Dzisiaj jest poniedziałek 9 grudnia 2019, imieniny: Leokadii, Wiesławy, Nataszy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20619) SPORT FORUM FIRMY (5428) PRACA (36) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 5oC
Jutropogoda
5 / 2oC
Pojutrzepogoda
2 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Piekli i zdobili pierniki. Rodzinne warszta ... (0)Metamorfoza MKS MOS Konin. Pierwsza wygrana i 103 ... (0)

Konin. Wyłudzali dane osobowe. Czujny 73-latek przejrzał oszustów

Dodano: 17.01.2018 10:11
Źródło: LM.pl

Dwaj mieszkańcy Morąga usłyszeli zarzuty w sprawie serii oszustw dotyczących wyłudzenia danych osobowych.

Mechanizm działania oszustów był zawsze ten sam. W lokalnych portalach internetowych umieszczali ogłoszenie o pracy. Chętni zapraszani byli na rozmowy wstępne, w czasie których proszeni byli o napisanie CV i przekazanie kserokopii dowodu osobistego. Później, proszono ich o założenie konta w wyznaczonym banku, ponieważ jak twierdzili oszuści, tam mieli podpisaną umowę i dzięki temu przelewy miałyby być realizowane natychmiast.

Tak prawie został oszukany 73-latek z Konina. Mężczyzna złożył wymagane dokumenty i założył konto w banku, ale coś nie dawało mu spokoju. Przyszedł do konińskiej komendy i opowiedział funkcjonariuszom swoją historię. Jak informuje Marcin Jankowski, rzecznik KMP w Koninie, mundurowy natychmiast kazał mu zablokować dowód osobisty i zamknąć konto. Okazało się, że zrobił to w ostatniej chwili. Przestępcy już próbowali na jego konto zaciągnąć pięć kredytów na 13 tys. zł.

Okazało się, że oszuści działali nie tylko w Koninie, ale też w Kaliszu, Płocku, Pile i innych miast. Po kilku miesiącach udało się zatrzymać 47-letniego mężczyznę i jego 27-letniego kolegę. Starszy z nich działał w warunkach recydywy i grozi mu nawet 12 lat więzienia. Młodszemu natomiast grozi 8 lat pozbawienia wolności.  

  • Konin. Wyłudzali dane osobowe. Czujny 73-latek przejrzał oszustów

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Stawka dzienna wyzywienia takiego nieroba w wiezieniu kosztuje 11.80 a w szpitalu 5.80 i tego nie potrafi nikt zmienic.
Dodano: 17.01.2018 10:39    Przez: ~ACT
Buraki zasrane,nieroby ,nieudacznicy zyciowi,fajtlapy nie umiejace zarobić na chleb,paskudy śmierdzące,zeby okradać starszych ludzi to jest nie do przyjęcia,niech siedzą w pudle ,powinni być jeszcze zakuci do falaki jak w średniowieczu to robiono i dostać porządne baty by im się odechciało okradać ludzi.Jeszcze z Morąga tu przyjechali.
Dodano: 17.01.2018 10:31    Przez: ~Ha
Jak można wziąć kredyt na KSERO czyjegoś dowodu osobistego? Przecież to niedopełnienie swoich obowiązków przez bank. To odpowiedzialność banku a nie pokrzywdzonego. Jak ktoś ukradnie mi prawo jazdy i spowoduje wypadek to kogo uzna się za winnego? Sprawcę i czy okradzionego?
Dodano: 17.01.2018 12:26    Przez: ~Bezprawie
avatar Racja. Na ksero dowodu to nawet sprzętu wodnego nikt nie wypożyczy a banki kredytów udzielają?
Dodano: 17.01.2018 14:18    Przez: Urlich von Jungingen
Przetłumacz to proszę na język polski.
Dodano: 17.01.2018 11:14    Przez: ~Czytacz

KOMENTARZE

Buraki zasrane,nieroby ,nieudacznicy zyciowi,fajtlapy nie umiejace zarobić na chleb,paskudy śmierdzące,zeby okradać starszych ludzi to jest nie do przyjęcia,niech siedzą w pudle ,powinni być jeszcze zakuci do falaki jak w średniowieczu to robiono i dostać porządne baty by im się odechciało okradać ludzi.Jeszcze z Morąga tu przyjechali.
Dodano: 17.01.2018 10:31    Przez: ~Ha
Grozi do 12 i 8. Tylko znając życie to dostaną prawie nic lub w zawiasach...
Dodano: 17.01.2018 11:58    Przez: ~xsd
Jak można wziąć kredyt na KSERO czyjegoś dowodu osobistego? Przecież to niedopełnienie swoich obowiązków przez bank. To odpowiedzialność banku a nie pokrzywdzonego. Jak ktoś ukradnie mi prawo jazdy i spowoduje wypadek to kogo uzna się za winnego? Sprawcę i czy okradzionego?
Dodano: 17.01.2018 12:26    Przez: ~Bezprawie
avatar Racja. Na ksero dowodu to nawet sprzętu wodnego nikt nie wypożyczy a banki kredytów udzielają?
Dodano: 17.01.2018 14:18    Przez: Urlich von Jungingen
Stawka dzienna wyzywienia takiego nieroba w wiezieniu kosztuje 11.80 a w szpitalu 5.80 i tego nie potrafi nikt zmienic.
Dodano: 17.01.2018 10:39    Przez: ~ACT
Nie wytrzymał byś jednego dnia w wiezieniu
Dodano: 17.01.2018 16:25    Przez: ~Er
do tego w szpitalu telewizja płatna
Dodano: 17.01.2018 20:17    Przez: ~?
z olsztyna to zabzi dobzi niedopaki tylko do kamjeniolomuw njerobuw ?????????????.adolf
Dodano: 17.01.2018 11:04    Przez: ~h
Przetłumacz to proszę na język polski.
Dodano: 17.01.2018 11:14    Przez: ~Czytacz
73-latek szukał pracy? ;-)
Dodano: 17.01.2018 12:35    Przez: ~ko5
Nie ma tematów to bajki piszą ku przestrodze społeczeństwa. Można sobie bezrobotnego dziadka zastąpić czerwonym ka***rkiem.
Dodano: 17.01.2018 13:19    Przez: ~912
Już się boję przyszłości.
Dodano: 17.01.2018 13:21    Przez: Raphael
Nie można słowa ka***rek użyć? A tur też zabroniony?
Dodano: 17.01.2018 13:21    Przez: ~912
nieważne co szukał ważne że ich załatwił
Dodano: 17.01.2018 21:16    Przez: ~qqq
73 lata i szuka pracy. .ot to ci polska piękna
Dodano: 17.01.2018 15:39    Przez: ~😮
Żywotny dziadek, pewnie jeszcze chodził bawić się w dyskotekach z młodzieżą.
Dodano: 17.01.2018 17:09    Przez: ~73 lata
W jakich ty czasach żyjesz.Teraz większość załatwisz przez internet a kredyty internetowe daje każdy bank.
Dodano: 17.01.2018 15:42    Przez: ~CałaP
Przez internet każdy z nas może być ofiarą kradzieży, czy to jest normalne ?
Dodano: 17.01.2018 17:12    Przez: ~Adam
To bank jest okradziony. Zachłanność banków to ułatwia. Prawo jest skonstruowae w taki sposób, że obywatel, który o istnieniu banku nie słyszał a już na pewno nie miał konta w tym banku pociągany jest do odpowiedzialności. Sprawa weryfikacji danych personalnych powinna być kluczowa dla pracownika banku przy zakładaniu konta, braniu kredytów itd.
Dodano: 18.01.2018 08:45    Przez: ~Qń
Kto i kiedy może od obywateli żądać kserokopii dowodu osobistego ?
Dodano: 17.01.2018 21:25    Przez: ~obywatel
Brawa dla policjantów za ściganie oszustów!!!
Dodano: 18.01.2018 09:25    Przez: ~zdzisław