władzy się szerzy! mogą wszystko! Nie wierzycie, przekonajcie się sami!
Dodano: 14.01.2018 14:56    Przez: ~konin jest nasz!
I przyjdzie kolejna ekipa arogancji władzy. Tak było i będzie zawsze.
Dodano: 14.01.2018 15:00    Przez: ~darek
Trochę się narracja redaktorowi nie spina, bowiem można zadac pytanie: gdzie radny Sidor pracuje ?.
Dodano: 14.01.2018 14:57    Przez: ~qwerty
Nie każdy, kto w firmach związanych z miastem pracuje, musi służyć prezydentowi!
Dodano: 14.01.2018 15:57    Przez: ~Zuza
Zuzia potwierdza, że mam rację, iż narracja się redaktorowi nie spina... :) Dziękuję. Więcej, radny Sidor będąc w klubie SLD również miał wolność mówienia czego chciał... więc argumentacja redakcyjna... no nie spina się i już :)
Dodano: 14.01.2018 16:52    Przez: ~qwerty
Wręcz doskonale się spina: Nowicki kupuje wszystkich, ale nie wszyscy dają się kupić...
Dodano: 14.01.2018 17:11    Przez: ~:D
Biedaki, nie rozumiecie, że gdyby miał kupować, to przy takim zachowaniu Sidora, ten mógłby nie pracować tam gdzie pracuje ? Lub inaczej, skoro mówi co mówi i nie ma reakcji, to albo 1/ nie ma racji; 2/ każdy z radnych może mówić co chce, bez żadnego ryzyka. I mit o kupowaniu upada.
Dodano: 14.01.2018 17:56    Przez: ~qwerty
Polityka zna pojęcie: wentyl bezpieczeństwa. Dla PO była to emigracja młodych, która to gdyby nie wyjechała rozniosła by ekipę PO po pierwszej kadencji. Skoro w Koninie nie ma 4 władzy czyli silnych i niezależnych mediów to takim mini wentylem bezpieczeństwa mógł być Sidor. Od razu mógł raportować towarzyszowi Józefowi gdzie źle kraczą o nim. Raz sie zawzieli młodzi z Akcji Konin. Jozef sie wystaszył że młodzi z internetu sie nie dadza kontrolować, ale szybko prezes Akcji znalazł zatrudnienie u Jozefa. Mostrz Jozef ma "swoja" opozycję.
Dodano: 14.01.2018 20:38    Przez: ~Lo2
Najlepsze Gospodynie to kobiety.Głosujmy na kobiety