Dzisiaj jest wtorek 13 listopada 2018, imieniny: Stanisława, Mikołaja, Krystyna WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21104) SPORT FORUM FIRMY (5250) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 8oC
Jutropogoda
10 / 6oC
Pojutrzepogoda
9 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Ligi wojewódzkie. Trampkarze Górnika w barażu o li ... (5)Karate kyokushin. Koniński klub obchodził 40-lecie ... (6)

Poseł pisze do samorządowców i prosi o apel w sprawie Ościsłowa

Dodano: 22.01.2018 13:27
Źródło: LM.pl

 „Nadszedł czas na działanie w pełnej synergii wszystkich z regionu” – poseł Tomasz Nowak zamierza wystosować apel do samorządowców w sprawie Ościsłowa.

Budowa odkrywki to być, albo nie być dla przyszłości kopalni i subregionu. Ciągle jednak brakuje decyzji środowiskowej, która dałaby inwestycji zielone światło. Poseł PO – Tomasz Nowak w związku z tym postanowił wystosować pisma do marszałka Marka Woźniaka, starosty konińskiego Stanisława Bielika oraz prezydenta Józefa Nowickiego.

- Nie może być tak, że związki zawodowe, pracownicy i PAK zostają sami. To jest nasz wspólny problem, również partii politycznych i samorządowców – mówi Tomasz Nowak. - Zwracam się w pismach, żeby na najbliższych sesjach Rada Miasta, Rada Powiatu i Sejmik Województwa wystąpiły z apelem do premiera Morawieckiego o podjęcie decyzji w sprawie Ościsłowa pozytywnej, albo negatywnej. A jeśli będzie ona negatywna to, że domagamy się działań kompensacyjnych, programu ratunkowo-kompensacyjnego dla całego regionu - dodaje.

Poseł Nowak podkreśla, że do tej pory w sprawie uruchomienia odkrywki zrobił wszystko co mógł.

- Jako poseł użyłem wszystkich narzędzi, w tym wystąpień z mównicy sejmowej, składałem interpelacje, zapytania do premiera, a także zorganizowałem dwa nadzwyczajne posiedzenia komisji energii i skarbu państwa – mówi Nowak. - Brak decyzji ministra środowiska powoduje zapaść inwestycyjną. Rozumiem inwestora, który zaczyna podchodzić do sprawy w sposób niebezpieczny dla regionu, ale chroniący jego interesy. Rząd gra PAK-iem. Zabawa przeciągania decyzji powoduje, że jesteśmy w takiej sytuacji, w jakiej jesteśmy – dodaje.

Przypomnijmy, że ZE PAK złożył ostatnio sprzeciw na decyzję Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, który sprawę odkrywki Ościsłowo wrócił do ponownego rozpatrzenia przez RDOŚ.  

  • Poseł pisze do samorządowców i prosi o apel w sprawie Ościsłowa

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Niech PISze i tak go nikt nie słucha POraz kolejny nikt mu się nie da nabrać !!!
Dodano: 22.01.2018 14:14    Przez: ~PO won
Gdzieście byli jak Pło było u władzy??? Teraz to myślicie że damy się nabrać na Wasze kłamstwa i obłude ŻENADA I WIELKI ŻAL MI WAS
Dodano: 22.01.2018 14:25    Przez: ~Stefan enty władzy
"POseł pisze" a POtrafi ? Kończ waść wstydu oszczędż !!!!
Dodano: 22.01.2018 14:11    Przez: ~POGONIĆ TW
Przecież właścicielowi nie zależy na budowie odkrywki.Woli sprzedać niż inwestować.Patrz Adamów
Dodano: 22.01.2018 13:57    Przez: ~Lipka
Teraz przed wyborami wszyscy piszą i martwią się o oscislowo a czemu wcześniej sprzedali wszystko prywaciarzowi
Dodano: 22.01.2018 15:07    Przez: ~W

KOMENTARZE

Jwestorowi grozi kara za niedotrzymanie umowy 0,5 mld zł, Ościslowa nie będzie po co inwestować.Wygasi region nie zapłaci kary i jeszcze będzie żądał odszkodowania, tak się robi interesy w Polsce. A rząd dalej się będzie żarl tam gdzie ma interes finansowy i polityczny.
Dodano: 22.01.2018 13:43    Przez: ~Zibi
"POseł pisze" a POtrafi ? Kończ waść wstydu oszczędż !!!!
Dodano: 22.01.2018 14:11    Przez: ~POGONIĆ TW
Niech PISze i tak go nikt nie słucha POraz kolejny nikt mu się nie da nabrać !!!
Dodano: 22.01.2018 14:14    Przez: ~PO won
Tata Zbigniew – I sekretarz egzekutywy POP PZPR, mama Maria – urzędnik Prokuratury Wojewódzkiej w Gdańsku, brat Andrzej – członek Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej. To najbliższa rodzina Jerzego Owsiaka, o której w udzielanych mediom wywiadach stara się on raczej nie wspominać.
Dodano: 22.01.2018 14:39    Przez: ~a jednak
To jest jedyny człowiek, który próbował i nadal próbuje coś zrobić dla naszego regionu więc nie piszcie bzdur. Gdzie jest Galemba, Czarnecki czy Budner co zrobili ?
Dodano: 22.01.2018 14:50    Przez: ~Koninianka
Nie jest prawdą że brak zgody na węgiel jest zagrożeniem dla miasta i regionu. Co więcej upór z budową Ościsłowa to dowód na brak dynamiki i umiejętności dostosowania do współczesności. Przeciwdziałanie dla polityki rządu promującego skok technologiczny. Ludzie którzy pod koniec lat 60-tych ubiegłego wieku uzyskali Nakaz pracy ( kto pamięta co to było? ) trzymają teczki przy szwach. I to wszystko. W Koninie potrzebna jest władza która zrekultywuje tereny pokopalniane według nowych technologii. Choćby tzw hałdy na Zatorzu. I dalej dawne wysypiska. Za szpitalem, na Marantowie, w Malińcu. Co komu ze śmierdzących bajor przy Harcerskiej? Powiększy to aerał terenów inwestycyjnych i zachęci inwestorów. Potrzebny jest młody 40-45 lat Prezydent i Starosta którzy rozpędzą na trzy wiatry uszkadzających fabrycznie nowe autobusy Pachciarzy, gońców Botorów i całą tę dzieciarnię wzajemnej adoracji.
Dodano: 22.01.2018 14:54    Przez: ~widz
Teraz przed wyborami wszyscy piszą i martwią się o oscislowo a czemu wcześniej sprzedali wszystko prywaciarzowi
Dodano: 22.01.2018 15:07    Przez: ~W
Założenia PO były takie aby wszystko co polskie sprywatyzować, czyli sprzedać obcemu kapitałowi, to był rząd anty polski.
Dodano: 22.01.2018 15:40    Przez: ~PO to DNO
żałosny koleś sprzedali zegarkowi elektrownie kręcili lody,dile i gile teraz pali głeba,tylko złodziej moze na takie cos głosowac plus narkoman i psychicznie chory ciemny byk
Dodano: 22.01.2018 15:48    Przez: ~Mars
TTTTaaaaaaaaa jeszcze mało ...kompenscyjne dla regionu....Jeszcze chętnie byście odprawy łykneli od polskiego społeczeństwa !!!! Połowa na emeryturach w wieku 50 lat jeszcze trzepią zatrudnieni na zleceniówkach w Kwb...
Dodano: 22.01.2018 16:23    Przez: ~zdv
Możemy lubić lub nie PO, PiS, PSL czy każdą inną partię to kwestia subiektywna ale każdy kto trzeźwo potrafi myśleć ten wie, że nie ma innej możliwości jak negatywny wpływ upadku największej spółki w regionie (właściwie jedynej dużej uwzględnianej w zestawieniach dużych firm), która jednocześnie jest największym pracodawcą i największym płatnikiem podatków. Tak własnie jest. Możemy sobie mówić o "nowych technologiach", "nowych inwestorach" itd. zgoda to tez jest ważne! ale dobrowolne rezygnowanie z tego co JUŻ się ma to czysty debilizm. Zapytajcie we Wrześni czy chcą rezygnować z fabryki VW?
Dodano: 22.01.2018 16:24    Przez: ~Mentor
Według gazety forbs że pak jest 33 najwiekszym pracodawcą w polsce takze jego upadek to katastrofa dla regionu
Dodano: 22.01.2018 16:33    Przez: ~Gjji
Powiem tak jakby ludzie z po nie klepali zygmunta po plecach to jest prosta sprawa jeśli przed prywatyzacja Zygmunt był zależny od węgla wystarczyło podnosić ceny węgla które on musi kupić żeby produkcja trwała zrobić tak żeby on sam chciał sprzedać elektrownie a sprawa wyglądała tak że elektrownia ciągle obnizala place za węgiel zostały kupione 2 koparki 1800 i specjalnie zanizono wartość zakładu opuźniajac ściąganie nadkład przez co węgiel nie został odkrywany a wartość zakładu wylicza się na podstawie odkrytego wegla a teraz nagle węgiel jest cacy naprawdę zwykły pracownik wie jaki to był przekręt z tą sprzedarza aż dziw że lm itp portale nie naglasniaja tego nie przeprowadza śledztwa dziennikarskiego nie uruchamia swoich kontaktow ile było takich spraw co jakby nie media to przekręt by został zatuszowany a jak narazie kazda strona czy po PiS psl sld itp ma nasz region gdzieś niestety
Dodano: 22.01.2018 20:25    Przez: ~Pingwin
Chyba sie zaplacze..tyle starań w ciagu tak krotkiego okresu.Strach pomyslec ile to obietnic i dzialan bedzie do wyborów.
Dodano: 22.01.2018 13:56    Przez: ~Slonca za oknem
Przecież właścicielowi nie zależy na budowie odkrywki.Woli sprzedać niż inwestować.Patrz Adamów
Dodano: 22.01.2018 13:57    Przez: ~Lipka
Gdzieście byli jak Pło było u władzy??? Teraz to myślicie że damy się nabrać na Wasze kłamstwa i obłude ŻENADA I WIELKI ŻAL MI WAS
Dodano: 22.01.2018 14:25    Przez: ~Stefan enty władzy
A gdzie teraz masz PiS co robią dla naszego regionu.
Dodano: 22.01.2018 14:51    Przez: ~Koninianka
Gdzie było PO, gdzie jest PIs, a za chwilę nic nie będzie... Proszę angażować się w to, żeby coś było w przyszłości
Dodano: 22.01.2018 14:58    Przez: ~Arekon
To właściciel decyduje co ze swoją własnością zrobić, pośle masz problemy zwróć się do Zygmunta Solorza, jemu jak widać na żadnej odkrywce nie zależy.
Dodano: 22.01.2018 15:45    Przez: ~Takie są fakty
Może by się zająć w końcu tym, aby udało się coś zrobić w tym regionie a nie tylko lamentować! Do pracy panowie! Konin powinien się dynamicznie rozwijać, jest tutaj wszystko, co potrzeba, wstyd, że jest taka sytuacja! Trzeba ratować to, co można uratować i starać się szukać nowych inwestorów, to jest nasz wspólny interes! I tu nie powinno być ważne, czy ktoś jest z PO czy z Pis czy z innych partii. Oni maja swoje interesiki do ugrania, ale tracimy na tym my wszyscy! Chcecie mieszkać w mieście duchów?
Dodano: 22.01.2018 14:26    Przez: ~Arekon
Miastem rządzi koalicja SLD-PO i oni powinni się troszczyć o nasze interesy, a od PiS-u proszę się odczepić.
Dodano: 22.01.2018 15:49    Przez: ~Gdyby PiS rządził
Marzenia, by PiS rządził w Koninie, to dopiero bajki. Decyzje o losie Ościsłowa , to nie poziom miasta, czy regionu, TO DECYZJA POLITYCZNA i to na poziomie kraju. A KTO RZĄDZI W POLSCE ?
Dodano: 22.01.2018 16:17    Przez: ~Alfred Michalczyk
Sektor energetyczny w naszym regionie jest prywatną własnością i rząd nie ma nic do tego, dlaczego właściciel nie czyni starań o odkrywkę ?
Dodano: 22.01.2018 17:09    Przez: ~Dlaczego ?
POcałunek Judasza
Dodano: 22.01.2018 14:27    Przez: ~reżyser
PiS rządzi już dwa lata, w tym czasie nie zrobiono absolutnie nic. Umieją tylko wyć. Pytanie, czy z patrzenia do tyłu i z wycia to coś nam przybędzie ? Nic !
Dodano: 22.01.2018 14:30    Przez: ~qwerty
Powiem tak byłem w niejednym miejscu w Polsce bo jestem przedstawicielem handlowym i za rządów pisu dużo się zmieniło na lepsze niestety nie w Koninie infrastrukturą tylko poszła do przodu Ale wyludnienie i brak pracy dla młodych przeraża to miasto poprostu umiera
Dodano: 22.01.2018 14:35    Przez: ~Cgyu
Niech dalej Koninem rządzi lewica, to tylko cmentarze będą się zapełniać, PiS nie może popierać lewicowych samorządów.
Dodano: 22.01.2018 15:53    Przez: ~Popieram PiS
Ale prawda jest taka ze ktos lewakow wybral od dawna sie mowi ze konin to czerwony bastion sld niestety sami w kolano sobie strzelamy wybierając sld i teraz płaczemy nad rozlanym mlekiem głupi naród oj głupi
Dodano: 22.01.2018 16:31    Przez: ~Vbjj
Widocznie mieszkańcy Konina chcą aby region upadał, wybierając ludzi lewicy przy urnach wyborczych.
Dodano: 22.01.2018 17:12    Przez: ~Wyborca
Panie kolego dwa to troche mniej niz osiem.Prawda,czy nie ?
Dodano: 23.01.2018 10:40    Przez: ~matematyk amator
Rząd gra pakiem pak gra rządem po środku są ludzie których każdy ma gdzieś coraz większe obniżki pensji coraz więcej pracy na 1 pracownika dziękujemy panom polityka i największymi biznesmenowi w polsce macie na sumieniu zniszczenie życia ludzia w 2 powiatach brawo brawo brawo w gadce każdy mądry a pan właściciel boi się przyjechać i osobiście podziękować ludzia za lata pracy dla niego zapraszamy może coś wkoncu zrozumie
Dodano: 22.01.2018 14:32    Przez: ~Hjnkk
Nie rozumiem jednego mi jakby zależało na ludziach to bym zaprosił premiera do Konina i ministra energii i środowiska władze kopalni soloza i związki zawodowe i prezydentow gmin i zorganizował jakieś spotkanie nie tajne tylko z transmisja żeby ludzie wkoncu wiedzieli co i jak no ale kto sie przejmuje robolami z konina i prezydent Konina powinien to zorganizować i temu morawieckiemu zaproponować że konin może być zagłębiem np elektromobilnosci sprowadzić jakaś firmę państwową którą by produkowała samochody elektryczne itd działaj juzef działaj !!!!!!!!!!
Dodano: 22.01.2018 14:42    Przez: ~Hjnkk
Brawo! Świetny pomysł
Dodano: 22.01.2018 14:48    Przez: ~Arekon
Józef!!!! Analfabetyzm
Dodano: 22.01.2018 16:23    Przez: ~Hoo
Do hoo Specjalnie tak napisałem aby podkreślić mój szacunek do prezydenta miałem nadzieję że każdy zrozumie moja konkluzje
Dodano: 22.01.2018 16:28    Przez: ~Hjnkk
Przecież on się na niczym nie zna, inteligentnym trzeba się urodzić i żadne Moskiewskie szkoły tego nie zmienią
Dodano: 22.01.2018 23:42    Przez: ~gość
Oo to przepraszam, zwracam honor.
Dodano: 23.01.2018 08:51    Przez: ~Hoo
Muszą widzieć, Ci, co rządza, że komuś zależy na tym, aby za 10 lat nie kręcono w Koninie westernów i aby nie wyglądał jak Czarnobyl po wybuchu. Oczywiście muszą tym bardziej wiedzieć, że nie maja po co tu przyjeżdżać, bez konkretnych, pozytywnych rozwiązań!
Dodano: 22.01.2018 14:43    Przez: ~Arekon
Juz coraz czesciej sie slyszy slowo Czarnobyl tutej !
Dodano: 22.01.2018 16:02    Przez: ~gary
1 z 4
1234>>