Dzisiaj jest sobota 24 lutego 2018, imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (25769) SPORT FORUM FIRMY (5146) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-7 / -8oC
Jutropogoda
-5 / -9oC
Pojutrzepogoda
-6 / -8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Przetarg na budowę hangaru na kajaki został ... (22)Konin. Uczcili Dzień Przewodnika. PTTK oprowadziło ... (11)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościDÉJÀ VU! Ogólnopolski Strajk Kobiet. Konin też będ ...

DÉJÀ VU! Ogólnopolski Strajk Kobiet. Konin też będzie protestował

Dodano: 16.01.2018 14:56
Źródło: LM.pl

Nie składamy parasolek! Jutro Czarna Środka, czyli Ogólnopolski Strajk Kobiet. Koninianie będą protestować przed Sądem Rejonowym w Koninie.

Echa ubiegłotygodniowych wydarzeń w Sejmie nie milkną. Chodzi o odrzucenie obywatelskiego projektu ustawy „Ratujmy Kobiety”, który miał złagodzić prawo dotyczące aborcji.

- Obudziłyśmy się dziś w Polsce, w której za nieodrzucaniem projektu gwarantującego nam normalne prawa reprodukcyjne byli Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz, Mariusz Błaszczak i Krystyna Pawłowicz. A jego odrzucenie zawdzięczamy nie tylko 166 głosom posłów PiS, ale m. in. i tchórzliwej ucieczce z sali plenarnej 39 posłów opozycji – piszą organizatorki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Jak podkreślają, odrzucenie projektu „Ratujmy Kobiety” to jedno. Druga sprawa to przyjęcie projektu zaostrzającego prawo aborcyjne.

- Przed nami prawicowy festiwal nienawiści do kobiet nie tylko w komisji sejmowej, ale i w atrapie Trybunału Konstytucyjnego, który pochyli się nad wnioskiem posła PiS B. Wróblewskiego, również zmierzający do całkowitego zakazu aborcji w Polsce – dodają.

W związku z tym w całym kraju odbyć się mają protesty. Na mapie znalazło się 36 miast, wśród których jest też Konin.

- Bo zostałyśmy już tylko my. Bo zostaliśmy już tylko my. I na przekór wszystkiemu – nie poddamy się – piszą koninianki.

Protest pod hasłem „DÉJÀ VU! Ogólnopolski Strajk Kobiet Konin" odbędzie się 17 stycznia o godz. 17:00 przed Sądem Rejonowym przy ul. Chopina w Koninie. 

fot. archiwum

  • DÉJÀ VU! Ogólnopolski Strajk Kobiet. Konin też będzie protestował

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Lm gdzie mój komentarz???? Robicie sobie jaja z ludzi,najpierw pozwalacie na otwartą dyskusje tutaj a potem kasujecie wypowiedzi po co? Może warto wiedzieć czasem z czym bułkę się je.Zawsze będą różne zdania na tym polega dyskusja na forum publicznym.B adzcie wreszcie też wiarygodnym portalem i postronnym,jestescie młodymi ludźmi pracującymi w Lm dużo nauki przed wami by ten portal wreszcie zabłysnąl .
Dodano: 16.01.2018 18:59    Przez: ~Ha
Normalna nie !!! Ale POd sądem nie będzie normalnych jeno ta z Konińskiego K.K.
Dodano: 16.01.2018 15:36    Przez: ~KKK
Czy normalny wierzący w Boga facet musi być sadystą ?
Dodano: 16.01.2018 17:18    Przez: ~am
Że polecę klasykiem ..."Sfiksowałyście ,boście dawno chłopa nie miały"...
Dodano: 16.01.2018 15:20    Przez: ~kyllgryll
Czy normalna wierząca w Boga kobieta, która jest stworzona do macierzyństwa chce zabijać swoje nienarodzone dziecko ?
Dodano: 16.01.2018 15:32    Przez: ~Chrzescijanin

KOMENTARZE

Że polecę klasykiem ..."Sfiksowałyście ,boście dawno chłopa nie miały"...
Dodano: 16.01.2018 15:20    Przez: ~kyllgryll
Rzeczywiście jesteś chłop i to taki od pługa .
Dodano: 16.01.2018 17:16    Przez: ~am
Lm gdzie mój komentarz???? Robicie sobie jaja z ludzi,najpierw pozwalacie na otwartą dyskusje tutaj a potem kasujecie wypowiedzi po co? Może warto wiedzieć czasem z czym bułkę się je.Zawsze będą różne zdania na tym polega dyskusja na forum publicznym.B adzcie wreszcie też wiarygodnym portalem i postronnym,jestescie młodymi ludźmi pracującymi w Lm dużo nauki przed wami by ten portal wreszcie zabłysnąl .
Dodano: 16.01.2018 18:59    Przez: ~Ha
Lubię poczytać. Także literaturę feministyczną. Zachłysnąć się urodą, prezencją kobiety. Dwa dni temu przysiadłem do literatury Facebook-owych wpisów około świątecznych Manueli Gretkowskiej niejakiej. Kobieta o urodzie zjawiskowej. Wybroczyn literozbitych nie dotarłem kresu. Bełkot, bełkotliwy bełkot bełkotu zbełtanych bełtów wymierzonych w dochód osoby fizycznie porwawszej. Małpy Moje Kofane! Kumajcie! Wasz wdzięk, kokieteria, uroda uwodzi Nas nieodmiennie. Nie podajcie tak ambicjonersko na rzymskokatolicką formację erotyczną. Naprawdę idzie wyżyć z kalendarza i obserwacji. Byle tworzonych w stratoempatii. Dla jasnoty. Pozdro dla moich ko-leżanek. Koedukacyjnych leżanek...
Dodano: 16.01.2018 20:59    Przez: ~pen_drive
O na wsi też doszła ta moda na protestowanie
Dodano: 16.01.2018 23:20    Przez: ~Warszawiak
Nudzi się wam to do roboty się weźcie.
Dodano: 17.01.2018 08:30    Przez: ~ziom
Nie, żebym namawiał (i tak we dwie nic nie zrobią), ale ciekawi mnie ile z tych "protestujących" rzeczywiście zabiło swoje dziecko.
Dodano: 17.01.2018 18:33    Przez: ~X
Do garów baby a nie czas marnujecie.
Dodano: 16.01.2018 15:23    Przez: ~gospodarz
Naturalne miejsce kobiety to kuchnia, nawet stopy mają mniejsze żeby mogły bliżej zlewu stać !
Dodano: 17.01.2018 19:34    Przez: ~sanEscobar21
POPIERAM PROTEST!
Dodano: 16.01.2018 15:25    Przez: ~ON
Józek z wami będzie ?
Dodano: 16.01.2018 15:34    Przez: ~USC
Czy normalna wierząca w Boga kobieta, która jest stworzona do macierzyństwa chce zabijać swoje nienarodzone dziecko ?
Dodano: 16.01.2018 15:32    Przez: ~Chrzescijanin
Normalna nie !!! Ale POd sądem nie będzie normalnych jeno ta z Konińskiego K.K.
Dodano: 16.01.2018 15:36    Przez: ~KKK
Czy normalny wierzący w Boga facet musi być sadystą ?
Dodano: 16.01.2018 17:18    Przez: ~am
Stworzona do macierzyństwa??...ciekawe. A mężczyzna, do czego został stworzony?? Wyczytałeś to oczywiście w Biblii...Tam gdzie jest napisane, że można mieć niewolnika...zabić go...gdzie kobieta jest służebnicą mężczyzny...jestem w stanie zrozumieć tą tęsknotę mężczyzn do zamierzchłych czasów,ale sorry, minęło i nie wróci. Gotuj sobie sam, jak Ci Bozia rączki dała, zajmuj się dziećmi, skoro tak lubisz zapładniać. Żadna kobieta nie chce zabijać swoich dzieci, nie ma znaczenia wiara. Matki kochają bezwarunkowo. Ale nie są inkubatorami dla potworków. Tego nie zrozumie żaden ograniczony fanatyzmem religijnym facet.
Dodano: 17.01.2018 09:48    Przez: ~matkaPolka
Nagrody Nobla ... tu wychodzi inteligencja ko KOBIET... bo jak widzę 25, czy 30 letnia kobietę którą dokonuje aborcji bo daje na lewo i prawo to mnie strzela !!!
Dodano: 16.01.2018 15:37    Przez: ~hardkorowa
byle celnie
Dodano: 16.01.2018 19:15    Przez: ~sss
A gdzie takie widzisz? Mają na plecach napisane,że są po zabiegu??Żałosne....
Dodano: 17.01.2018 09:49    Przez: ~japitolereceopadaja
Może niedouku zanim zaczniesz strzelać, to rozejrzyj się po własnej rodzinie. Ciekaw jestem, czy będziesz takim ortodoksem jeśli na nieszczęście ten problem / ciąża z gwałtu, poważne choroby płodu itp / dotkną Twoich bliskich. Aborcja nie jest niczym dobrym ale jeśli może uratować życie matki, to niech ratuje. Zakazami nie ograniczycie ilości nieszczęść. Do tego potrzebna jest edukacja seksualna, partnerskie traktowanie kobiet, no i wiedza medyczna, którą nieszczęśnicy chcecie zastąpić demagogią.
Dodano: 17.01.2018 10:21    Przez: ~Alfred Michalczyk
Tak rozumiem ze 90% rodzi sie potworków tak?? Nie to jest jakies 0,1% przypadków.
Dodano: 17.01.2018 12:44    Przez: ~qqww
Ty powyzej jestes jednym z tych potworkow
Dodano: 17.01.2018 13:49    Przez: ~Pn
Każda aborcja legalna czy nielegalna jest ciężkim grzechem wymierzonym przeciwko Bogu, gdyż poczęcie dziecka w łonie matki następuje z woli bożej, a jego zabicie jest złamaniem przykazania bożego- nie zabijaj ! Kobieta, która zabija swoje poczęte już dziecko poniesie konsekwencje swojego czynu przed Bogiem.
Dodano: 16.01.2018 15:42    Przez: ~Chrz...
Ha na tym zdjęciu to wszystkie po gwalcie ??? Jak nie to po co protestują
Dodano: 16.01.2018 16:00    Przez: ~przeciwko ACTA
Ha jest za legalizacją marihuany, popiera nielegalny tytoń i jest za aborcją, czyli zabijaniem nienarodzonych dzieci, nie boisz się człowieku Boga ? Jesteś lewakiem ?
Dodano: 16.01.2018 17:15    Przez: ~Mam cię na oku.
To dlaczego tyle katoliczek poddaje się aborcji ? Domyślam się, że autor tego postu nie wie co to edukacja seksualna i czemu służy medycyna. Do dentysty też nie chadza , bo ból zęba, to też dopust boży .
Dodano: 16.01.2018 17:24    Przez: ~ANTYCIEMNOGRÓD
Do mamy cie,Nie jestem lewakiem,ale marychuana ma wiele zalet alkochol na pewno jest gorszy, papierosów nie palę ale też nie będę krytykować tych którzy chcą go sprzedawać,bo być może skłonila ich do tego zwyczajna bieda,a co do aborcji,jest równouprawnienie i kobieta ma prawo zadecydować o sobie,gdy jej życie jest narażone,gdy jest gwalt i ciężkie upośledzenie plodu przy czym wiadomoze może to się tragicznie skończyć dla matki kt.ma już małe dzieci do wychowania w domu,np.w Boga wierzę ale od osadzania jest on nie Ty,jestem za PiS bo wiele rzeczy robią dobrze,ale i też mam swój własny wyważony światopogląd na każdą kwestie życiową
Dodano: 16.01.2018 17:58    Przez: ~Ha
Co ty pieprzysz. Przecież boga nie ma.
Dodano: 16.01.2018 18:35    Przez: ~Realista
Boga nie ma w Twoim chorym umyśle, a skąd Ty się wziąłeś, a może pochodzisz od małpy ?
Dodano: 16.01.2018 20:29    Przez: ~Darwin
co za ciemnota i zacofanie to nie średniowiecze tylko 21 wiek .
Dodano: 16.01.2018 21:06    Przez: ~Mądry
Czyli co, po każdej miesiączce będziemy zeznawać na policji,że to nie aborcja, tylko fizjologia?? Gwałty mają również miejsce w małżeństwach, bo tym katolickim mężom wydaje się,że kobieta musi spełniać potrzeby faceta. Otóż nie musi. Małżeństwo to szacunek i partnerstwo. A co z kobietami nie wierzącymi w Boga? Dlaczego one mają mieć ograniczone prawa? Polska to nie Watykan....
Dodano: 17.01.2018 09:55    Przez: ~matkoicórko
W tym dewiackim. projekcie Ratujmy kobety jest zapis o dopuszczeniu aborcji dla 15 letnich dziewcząt bez zgody rodziców oraz mordowaniu dzieci do 9 miesiąca ciąży. Ile trzeba mieć pogardy do życia i nienawiści do drugiego człowieka, by popierać ten morderczy plan?
Dodano: 16.01.2018 15:43    Przez: ~Wilk
Ludzie nie wierzący w Boga chcą zabijać, szczególnie lewicowe kobiety.
Dodano: 16.01.2018 17:21    Przez: ~Coś strasznego.
Alfred, trzeba być zwyrodnialcem, by dziecko poczęte karać śmiercią za grzech pedofilii, kiedy tyle rodzin czeka na adopcję.
Dodano: 16.01.2018 17:56    Przez: ~Sodoma
Chyba cię pogięło, gdzie to wyczytałeś. Nie głoś bzdur i nieprawdy.
Dodano: 17.01.2018 13:30    Przez: ~K-ka
No właśnie i to nie Konin będzie protestował tylko parę zboczonych rozwiązłych czarnych macic w których osadzone będą czarne parasolki.
Dodano: 17.01.2018 14:06    Przez: ~tyle
I znowu Ewa Zwierzak wyciągnie kilka biednych kobiet - tym razem na mróz. A potem opozycja pokaże im dupę.Nie dajcie się nabrać kobiety na te wszystkie bzdury - jesteście bezpieczne!
Dodano: 16.01.2018 15:46    Przez: ~śnieg-pada
Nie wyciągnie i nie biednych! Same POwędrują bo LEP POPAPRAŃCÓW działa wyśmienicie.ps. zabierzcie Józwa ze sobą a i o "aktorze" pamiętajcie.
Dodano: 16.01.2018 15:56    Przez: ~spadła z drzewa
Oj boisz się kobiet , boisz.
Dodano: 16.01.2018 17:31    Przez: ~ANTYCIEMNOGRÓD
BRAWO PANIE-jestem z Wami i nie przejmujcię się tymi żałosnymi komentarzami, widać niektórzy panowie nie zasługują na kobietę i im sperma do głowy uderzyła.
Dodano: 16.01.2018 16:39    Przez: ~inny patriota
Nie zabijaj ! Przykazanie Boże !
Dodano: 16.01.2018 17:24    Przez: ~Wierzący
Ty powyżej... ono boga widziało jak swinia niebo...
Dodano: 16.01.2018 18:18    Przez: ~Pn
Wstyd mi za prymitywne wpisy zwolenników ciemnogrodu. To już nie ma znaczenia, czy te seksistowskie teksty piszą faceci, czy kobiety. Wiocha zostaje wiochą, średniowiecze średniowieczem. Trzeba być wyjątkowo zakłamanym, by wierzyć, że prawne zakazy a nie edukacja seksualna i wiara w wolną wolę mogą powstrzymać aborcję. A wystarczy poczytać statystyki, by wiedzieć, że nie przymus a wiedza jest drogą ku głębszemu poszanowaniu życia. Pan Jarosław Kaczyński wielokrotnie już pokazał, że cała ta hucpa ma służyć podgrzewaniu nastrojów. Mam nadzieje, że na starość ten kawaler nie skarze Polek na barbarzyństwo.
Dodano: 16.01.2018 17:10    Przez: ~Alfred Michalczyk
Sugerujesz, że jak ktoś wierzy w Boga i przestrzega przykazań bożych jest "ciemnogrodem" ? Popierasz zabijanie już poczętych a jeszcze nienarodzonych dzieci ? Naprawdę nie boisz się Boga, napisz otwarcie, że nie boisz się Boga !
Dodano: 16.01.2018 17:28    Przez: ~Chrzescijanin
nie, nie boję się boga i nigdy nie bałem.
Dodano: 16.01.2018 17:53    Przez: ~rokita
Do Chrzescijanin - a znasz kogos tskiego wśród ludzi? Bo ja niestety nikogo tskiego nie znam... nikogo...
Dodano: 17.01.2018 07:20    Przez: ~Pn
Mój Bóg jest miłością a nie krwawym oprawcą. Kościół ma prawo a nawet obowiązek wspierać rodzinę w nieszczęściu. Aborcja, to zawsze jest nieszczęście ale jej całkowity zakaz, to odejście od cywilizacji, powrót do barbarzyństwa. Wierzę w człowieczeństwo a nie w okrucieństwo.
Dodano: 17.01.2018 10:28    Przez: ~Alfred Michalczyk
1 z 3
123>>