Dzisiaj jest sobota 24 lutego 2018, imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (25775) SPORT FORUM FIRMY (5146) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-7 / -8oC
Jutropogoda
-5 / -9oC
Pojutrzepogoda
-6 / -8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Przetarg na budowę hangaru na kajaki został ... (22)Konin. Uczcili Dzień Przewodnika. PTTK oprowadziło ... (11)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościKonin. Wyłudzali dane osobowe. Czujny 73-latek prz ...

Konin. Wyłudzali dane osobowe. Czujny 73-latek przejrzał oszustów

Dodano: 17.01.2018 10:11
Źródło: LM.pl

Dwaj mieszkańcy Morąga usłyszeli zarzuty w sprawie serii oszustw dotyczących wyłudzenia danych osobowych.

Mechanizm działania oszustów był zawsze ten sam. W lokalnych portalach internetowych umieszczali ogłoszenie o pracy. Chętni zapraszani byli na rozmowy wstępne, w czasie których proszeni byli o napisanie CV i przekazanie kserokopii dowodu osobistego. Później, proszono ich o założenie konta w wyznaczonym banku, ponieważ jak twierdzili oszuści, tam mieli podpisaną umowę i dzięki temu przelewy miałyby być realizowane natychmiast.

Tak prawie został oszukany 73-latek z Konina. Mężczyzna złożył wymagane dokumenty i założył konto w banku, ale coś nie dawało mu spokoju. Przyszedł do konińskiej komendy i opowiedział funkcjonariuszom swoją historię. Jak informuje Marcin Jankowski, rzecznik KMP w Koninie, mundurowy natychmiast kazał mu zablokować dowód osobisty i zamknąć konto. Okazało się, że zrobił to w ostatniej chwili. Przestępcy już próbowali na jego konto zaciągnąć pięć kredytów na 13 tys. zł.

Okazało się, że oszuści działali nie tylko w Koninie, ale też w Kaliszu, Płocku, Pile i innych miast. Po kilku miesiącach udało się zatrzymać 47-letniego mężczyznę i jego 27-letniego kolegę. Starszy z nich działał w warunkach recydywy i grozi mu nawet 12 lat więzienia. Młodszemu natomiast grozi 8 lat pozbawienia wolności.  

  • Konin. Wyłudzali dane osobowe. Czujny 73-latek przejrzał oszustów

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Stawka dzienna wyzywienia takiego nieroba w wiezieniu kosztuje 11.80 a w szpitalu 5.80 i tego nie potrafi nikt zmienic.
Dodano: 17.01.2018 10:39    Przez: ~ACT
Buraki zasrane,nieroby ,nieudacznicy zyciowi,fajtlapy nie umiejace zarobić na chleb,paskudy śmierdzące,zeby okradać starszych ludzi to jest nie do przyjęcia,niech siedzą w pudle ,powinni być jeszcze zakuci do falaki jak w średniowieczu to robiono i dostać porządne baty by im się odechciało okradać ludzi.Jeszcze z Morąga tu przyjechali.
Dodano: 17.01.2018 10:31    Przez: ~Ha
Jak można wziąć kredyt na KSERO czyjegoś dowodu osobistego? Przecież to niedopełnienie swoich obowiązków przez bank. To odpowiedzialność banku a nie pokrzywdzonego. Jak ktoś ukradnie mi prawo jazdy i spowoduje wypadek to kogo uzna się za winnego? Sprawcę i czy okradzionego?
Dodano: 17.01.2018 12:26    Przez: ~Bezprawie
avatar Racja. Na ksero dowodu to nawet sprzętu wodnego nikt nie wypożyczy a banki kredytów udzielają?
Dodano: 17.01.2018 14:18    Przez: Urlich von Jungingen
Przetłumacz to proszę na język polski.
Dodano: 17.01.2018 11:14    Przez: ~Czytacz

KOMENTARZE

Buraki zasrane,nieroby ,nieudacznicy zyciowi,fajtlapy nie umiejace zarobić na chleb,paskudy śmierdzące,zeby okradać starszych ludzi to jest nie do przyjęcia,niech siedzą w pudle ,powinni być jeszcze zakuci do falaki jak w średniowieczu to robiono i dostać porządne baty by im się odechciało okradać ludzi.Jeszcze z Morąga tu przyjechali.
Dodano: 17.01.2018 10:31    Przez: ~Ha
Grozi do 12 i 8. Tylko znając życie to dostaną prawie nic lub w zawiasach...
Dodano: 17.01.2018 11:58    Przez: ~xsd
Jak można wziąć kredyt na KSERO czyjegoś dowodu osobistego? Przecież to niedopełnienie swoich obowiązków przez bank. To odpowiedzialność banku a nie pokrzywdzonego. Jak ktoś ukradnie mi prawo jazdy i spowoduje wypadek to kogo uzna się za winnego? Sprawcę i czy okradzionego?
Dodano: 17.01.2018 12:26    Przez: ~Bezprawie
avatar Racja. Na ksero dowodu to nawet sprzętu wodnego nikt nie wypożyczy a banki kredytów udzielają?
Dodano: 17.01.2018 14:18    Przez: Urlich von Jungingen
Stawka dzienna wyzywienia takiego nieroba w wiezieniu kosztuje 11.80 a w szpitalu 5.80 i tego nie potrafi nikt zmienic.
Dodano: 17.01.2018 10:39    Przez: ~ACT
Nie wytrzymał byś jednego dnia w wiezieniu
Dodano: 17.01.2018 16:25    Przez: ~Er
do tego w szpitalu telewizja płatna
Dodano: 17.01.2018 20:17    Przez: ~?
z olsztyna to zabzi dobzi niedopaki tylko do kamjeniolomuw njerobuw ?????????????.adolf
Dodano: 17.01.2018 11:04    Przez: ~h
Przetłumacz to proszę na język polski.
Dodano: 17.01.2018 11:14    Przez: ~Czytacz
73-latek szukał pracy? ;-)
Dodano: 17.01.2018 12:35    Przez: ~ko5
Nie ma tematów to bajki piszą ku przestrodze społeczeństwa. Można sobie bezrobotnego dziadka zastąpić czerwonym ka***rkiem.
Dodano: 17.01.2018 13:19    Przez: ~912
Już się boję przyszłości.
Dodano: 17.01.2018 13:21    Przez: Raphael
Nie można słowa ka***rek użyć? A tur też zabroniony?
Dodano: 17.01.2018 13:21    Przez: ~912
nieważne co szukał ważne że ich załatwił
Dodano: 17.01.2018 21:16    Przez: ~qqq
73 lata i szuka pracy. .ot to ci polska piękna
Dodano: 17.01.2018 15:39    Przez: ~😮
Żywotny dziadek, pewnie jeszcze chodził bawić się w dyskotekach z młodzieżą.
Dodano: 17.01.2018 17:09    Przez: ~73 lata
W jakich ty czasach żyjesz.Teraz większość załatwisz przez internet a kredyty internetowe daje każdy bank.
Dodano: 17.01.2018 15:42    Przez: ~CałaP
Przez internet każdy z nas może być ofiarą kradzieży, czy to jest normalne ?
Dodano: 17.01.2018 17:12    Przez: ~Adam
To bank jest okradziony. Zachłanność banków to ułatwia. Prawo jest skonstruowae w taki sposób, że obywatel, który o istnieniu banku nie słyszał a już na pewno nie miał konta w tym banku pociągany jest do odpowiedzialności. Sprawa weryfikacji danych personalnych powinna być kluczowa dla pracownika banku przy zakładaniu konta, braniu kredytów itd.
Dodano: 18.01.2018 08:45    Przez: ~Qń
Kto i kiedy może od obywateli żądać kserokopii dowodu osobistego ?
Dodano: 17.01.2018 21:25    Przez: ~obywatel
Brawa dla policjantów za ściganie oszustów!!!
Dodano: 18.01.2018 09:25    Przez: ~zdzisław