Dzisiaj jest wtorek 23 października 2018, imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20960) SPORT FORUM FIRMY (5247) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 8oC
Jutropogoda
8 / 5oC
Pojutrzepogoda
12 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

IMGW: Silny wiatr z prędkością do 40 km/h z porywymi do 90 km/h

Polecamy:

Jak w XXI wieku ocieplać Konin i region? Konferencja o przyszłości 

Dodano: 16.01.2018 08:58

„Ocieplamy Konin. Jak najlepiej zapewnić ciepło miastu i mieszkańcom powiatu konińskiego?” - to temat konferenecji, którą odbędzie się 19 stycznia w Koninie.

- Miasto i region znalazły się w nowej sytuacji wobec konieczności szybkich przekształceń związanych z decyzjami ZE PAK - czytamy w zaproszeniu. - Dlatego ideą spotkania, organizowanego wspólnie ze specjalistami, energetykami i lokalnymi działaczami, jest dyskusja, jak w tej nowej sytuacji miasto oraz powiat koniński mogą sobie poradzić z nowymi problemami. Wyzwania, o których mowa to polityka energetyczna i klimatyczna Unii Europejskiej oraz Polski, a także zamykanie starych, nieefektywnych i dużych źródeł energetycznych.

Na konferencji przewidziano referaty specjalistów, które nawiążą do problemu polityki klimatycznej i energetycznej UE, temat odchodzenia od starych rozwiązań w energetyce oraz nowe trendy w zakresie odnawialnych, energooszczędnych, rozproszonych źródeł energii, które jednocześnie zapewniają nowe miejsca pracy oraz czyste powietrze (zmniejszanie smogu).

- Konferencja „Ocieplamy Konin. Jak najlepiej zapewnić ciepło miastu i mieszkańcom powiatu konińskiego?” wskaże szanse na nowoczesne, długofalowe rozwiązania na miarę XXI wieku – twierdzą organizatorzy. - Chcemy wspierać zmiany poprzez otwartą dyskusję z interesariuszami, bowiem zrozumienie i wsparcie społeczne jest zawsze istotnym czynnikiem realizacji planów przemian.

Konferencja organizowana przez Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA odbędzie się 19 stycznia 2018r w PWSZ w Koninie przy ul. Przyjaźni 1 w sali 5b. Seminarium jest bezpłatne. 

  • Jak w XXI wieku ocieplać Konin i region? Dyskusja o przyszłości

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ocieplamy Konin,   konferencja,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Stowarzyszenie z Wrocławia będzie dyskutować o przyszłości Konina, dobre jaja :) a może jest finansowane jeszcze z niemieckich pieniędzy? Dajcie sobie spokój z tymi konferencjami, ludzi chcą mieć pracę w KWB Zepak, a nie myśleć o smogu i tych Waszych wywodach. Ile kopalń i elektrowni węgla brunatnego jest w Niemczech? Komuś chyba zależy, żeby niszczyć tą gałąź gospodarki w Polsce.
Dodano: 16.01.2018 09:20    Przez: ~normalny
Ekologiczna propaganda.. Juz dzieła skórę na niedźwiedziu. Odpowiedz jest prosta jak ogrzewać Konin, tak jak do tej pory węglem brunatnym. Nie może kilka nieznanych person dla zagłębia koninskiego rozporządzać co i jak mamy robić. KONIN to miasto przemysłowe, na mapach Zagłębie Konińskie Węgla Brunatnego, Energetyki, Zakładów Przemysłu Węgla Brunatnego i Hutnictwa. Żeście nam wykończyli Hutę, Konwart, Kombinat , Brykietownię, Polmos, Cukrownię, ZPOW na Wieruszewie, ZPO Konfex na Zagrowskiej, PDiM, ZRG i prawie FUGO, teraz chcecie nam wykończyć Elektrownie i Kopalnie.. To co tu będzie ? Winkon ? Pastwiska ? Jak przed wojną ??
Dodano: 16.01.2018 09:42    Przez: ~Zagłębiak
Dobrze, że Polska to spokojny kraj bo normalnie Rozwój Tak - Odkrywka Nie został by potraktowany po niemiecku: " Niemcy, reklamujące się szeroko jako „zielone państwo” dokładające wszelkich starań dla ochrony środowiska, zezwalają na wycinkę liczącego sobie dwanaście tysięcy lat lasu, by tereny po nim zajęła odkrywkowa kopalnia węgla brunatnego. Czy można wyobrazić sobie bardziej dosadny przykład klimatycznej hipokryzji? ....Ekolodzy skonstruowali specjalną chatkę, którą przytroczyli do jego konarów, by mieszkać tam i tym samym zatrzymać pracę ekip wycinkowych. W pewnym momencie do zapanowania nad sytuacją skierowano nadzwyczaj potężne siły. Według aktywistów wypowiadających się dla Deutsche Welle, na teren wycinki przybyło 75 radiowozów, pojazd opancerzony, a nawet policyjny helikopter. Policjantów wspomagała też prywatna służba ochroniarska RWE (według niektórych doniesień posiłkująca się specjalnie wytresowanymi psami).
Dodano: 16.01.2018 09:57    Przez: ~lo 2
Firma niemiecka getek czy jakoś tak co utylizuje pył węglowy w Turku już łapę na tym położy
Dodano: 16.01.2018 11:07    Przez: ~Jjg
Koniniak, nie pal syfem w swojej chacie to dzieci beda w Koninie zdrowe...
Dodano: 16.01.2018 11:18    Przez: ~Pn

KOMENTARZE

W kalendarium prezydenta jakos nie widze, zeby ktoś z UM miał wziac udział
Dodano: 16.01.2018 09:18    Przez: ~zgredek
Firma niemiecka getek czy jakoś tak co utylizuje pył węglowy w Turku już łapę na tym położy
Dodano: 16.01.2018 11:07    Przez: ~Jjg
Zgredek kup sobie okularki😉
Dodano: 16.01.2018 12:03    Przez: ~jawidzę
Tak właśnie jest,macie rację lo2,zaglebiak i normalny,powiem jeszcze tylko że Merkel będzie chciała nam sprzedać swój węgiel będzie drożej ale na tym zarobi,moze zarobić,dlatego u nas chca zamknąć wydobywanie węgla by zyskać na tym.
Dodano: 16.01.2018 13:21    Przez: ~Ha
Stowarzyszenie z Wrocławia będzie dyskutować o przyszłości Konina, dobre jaja :) a może jest finansowane jeszcze z niemieckich pieniędzy? Dajcie sobie spokój z tymi konferencjami, ludzi chcą mieć pracę w KWB Zepak, a nie myśleć o smogu i tych Waszych wywodach. Ile kopalń i elektrowni węgla brunatnego jest w Niemczech? Komuś chyba zależy, żeby niszczyć tą gałąź gospodarki w Polsce.
Dodano: 16.01.2018 09:20    Przez: ~normalny
~normalny .....bardzo dobrze to określiłeś !!!! Nie interesuje ciebie czym oddychają konińskie dzieci tylko to...." mieć pracę w KWB Zepak"
Dodano: 16.01.2018 10:15    Przez: ~koniniak
Koniniak, nie pal syfem w swojej chacie to dzieci beda w Koninie zdrowe...
Dodano: 16.01.2018 11:18    Przez: ~Pn
muszę cię zmartwić .....używam gazu. i paneli ....roczny koszt 3000 tys. żali kopalnioczku
Dodano: 16.01.2018 12:34    Przez: ~koniniak
Koniniak, tak zal mi ale takich payacow jal ty.
Dodano: 16.01.2018 14:56    Przez: ~Pn
Ekologiczna propaganda.. Juz dzieła skórę na niedźwiedziu. Odpowiedz jest prosta jak ogrzewać Konin, tak jak do tej pory węglem brunatnym. Nie może kilka nieznanych person dla zagłębia koninskiego rozporządzać co i jak mamy robić. KONIN to miasto przemysłowe, na mapach Zagłębie Konińskie Węgla Brunatnego, Energetyki, Zakładów Przemysłu Węgla Brunatnego i Hutnictwa. Żeście nam wykończyli Hutę, Konwart, Kombinat , Brykietownię, Polmos, Cukrownię, ZPOW na Wieruszewie, ZPO Konfex na Zagrowskiej, PDiM, ZRG i prawie FUGO, teraz chcecie nam wykończyć Elektrownie i Kopalnie.. To co tu będzie ? Winkon ? Pastwiska ? Jak przed wojną ??
Dodano: 16.01.2018 09:42    Przez: ~Zagłębiak
Dobrze, że mamy tak aktywne i bezstronne stowarzyszenia z Wrocławia dbające o nasze miasto! To stowarzyszenie aktywnie działa w Międzynarodowej koalicji Rozwój Tak - Odkrywki Nie. Chwalą się sukcesami jak: nominacja do prestiżowej serbskiej nagrody „Charter award for civil bravery – Dragoljub Stosic 2012″, czy skuteczne powstrzymywanie budowy nowej kopalni odkrywkowej Gubin-Brody, kopalni w Wielkopolsce oraz innych na terenie całego kraju. Dobrze, ze UE ich finansuje i sąsiedzi z zachodu bo bez kroplówki spoza granic PL nie pociągnęli by tak aktywnie stowarzyszenia.
Dodano: 16.01.2018 09:55    Przez: ~lo 1
Dobrze, że Polska to spokojny kraj bo normalnie Rozwój Tak - Odkrywka Nie został by potraktowany po niemiecku: " Niemcy, reklamujące się szeroko jako „zielone państwo” dokładające wszelkich starań dla ochrony środowiska, zezwalają na wycinkę liczącego sobie dwanaście tysięcy lat lasu, by tereny po nim zajęła odkrywkowa kopalnia węgla brunatnego. Czy można wyobrazić sobie bardziej dosadny przykład klimatycznej hipokryzji? ....Ekolodzy skonstruowali specjalną chatkę, którą przytroczyli do jego konarów, by mieszkać tam i tym samym zatrzymać pracę ekip wycinkowych. W pewnym momencie do zapanowania nad sytuacją skierowano nadzwyczaj potężne siły. Według aktywistów wypowiadających się dla Deutsche Welle, na teren wycinki przybyło 75 radiowozów, pojazd opancerzony, a nawet policyjny helikopter. Policjantów wspomagała też prywatna służba ochroniarska RWE (według niektórych doniesień posiłkująca się specjalnie wytresowanymi psami).
Dodano: 16.01.2018 09:57    Przez: ~lo 2
Konin smieszna nazwa !
Dodano: 16.01.2018 11:16    Przez: ~PZ
dziwni ludzie,jedyni w swoim rodzaju,dziwne miasto,juz wole Gniezno !
Dodano: 16.01.2018 11:28    Przez: ~PZ
A co PZ w Gnieznie sie leczysz?
Dodano: 16.01.2018 11:38    Przez: ~Pn
Mam w Koninie i w Gnieznie znajomych to widze,troche nawet mi Was zal !
Dodano: 16.01.2018 14:14    Przez: ~PZ
Tylko powstanie odkrywki Oscislowo zapewni Koninowi cieplo i dalszy rozwój...
Dodano: 16.01.2018 11:17    Przez: ~Pn
Zaproście ludzi z ciepłowni GETEC, która od zamknięcia elektrowni Adamów ociepla Turek. Tak Dyrekcja Ochrony Środowiska zrobiła wielkie oczy, że można produkować ciepło w tak czysty sposób. Ciepłownia w Turku ma normy eko tak wyższe niż te, jakie do tej pory wymyślono.
Dodano: 16.01.2018 11:36    Przez: ~Ekolog
Jak V W przed odkryciem przez Amerykanow ich przekretu?
Dodano: 16.01.2018 11:39    Przez: ~Pn
Panie Ekologu, ale NAS w POLSCE normy WYPACZONE nie powinny obchodzić. Wiesz Pan czemu? Bo powietrze na Zatorzu jest zdrowsze od powietrza w Starym Koninie czy Słupcy? Myśl Pan! Jak masz 50% syfu w powietrzu z kominów do 12 m. wys. to nie jest to elektrownia a dom, zakład, warsztat, szklarnia. Z elektrowni masz 10% syfu w powietrzu. Reszta to spliny z aut i przemysł (bez energetyki). Jakoś ekologa przypiętego do komina wieśniaka nie widziałem. Was nie interesuje Nasze zdrowie, bo jak chodzi o zdrowie to zacznijcie od tych 50% a nie 10%. Niech ktoś powie ile to nam się klimat poprawi przez to, że UE zakazała grzać Konin węglem: ZERO - to ciepło to niemal odpad! A ile Nas to będzie kosztować? Setki milionów a technologia najlepiej jak będzie made in UE! Ja też nie kocham węgla! Ale jest Nasz, zostawia PLNy dla zatrudnionych tu i technologią jest w d. mierz polska. Jak załatwimy problem domków, spalin to możemy myśleć o węglu!
Dodano: 16.01.2018 11:48    Przez: ~lo
Dokladnie, lo madrze napisal. Wszyscy wokol widza komin ekektrowni a nie widzi, ile sam syfu do atmosfery generuje lazdegobdnia. Zalisne kretyny udajace proeko.... zal...