Dzisiaj jest sobota 24 lutego 2018, imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (25771) SPORT FORUM FIRMY (5146) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-7 / -8oC
Jutropogoda
-5 / -9oC
Pojutrzepogoda
-6 / -8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Przetarg na budowę hangaru na kajaki został ... (22)Konin. Uczcili Dzień Przewodnika. PTTK oprowadziło ... (11)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościZima jak zwykle zaskoczyła? Zimowe utrzymanie dróg ...

Zima jak zwykle zaskoczyła? Zimowe utrzymanie dróg i chodników

Dodano: 16.01.2018 14:11

Dzisiaj na drogi wyjechał sprzęt do odśnieżania. Zimowym utrzymaniem dróg w Koninie zajmują się dwie firmy wyłonione w przetargu.

- Zwracamy się z prośbą do kierujących pojazdami by zwracali uwagę na sposób parkowania na parkingach i ulicach szczególnie osiedlowych, tak aby umożliwić przejechanie pługopiaskarki, a tym samym prowadzić akcję zimowego utrzymania – apeluje Zarząd Dróg Miejskich na swojej stronie internetowej.

Od rana sprzęt jest obecny na drogach, a na stronie ZDM w zakładce „zimowe utrzymanie dróg i chodników” podano numery dyżurne oraz wykazy dróg, ulic oraz chodników objętych zimowym utrzymaniem z podziałem na obręby oraz kontakt z firmami, z którymi miasto ma zawarte umowy.

Przy okazji ZDM przypomina jakie obowiązki spoczywają na właścicielach nieruchomości, którzy zapewniają utrzymanie czystości i porządku na terenie nieruchomości poprzez: uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń (m. in.: chwastów, gałęzi) z chodnika położonego wzdłuż nieruchomości oraz z części nieruchomości służących do użytku publicznego, niezwłocznie po ich pojawieniu się oraz w sposób umożliwiający swobodne i bezpieczne poruszanie się pieszych. Ponadto właściciele są zobowiązani do uprzątnięcia sopli lodowych oraz śniegu z dachów i gzymsów budynków niezwłocznie po ich pojawieniu się i w sposób niezagrażający życiu lub zdrowiu ludzi lub zwierząt.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:zimowe utrzymanie,   Konin zima,   ZDM Konin,   odśnieżanie Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

połowa stycznia i zima zaskoczyła
Dodano: 16.01.2018 14:26    Przez: ~hahah śmieszne
Od rana odsniezarki jezdzily ? A przepraszam najmocniej gdzie? Trasa od przemyslowej do zychlina masakra... Ani jednej odsniezarki nie bylo ,moze to przerwa sniadaniowa byla... Jak w polowie stycznia moga byc zaskoczeni przeciec to zima!!! Wystarczylo poprostu jezdzic i sypac wrrrr
Dodano: 16.01.2018 14:38    Przez: ~Masakra
Dokładnie !!! Kpina z ludzi!!! 9.30 a drogi białe
Dodano: 16.01.2018 14:44    Przez: ~wino
I bardzo dobrze ,że śnieg jest na drodze,po pierwsze zalepi dziury,których to zarząd nie widzi ,a po drugie po śniegu lepiej się jeździ na zimówkach ,niż po brei solnej.
Dodano: 16.01.2018 15:09    Przez: ~kierowca
z chodnika położonego wzdłuż nieruchomości zgoda jeśli chodnik przylega bezpośrednio do działki
Dodano: 16.01.2018 14:28    Przez: ~w

KOMENTARZE

połowa stycznia i zima zaskoczyła
Dodano: 16.01.2018 14:26    Przez: ~hahah śmieszne
No właśnie napadało odrobinę mokrego śniegu i zima zaskoczyła. Dawniej to były zimy i ludzie nie narzekali, a teraz jeszcze się dobrze nie zachmurzy a już problemy.
Dodano: 16.01.2018 16:14    Przez: ~Meteo
Golina główne trasy tylko były ośnieżone poboczne nie ruszone nie wspomnę o wioskach sąsiednich przyjma splawie nawet asfaltu nie widać sam lód
Dodano: 16.01.2018 17:56    Przez: ~Jjh
W tym mieście nic nie działa oprócz jednego , obsadzanie spółek miejskich rodziną idzie wyśmienicie.
Dodano: 16.01.2018 19:39    Przez: ~qqq
Ooooo niedzieli kierowcy się obudzili i lamentuja tu bo im 5cm śniegu zalega pod kołami i co teraz???????
Dodano: 17.01.2018 08:05    Przez: ~Pn
z chodnika położonego wzdłuż nieruchomości zgoda jeśli chodnik przylega bezpośrednio do działki
Dodano: 16.01.2018 14:28    Przez: ~w
No właśnie, w innym przypadku za stan chodnika odpowiada zarządca drogi, drogi zarządzie, więc łopaty w dłoń i do boju, długa zima przed nami :D
Dodano: 16.01.2018 14:41    Przez: ~as
Mniej dyskutowac i do roboty.Jezeli ktos zrobi sobie krzywde zglasza sprawe i po ptokach.
Dodano: 16.01.2018 15:34    Przez: ~spacerowicz.
Od rana odsniezarki jezdzily ? A przepraszam najmocniej gdzie? Trasa od przemyslowej do zychlina masakra... Ani jednej odsniezarki nie bylo ,moze to przerwa sniadaniowa byla... Jak w polowie stycznia moga byc zaskoczeni przeciec to zima!!! Wystarczylo poprostu jezdzic i sypac wrrrr
Dodano: 16.01.2018 14:38    Przez: ~Masakra
Dokładnie !!! Kpina z ludzi!!! 9.30 a drogi białe
Dodano: 16.01.2018 14:44    Przez: ~wino
I bardzo dobrze ,że śnieg jest na drodze,po pierwsze zalepi dziury,których to zarząd nie widzi ,a po drugie po śniegu lepiej się jeździ na zimówkach ,niż po brei solnej.
Dodano: 16.01.2018 15:09    Przez: ~kierowca
Kierowca dobre 😂😂😂 a potem wypadki i rocznie prawie 3 tyś zabitych jak tacy ludzi dostają uprawnienia...
Dodano: 16.01.2018 16:07    Przez: ~Jak
Do "Jak". Przecież kierowca ma rację. Lepiej się jeździ po śniegu, niż mieszaninie wody, śniegu i lodu. Zimówki konstrukcyjnie są dobre na śnieg, na wodę lepiej sobie radzą opony letnie, nawet uwzględniając, że przy lekkim mrozie guma jest twardsza. Ps. Doucz się, jak poprawnie pisze się skrót od słowa tysiąc, bo nie "tyś".
Dodano: 16.01.2018 16:16    Przez: ~aaa
A gdzie masz teraz śnieg ??? Chyba na polu bo na ubitym to jak na lodzie. Posypać i za 20 min zepchnąć i macie czarny asfalt
Dodano: 16.01.2018 16:30    Przez: ~Jak
Z czego prawie 3/4 ginie latem.
Dodano: 16.01.2018 20:38    Przez: ~dssss
Póki pada śnieg kierowcy nie mają prawa wymagać cudów. Opony zimowe mają najlepszą przyczepność gdy są oblepione śniegiem. Jak to działa? Spróbuj pocierać między sobą dwie kulki śniegu. Ciężko idzie. Na brei jedzie się fatalnie dopóki sól nie rozpuści śniegu do czarnego asfaltu. Kiedy cały czas sypie to można się tego nie doczekać nawet jak pługopiaskarka jeździ wte i we wte co piętnaście minut. Podstawa to opony z co najmniej 4mm bieżnika i nie starsze niż 3 sezony. Wtedy opona lepiej wgryza się w śnieg i nim oblepia, breja jest usuwana spod opony a miękka mieszanka jako tako łapie na na mokrym. Jak ktoś narzeka na drogowców to najpierw pytam go o stan opon.
Dodano: 16.01.2018 23:09    Przez: ~Mieszkaniec
Spoko mieszkaniec,mądra wypowiedź...ale tu wiesz głupich nie sieją i wiedzą lepiej,a jeżdzą na 10 letnich oponach zimowych, co Niemiec musiał wyrzucić ,mimo ,że dobry bieżnik to taka opona nie nadaje się już do jazdy.W Niemczech wiedzą a nawet nakazują ,bo tifu nie przejdzie,a w Koninie ci pseudo sprzedawcy używek potrafią 100 zł za taką oponę krzyknąć. I co najlepsze ? Mają klientów na to !!! Czyli głupich nie brakuje. Ja nie rozumiem jak można kupić używaną oponę za 100 zł ,skoro nowa kosztuje 200 i masz 5 lat gwaranci ,a głupki kupują co 2 lata używki i nie dość ,że się jeździ na nich koszmarnie ,to jeszcze tracą tyle co ja ,kupując nowe opony co 5 lat.
Dodano: 16.01.2018 23:46    Przez: ~kierowca
Ocenimy ich wiosną
Dodano: 16.01.2018 14:40    Przez: ~aaa
No jechały jechały tak wiesz widmo 😂Chyba u nich w snach odśnieżarki jechały albo po parkingu ZDM bo na drogach rano masakra podejrzewam że teraz nie lepiej :-)Ahh zima zaskoczyła tradycji musi stać się zadość 😂😂
Dodano: 16.01.2018 15:00    Przez: ~KierowcaZbombowca
A czy ZDM również działa niezwłocznie po skierowaniu do niego spraw od mieszkańców bo ja czekam już 5 lat na rozwiązanie prostej i oczywistej sprawy. A urząd zaczyna mnie zastraszać chyba po to żebym ustąpił.Proszę nie wierzyć w kompetencje ZDM to nadal prywatny folwark i kolesiostwo.
Dodano: 16.01.2018 14:49    Przez: ~obywatel
Ty to widze wszedzie ze wszystkim masz problem...
Dodano: 16.01.2018 15:01    Przez: ~Pn
Czekasz 5 lat, a ZDM powstał od stycznia 2016 roku.
Dodano: 16.01.2018 15:12    Przez: ~ja
Bardzo dziala po telefonie , odsylaja do ludzi odpowiedzialnych za przetsrgi itp : godz 9,00 cala Przemyslowa lodowisko az do Patnowa od rada czarne drogi w kierunku na Slesin Brawo gmina !!!
Dodano: 16.01.2018 22:19    Przez: ~xxx
Piaskarki jeżdżą z podniesionymi plugami kpina
Dodano: 16.01.2018 15:03    Przez: ~Czytelnik
A co mają odśnieżać, kiedy śniegu jak na lekarstwo.
Dodano: 16.01.2018 16:19    Przez: ~Zima
A jak mają jechać z opuszczonym , nie wiesz, że na dolnej krawędzi pługa jest guma i ona się wyciera jak jest opuszczony. Ta guma jest bardzo droga, opuszczanie nie ma sensu bo rosną koszta, a przyjdzie odwilż i śnieg sam stopnieje.
Dodano: 16.01.2018 22:13    Przez: ~Chłoporobotnik
Biorą setki tysięcy złotych za utrzymanie dróg a nie odsniezaja
Dodano: 16.01.2018 15:05    Przez: ~Czytelnik
Teraz na całym świecie są takie anomalie pogodowe że zima będzie już tylko zaskakiwać.
Dodano: 16.01.2018 15:22    Przez: ~Ha
ZDM powstał aby sprawnie działać w zakresie drogownictwa. Kiedyś był to wydział drogownictwa tam się moja przygoda urzędnicza rozpoczęła teraz prowadzi to ZDM ale twarze pozostały te same. Więc proszę nie robić ze mnie idioty bo naprawdę walczę z nimi 5 lat a oni wciąż zwodzą. KLIKA czerwona wciąż działa.
Dodano: 16.01.2018 15:45    Przez: ~obywatel
Zgoda dwa tygodnie naprawiaja oswietlenie w starym Koninie na ul Pilsudskiego i nadal nie swieci ! Hanba , Zenada !!!!
Dodano: 16.01.2018 22:22    Przez: ~swoj
Są standardy zimowego utrzymania dróg najlepiej sprawdzić jaki standard obowiązuje na danej drodze.
Dodano: 16.01.2018 15:57    Przez: ~kgh
Bez przesady, a to zimą nie może być śniegu na chodnikach i na ulicach!
Dodano: 16.01.2018 15:57    Przez: ~gz9
1 z 4
1234>>