Dzisiaj jest niedziela 20 października 2019, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18498) SPORT FORUM FIRMY (5384) PRACA (45) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 14oC
Jutropogoda
18 / 14oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Kolejna wtopa Górnika Konin. Fatalna seria u siebi ... (0)Konin. Zlot MIG-iem po raz czwarty. Grali dla Mich ... (0)

DÉJÀ VU! Ogólnopolski Strajk Kobiet. Konin też będzie protestował

Dodano: 16.01.2018 14:56
Źródło: LM.pl

Nie składamy parasolek! Jutro Czarna Środka, czyli Ogólnopolski Strajk Kobiet. Koninianie będą protestować przed Sądem Rejonowym w Koninie.

Echa ubiegłotygodniowych wydarzeń w Sejmie nie milkną. Chodzi o odrzucenie obywatelskiego projektu ustawy „Ratujmy Kobiety”, który miał złagodzić prawo dotyczące aborcji.

- Obudziłyśmy się dziś w Polsce, w której za nieodrzucaniem projektu gwarantującego nam normalne prawa reprodukcyjne byli Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz, Mariusz Błaszczak i Krystyna Pawłowicz. A jego odrzucenie zawdzięczamy nie tylko 166 głosom posłów PiS, ale m. in. i tchórzliwej ucieczce z sali plenarnej 39 posłów opozycji – piszą organizatorki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Jak podkreślają, odrzucenie projektu „Ratujmy Kobiety” to jedno. Druga sprawa to przyjęcie projektu zaostrzającego prawo aborcyjne.

- Przed nami prawicowy festiwal nienawiści do kobiet nie tylko w komisji sejmowej, ale i w atrapie Trybunału Konstytucyjnego, który pochyli się nad wnioskiem posła PiS B. Wróblewskiego, również zmierzający do całkowitego zakazu aborcji w Polsce – dodają.

W związku z tym w całym kraju odbyć się mają protesty. Na mapie znalazło się 36 miast, wśród których jest też Konin.

- Bo zostałyśmy już tylko my. Bo zostaliśmy już tylko my. I na przekór wszystkiemu – nie poddamy się – piszą koninianki.

Protest pod hasłem „DÉJÀ VU! Ogólnopolski Strajk Kobiet Konin" odbędzie się 17 stycznia o godz. 17:00 przed Sądem Rejonowym przy ul. Chopina w Koninie. 

fot. archiwum

  • DÉJÀ VU! Ogólnopolski Strajk Kobiet. Konin też będzie protestował

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Lm gdzie mój komentarz???? Robicie sobie jaja z ludzi,najpierw pozwalacie na otwartą dyskusje tutaj a potem kasujecie wypowiedzi po co? Może warto wiedzieć czasem z czym bułkę się je.Zawsze będą różne zdania na tym polega dyskusja na forum publicznym.B adzcie wreszcie też wiarygodnym portalem i postronnym,jestescie młodymi ludźmi pracującymi w Lm dużo nauki przed wami by ten portal wreszcie zabłysnąl .
Dodano: 16.01.2018 18:59    Przez: ~Ha
Normalna nie !!! Ale POd sądem nie będzie normalnych jeno ta z Konińskiego K.K.
Dodano: 16.01.2018 15:36    Przez: ~KKK
Czy normalny wierzący w Boga facet musi być sadystą ?
Dodano: 16.01.2018 17:18    Przez: ~am
Że polecę klasykiem ..."Sfiksowałyście ,boście dawno chłopa nie miały"...
Dodano: 16.01.2018 15:20    Przez: ~kyllgryll
Czy normalna wierząca w Boga kobieta, która jest stworzona do macierzyństwa chce zabijać swoje nienarodzone dziecko ?
Dodano: 16.01.2018 15:32    Przez: ~Chrzescijanin

KOMENTARZE

Dość dyktatury kobiet! dość dyktatury kobiet! dość dyktatury kobiet!
Dodano: 16.01.2018 17:22    Przez: ~Wielgus
Jest równouprawnienie Panie Wielgus i demokracja czyli wolny wybór i wolność słowa To kobieta ciebie urodziła i szacunek się należy,chocby do własnej matki która cię wychowała,niemozna mieć takiego uprzedzenia do kobiet ,każdy człowiek ma swój tok myślenia i będzie działać w oparciu o własne zasady.
Dodano: 16.01.2018 18:10    Przez: ~Ha
Brawo Kobiety! Pisuatom trzeba pokazać srodkowy paluszek. :-)
Dodano: 16.01.2018 18:15    Przez: ~Pn
A mnie tam nie będzie a też jestem kobietą -bo głupich kobiet nie popieram
Dodano: 16.01.2018 18:57    Przez: ~Jadwiga
Ja też jestem normalną kobietą i nigdzie pod sądy nie będę łazić. Zresztą z takim towarzystwem byłoby mi wstyd...
Dodano: 16.01.2018 19:05    Przez: ~anita
Jasne. Wkaczcue sobie tvp onfo lub Korone krolow, czy jsk to lecialo?
Dodano: 16.01.2018 19:45    Przez: ~Pn
Brawo Pani Jadwiga i Pani Anita, myślę, że większość kobiet to przykładne matki i żony i takie cenię, a te wynaturzone stanowią margines społeczny.
Dodano: 16.01.2018 20:40    Przez: ~Facet
Ty Facet, z ciebie facet jak z Jaroslawa piekny książę...
Dodano: 17.01.2018 07:22    Przez: ~Pn
Super, nie przychodźcie, po co?? Nie Wasza sprawa, nie dotyczy ani Was, ani waszych znajomych. Dzięki Bogu, żadna nie została zgwałcona, nie nosi pod sercem zniekształconego płodu, który umrze po urodzeniu,a ten widok zostanie z Wami do końca życia. Cieszę się z Wami, szczerze. Ale co z kobietami, które niestety tyle szczęścia nie mają. Są upokarzane w szpitalach, bo nikt nie chce im pomóc. Postawcie się w ich sytuacji. Nie możecie być aż takimi egoistkami. Nigdy nie wiadomo, kiedy ta ustawa będzie dotyczyła również Was...
Dodano: 17.01.2018 10:03    Przez: ~solidarnoscjajnikow
Wynaturzenie, wynaturzenie. Tak wiele jest tego w prymitywnym okrucieństwie tzw. obrońców życia. Jakoś Was to omija, gdy dotyczy Was samych
Dodano: 17.01.2018 10:36    Przez: ~ANTYCIEMNOGRÓD
Brawo Dziewczyny, nie pozwólcie żeby hołota radiomaryjna przy wsparciu sekty watykańskiej wchodziły z buciorami w Wasze życie .
Dodano: 16.01.2018 19:16    Przez: ~Q
Pamiętaj że z każdego wypowiedzianego słowa, z każdej myśli będziesz rozliczonya po śmierci, obojętne czy w to wierzysz czy nie. Będzie już za późno żeby błagać Boga o wybaczenie i właśnie ta hołota radiomaryjna tu na ziemi modli się za takich jak Ty. Nie proszę Cię o szacunek mimo wszystko dla nich, zostawiam to twojej własnej woli.
Dodano: 16.01.2018 20:30    Przez: ~~~~
Popieram powyższy komentarz, Q kiedyś stanie przed Jezusem Chrystusem na Sądzie Ostatecznym i jemu podobni, którzy negują istnienie Boga i poniosą karę.
Dodano: 16.01.2018 20:45    Przez: ~Chwała Bogu !
A kto ten Bóg jest,że trzeba przed nim na kolana padać i się modlić albo błagać o wybaczenie? Nie pojmuję... Wielka bzdura wymyślona żeby rządzić i straszyć biedaków piekłem. No i KASA ...
Dodano: 16.01.2018 21:16    Przez: ~drutu yutu
a jak w istnienie boga i jezusa nie wierzę, to co? korona z głowy mi spadnie?
Dodano: 17.01.2018 19:34    Przez: ~boruta
Szkoda zdrowia żeby tam protestować Lepiej kawkę sobie wypić z Mężem
Dodano: 16.01.2018 19:48    Przez: ~ONA
Tacy sa wyborcy PiSu... zal...
Dodano: 16.01.2018 20:08    Przez: ~Pn
"~Woly : To biedne kobiety po przejściach - swoje życiowe traumy zracjonalizowały w ten sposób że są święcie przekonane o konieczności walki z jakimiś ciemiężycielami kobiet. "
Dodano: 16.01.2018 20:10    Przez: ~Waldi
Mieć za żonę taką idiotkę co te tu, to lepiej być gejem chyba
Dodano: 16.01.2018 20:24    Przez: ~Heterosexuelle
Gaceci zawsze bali sie inteligentnych kobiet czego ty jestes doskonalym przykladem.
Dodano: 17.01.2018 07:23    Przez: ~Pn
Czy ktokolwiek z Państwa przeczytał ten projekt? Ten dopiero można nazwać faszystowskim. Chcą nam zgotować drugą Francję. Aborcja na życzenie do 12 tc, więzienie dla ludzi którzy mają poglądy pro life i zechcą je głośno wyrazić, więzienie dla męża, który próbuje odwieść żonę od aborcji, więzienie dla tych, którzy proponują inne rozwiązania niż aborcja...i inne kwiatki. Weźcie wy się feminazistki z rozpędu tymi głu...mi łbami walnijcie o mur z rozpędu... W takiej sytuacji to ja popieram eutanazję i takie morderczynie powinno się eliminować ze społeczeństwa.
Dodano: 16.01.2018 20:46    Przez: ~brak słów
Projekt to nawet posłowie nie czytają.
Dodano: 17.01.2018 13:39    Przez: ~Qń
Ile jest warta kobieta, która zabija już poczęte dziecko we własnym łonie ?
Dodano: 16.01.2018 20:49    Przez: ~Nie zabijaj !
Tyle ile wąź 5zł za kg,jak za źywiec w skupie
Dodano: 16.01.2018 23:48    Przez: ~Kary
Też miałam iść na ten czarny marsz śmierci - ale dowiedziałam się, że moje najdroższe koleżanki opowiedziały się jednak za życiem (nawróciły się tak nagle ?), mój Guru Rysiu też : Gasiuk-Pihowicz Kamila, Hennig-Kloska Paulina, Lubnauer Katarzyna, Lieder Ewa, Mieszkowski Krzysztof, Petru Ryszard, Rosa Monika, Scheuring-Wielgus Joanna, Schmidt Joanna, - Dlatego nie czekajcie na mnie koleżanki.
Dodano: 16.01.2018 22:52    Przez: ~Miłka
Tak piszą prowokatorzy.
Dodano: 17.01.2018 10:44    Przez: ~am
2 z 3
<<123>>