LM.plSportWygrali ostatni mecz rundy i zdetronizowali Stal Grudziądz

Wygrali ostatni mecz rundy i zdetronizowali Stal Grudziądz

W trzech setach pokonali w sobotę siatkarze Wilków Wilczyn dotychczasowego lidera grupy pierwszej II ligi - Stal Grudziądz. Był to ostatni mecz rundy zasadniczej.

Wilki mogły podejść do sobotniego spotkania bez presji, bowiem jakikolwiek wynik by nie padł i tak zajęłyby czwarte miejsce na koniec rundy zasadniczej. Ten luz związany z pozycją w tabeli przełożył się na dość gładkie zwycięstwo z drużyną Stali Grudziądz, która jeszcze przed ostatnią kolejką zajmowała pierwsze miejsce w tabeli.

Pierwszy set rozpoczął się od szybkiego prowadzenia wilczynian. Już w połowie tej części spotkania gospodarze wygrywali 14:9. W kolejnych minutach dwa asy serwisowe zanotował Łukasz Lewicki, a Stal przegrała wysoko, bo aż 15:25.

Bardzo podobnie wyglądał drugi set spotkania. Najpierw Wilki objęły prowadzenie 4:1, ale Stal zdołała doprowadzić do remisu 6:6. Później jednak świetną serię pięciu punktów z rzędu zanotowali Łukasz Lewicki, Tomasz Kotecki i Adam Banasiak. Od tej pory Wilki prowadzenia już nie oddały i wygały set 25:18.

Te dwa łatwo wygrane sety rozproszyły gospodarzy. Trzecia część spotkania rozpoczęła się od prowadzenia Stali 6:1. Całą pierwszą połowę seta Wilki goniły wynik i w końcu doprowadziły do remisu 14:14. Później jednak goście znów odskoczyli na trzy punkty i byli już o krok od zwycięstwa. Od stanu 21:24 wilczynianie zdołali jednak doprowadzić do remisu 24:24 i gry na przewagę W decydujących momentach najpierw punkt po bloku zdobył Łukasz Lewicki, a następnie cały mecz asem serwisowym zakończył Ireneusz Kwiatkowski. Wilki wygrały 27:25.

- Przed dwa pierwsze sety dobrze funkcjonowało przyjęcie i atak - tam byliśmy praktycznie bezbłędni. Fajnie to wyglądało, lepszą presję wywieraliśmy na zagrywce. Trzeci set to zdecydowanie dekoncentracja. Nie możemy zaczynać seta od 1:6 i gonić, a gdy już dogonimy to pojawiają się jakieś dwie piłki niedograne. Fajnie, że udało się dogonić, zablokować, coś wybronić. Końcówka zdecydowanie na naszą korzyść, ale wolałbym, żebyśmy grali równo przez cały set. Mecz nam dzisiaj wyszedł - podsumowywał po ostatnim gwizdku trener Wilków Wilczyn, Tomasz Robak.

Starcie ze Stalą Grudziądz było ostatnim meczem wilczynian w rundzie zasadniczej. Wilki zajęły ostatecznie czwarte miejsce z dorobkiem 29 punktów. Teraz przed nimi walka w I rundzie play-off. W tej fazie Wilki zmierzą się z piątym w tabeli Womix NTS Trójka Nakło. pierwsze spotkanie rozegrane zostanie 24 marca, rewanż 7 kwietnia, a ewentualny trzeci mecz - dzień później.

Wilki Wilczyn - Stal Grudziądz 3:0 (25:15, 25:18, 27:25)

Wilki Wilczyn: Adam Banasiak, Bartosz Wojtasik, Błażej Płomiński, Damian Nowak, Ireneusz Kwiatkowski, Karol Zimniak, Łukasz Lewicki, Michał Muszyński, Tomasz Kotecki, Tomasz Robak, Wojciech Paniączyk, Wojciech Pańka.

Stal Grudziądz: Adrian Romać, Damian Gajewski, Fabian Mattik, Jakub Rygiel, Kamil Owczarek, Karol Gajo, Maciej Malkiewicz, Mateusz Ciemielewski, Mateusz Osiak, Mateusz Lejman, Michał Nowicki, Patryk Mendel, Patryk Walczak, Przemysław Kierys.