Dzisiaj jest wtorek 19 marca 2019, imieniny: Józefa, Bogdana, Laili WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22225) SPORT FORUM FIRMY (5310) PRACA (75) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 2oC
Jutropogoda
8 / 7oC
Pojutrzepogoda
11 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W Koninie startują Mistrzostwa Polski Juniorów w B ... (6)Festiwal Kultur Miast Partnerskich w pierwszą nied ... (6)

Związkowcy z ZE PAK chcą rozliczenia umowy prywatyzacyjnej

Dodano: 24.01.2018 12:14
Źródło: LM.pl

Związkowcy z konińskiej elektrowni napisali do ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego. Domagają się spotkania i wyegzekwowania kar wynikających z umowy prywatyzacyjnej.

ZE PAK został sprzedany Elektrimowi w 1999 roku. Jak podkreślają związkowcy, jednym z głównych powodów sprzedaży akcji firmie Zygmunta Solorza – Żaka było odtworzenie mocy wytwórczych ZE PAK S.A.

- W art. 4 zapisano „Kupujący zobowiązuje się, że zostaną dokonane w spółce inwestycje mające na celu odtworzenie, modernizację i utrzymanie sprawności mocy w Spółce w łącznej wysokości 2212 MW brutto (zwane dalej „Programem Inwestycyjnym Spółki” zgodnie z programem rozwoju spółki, stanowiącym załącznik nr 44 A do umowy) – czytamy w piśmie.

W dokumencie określono kierunki inwestowania. Miały być to: rekonstrukcja elektrowni Pątnów, budowa bloku kogeneracyjnego 120 MW w elektrowni Konin opalanego gazem ziemnym, budowa bloku gazowo-parowego 400 MW w elektrowni Adamów. Z tego zrealizowano jedynie rekonstrukcję dwóch bloków w elektrowni Pątnów.

- Brak realizacji zobowiązań wynikających z umowy prywatyzacyjnej, pomimo dwukrotnego jej aneksowania jest głównym powodem obecnych działań zarządu ZE PAK S.A., polegających na likwidacji miejsc pracy – piszą związkowcy.

Związki zawodowe stwierdziły, że mimo znacznego przesunięcia terminu zobowiązań, zostały one wykonane w około 50 procentach. Oczekują w związku z tym od Skarbu Państwa wyegzekwowania kar umownych, które będą przeznaczone na odszkodowania dla zwalnianych pracowników i na tworzenie nowych miejsc pracy w regionie.

- Związki zawodowe działające w ZE PAK S.A. oczekują od Pana Ministra osobistego nadzoru nad rozliczeniem wykonania zobowiązań właściciela zawartych w umowie prywatyzacyjnej wraz z aneksami – poskreślają.

Pracownicy elektrowni swoje pismo wysłali też do wiadomości premiera Mateusza Morawieckiego. 

  • Związkowcy z ZE PAK chcą rozliczenia umowy prywatyzacyjnej

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

A gdzie były związki w momencie sprzedaży, trwonienia majątku państwowego perywatnym złodziejom, esbekom.,agentom tak jak Solorz. Rozliczyć, skonfiskować mienie bo uczciwy Polak za swoje pieniądze elektrowni czy kopalni nie kupi, tylko tacy oszuści. Bo skąd mieli pieniądze na kupno , jeśli banki udzieliły to miały w tym interes. Jeśli to za kredyty to zabrać , skonfiskować, majątek a za oszustwa i pranie brudnych pieniędzy pozamykać. Afera za aferą goni aferę to były rządy Tuska i PO....................
Dodano: 24.01.2018 12:39    Przez: ~prprprprp
Taaaaa nic nie zrobią.... jak ta cala Polska jrst sprzedana i jak tu walczyc o swoje :-( Troche to przykre, to co budował mój dziadek i ojciec w czynie społecznym dla Polski dla naszego narodu zostaje rozsprzedawane prywaciarzom a Ci zamykają/sprzedaja na zachód prosperujace zakłady :-(
Dodano: 24.01.2018 12:29    Przez: ~Prawdziwy koninianin
Prywatyzacja to jedno wielkie złodziejstwo, przygotowane przez oszustów, którzy doprowadzili do roku 1989. Roku żydowskiego przejęcia władzy w Polsce.
Dodano: 24.01.2018 12:31    Przez: ~Artysta
JAK DOSTAWALI AKCJE PO 60TYŚ TO BYŁO BARDZO DOBRZE I O NIC WIĘCEJ NIE WALCZYLI
Dodano: 24.01.2018 12:40    Przez: ~prawda
teraz to se możecie
Dodano: 24.01.2018 12:26    Przez: ~jw

KOMENTARZE

teraz to se możecie
Dodano: 24.01.2018 12:26    Przez: ~jw
Ale o co tyle hałasu? My, ludzie z PiS mamy pracę. My sobie poradziliśmy to wy sobie też poradzicie. Trzeba się modlić.
Dodano: 24.01.2018 12:47    Przez: ~Antek
To samo z prywatyzacją KWB. Rekultywacja hałd na Zarorzu ma teraz obciążyć finansowo i operacyjnie miasto?!
Dodano: 24.01.2018 12:49    Przez: ~małpa
I pomyśleć, że PiS w powiecie konińskim ma takie poparcie hehe. Zagłosowaliście na grabarzy regionu. Brawo!! Jeszcze raz brawo dla powiatu konińskiego!! Ale nie martwcie się 2 mln Polaków wyjechało za granicę to i te kilkanaście tysięcy z Konina może wyjechać. W skali kraju to żadna, powtarzam żadna tragedia. Zwłaszcza dla polityków PiS, którzy wolą śpiewać kolędy u ojca Rydzyka. Podziwiam ludzi, którzy sami ukręcili na siebie bat, no trzeba mieć potężne poczucie humoru. Miłego dnia.
Dodano: 24.01.2018 12:51    Przez: ~Miły_Alladyn
To sie wcześnie związkowcy obudzili,a jak traktowali pracowników członków swoich związków,już zapomnieli.
Dodano: 24.01.2018 13:07    Przez: ~energetyk.
Miły_Alladyn... swiete slowa...
Dodano: 24.01.2018 14:07    Przez: ~Pn
A sami kazali pracownikom cicho siedzieć jak sprzedawali zaklad
Dodano: 24.01.2018 15:58    Przez: ~Tusk
Dopóki Konin będzie związany z elektrownia i kopalnia to tu zacofane bedzie
Dodano: 24.01.2018 15:59    Przez: ~Pn
Ty powyżej, pisduarska miernoto, kobin to kest zacofany ale przez takich payacow jak ty.
Dodano: 24.01.2018 16:33    Przez: ~Pn
Elektrownie sprzedalo sld kopalnie po i psl teraz PiS albo nas zaorze albo utrzyma przy zyciu jest jeszcze opcja odkupienia elektrowni wtedy do każdego z pisu będę mówił mistrzu
Dodano: 24.01.2018 16:49    Przez: ~Jjjiii
Mam pytanie jest złodziej alkoholik i nierób i pracowity dobry robotnik kogo obronia przed zwolnieniem tzw zwiazkowcy z Pak ?
Dodano: 24.01.2018 18:35    Przez: ~Loko
avatar Słuchałem ostatnio posła Ostrowskiego co mówił na temat energetyki,a ściślej mówiąc nic nie powiedział po za tym iż Solorz ma dobrych prawników.Ewidentnie PiS idzie drogą PO i UW ,staje się partią władzy, zaczął się bratać z tzw. elytą ,,czeciejrp" obecność PAD i marszałka Karczewskiego na rocznicy Polsatu nie była przypadkowa.To jest bardzo źle odbierane w konserwatywnym elektoracie,gdyż złodziei i zdrajców należy karać a nie się bratać.Elektorat zawsze może się odwrócić ,a wtedy rząd lewacko-liberalny nie będzie tak miły jak PiS i szybko wsadzi ich do więzień,wszak lewactwo nie ma problemu z sumieniem,prawdą obiektywną czy zwykłą przyzwoitością.Powiem słowami klasyka,,PiS nie idźcie tą drogą"
Dodano: 24.01.2018 22:35    Przez: Tomasz Kobrzycki
Związki to są na Śląsku a nie tu co im kazali to robili i ludzi uciszali jak chcieli zastrajkowac ile już zmianowcy oddali nie mówiąc już o elektrykach i mechanikach tu jedynie na co wykorzystywane są pieniądze składowe to imprezki i wycieczki z których korzysta wąska grupa osób porażka
Dodano: 25.01.2018 06:08    Przez: ~Xv
Xv dokładnie oni w styczniu wycieczkę na grzybobranie potrafią nawet zorganizować
Dodano: 25.01.2018 20:17    Przez: ~Jhhbbb
Taaaaa nic nie zrobią.... jak ta cala Polska jrst sprzedana i jak tu walczyc o swoje :-( Troche to przykre, to co budował mój dziadek i ojciec w czynie społecznym dla Polski dla naszego narodu zostaje rozsprzedawane prywaciarzom a Ci zamykają/sprzedaja na zachód prosperujace zakłady :-(
Dodano: 24.01.2018 12:29    Przez: ~Prawdziwy koninianin
Tylko trzeba pamiętać, że wystarczyłaby jedna decyzja naczelnika partii i państwa i byłoby załatwione. No ale przecież prywatny biznes a nie daj boże prywatne media to po pierwsze grzech śmiertelny bo prywatne pieniądze śmierdzą a po drugie grzech przeciwko władzy ludo... pisowej! PiS zrobil piss na region i kopalnie.
Dodano: 24.01.2018 13:52    Przez: ~Pozdrawiam was ciule
Czy właściciel Elektrowni i Kopalni jest Polakiem ?
Dodano: 24.01.2018 16:45    Przez: ~Tylko pytam
Kij go tam wie jakie ma korzenie
Dodano: 25.01.2018 08:49    Przez: ~pytaj babci
Prywatyzacja to jedno wielkie złodziejstwo, przygotowane przez oszustów, którzy doprowadzili do roku 1989. Roku żydowskiego przejęcia władzy w Polsce.
Dodano: 24.01.2018 12:31    Przez: ~Artysta
Brykietownia, cukrownia, Fugo itd. Ludzie mogliby mieć pracę to teraz podcierają tyłki byłym esesmanom i myją pożygane talerze po Angolach.
Dodano: 24.01.2018 13:38    Przez: ~Artysta
A gdzie były związki w momencie sprzedaży, trwonienia majątku państwowego perywatnym złodziejom, esbekom.,agentom tak jak Solorz. Rozliczyć, skonfiskować mienie bo uczciwy Polak za swoje pieniądze elektrowni czy kopalni nie kupi, tylko tacy oszuści. Bo skąd mieli pieniądze na kupno , jeśli banki udzieliły to miały w tym interes. Jeśli to za kredyty to zabrać , skonfiskować, majątek a za oszustwa i pranie brudnych pieniędzy pozamykać. Afera za aferą goni aferę to były rządy Tuska i PO....................
Dodano: 24.01.2018 12:39    Przez: ~prprprprp
Ignoranci, ZE PAK został sprzedany Elektrimowi w 1999 roku. PO początkowo jako stowarzyszenie zarejestrowało się 24.01.2001. JAKO PARTIA POLITYCZNA PO ZOSTAŁA ZAREJESTROWANA 5.03.2002 roku. Jak PO mogła sprzedać PAK Solorzowi w 1999 roku ???!!!
Dodano: 25.01.2018 08:26    Przez: ~do ignorantów!
JAK DOSTAWALI AKCJE PO 60TYŚ TO BYŁO BARDZO DOBRZE I O NIC WIĘCEJ NIE WALCZYLI
Dodano: 24.01.2018 12:40    Przez: ~prawda
Jak związkowcy bujali , razem sztame wszystkie związki trzymały i sobie posadki robili to pracowników nie widzieli i się nie buntowali . A teraz by chcieli żeby PiS od razu im przywrócił zakład, prace i nie wiadomo co jeszcze . No naajbardziej ich boli że przy korytach nie są i korzystać z dobrodziejstw nie mogą- nie pracowali na szczególnych warunkach siedząc za biurkiem a chcieli by emerytury ze szczególnych warunków. Wtedy gdy trwoniony był majątek to gdzie byli , czyżby byli przekupieni a teraz by chcieli udawać obrońców, ciemiężonych i ludzi prawa?????? Człowieku obudź się i nie wciskaj innym ciemnoty jaki ty obrońca.
Dodano: 25.01.2018 09:21    Przez: ~vnvnvnnvn
współczuje "gurnikom". Po tylu latach walenia ściemy czeka was bolesne zderzenei z rzeczywistoscią. Z pracodawcami, u których żeby zarobić trzeba sie narobić. I na ręce patrza i wypić nie mozna... I ogonek trzeba miec podkulony a nie wieczne oburzenie i pozycja agresywna jak każą pracowac... Kto chce to prace znajdzie po zamknieciu kopalni. Ale za 2000 na ręke... Na wiecej nei liczcie bo takie sa realia tej dziury. Czy jest kopalnia , czy jej nie ma to tka sie tu zarabia bez znajomosci... bum.!
Dodano: 24.01.2018 12:41    Przez: ~Pn
Ty gurnik chory jestes
Dodano: 24.01.2018 12:46    Przez: ~****
Skąd z Tobie tyle nienawiści?
Dodano: 24.01.2018 15:43    Przez: ~d
Ty Pn idz do kopalni i zacznij "sciemniac"
Dodano: 24.01.2018 16:14    Przez: ~****
Zapraszam na remont do kopalni, zobaczysz jak fajnie jest
Dodano: 24.01.2018 17:26    Przez: ~Pnnn
Debilu PN zapraszam w doły ty c**lu.....p***rolony .
Dodano: 25.01.2018 07:31    Przez: ~Kleczewiak
Dziękuję PiS, że doprowadzi do likwidacji przemysłu w Konini, dzięki temu na kilka lat przed emeryturą będę mógł zmienić zawód. Zostanę florystą... albo nie! Akrobatą!
Dodano: 24.01.2018 12:41    Przez: ~górnik
Ty górnik powinieneś pracować do 67 roku życia tak jak twój ulubiony Tusk z PO kazali, a nie przechodzić w wieku 50 -ciu lat na emeryturę.
Dodano: 24.01.2018 16:52    Przez: ~POpaprańcy
Elektrownie cukrownia kopalnia fugo huta czy to PiS ja sprzedał zydokomunista za psi grosz?
Dodano: 24.01.2018 16:52    Przez: ~Fghjb
Posłowie PiS ani razu nie podjęli rozmów w sprawie kopalni. Dziękujemy za uwolnienie regionu od przemysłu. To nic, że zrobicie z Konina 30 tys. miasteczko - dom spokojnej starości. Będzie super.
Dodano: 24.01.2018 12:44    Przez: ~eko_maszyna
Zostama tu tulmo emeryci. Nikt wiecej.
Dodano: 24.01.2018 14:09    Przez: ~Pn
pn zostaną emeryci.... 50 letni...
Dodano: 24.01.2018 15:16    Przez: ~kdk
to nie pis oddal caly przemysl w koninie w rece polsatu, ty wyborco go addales przez ostatnie 20 lat.. teraz sie rozpedz i glowa w sciane p***rnij bo ci sie to nalezy za tych co w koninie 2tys na reke dostaja i za tych co juz z tego miasta uciekli juz dawno.. cieple stolki w kopalni i elektrowni wreszcie kruche? witaj w miescie jakie zbudowales swoimi decyzjami wyborczymi w kilku poprzednich wyborach! nalezy ci sie zmywak w uk! a od pisu sie odp***rziel bo ich decyzje i plany region pozna za moze 10lat.. na razie twoim sponsorem i guru jest nadal grupa polsat, po, kod.. ktora zlapala stolki w fugo, elektrowni, cukrowni, kopalni, hucie.. dekade temu.
Dodano: 24.01.2018 15:31    Przez: ~szukaj szarej komorki
więcej dla związkowców ochronek i oddelegowań
Dodano: 24.01.2018 12:44    Przez: ~kwb
Ano trzeba było nie straszyć ludzi w 1999 roku jak miał powstać holding, że stracą robotę. Dzisiaj nie byłoby takich problemów.
Dodano: 24.01.2018 12:45    Przez: ~związkowiec_zawodowiec
I tu jest prawda brawo
Dodano: 24.01.2018 12:51    Przez: ~Zen
Ano, ano: Holding przecież uderza w biurowiec i związki. Holding to 1 centrum zakupowe (przetargi), kadrowe, płacowe, księgowe i wyższy nadzór techniczny. To się inteligencja buntowała, a że górnik inteligencji nie miał ... dziś może by robili w PGE oddział Konin za wyższą pensję, wyższe dodatki, pewną emeryturę bo tych od roboty nikt zwalniać nie chciał.
Dodano: 24.01.2018 13:22    Przez: ~mają w sumie co chcieli
A i zapewne tych z biurowców by gdzieś poutykali i by był spokój. Kopali by tu węgiel jeszcze z 50 lat no ale tak to jest, jak sie nie widzi dalej niż kawał kiełbasy i czubek własnego nosa.
Dodano: 24.01.2018 13:50    Przez: ~Trudno
1 z 4
1234>>