Dzisiaj jest poniedziałek 27 maja 2019, imieniny: Jana, Juliusza, Radowita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19965) SPORT FORUM FIRMY (5335) PRACA (57) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 12oC
Jutropogoda
13 / 11oC
Pojutrzepogoda
16 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Powiatowe Dni Rodziny i Gminny Dzień Dziecka na Dn ... (0)Trzy najważniejsze do tej pory punkty. Medyk lider ... (2)

Odkrywka Ościsłowo to zdaniem posła PiS nie sprawa polityczna

Dodano: 23.01.2018 13:07
Źródło: LM.pl

„Ościsłowo to nie jest sprawa polityczna” – twierdzi Ryszard Bartosik, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Parlamentarzysta odniósł się do braku decyzji środowiskowej dla nowej odkrywki PAK KWB „Konin”.

Poseł Ryszard Bartosik odpowiada z ramienia PiS za wybory do sejmiku województwa wielkopolskiego. Przy okazji omawiania nowej ordynacji wyborczej i planów co do przejęcia władzy w sejmiku poruszył sprawę odkrywki Ościsłowo.

- Platforma Obywatelska sprzedała, a właściwie oddała prawie za darmo nasze kopalnie i elektrownie, teraz mamy tego określone skutki. Dla mieszkańców może się to przełożyć na rachunki za ogrzewanie, które będą o 30 procent wyższe, tak jak jest w Turku – mówi Ryszard Bartosik. - Gdyby kopalnia i elektrownia były państwowe bylibyśmy w innej sytuacji jeśli chodzi o ciepło i cały przemysł wydobywczy. Teraz niewiele wiemy o tym, co dzieje się w PAK, nie jesteśmy o tym informowani. Takie rzeczy wychodzą przy okazji komisji sejmowych, kiedy przywozi się związki zawodowe i straszy pracowników utratą miejsc pracy. Tak nie powinno być – dodaje.

Zdaniem parlamentarzysty PiS, szanse na Ościsłowo są, ale wszystko zależy od ZE PAK.

- Chodzi o kompensację przyrodniczą. Urząd Środowiskowy musi to równoważyć, bo jeśli tego nie zrobimy to zaraz będą kary, czy restrykcje z Unii Europejskiej. Władze PAK deklarowały, że 5 grudnia zrobią kompensację, kiedy sprawa ciągnie się od sierpnia. Trzeba to zrobić jak się należy i ta decyzja będzie, chociaż ona też nie jest łatwa dla wydających – podkreśla Bartosik.

Co do programu, który miałby złagodzić skutki likwidacji kopalni oraz elektrowni, poseł Bartosik mówi jasno.

- Bulwersujące są wypowiedzi posła PO Tomasza Nowaka, który domaga się dziś kompensacji od państwa. Powinniśmy o tym rozmawiać, o to się starać, ale litości, nie ten pan, on powinien zapaść się ze wstydu pod ziemię. To jest czysta obłuda, bo to brzmi jakby złodziej mówił „łapać złodzieja”. To oni sprzedali kopalnie i elektrownie. Pan Nowak lobbował latami za prywatną firmą, aby jej sprzedać majątek państwowy – mówi Bartosik. - W Urzędzie Marszałkowskim można stworzyć program dla regionu, są specjalne koperty dedykowane konkretnym działaniom. Kopalnia i elektrownia to sprawa na wczoraj i przedwczoraj. Stoję na stanowisku, że ten program powinien powstać u marszałka. PO jest w Koninie obłudna. Gdzie oni byli kiedy te działania były potrzebne? – pyta poseł PiS. - Niemniej jednak jeśli będzie współpraca to trzeba będzie zabiegać w sferach rządowych, ale musi być pomysł wynikający z porozumienia izb gospodarczych i nas tutaj mieszkających.

Ryszard Bartosik przyznaje, że zależy mu na zmianie układu sił politycznych w sejmiku właśnie dlatego, żeby problemy regionu konińskiego były bardziej zauważane. Listy kandydatów do wyborów samorządowych z ramienia PiS będą znane w kwietniu.  

  • Odkrywka Ościsłowo to zdaniem posła PiS nie jest sprawa polityczna

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

LUBIE PISOWCÓW ZA TO ŻE PRZYNAJMNIEJ MÓWIĄ PRAWDĘ I TO PROSTO W TWARZ
Dodano: 23.01.2018 14:22    Przez: ~pełowiec
Można mieć różne zdanie na ten temat, ale prawda jest taka że PO sprzedało i zniszczyło wszystko, a teraz wymaga się od PiS, żeby wszystko naprawili z dna na dzień. Mało tego na na każdym kroku oczernia się i donosi na Polskę ja to robi PO i N. No więc zastanówcie się co jest lepsze. Jakoś ja zauważam że póki co PiS nie rozdaje naszego majątku na prawo i lewo więc należy dać im szansę.
Dodano: 23.01.2018 14:02    Przez: ~Obiektywny
czyli co? jak prywatna firma to są problemy z decyzją środowiskową a jakby była państwowa to nie byłoby problemów? a co to obchodzi ludzi w regionie - a to my głosujemy, pamiętajcie!
Dodano: 23.01.2018 13:54    Przez: ~kalin
A Rydzykowi to kto rozdał miliony ? Bezdomny z Warszawy ?
Dodano: 23.01.2018 14:16    Przez: ~hipokryzja pisu
A co na takie zarzuty i bełkot odpowie Pan Nowak? Dla mnie to jest plucie jadem , jedynie chodzi o wybory a później i tak nikt nie zauważy elektrowni , kopalni itd.
Dodano: 23.01.2018 13:34    Przez: ~mieszkaniec

KOMENTARZE

Ulice wasze kamienice nasze!
Dodano: 23.01.2018 13:25    Przez: ~Gronkowiec-walc🔯
Można mieć różne zdanie na ten temat, ale prawda jest taka że PO sprzedało i zniszczyło wszystko, a teraz wymaga się od PiS, żeby wszystko naprawili z dna na dzień. Mało tego na na każdym kroku oczernia się i donosi na Polskę ja to robi PO i N. No więc zastanówcie się co jest lepsze. Jakoś ja zauważam że póki co PiS nie rozdaje naszego majątku na prawo i lewo więc należy dać im szansę.
Dodano: 23.01.2018 14:02    Przez: ~Obiektywny
W domach jak klocki olbrzyma. Rury zawyły ze strachu przed dniem. Znów się zaczyna. Taniec pingwina na szkle.
Dodano: 23.01.2018 14:14    Przez: ~gosia
A Rydzykowi to kto rozdał miliony ? Bezdomny z Warszawy ?
Dodano: 23.01.2018 14:16    Przez: ~hipokryzja pisu
LUBIE PISOWCÓW ZA TO ŻE PRZYNAJMNIEJ MÓWIĄ PRAWDĘ I TO PROSTO W TWARZ
Dodano: 23.01.2018 14:22    Przez: ~pełowiec
No PiSlamiści zniszczą prywatny interes wiadomo. A że tysiące ludzi nie będą mieli na chleb? Co to obchodzi posła z PiS. PS. patrzcie Szopa modli się nawet na konferencji. Amen
Dodano: 23.01.2018 15:27    Przez: ~ojciec_pio
Gdyby nie poseł Nowak to już dawno kopalnia byłaby zaorana. A że informuje co pisiory knują przeciwko ze pak to się go teraz opluwa.
Dodano: 23.01.2018 15:29    Przez: ~brzydko_brzydko
Luuuuduuu, luuuuduuu zaufajcie władzy ludowej!
Dodano: 23.01.2018 15:36    Przez: ~jojo
obiektywny ????
Dodano: 23.01.2018 15:39    Przez: ~aaction
rozdaje Rydzykowi panie Obiektywny
Dodano: 23.01.2018 15:40    Przez: ~aaction
na miesięcznicach tego bezbożnika widać
Dodano: 23.01.2018 16:02    Przez: ~nieprawda?
Tata Zbigniew – I sekretarz egzekutywy POP PZPR, mama Maria – urzędnik Prokuratury Wojewódzkiej w Gdańsku, brat Andrzej – członek Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej. To najbliższa rodzina Jerzego Owsiaka, o której w udzielanych mediom wywiadach stara się on raczej nie wspominać.
Dodano: 23.01.2018 16:36    Przez: ~lalala
lalala i co z tego wynika? a może jeszcze dziadek w Wermachcie służył????
Dodano: 23.01.2018 17:08    Przez: ~bar
A co ma polityka do oscislowa? Przecież to prywatna firma i państwo nie ma nic do tego. Gdyby solorzowi zależało na tej odkrywce to już by tam dzialali
Dodano: 23.01.2018 17:25    Przez: ~Wer
Żeby móc kupić ktos musi chcieć sprzedac ogólnie może być nie wesoło pat trwa już 3 rok a czas ucieka ludzie czekają
Dodano: 23.01.2018 17:40    Przez: ~Ghi
Obiektywny, jesteś tak obiektywny jak pi...a trąbą. PO sprzedało a PiS zamknie kopalnie (przynajmniej tak wygląda to dziś). TO JEST OBIEKTYWIZM.
Dodano: 23.01.2018 19:44    Przez: ~Pn
Spójrzmy prawdzie w oczy decyzja odnosnie ościsłowa zadecyduje kto będzie rządził koninem jeśli będzie pozytyw to wiadomo że PiS jeśli negatyw to napewno nie PiS itd gierki polityczne trwają
Dodano: 23.01.2018 21:17    Przez: ~Ttgfff
Duzo racji Ttgfff. Problem w tym, ze kopalnia potrzebuje tej odkrywki na... wczoraj.
Dodano: 24.01.2018 06:33    Przez: ~Pn
Najpierw ościsłowo potem dęby szlacheckie i Izbica Kujawska następnie piaski i mamy 100 lat kopania taki są możliwości rozwoju!!!!!
Dodano: 24.01.2018 06:38    Przez: ~Bbhjh
avatar Słuchałem ostatnio posła Ostrowskiego co mówił na temat energetyki,a ściślej mówiąc nic nie powiedział po za tym iż Solorz ma dobrych prawników.Ewidentnie PiS idzie drogą PO i UW ,staje się partią władzy, zaczął się bratać z tzw. elytą ,,czeciejrp" obecność PAD i marszałka Karczewskiego na rocznicy Polsatu nie była przypadkowa.To jest bardzo źle odbierane w konserwatywnym elektoracie,gdyż złodziei i zdrajców należy karać a nie się bratać.Elektorat zawsze może się odwrócić ,a wtedy rząd lewacko-liberalny nie będzie tak miły jak PiS i szybko wsadzi ich do więzień,wszak lewactwo nie ma problemu z sumieniem,prawdą obiektywną czy zwykłą przyzwoitością.Powiem słowami klasyka,,PiS nie idźcie tą drogą"
Dodano: 24.01.2018 22:36    Przez: Tomasz Kobrzycki
Macie swoje PO hahah sprzedali nawet was ! ♡Brawo PiS♡
Dodano: 23.01.2018 13:28    Przez: ~Głupia na łeb Senyszyn
No będziesz miał brawo pis jak zniknie tu przemysł i będzie 30% bezrobocia. w biały dzień z domu nie wyjdziesz no chyba że wezwiesz Jojo z szwadronami żeby ci chałupy pilnowali
Dodano: 23.01.2018 15:30    Przez: ~Precz z pisem
chciałbym wam przypomnieć drodzy pislamiści, że jak kopalnia organizowała spotkania w sprawie ościsłowa to przyjeżdżał tam tylko poseł Nowak. Posełki z pisurów nawet nosa nie wychylili tak się bali pokazać górnikom. Znajdźcie sobie zdjęcia nawet na lm ze spotkań, jak pieknie prezentują sie puste krzesła posłów pis. Zrozumcie w końcu ludzie, że oni zaorają to miasto na amen, tak jak sie pięknie modlą na zatorzu tak zostana tu tylko kaplice i krzyze
Dodano: 23.01.2018 15:32    Przez: ~w imie ojca i syna
Proponuje, aby każdy z nas zgromadzony na tym forum udał się pod krzyż na zatorze i zmówił modlitwę za ojca Rydzyka, aby częściej bezdomni obdarowywali go samochodami a następnie, jak sam ojciec przyznał, umierali. Amen
Dodano: 23.01.2018 15:35    Przez: ~Bądź pozdrowiony Dominiku
Kopalnia zostanie zlikwidowana.
Dodano: 23.01.2018 15:36    Przez: ~Jarosław
Gdyby PiS tylko chcialo to juz dawno bylaby podpisana decyzja na Oscislowo. Taka jest prawda. Nie rozumiem pracowniow kopalnivi spolek, ktorzy nadal popierają PiS...
Dodano: 23.01.2018 15:58    Przez: ~Pn
Jeśli tak to zasługa PO i ich dzielnych posłów, którzy teraz podnoszą larum, a gdzie był poseł T. Nowak jak jego ugrupowanie sprawowało władzę, przecież wiedział, że się węgiel kończy.
Dodano: 23.01.2018 16:00    Przez: ~Energetyk
Ty energetyk, gduby PO rzadzilo to juz dawno decyzja na Oscislowo by byla. PiS robi wszystko by zniszczyc rwgion.
Dodano: 23.01.2018 16:08    Przez: ~Pn
Może przez to że po ich sprzedali za psi grosz i przez to ich tak nie lubią
Dodano: 24.01.2018 06:34    Przez: ~Yytt
A co na takie zarzuty i bełkot odpowie Pan Nowak? Dla mnie to jest plucie jadem , jedynie chodzi o wybory a później i tak nikt nie zauważy elektrowni , kopalni itd.
Dodano: 23.01.2018 13:34    Przez: ~mieszkaniec
Ryszard Bartosik przyznaje, że zależy mu na zmianie układu sił politycznych w sejmiku właśnie dlatego, żeby problemy regionu konińskiego były bardziej zauważane. Listy kandydatów do wyborów samorządowych z ramienia PiS będą znane w kwietniu. Tylko o koryto chodzi ,zmiana pastwiska ,nowi juhasi ...tylko barany te same do strzyżenia. Jak tam pisiory i pomatołki z vat ...dalej 23% . A Niemcy 19% .....
Dodano: 23.01.2018 13:38    Przez: ~cenzura lm
no słyszałem że szopa ma zastąpić itman bo itman się zbyt cicho modli
Dodano: 23.01.2018 15:33    Przez: ~plotki
Zasadniczo PAK i Solorz sam wystawia się na strzał za kompensację środowiskowa. Ale czego się dziwić jak PAK z załogą i złożami wart jest grubo ponad miliard złotych; jak ma roczne zysk netto 250 mln zł a nie ma kilkunastu milionów zł na ratowanie jeziora. Solorz nie wydaje się bardziej zaufany niż właściciel beczek w żwirowni Przyjmą.
Dodano: 23.01.2018 21:04    Przez: ~lo
Tak, teraz się będziecie kłócić "kto jest be" - co nas obchodzi czy ktoś jest z PO czy z PiS?. Jak zniknie największy pracodawca w regionie, największy płatnik podatków to też będziecie się przerzucać winą? Wybory blisko - tam będzie weryfikacja. Warto o tym pomyśleć w kontekście Ościsłowa Panowie i Panie politycy
Dodano: 23.01.2018 13:38    Przez: ~Zeno
Gdyby PiS tylko chcialo to juz dawno bylaby podpisana decyzja na Oscislowo. Taka jest prawda. Nie rozumiem pracowniow kopalnivi spolek, ktorzy nadal popierają PiS...
Dodano: 23.01.2018 15:59    Przez: ~Pn
PO zawsze ludziom grało na nosie, najważniejsze dla nich było koryto, a los ludzi ich nie obchodził.
Dodano: 23.01.2018 16:05    Przez: ~Górnik
Gornik, a co robi twoj ukochany pis???? Tylko szczerze!!!
Dodano: 23.01.2018 16:11    Przez: ~Pn
Takvjal myślałem Gornik... ZADNYCH KONKRETOW...
Dodano: 23.01.2018 19:46    Przez: ~Pn
Typowy pisowski bełkot.
Dodano: 23.01.2018 13:40    Przez: ~best
Nic dodac... Gdyby PiS tylko chcialo to juz dawno bylaby podpisana decyzja na Oscislowo. Taka jest prawda. Nie rozumiem pracowniow kopalnivi spolek, ktorzy nadal popierają PiS...
Dodano: 23.01.2018 16:00    Przez: ~Pn
Tylko idiota popiera PO i całą tą totalną opozycję.
Dodano: 23.01.2018 16:07    Przez: ~Irek
Tylkobidiota popiera PiS, ltory niszczy mu region.
Dodano: 23.01.2018 16:12    Przez: ~Pn
A jednak jest to sprawa polityczna i jednoznacznie wynika to z wypowiedzi pana posła. PIS jako ideowy spadkobierca PZPR co do zasady jest wrogo nastawiony do własności prywatnej. Pan poseł twierdzi, że gdyby kopalnia i elektrownie byłyby państwowe, to problem by nie istniał i to jest istota sprawy. Obecna władza chce doprowadzić do upadku kopalnię i elektrownie, nie bacząc na skutki gospodarcze i społeczne.
Dodano: 23.01.2018 13:45    Przez: ~Arnold
Polityczna bez dwoch zdan! Bsrtosik nija sie z prawda.
Dodano: 23.01.2018 16:00    Przez: ~Pn
Gdyby koniński sektor energetyczny był w rękach skarbu państwa, nie byłoby żadnego problemu.
Dodano: 23.01.2018 16:10    Przez: ~Prywatyzacja ?
I to jest chore. Pisiory zniszcza region w imie dokopania Sokorzowi, czymu mu krzywdy nie zrobia. W przeciwieństwie do mieszkancow Konina ivokolic, ktorzy pracuja w Kopalni i spolkach kopalnianych. Ale nie tylko...
Dodano: 23.01.2018 16:14    Przez: ~Pn
Ludzie... oni wszyscy (politycy) mają was/nas w ciemnym otworze.....Nowak o Koninie sobie przypomniał, jakoś do tej pory zawsze przed wyborami ma nawroty pamięci... a Bartosik podchwycił i teraz wielki trybun koniński z niego. Co dla Turku zrobił? Spytajcie w Adamowie..... aaaa nie ma już Adamowa, to się pan Rysio postarał. W Koninie też pomoże. Ich wodzowie (Jaro.K i Grzesio S.) też zapewne zadbają o Konin... uwierzcie.
Dodano: 23.01.2018 13:50    Przez: ~anty
I tutaj zgadzam się 100 procent , zawsze tak samo jęczą jak wybory się zbliżają .To nie jest nic innego jak skomlenie o poparcie i zbieranie elektoratu. Niech każdy z nich indywidualnie pochwali się co zrobił dla regionu . No i w tym miejscu wielka dziura nie pisząc D..A. Przy wyborach ten pan jak i wielu innych strzelą przysłowiowego karpia bo ludzie oderwą ich od koryta.
Dodano: 23.01.2018 13:59    Przez: ~czytelnik
Chyba nie przypomniał tylko jako jedyny walczył o nasz region. Co zrobili posłowie Pis-u nawet rozmawiać nie chcieli a teraz zbliżają się wybory i sobie zdali sprawę, że problem taki istnieje. Wystarczy wejść na wystąpienia posłów w Sejmie z naszego terenu i wtedy się okaże kto i co.
Dodano: 23.01.2018 14:27    Przez: ~K-ka
Gdyby PiS tylko chcialo to juz dawno bylaby podpisana decyzja na Oscislowo. Taka jest prawda. Nie rozumiem pracowniow kopalnivi spolek, ktorzy nadal popierają PiS...
Dodano: 23.01.2018 16:01    Przez: ~Pn
Nie dajmy się oszukać! Albo załatwia sprawę Albo pisowcywon z Konina
Dodano: 23.01.2018 13:53    Przez: ~Arekon
Konin zostanie zaorany przez pissuary.
Dodano: 23.01.2018 16:01    Przez: ~Pn
Najgłupsze wpisy dokonuje Pn, w kółko to samo.
Dodano: 23.01.2018 16:12    Przez: ~Np
Ty wyzej, do lba kazdego ma dotrzeć frajerze, ze PiS zniszczy region nie dajac zielonego swiatla dla odkrywki.
Dodano: 23.01.2018 16:15    Przez: ~Pn
czyli co? jak prywatna firma to są problemy z decyzją środowiskową a jakby była państwowa to nie byłoby problemów? a co to obchodzi ludzi w regionie - a to my głosujemy, pamiętajcie!
Dodano: 23.01.2018 13:54    Przez: ~kalin
Nie słuchaj Bartosika bo jak Jarus palcem kiwnie tak belkocze.
Dodano: 23.01.2018 16:02    Przez: ~Pn
Kalin a pamiętacie na kogo glosowaliscie zanim wam ten ktoś sprzedał kopalnie
Dodano: 24.01.2018 06:39    Przez: ~Pn
O, possisrskie g...o, czyli podszywacz Pn wyszedl z cienia...
Dodano: 24.01.2018 09:02    Przez: ~Pn
Właśnie to jest sprawa polityczna i to politcy pisu wstrzymują decyzje w tej sprawie żeby zrobić na złość solożowi. A ludzi to wy macie w dupie głęboko tak jak politycy PO. Przestań bełkotać pisowska marionetko. Prawda jest taka że jakby wygrało PO to odktywka by była bez problemu. A teraz Zygmunt może to nawet zamknąć i wszyscy będziemy w czarnej dupie. I to będzie zasługa kaczyńskiego
Dodano: 23.01.2018 13:58    Przez: ~Jan
Prawda! Jeśli wygrałoby PO, nie będąc jej sympatykiem, ale szanse byłyby ogromne, ponieważ wcześniej wszystko przebiegało ok. Więc panowie z PiS, dość wojenek, ludzie czekają na decyzje ważne dla ich życia! Stańcie na wysokości zadania!
Dodano: 23.01.2018 14:29    Przez: ~Arekon
PIS zdobył elektorat jedynie przez to ,że dał 500 plus. Może to zadziała na Pana Solorza i niech jemu dadzą 500 plus to będą mieli swojego sojusznika . A tak naprawdę , w elektrowni tyle odbywało się rozmów i jakoś nikogo z PIS tam nie było a dzisiaj martwią się o Ościsłowo? Jest tak jak Bartosik mówi chodzi wyłącznie o jedno, wybory i nic poza tym.
Dodano: 23.01.2018 14:48    Przez: ~pracownik
Gdyby PiS tylko chcialo to juz dawno bylaby podpisana decyzja na Oscislowo. Taka jest prawda. Nie rozumiem pracowniow kopalnivi spolek, ktorzy nadal popierają PiS...