Dzisiaj jest czwartek 24 maja 2018, imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (24250) SPORT FORUM FIRMY (5181) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 13oC
Jutropogoda
23 / 15oC
Pojutrzepogoda
23 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Turek. Elektrownia będzie produkować energię z pal ... (13)Dwanaście lat w IV lidze. Takich drużyn w Polsce j ... (6)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościZE PAK jednak będzie ogrzewał Konin. Podpisano por ...

ZE PAK jednak będzie ogrzewał Konin. Podpisano porozumienie! 

Dodano: 18.01.2018 13:50

Dziś, 18 stycznia, w obecności Józefa Nowickiego, prezydenta Konina, podpisano porozumienie w sprawie cofnięcia wypowiedzenia umowy sprzedaży ciepła dla miasta, które ZE PAK złożył 30 czerwca 2016 roku.

Dokument podpisali Adam Kłapszta, prezes Zespołu Elektrowni Pątnó-Adamów- Konin oraz Stanisław Jarecki, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Koninie. Na mocy podpisanego porozumienia ZE PAK cofnął wypowiedzenie umowy sprzedaży ciepła z 1 stycznia 2005 roku, złożone wobec MPEC 30 czerwca 2016 roku. Strony postanowiły również, że umowa sprzedaży ciepła zostanie przedłużona o 2 lata (do 30 czerwca 2022 roku).

To dobra decyzja – mówi prezydent Józef Nowicki. – Daje wszystkim zainteresowanym ewentualną dostawą ciepła dla miasta po roku 2022 możliwość spokojnego przygotowania ostatecznych ofert. A to w konsekwencji może spowodować, że warunki wynegocjowane przez miasto będą korzystniejsze. Czas ten jest równie istotny ze względu na zmienność ustawodawstwa w zakresie odnawialnych źródeł energii i ciepłownictwa. 

  • ZE PAK jednak będzie ogrzewał Konin. Podpisano porozumienie
  • ZE PAK jednak będzie ogrzewał Konin. Podpisano porozumienie
  • ZE PAK jednak będzie ogrzewał Konin. Podpisano porozumienie
  • ZE PAK jednak będzie ogrzewał Konin. Podpisano porozumienie

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ciepło dla Konin,   ZE PAK,   MPEC Konin,   Adam Kłapszta,   Stanisław Jarecki,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Trzeba z całej siły popierać nasz przemysł, mam na myśli Kopalnie i Elektrownie. Bardzo dobrze się stało, że dostawcą ciepłej wody dla miasta będzie w dalszym ciągu Elektrownia Konin, natomiast marzy mi się obniżka kosztów dostawy tejże ciepłej wody do naszych mieszkań.
Dodano: 18.01.2018 15:31    Przez: ~Energetyk
Super! To ważne dla Konina i przyszłości ZE PAK.
Dodano: 18.01.2018 14:12    Przez: ~górnik
Ci co mówią że ciepło jest drogie w Koninie to za rok pogadajcie z osobami z turku tam to dopiero będą niemieckie standardy
Dodano: 18.01.2018 15:44    Przez: ~Ggvg
To oznacza że PAK walczy o przetrwanie i utrzymanie miejsc pracy. Plujący tu jadem to nie żadni ekolodzy. Motywacja polityczna w tym temacie to jednak dowód głupoty. Chodzi o robotę dla waszych ojców, braci i sąsiadów. Jak taki jeden z drugim odważny, to wygłoś swoje dyrdymały górników prosto w twarz.
Dodano: 18.01.2018 15:06    Przez: ~Ja z kopalni
Konin i jego władze to dno i 5 metrów mułu
Dodano: 18.01.2018 14:41    Przez: ~ekoDriver

KOMENTARZE

a Pana Tadeusza nie było?
Dodano: 18.01.2018 14:05    Przez: ~z geotermii
haha wiadomo bylo ze miasto bedzie chcialo ogrzewania z zepaku bo przeciez geotermia w Koninie to jest nierealna
Dodano: 18.01.2018 14:35    Przez: ~oj
Konin i jego władze to dno i 5 metrów mułu
Dodano: 18.01.2018 14:41    Przez: ~ekoDriver
ekoDriver wyprowadź się to mułu ubędzie
Dodano: 18.01.2018 14:48    Przez: ~wujek dobra rada
Niestety to zła wiadomość dla mieszkańców Koninia. Nadal będą mieć najdroższe ciepło w Polsce....U mnie na osiedlu domów w nowych domach nikt nie podłącza się do cieplika. Każdy wybiera piec gazowy. Komfort użytkowania ten sam albo lepszy (strowanie) oszczędność na ogrzewaniu 1 tys do 1.5 tys rocznie. Nie mówiąc o ciepłej wodzie i gotowaniu. Ale u nas ludzie zlasowani przez lobby górnicze na słowo gaz = drożyzna. Nigdzie w Polsce z takim mitem nie spotkałem......
Dodano: 18.01.2018 14:54    Przez: ~Jan
To oznacza że PAK walczy o przetrwanie i utrzymanie miejsc pracy. Plujący tu jadem to nie żadni ekolodzy. Motywacja polityczna w tym temacie to jednak dowód głupoty. Chodzi o robotę dla waszych ojców, braci i sąsiadów. Jak taki jeden z drugim odważny, to wygłoś swoje dyrdymały górników prosto w twarz.
Dodano: 18.01.2018 15:06    Przez: ~Ja z kopalni
Trzeba z całej siły popierać nasz przemysł, mam na myśli Kopalnie i Elektrownie. Bardzo dobrze się stało, że dostawcą ciepłej wody dla miasta będzie w dalszym ciągu Elektrownia Konin, natomiast marzy mi się obniżka kosztów dostawy tejże ciepłej wody do naszych mieszkań.
Dodano: 18.01.2018 15:31    Przez: ~Energetyk
Ci co mówią że ciepło jest drogie w Koninie to za rok pogadajcie z osobami z turku tam to dopiero będą niemieckie standardy
Dodano: 18.01.2018 15:44    Przez: ~Ggvg
nikt nie widzi tego,o co poszło? kto dostał kopertę - a kto ją dał ?
Dodano: 18.01.2018 15:44    Przez: ~zx
Podniecacie się jak stonka wykopkami tomisławice są do 2022 roku bo mają do tego roku koncesje w tym województwie a ciepłownie nie potrzebuje tyle węgla co elektrownia co innego jakby napisali że do 2035 roku będą ogrzewali miasto o to by oznaczało że pak ma pewność przetrwania i pewny dostęp do paliwa czyli węgla
Dodano: 18.01.2018 15:48    Przez: ~Gcvh
Miasto ma problem z inwestycjami i inwestorami co widać po wybraniu najłatwiejszej opcji czyli podpisaniu umowy. Kolejny problem załatany na klika lat i jest OK
Dodano: 18.01.2018 17:18    Przez: ~Byle do wiosny
Niech PAK KWB utylizuje porzucone tereny przemysłowe. Zaorać pas rdzy od Marantowa po Pątnów i przywrócić go naturze. Szmaragdy leżą odłogiem, Smog narasta lawinowo a Konin bieda zżera.
Dodano: 18.01.2018 19:02    Przez: ~minister
"...U mnie na osiedlu domów w nowych domach nikt nie podłącza się do cieplika...." Nie podłącza się, bo samo przyłącze to cena zaporowa. Czysta matematyka mówi, że przy domu wybudowanym wg obowiązujących przepisów i w dostępnych technologiach, miesięczne zapotrzebowanie na ciepło w dobrze ocieplonym domu o pow. 150 m2 zamówiona moc cieplna powinna być rzędu 20 kW, zużycie energii zimą około 25GJ, a latem (na podgrzania wody) ok 3GJ. Z palca licząc wychodzi miesięcznie zimą 700-800 zł, a latem 200-250 zł. Uśredniając cały koszt ogrzewania i ciepłej wody na ciepliku to min. 6000 zł rocznie . Ale jeśłi ktoś ma kiepsko ocieplony dom, instalację co/cw w starej technologii to cena skacze!!!
Dodano: 18.01.2018 19:57    Przez: ~xXx
Konin. 150m kwadratowych. dom sprzed piętnastu lat. Koszt cieplika na cały rok, co plus cw, w tym opłaty stałe za zamówioną moc 2600 zł plus minus 200zł w zależności od zimy. Moc zamówiona 7kw. Temperatura na regulatorze 21 stopni 24h na dzień 7dni w tygodniu. 6000??????? Jakim cudem??? Firanki masz zamiast drzwi?
Dodano: 18.01.2018 20:42    Przez: ~Kij w mrowisko
Może on z turku ciągnie ciepło tam niedługo takie ceny będą mieli że 6 na sezon to mało bedzie
Dodano: 18.01.2018 21:58    Przez: ~Ggjnvcfx
Czy ktoś policzył "średnią wieku" na zdjęciu nr 1 ???? obstawiam 60 :)
Dodano: 19.01.2018 09:47    Przez: ~laik
Proszę o informację jaką cenę będziemy płacić. Bo to kto podpisał naprawdę nas nie interesuje :)
Dodano: 18.01.2018 14:09    Przez: ~obywatel
Skoro Zepak wypowiedzial umowe kiedys a miasto jednak chce ogrzewania od zepaku, bo nie mają alternatywy ani geotermia nie wypalila ani inny cieplik wiec na prwno pak tak latwo skory nie oddał :-)
Dodano: 18.01.2018 14:37    Przez: ~miastowy ze wsi
Szkoda! Myslelismy ze kominow nie bedzie juz!
Dodano: 18.01.2018 14:10    Przez: ~POtraony🔯
Tak,a ogrzewał konin bedziesz z swojej pompy ciepla,chetnie sie do ciebie podłacze
Dodano: 18.01.2018 14:37    Przez: ~Olo
A ja myślałem, ze ciebie już nie bedzie...
Dodano: 18.01.2018 17:52    Przez: ~Pn
Super! To ważne dla Konina i przyszłości ZE PAK.
Dodano: 18.01.2018 14:12    Przez: ~górnik
Nie, strategia ta sama. Pątnów II zostaje,reszta na wycięcie.W Koninie zostaje człon ciepłowniczy.Ostatecznie przekażą go miastu Konin w zamian za podatki.
Dodano: 18.01.2018 16:08    Przez: ~Kary
A to ciekawe. Pak zmienia strategię?
Dodano: 18.01.2018 14:22    Przez: ~Ener
To dobrze, to bardzo dobrze ale sprawa która powinna być oczywista i kluczowa ogłaszana jest jak sukces i niebywale osiągnięcie.
Dodano: 18.01.2018 14:27    Przez: ~mieszkaniec
Bo to rok wyborczy, cos taki zdziwiony?
Dodano: 18.01.2018 14:35    Przez: ~wyborca
4 lata szybko miną
Dodano: 18.01.2018 14:28    Przez: ~Po
czyli w przypadku zamkniecia elektrowni miasto zostaje na lodzie?
Dodano: 18.01.2018 14:36    Przez: ~ij
No to dobrze że doszło do porozumienia,tylko później po ty ym 2022 roku co za oferty będą? i oby wtedy nie było drożej albo gorzej ale zobaczymy,czas pokaże.
Dodano: 18.01.2018 14:44    Przez: ~Ha
Dwóch panów podpisuje,a reszta świty po premie przyszła nie ta obcia plebana nie było.
Dodano: 18.01.2018 14:46    Przez: ~Obserwator
Powiedz mi, na którym uniwersytecie się kształciłeś?
Dodano: 19.01.2018 07:55    Przez: ~?
Akurat tyle czasu będzie istniał Ze Pak.
Dodano: 18.01.2018 14:47    Przez: ~Ghjk
1 z 3
123>>