Dzisiaj jest sobota 19 października 2019, imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17890) SPORT FORUM FIRMY (5384) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 12oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wypadek w Brzeźnie. Pracownik utknął na wysokości ... (0)Piłkarska kolejka: Czy Górnik w końcu wygra na wła ... (0)

Kredyt dla zadłużonych bez baz? Jest to możliwe!

Materiał promocyjny

Dodano: 18.01.2018 13:09

Instytucje bankowe nie są skłonne podejmować jakiegokolwiek ryzyka związanego z udzielaniem kredytu osobom zadłużonym. Wiarygodność finansowa potencjalnego kredytobiorcy jest kluczowa i trudno liczyć na jakiekolwiek ustępstwa w tym aspekcie. Kredyt dla zadłużonych bez baz jest w tym momencie korzystną alternatywą dla osób, które nie mają ciekawej historii kredytowej bądź widnieją w rejestrach zadłużeń.

Dlaczego banki odmawiają przyznania kredytu osobom zadłużonym?

Chociaż negatywna weryfikacja złożonego wniosku o kredyt może wywołać oburzenie, to warto zdać sobie sprawę, że nie wynika ona ze złej woli banku, ale z jasnych zasad w kwestii przyznawania kredytu. Wszystkie banki działają według rozporządzeń zawartych w prawie bankowym oraz podlegają kontroli Komisji Nadzoru Finansowego i nie mają prawnych możliwości, aby pozytywnie zweryfikować osoby mające za niską ocenę punktową w bazie BIK, są umieszczone w bazach dłużników bądź jest informacja o zajęciu komorniczym. Aplikowanie o kredyt bankowy w takich przypadkach mija się z celem i jest po prostu stratą czasu.

Gdzie szukać kredytów dla zadłużonych?

Zła kondycja finansowa potencjalnego kredytobiorcy powinna zmusić go do szukania alternatywnych rozwiązań. Od kilku lat ciekawe propozycje ma rynek ofert pozabankowych i to właśnie na nim można znaleźć kredyt dla zadłużonych bez baz. Niektóre firmy pozabankowe nie widzą przeszkód w udzielaniu kredytów tym, których sytuacja finansowa pozostawia wiele do życzenia. Kluczowa będzie w tym przypadku umowa i uzgodniony z kredytodawcą harmonogram spłat. Podstawowym plusem kredytów pozabankowych okazuje się indywidualne podejście do każdego klienta. Wiadomo, że niektóre problemy finansowe mogą mieć charakter przejściowy i wynikać nawet z pewnej opieszałości kontrahentów w zapłacie za określone produkty bądź usługi. W takiej sytuacji jest wielu przedsiębiorców prowadzących działalność jednoosobową. Z kolei inni miewają kłopoty z pamiętaniem o systematycznym regulowaniu wszystkich rachunków. Mało osób zdaje sobie sprawę z faktu, że negatywny wpływ na ocenę punktową w Biurze Informacji Kredytowej mają nie tylko zaległości w spłacaniu rat. Dla osób w trudnej sytuacji finansowej powstał specjalny serwis, który daję możliwość otrzymania pożyczki w każdej sytuacji, dzięki rozbudowanej bazie pożyczkodawców. Decyzję skorzystania z usług wspomnianego serwisu można sprawdzić klikając w poniższy przycisk:

Kredyty dla zadłużonych bez baz online

Czas to pieniądz, a o słuszności tego powiedzenia można przekonać się na co dzień, kiedy traci się cenne godziny na przejazdy z domu do pracy. Podstawowym źródłem uzyskania określonej kwoty pieniędzy stały się tym samym kredyty bez baz online, które pozwalają na wyjątkowo szybkie i przede wszystkim bardzo komfortowe załatwienie kredytu pozabankowego. Nie trzeba tracić czasu i nerwów w korkach, aby dojechać do placówki stacjonarnej, ale można wypełnić wniosek o kredyt wygodnie w domu, o ile ma się dostęp do internetu. To wyjątkowe ułatwienie i oszczędność czasu. Warto przy tym podkreślać, że ciekawych propozycji kredytowania można szukać także wśród prywatnych inwestorów, na specjalnych platformach internetowych jak np. https://concash.pl/ lub forach poświęconych kredytom i pożyczkom.

Uproszczone reguły przyznawania kredytów dla zadłużonych

Możliwość aplikowania o kredyt pozabankowy online nie jest jedyną zaletą tego rozwiązania. Należy podkreślić wyjątkowo nieskomplikowane zasady i małe wymagania względem potencjalnych kredytobiorców, co sprawia, że ten produkt finansowy staje się dostępny dla dość szerokiego grona odbiorców, również tych, którzy spotkali się z odmową przyznania kredytu w banku z powodu swojego zadłużenia. Podstawą będzie posiadanie dowodu tożsamości, więc kredyt jest dostępny wyłącznie dla osób pełnoletnich. Mogą być jeszcze dodatkowe ograniczenia wiekowe. Niektórzy pożyczkodawcy określają wiek minimalny na 21 lat i maksymalny na 85 lat, ale nie jest to regułą, więc osoby mające trochę mniej bądź trochę więcej lat powinny dobrze poszukać, a na pewno znajdą kredyt pozabankowy dopasowany do swoich potrzeb.

Innym wymogiem będzie obywatelstwo polskie oraz czasami posiadania konta bankowego i to zarówno w celach weryfikacyjnych, jak i dla przelania określonej kwoty pieniędzy. Zaświadczenia z pracy bądź o zarobkach rzadko są wymagane, ale niektóre firmy proszą o informacje dotyczące osiąganych dochodów. Wiele jednak zależy od tego, o jaką kwotę się wnioskuje oraz od ogólnej sytuacji finansowej potencjalnego klienta.

Kredyty dla zadłużonych mogą tak naprawdę mieć różny charakter i występują w wielu rodzajach, aby każda osoba miała sposobność wybrać propozycję idealnie skrojoną na miarę.

- Kredyty bez rejestrów BIK, KRD, ERIF BIG

Tego typu produkty finansowe cieszą się niesłabnąca popularnością, która wynika z faktu, iż wielu naszych rodaków ma problemy z zadłużeniem. Niektórzy obawiają się jedynie bazy BIK, ale warto mieć świadomość, że to zaledwie jeden z rejestrów. BIK monitoruje wyłącznie kwestie związane z kredytami i pożyczkami, w tym także z tymi mniej oczywistymi, jak karty kredytowe bądź otwarta linia debetowa na koncie bankowym. Problemem nie jest to, że ktoś będzie w tym rejestrze, a wręcz przeciwnie. Każde zdarzenie kredytowe jest odnotowane w bazie i na tej podstawie ustala się ocenę punktową potencjalnego kredytobiorcy. Kłopoty z kredytem bankowym pojawiają się przy zbyt niskim scoringu. Z kolei bazy biur informacji gospodarczej mogą informować o wszelkiego typu zadłużeniach względem innych podmiotów, np. wspólnoty mieszkaniowej bądź operatora telefonicznego.

Jak już wcześniej wspomniano, zadłużenie lub niewysoka ocena punktowa oznacza odmowę przyznania kredytu bankowego, ale nie odnosi się do sfery pozabankowej. Produkt, jakim jest kredyt bez rejestrów niekoniecznie oznacza całkowity brak sprawdzenia potencjalnego kredytobiorcy w bazach. Niektóre firmy to robią, ale niekorzystne informacje tam zawarte nie muszą przekreślać szans na otrzymanie kredytu. Może jednak zajść potrzeba dodatkowego zabezpieczenia, a najczęściej będzie to zastaw bądź weksel. Czasami zabezpieczeniem bywa poręczenie innej osoby, ale osoby zadłużone mogą mieć jednak problemy ze znalezieniem chętnego na poręczenie kredytu, więc zastaw bądź weksel na pewno jest częściej stosowaną praktyką.

W najlepszym położeniu będą zaś ci, których zaległości finansowe są stosunkowo niewielkie, a ocena punktowa w bazie BIK całkiem niezła, chociaż niewystarczająca na otrzymanie kredytu bankowego. W takiej sytuacji można liczyć na kredyt dla zadłużonych nawet bez dodatkowych zabezpieczeń, o ile wnioskowana kwota nie będzie zbyt wysoka.

- Kredyt pod zastaw dla zadłużonych

To jedna z opcji bezproblemowego uzyskania kredytu przez osoby mające długi. Zastawem może być każda wartościowa rzecz. Oczywiście im większa wartość zastawu, tym o wyższą kwotę kredytu można wnioskować. W najlepszej sytuacji będą osoby posiadające samochód lub nieruchomość. Trzeba jednak pamiętać, że przedmiot zastawu musi być własnością kredytobiorcy i nie może być objęty żadnym kredytem bądź leasingiem. Zasady mogą trochę kojarzyć się z regułami lombardowymi, ale to o tyle korzystniejsze rozwiązanie, że w przypadku, kiedy zastawem będzie samochód, to kredytobiorca może go przez cały czas swobodnie użytkować. Dzieje się tak, ponieważ do otrzymania pieniędzy należy jedynie zdeponować kredytodawcy kartę pojazdu. Nie ma nawet konieczności przerejestrowania, co w znacznym stopniu ułatwia i usprawnia otrzymanie pożyczki. Osoby zainteresowane formami pożyczek zapraszamy serdecznie do przeczytania artykułu o pożyczkach pozabankowych dla osób zadłużonych.

Ofert kredytu pod zastaw należy szukać w internecie, a w niektórych przypadkach nie trzeba także mieć konta, gdyż pieniądze dostaje się do ręki po załatwieniu wszelkich formalności z przedstawicielem firmy pozabankowej. W każdym razie czasami wystarczy jeden dzień, aby cieszyć się zastrzykiem finansowym w wysokości zależnej od wartość zastawu. Wiadomo, że sprzęt RTV ma zdecydowanie niższą wartość w porównaniu z kilkuletnim samochodem, a już szczególnie w stosunku do nieruchomości.

Kredyt pod zastaw jest idealnym rozwiązaniem dla osób zadłużonych, ale również przy braku zdolności kredytowej. Zastaw stanowi na tyle skuteczne zabezpieczenie interesów kredytodawcy, że nie ma nawet potrzeby sprawdzania baz. Na kredyt nie czeka się długo, przedmiot zastawu pozostaje w użytkowaniu kredytobiorcy i można zarazem ubiegać się o jak najbardziej optymalny harmonogram spłat. Każdy kredytobiorca musi jednak dokładnie rozważyć swoje możliwości trzymania się uzgodnionych terminów, aby nie narazić siebie na bezpowrotną utratę przedmiotu zastawu. Kredytodawca może wnosić o wydanie tytułu egzekucyjnego w przypadku unikania spłaty zadłużenia przez kredytobiorcę. Tym samym jest to bardzo chętnie stosowany rodzaj kredytu przez firmy pozabankowe lub prywatnych inwestorów, ponieważ stanowi skuteczne zabezpieczenie ich interesów przed niewypłacalnością dłużnika. Zastaw rzeczowy o wysokiej wartości pozwala na ściągnięcie całego długu poprzez jego sprzedaż.

- Szybki kredyt pod weksel dla zadłużonych bez baz

To kolejna propozycja dla osób mających problemy z wpisami w rejestrach, a jednocześnie zainteresowanych uzyskaniem szybkiego kredytu i to bez zbędnych formalności. Weksel jest dokumentem o charakterze papieru wartościowego i to on będzie stanowić gwarancję dla kredytodawcy w razie zaprzestania spłacania długu przez kredytobiorcę. W wekslu zostaje zapisane zobowiązanie do przestrzegania harmonogramu spłat określonej sumy pieniędzy.

Kredyt pod weksel umożliwia uzyskanie całkiem sporej kwoty i korzystnego okresu na spłatę całego zadłużenia. Ta forma bardzo często jest wykorzystywana przy kredytach od osób prywatnych, podobnie jak kredyt pod zastaw. Kusząca może okazać się zarówno wysokość kredytu, jak i błyskawiczny oraz bezproblemowy proces jego otrzymania, jednak warto rozważnie podchodzić do takiego rozwiązania, zwłaszcza w przypadku naprawdę wysokich kwot. Zaniechanie uregulowania zadłużenia oznacza problemy sądowe. Kredytodawca może udać się do sądu, a wtedy należy liczyć się z nakazem natychmiastowej zapłaty. Sprawa może zakończyć się zajęciem komorniczym.

Niektóre osoby decydują się na kredyt pod weksel in blanco, czyli weksel niepełny, w którym będzie podpis dłużnika, ale przynajmniej jeden z elementów nie zostanie uzupełniony. Brakować może daty, wysokości kwoty należnej czy miejsca płatności. Weksel in blanco najczęściej zawiera jedynie podpis dłużnika oraz zwrot o zapłacie za weksel, natomiast inne dane uzupełnia wierzyciel w razie konieczności jego użycia. Jest to dość ryzykowna opcja dla kredytobiorcy, ponieważ wierzyciel może uzupełnić weksel praktycznie o dowolną kwotę. Oczywiście mowa o nieuczciwym kredytodawcy, ale warto mieć świadomość takiego zagrożenia. Dlatego nigdy nie wolno zapomnieć o deklaracji wekslowej w formie pisemnej, w której uregulowane są wszystkie zasady, na jakich kredytodawca będzie mógł uzupełnić weksel in blanco, a więc również kwota do spłaty. Tylko w ten sposób można uchronić się przed koniecznością oddania wyższej sumy w stosunku do wcześniejszych ustaleń. Kredyt pod weksel dla zadłużonych będzie dobrym rozwiązaniem, o ile pomyśli się zawczasu o wszelkich konsekwencjach zaniedbań zarówno w kwestii podpisania weksla, jak i jego spłaty.

- Kredyt prywatny dla zadłużonych bez BIK i KRD

Inwestorzy będący osobą fizyczną mogą również udzielać pożyczek kredytowych i traktować je jako formę inwestycji. Uzgodniona wysokość oprocentowania bywa dla nich zdecydowanie bardziej atrakcyjna w porównaniu z lokatami bankowymi. Co ważne, z tej formy kredytu mogą skorzystać również różnego typu organizacje i firmy. Kredyt prywatny wymaga sporządzenia pisemnej umowy, która pozwoli zabezpieczyć interesy kredytodawcy, jak i kredytobiorcy. W niej musi znaleźć się konkretna kwota zobowiązania finansowego oraz warunki i termin spłaty. To jedyna opcja, aby uniknąć nieporozumień, które mogłyby skutkować problemami dla jednej ze stron.

Kredyt prywatny bez baz jest jak najbardziej możliwy do uzyskania. Nieciekawa historia kredytowa bądź zanotowane zadłużenie nie muszą wpływać na przyznanie określonej kwoty, jednak trudno byłoby liczyć w tym przypadku na kredyt bez zabezpieczenia. To właśnie dlatego kredyt prywatny jest zazwyczaj kredytem pod weksel albo pod zastaw. Szczególnie często stosuje się zabezpieczenie w postaci hipoteki. Warto podkreślić, że hipoteka będzie gwarancją na wysoką kwotę pożyczki. Zanim podejmie się ostateczną decyzję, to nie wolno zapominać, że następstwem niewywiązywania się z podpisanej umowy jest strata własnej nieruchomości.

- Kredyt ratalny dla firm

Jak już wcześniej wspomniano, także kredyt dla firm jest możliwy w przypadku pożyczek prywatnych. Rozwiązanie dość chętnie wykorzystywane zwłaszcza przez początkujących biznesmenów, którzy nie mogą liczyć na kredyt bankowy albo takich, którzy doświadczają chwilowego braku płynności finansowej, ponieważ czekają na zaległe zapłaty od swoich kontrahentów, a potrzebują przecież pieniędzy na bieżące zobowiązania. Właściciele firm doceniają także wyjątkowo uproszczone procedury, a ponadto szybkość otrzymania kredytu, co niekiedy ma kluczowe znaczenie.

Kredyt krótkoterminowy czy długoterminowy?

Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi, gdyż i potrzeby bywają różne. Produkty te są tym samym skierowane do odmiennych grup klientów, mimo że jest między nimi wiele podobieństwa. Obie formy są udzielane po wypełnieniu wyjątkowo prostego formularza online, co wiąże się z minimalnymi formalnościami oraz błyskawiczną weryfikacją wniosku. W konsekwencji pieniądze na koncie mogą się znaleźć prawie natychmiast po pozytywnej decyzji. Kredyt dla zadłużonych bez baz krótkoterminowy zdecydowanie łatwiej otrzymać szczególnie przy takich negatywnych wpisach w rejestrach dłużników bądź złej historii kredytowej odnotowanej w BIK. Jest to związane ze stosunkowo niewysokimi kwotami, o jakie można aplikować. Niski kredyt na pewno łatwiej spłacić niż zobowiązanie na kilka tysięcy złotych, a to takie sumy będą dostępne przy kredytach długoterminowych. Kredyt długoterminowy może być obwarowany wymogiem udokumentowania źródeł regularnych dochodów albo zabezpieczenia w formie zastawu.

Warto również pamiętać, że kredyty krótkoterminowe, zwane potocznie chwilówkami, nie będą miały długiego okresu spłaty. To zazwyczaj 30 dni, chociaż coraz częściej można znaleźć propozycje pożyczek na okres 60, a nawet 90 dni. Przy kredytach długoterminowych okres spłaty może się wydłużyć do 120 miesięcy. Pożyczki prywatne rządzą się jeszcze innymi prawami i tutaj harmonogram spłaty zadłużenia jest ustalany indywidualnie pomiędzy inwestorem a osobą pożyczającą pieniądze. Raty miesięczne są z pewnością wygodnym sposobem regulowania zobowiązań finansowych, ale należy zadbać o systematyczne spłacanie przez wiele miesięcy i to bez względu na sytuację finansową. Dlatego nigdy nie wolno podejmować decyzji o kredycie pochopnie.

Jeszcze jedna deska ratunkowa dla zadłużonych, czyli konsolidacja kredytów

Kilka różnych zobowiązań finansowych sprawia, że niekiedy pojawiają się trudności z ich terminowym spłacaniem. Problemem mogą się okazać za wysokie raty poszczególnych kredytów albo kłopoty z zapamiętaniem, kiedy i co trzeba uregulować. W takiej sytuacji jedynym wyjściem bywa kredyt konsolidacyjny i warto z takiej opcji skorzystać. Połączenie wszystkich zobowiązań pozwoli uzyskać jedną, niższą ratę, aczkolwiek zarazem wydłuży okres spłaty i de facto będzie więcej do spłacenia. Jednak czasami lepiej wybrać taki wariant, aby nie wpędzić się w spiralę zadłużenia.Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.