LM.plSportDwa miesiące przerwy Wilków. Jakie plany mają II-ligowcy?

Dwa miesiące przerwy Wilków. Jakie plany mają II-ligowcy?

Rundę zasadniczą II ligi zakończyli w sobotę siatkarze Wilków Wilczyn. Teraz przed nimi ponad dwa miesiące przerwy od grania, a następnie - pierwsza runda play-off.

Rundę zasadniczą wilczynianie zakończyli zwycięstwem nad Stalą Grudziądz. Wilki uplasowały się na czwartym miejscu w tabeli z dorobkiem dziewięciu zwycięstw i pięciu porażek oraz 29 zgromadzonych punktów. - Niedosyt mały pozostaje. Słabo zaczęliśmy sezon. Z różnych przyczyn - zawodnicy albo łapali kontuzje, albo z kimś musieliśmy się pożegnać. Rotowaliśmy mocno składem - podsumowuje te wyniki trener Tomasz Robak. - Później byliśmy już na fali, mieliśmy chyba sześć meczów wygranych z rzędu. Mecz w Lęborku był bardzo ważny - gdybyśmy wygrali go za trzy punkty i następnie pokonali Stal to bylibyśmy na pierwszym miejscu. Tak niestety się nie stało.

Wilki zakończyły rundę zasadniczą ze stratą zaledwie trzech oczek do lidera - Trefla Lębork i przewagą aż jedenastu punktów nad Womix NTS Trójka Nakło. - Tabela jest mocno podzielona - mamy pierwszą czwórkę, która przez cały sezon punkty zbierała i drugą czwórkę, która te punkty często traciła. Dobrze, że coś zaiskrzyło, od połowy listopada zaczęliśmy więcej grać, więcej wygrywać, więcej dawać z siebie. Fajnie, że tak to wyglądało - mówi Tomasz Robak.

Teraz przed Wilkami ponad dwa miesiące przerwy. To efekt wycofania przed sezonem kilku zespołów i zmniejszenia liczby spotkań. - To nowość, bo zawsze meczów było o wiele więcej. Nie wiemy, jak taka przerwa na nas wpłynie. Będzie można na pewno podleczyć mikrourazy. Chłopacy wrócą też głodni siatkówki - ocenia szkoleniowiec Wilków.

Najbliższe dwa tygodnie to dla siatkarzy zespołu z Wilczyna odpoczynek od treningów. Później siatkarze Wilków rozpoczną przygotowania do play-offów. - Będziemy mocno trenować, budować od nowa siłę, skoczność i dynamikę. Będziemy starali się rozegrać kilka spotkań sparingowych, żeby zobaczyć kto jak wygląda, na jakiej pozycji i nad czym mamy pracować - przedstawia plany na przerwę między rozgrywkami trener Tomasz Robak.

Szkoleniowiec Wilków podkreśla, że jego zespół wciąż boryka się z problemami kadrowymi. Kontuzjowany cały czas jest Damian Nowak. - Choć jeśli się nic nie wydarzy, to może wrócić na play-offy - mówi szkoleniowiec Wilków. Z powodu tych problemów Tomasz Robak nie chce jednak przewidywać, o co Wilki będą walczyć w play-offach. - Tak szczerze mówiąc, różnie może być. Będziemy grali po to, by wygrać. Co wyjdzie, to się okaże.

W pierwszej rundzie play-off Wilki zmierzą się z piątym w tabeli Womix NTS Trójka Nakło. Do II rundy awansuje zespół, który wygra dwa mecze. Jeżeli wilczynianie awansują, w II rundzie zmierzą się z wygranym spotkania Trefl Lębork - Dragon Dobre. Zwycięzcy z drugiej rundy awansują do turnieju półfinałowego.

Mecze I rundy play-off rozegrane zostaną 24 marca, 7 kwietnia i, ewentualnie, 8 kwietnia. II runda zaplanowana jest na 21 - 22 kwietnia, 28 - 29 kwietnia i 2 maja. Turniej półfinałowy: 11 - 13 maja.