Dzisiaj jest czwartek 20 czerwca 2019, imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19670) SPORT FORUM FIRMY (5338) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 17oC
Jutropogoda
24 / 16oC
Pojutrzepogoda
21 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Od juniora do żaka. Wyniki zespołów z okręgu w woj ... (4)Fioletowe wzgórze nad Wartą. Tylko rozpuścić oczy ...

Odkrywka Ościsłowo to zdaniem posła PiS nie sprawa polityczna

Dodano: 23.01.2018 13:07
Źródło: LM.pl

„Ościsłowo to nie jest sprawa polityczna” – twierdzi Ryszard Bartosik, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Parlamentarzysta odniósł się do braku decyzji środowiskowej dla nowej odkrywki PAK KWB „Konin”.

Poseł Ryszard Bartosik odpowiada z ramienia PiS za wybory do sejmiku województwa wielkopolskiego. Przy okazji omawiania nowej ordynacji wyborczej i planów co do przejęcia władzy w sejmiku poruszył sprawę odkrywki Ościsłowo.

- Platforma Obywatelska sprzedała, a właściwie oddała prawie za darmo nasze kopalnie i elektrownie, teraz mamy tego określone skutki. Dla mieszkańców może się to przełożyć na rachunki za ogrzewanie, które będą o 30 procent wyższe, tak jak jest w Turku – mówi Ryszard Bartosik. - Gdyby kopalnia i elektrownia były państwowe bylibyśmy w innej sytuacji jeśli chodzi o ciepło i cały przemysł wydobywczy. Teraz niewiele wiemy o tym, co dzieje się w PAK, nie jesteśmy o tym informowani. Takie rzeczy wychodzą przy okazji komisji sejmowych, kiedy przywozi się związki zawodowe i straszy pracowników utratą miejsc pracy. Tak nie powinno być – dodaje.

Zdaniem parlamentarzysty PiS, szanse na Ościsłowo są, ale wszystko zależy od ZE PAK.

- Chodzi o kompensację przyrodniczą. Urząd Środowiskowy musi to równoważyć, bo jeśli tego nie zrobimy to zaraz będą kary, czy restrykcje z Unii Europejskiej. Władze PAK deklarowały, że 5 grudnia zrobią kompensację, kiedy sprawa ciągnie się od sierpnia. Trzeba to zrobić jak się należy i ta decyzja będzie, chociaż ona też nie jest łatwa dla wydających – podkreśla Bartosik.

Co do programu, który miałby złagodzić skutki likwidacji kopalni oraz elektrowni, poseł Bartosik mówi jasno.

- Bulwersujące są wypowiedzi posła PO Tomasza Nowaka, który domaga się dziś kompensacji od państwa. Powinniśmy o tym rozmawiać, o to się starać, ale litości, nie ten pan, on powinien zapaść się ze wstydu pod ziemię. To jest czysta obłuda, bo to brzmi jakby złodziej mówił „łapać złodzieja”. To oni sprzedali kopalnie i elektrownie. Pan Nowak lobbował latami za prywatną firmą, aby jej sprzedać majątek państwowy – mówi Bartosik. - W Urzędzie Marszałkowskim można stworzyć program dla regionu, są specjalne koperty dedykowane konkretnym działaniom. Kopalnia i elektrownia to sprawa na wczoraj i przedwczoraj. Stoję na stanowisku, że ten program powinien powstać u marszałka. PO jest w Koninie obłudna. Gdzie oni byli kiedy te działania były potrzebne? – pyta poseł PiS. - Niemniej jednak jeśli będzie współpraca to trzeba będzie zabiegać w sferach rządowych, ale musi być pomysł wynikający z porozumienia izb gospodarczych i nas tutaj mieszkających.

Ryszard Bartosik przyznaje, że zależy mu na zmianie układu sił politycznych w sejmiku właśnie dlatego, żeby problemy regionu konińskiego były bardziej zauważane. Listy kandydatów do wyborów samorządowych z ramienia PiS będą znane w kwietniu.  

  • Odkrywka Ościsłowo to zdaniem posła PiS nie jest sprawa polityczna

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

LUBIE PISOWCÓW ZA TO ŻE PRZYNAJMNIEJ MÓWIĄ PRAWDĘ I TO PROSTO W TWARZ
Dodano: 23.01.2018 14:22    Przez: ~pełowiec
Można mieć różne zdanie na ten temat, ale prawda jest taka że PO sprzedało i zniszczyło wszystko, a teraz wymaga się od PiS, żeby wszystko naprawili z dna na dzień. Mało tego na na każdym kroku oczernia się i donosi na Polskę ja to robi PO i N. No więc zastanówcie się co jest lepsze. Jakoś ja zauważam że póki co PiS nie rozdaje naszego majątku na prawo i lewo więc należy dać im szansę.
Dodano: 23.01.2018 14:02    Przez: ~Obiektywny
czyli co? jak prywatna firma to są problemy z decyzją środowiskową a jakby była państwowa to nie byłoby problemów? a co to obchodzi ludzi w regionie - a to my głosujemy, pamiętajcie!
Dodano: 23.01.2018 13:54    Przez: ~kalin
A Rydzykowi to kto rozdał miliony ? Bezdomny z Warszawy ?
Dodano: 23.01.2018 14:16    Przez: ~hipokryzja pisu
A co na takie zarzuty i bełkot odpowie Pan Nowak? Dla mnie to jest plucie jadem , jedynie chodzi o wybory a później i tak nikt nie zauważy elektrowni , kopalni itd.
Dodano: 23.01.2018 13:34    Przez: ~mieszkaniec

KOMENTARZE

"Wcześniej wszystko przebiegało ok". weź się chłopie lecz, a jeśli już to robisz to zmień lekarza, na pewno ciebie oszukuje
Dodano: 23.01.2018 15:12    Przez: ~do arekon
Tu zaden lejarz nie pomoże bo piss to stan umysłu.
Dodano: 23.01.2018 16:03    Przez: ~Pn
Ano tak socjaliści z PiS chcą wykończyć prywatny biznes, co z tego że tysiące ludzi pójdzie na bruk. Tylko że właściciel pak będzie miał w poważaniu jego upadek bo to dla niego drobne a dla tysięcy mieszkańców przyjdzie głód. Wybraliście PiS to głodujcie chciałoby się powiedzieć.
Dodano: 23.01.2018 15:26    Przez: ~przerażony
Pissdusie zniszcza nadz rehion w imie walji politycznej z wymyslonym wrogiem.
Dodano: 23.01.2018 16:04    Przez: ~Pn
A GDZIE PANOWIE ZWIĄZKOWCY BRANSOLECIARZ I WSZECHMOGĄCY ŻUREK CIEKAWE GDZIE SIĘ TERAZ PRZENIOSĄ kabaret
Dodano: 23.01.2018 15:30    Przez: ~kwb
Ty nie szukaj zwiazkowcow tylko poganiaj głośno pis o nowa odkryeke
Dodano: 23.01.2018 16:05    Przez: ~Pn
Bartosik, PO sprzedało a PiS zamknie i tym samym zaorze region.
Dodano: 23.01.2018 15:32    Przez: ~Pn
Prawda boli co nie? Do tego powyzej payaca.
Dodano: 23.01.2018 19:40    Przez: ~Pn
Ja wiem czy boli.? Wszystko to co ty piszesz to tylko i wyłącznie kłamstwa kłamstwa i jeszcze raz kłamstwa ale co sie dziwić cale PO i jego elektorat to idioci. Pozdrawiam.
Dodano: 23.01.2018 20:28    Przez: ~Pn to idiota
Zobacz tyvpowyzej kto glosuje na pissuary - totalne miernoty intelektualne, psyologia, mohery... nijt powazny na nich nie odda seojego glosu.
Dodano: 24.01.2018 06:37    Przez: ~Pn
A CO ZWIĄZKI ZAŁATWIŁY SOBIE MIEJSCA PRACY NA ODKRYWKACH WSTYD WSTYD CHODZ GO NIE MAJĄ
Dodano: 23.01.2018 16:11    Przez: ~123
Pan poseł Ryszard Bartosik mówi prawdę, to PO pogrążyło nasz region, a lansujący się wszędzie poseł z PO T. Nowak nic nie uczynił dla naszego sektora energetycznego, kiedy koalicja PO-PSL sprawowała władzę przez okres 8-miu lat.
Dodano: 23.01.2018 16:22    Przez: ~Symp. PiS
Do SympbPiS - twoj ukochany PiS przyczyni sie do zamkniecia kopalni. To jest prawie pewne. Przez takie dzialanie region podupadnie. Tak samo jak Konin i wiele firm, ktore z kopalni zyja. Zdejmnij klapki z oczuvpissuarski fanatyku.
Dodano: 23.01.2018 18:17    Przez: ~Pn
Zawsze bede powtarzal ze Pn jest chory jak jego matka.
Dodano: 23.01.2018 16:33    Przez: ~Jan
Pn jest poważnie chory, w kółko powtarza te same bzdety i zionie nienawiścią do PiS-u a przecież winowajcą jest koalicja PO-PSL, która nic nie zrobiła dla naszego regionu.
Dodano: 23.01.2018 17:16    Przez: ~mieszkaniec
Prawda was boli co pissuarskie mietnoty?? I dobrze, bo prawde trzeba eam do lbow klasc.
Dodano: 23.01.2018 17:50    Przez: ~Pn
I do tego Pn analfabeta. Masakra chory psychicznie analfabeta.
Dodano: 23.01.2018 23:06    Przez: ~Pn to idiota
Ty powyzej a coś wiecej i bardziej merytorycznego potrafisz napisac? Czy tylko w kółko frazesy powtarzasz?
Dodano: 24.01.2018 06:39    Przez: ~Pn
Pn. I kto to mówi ?
Dodano: 24.01.2018 09:43    Przez: ~Pn to idiota
Kopalnia i elektrownia nie powinny być nigdy sprzedane tak jak wiele innych zakładów pracy,ale po co mają być państwowe ,tak samo postąpiono z kamieniamicami,powinny przejść pod skarb państwa.
Dodano: 23.01.2018 16:40    Przez: ~M
nastepna konferencja,zblizaja sie wybory,parcie na szklo,na miesiecznicach,w warszawie nawet macierewicza zastawil,tvpis wielkopolska ,tez bedzie tam gdzie posel,oscislowo-dla posla? licza sie wygrane wybory.
Dodano: 23.01.2018 16:57    Przez: ~was
czyli nic się nie zmieniło;)czy poseł z lewej,czy poseł z prawej,po wygranych wyborach ma gdzieś,co stanie się z regionem koniński,winny ten lub tamten,komuniści,kosmici,itd.Rozli was przy następnych wyborach!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 23.01.2018 17:22    Przez: ~mieszkaniec
2 z 4
<<1234>>