Dzisiaj jest sobota 18 sierpnia 2018, imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21891) SPORT FORUM FIRMY (5207) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 19oC
Jutropogoda
25 / 19oC
Pojutrzepogoda
27 / 21oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
PiS Konin zniesmaczony akcją. Wziął czy nie wziął? ... (157)83-latek przewrócił się na rowerze. Nie miał siły ... (19)

Rusza inwestycja. Umowa z wykonawcą Warszawskiej i Kolskiej

Dodano: 23.01.2018 11:09

Na 24 stycznia br zaplanowano podpisanie umowy z wykonawcą rozbudowy skrzyżowania ulicy Warszawskiej z ulicą Kolską w Koninie.

Umowę podpiszą, 24 stycznia (środa) o godz.12.00 w Urzędzie Miejskim w Koninie, Miasto Konin (z upoważnienia, którego działa Zarząd Dróg Miejskich) oraz konsorcjum firm TRAKCJA PRKiI i PRB DROBET.

Czas realizacji zadania to 1 czerwca 2019 rok, a koszt 34 miliony 148 tysięcy złotych. W ramach projektu zbudowane zostaną między innymi dwa niezależne wiadukty w ciągu ul. Europejskiej nad ul. Kolską, zlikwidowana zostanie istniejąca na skrzyżowaniu sygnalizacja świetlna, postanie rondo turbinowe czterowlotowe w rejonie stacji paliw oraz zbudowany zostanie dodatkowy pas prowadzący ruch z ul. Europejskiej w ul. Kolską w kierunku Warszawy, z ominięciem wjazdu na rondo. 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Warszawska,   Kolska,   rozbudowa,   skrzyżowanie,   ZDM Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

No łatwo z korkami nie będzie. Ale uważam, że porządne skrzyżowanie z wiaduktami i rondem turbinowym w tym rejonie to zysk dla miasta. Oby jak najwięcej pieniędzy na drogi.
Dodano: 23.01.2018 11:52    Przez: ~kierowca
Każda inwestycja drogowa ma uzasadnienie
Dodano: 23.01.2018 11:46    Przez: ~AB
Inwestycja miała kosztować ponad 56 mln zł. Z tego blisko 48 mln zł miało pochodzić z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 a teraz piszą że ok 35 mln to jak to jest. będą gorsze materiały jak na przeprawie ,czegoś zabraknie, czy relszta kasa na lewo sie rozejdzie.
Dodano: 23.01.2018 16:43    Przez: ~jak to jest
Co z mostem?!!!
Dodano: 23.01.2018 11:36    Przez: ~Dżozef

KOMENTARZE

Co z mostem?!!!
Dodano: 23.01.2018 11:36    Przez: ~Dżozef
No łatwo z korkami nie będzie. Ale uważam, że porządne skrzyżowanie z wiaduktami i rondem turbinowym w tym rejonie to zysk dla miasta. Oby jak najwięcej pieniędzy na drogi.
Dodano: 23.01.2018 11:52    Przez: ~kierowca
most,jak to most...
Dodano: 23.01.2018 12:52    Przez: ~zx
Jeżeli chodzi Ci o nową przeprawę to były podane informację, że 2 tygodnie zajmie demontaż i kolejne 2 montaż nowego kabla. Później odbiór i wielkie otwarcie.
Dodano: 23.01.2018 13:24    Przez: ~Jeżon
Tata Zbigniew – I sekretarz egzekutywy POP PZPR, mama Maria – urzędnik Prokuratury Wojewódzkiej w Gdańsku, brat Andrzej – członek Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej. To najbliższa rodzina Jerzego Owsiaka, o której w udzielanych mediom wywiadach stara się on raczej nie wspominać.
Dodano: 24.01.2018 09:13    Przez: ~tato
Się rozbierze ....
Dodano: 24.01.2018 09:39    Przez: ~bobBudowniczy
Inwestycja ma uzasadnienie jeśli jednocześnie miasto pobuduje wiadukt na Stokrotkowej (Nowy Dwór) nad torami, wówczas łącząc Warszawską i Poznańską z Zakładową tworzy się obwodnicę wokół Konina, która połączy autostradę z polami inwestycyjnymi w Malincu oraz połączy dk 25 z autostradą. Jeśli natomiast planujecie ruch przez rondo - Kleczewską i centrum do Malinca, to inwestycja nie ma sensu.
Dodano: 23.01.2018 11:37    Przez: ~Dobry chłop
Każda inwestycja drogowa ma uzasadnienie
Dodano: 23.01.2018 11:46    Przez: ~AB
Jaki wiadukt na Stokrotkowej? Przecież ta droga ma ledwo 200 m i nie ma żadnych możliwości połączenia z Poznańską, o budowie wiaduktu nie wspominając. Jak już to Rumiankowa.
Dodano: 23.01.2018 12:27    Przez: ~98765432123456789
korekta- Rumiankowej.
Dodano: 23.01.2018 12:30    Przez: ~Dobry chłop
Chłopie, PKP, bo w jej gestii jest budowanie wiaduktów, zadecydowała, że w Koninie wiadukt stanie na łączeniu Wyzwolenia - Przemysłowa. W dodatku większość tej inwestycji musi pokryć miasto. Wiadukt Rumiankowa - Zakładowa nie spina się, bowiem jest tam za mało miejsca. Po prostu. No i nie spina się jako łącznik z czymkolwiek, bo chcesz fundować extra objazd, mając Poznańską, Kleczewską, Przeprawę...
Dodano: 23.01.2018 13:05    Przez: ~qwerty
qwerty - w planie inwestycyjnym wieloletnim na lata 2018 - 2023. pozycja 10, symbol ZDM-43 znajduje się pozycja - Przebudowa łącznika pomiędzy ulicami Poznańska - Rumiankowa - Zakładowa na kwotę 12, 726 mln zł, w tym finansowanie z budżetu miasta 9 mln zł.. Realizacja planowana jest na 2019-2020. Jeśli miasto zrealizuje te inwestycje to ruch tirów i samochodów ciężarowych zostanie skierowany obwodnicą A2- Europejska- warszawska- Poznańska - Rumiankowa - Zakładowa - dalej do dk25 , a Kleczewska i przeprawa pozostanie dla samochodów osobowych.
Dodano: 23.01.2018 13:46    Przez: ~Dobry chłop
Chłopie, zwyczajna matematyka... sprawdź ile kosztuje wiadukt, który teraz budują Wyzwolenia - Przemysłowa, odlicz 50%, bo będzie po jednym pasie i bez zjazdów, dolicz na przebudowę całej Rumiankowej i Zakładowej... nie są w stanie za 12 mln tego zrobić. Więcej, tam jest do przebudowy jeszcze kawałek z tym nasypem na łuku Rumiankowa - Zakładowa i w tym miejscu musi być odejście na kierunek Golina... No i po śladzie nie zrobią, droga musi być szersza... a jak patrzę na Zakładową i Rumiankową... to mi się w kilku miejscach to nie spina w tych kosztach... I najważniejsze, skoro masz już gotowe ulice, tak praktycznie, to nie ma sensu tego budować, a spinać dotychczasowe połączenia i skupić się na odciążeniu Przemysłowej na wysokości Niesłusza.
Dodano: 24.01.2018 08:36    Przez: ~qwerty
Super, a co z II etapem DK 25 ? Pan Prezydent obiecywał.. od 2010 roku. Co z szynobusem z chorznia do pątnowa ?
Dodano: 23.01.2018 11:38    Przez: ~Obiecanki
Budowanie budowanie jest ważne - najlepiej most wzdłuż rzeki muhahaNa co ta inwestycja gdzie indziej kasa na drogi powinna iść...
Dodano: 23.01.2018 12:52    Przez: ~Tragedia
ciekawe kiedy ta budowa się zawali 😆
Dodano: 23.01.2018 14:39    Przez: ~😯
A na Zatorzu Lidla budują. Można ustawiać się w kolejce!
Dodano: 23.01.2018 15:03    Przez: ~xyz
Inwestycja miała kosztować ponad 56 mln zł. Z tego blisko 48 mln zł miało pochodzić z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 a teraz piszą że ok 35 mln to jak to jest. będą gorsze materiały jak na przeprawie ,czegoś zabraknie, czy relszta kasa na lewo sie rozejdzie.
Dodano: 23.01.2018 16:43    Przez: ~jak to jest
Miasto się rozrasta ! :) Mnie to bardzo bardzo cieszy.
Dodano: 23.01.2018 20:00    Przez: ~www
"postanie" czy powstanie? kto to pisze
Dodano: 23.01.2018 20:05    Przez: ~luj
moja kobieta uszkodził wahacze w Seicento na przemysłowej. pająk będziesz za to!
Dodano: 23.01.2018 20:11    Przez: ~luj
1 z 2
12>>