Dzisiaj jest wtorek 23 października 2018, imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21337) SPORT FORUM FIRMY (5244) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 10oC
Jutropogoda
9 / 5oC
Pojutrzepogoda
11 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Radni miast i gmin będą decydować o przyszłości ma ... (15)Kochowo. Wypadek trzech samochodów osobowych we mg ... (17)

Konin. Na nowym skrzyżowaniu kierowcy się nie pogubią  

Dodano: 24.01.2018 13:14

W Urzędzie Miejskim w Koninie podpisano umowę na rozbudowę skrzyżowania ulicy Warszawskiej z ulicą Kolską. W przyszłym tygodniu ruszą pierwsze prace. 

Umowę podpisał ze strony miasta Grzegorz Pająk, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich oraz Marek Antoniak z konsorcjum firm TRAKCJA i DROBET.- Tymi podpisami finalizujemy wieloletnie starania o to, żeby pozyskać środki finansowe na to, aby przebudować to newralgiczne skrzyżowanie w naszym mieście - powiedział Józef Nowicki, prezydent Konina. -  To jest ciekawy projekt pod takim względem, że kierowca, nawet największy gamoń, na tym skrzyżowaniu się nie pogubi. Często te węzły powodują, że my kierowcy mamy kłopoty, popełniamy błędy, a na tym skrzyżowaniu nie da się bo ono jest w wariancie bezkolizyjnym. Poza tym ten układ tworzy nowy architektoniczny wizerunek naszego miasta. Dlatego z radością współuczestniczę w podpisaniu umowy z wykonawcą.

Rozbudowa będzie prowadzona w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020. Czas realizacji zadania to 1 czerwca 2019 rok, a koszt 34 miliony 148 tysięcy złotych. W ramach projektu zbudowane zostaną między innymi dwa niezależne wiadukty w ciągu ul. Europejskiej nad ul. Kolską, zlikwidowana zostanie istniejąca na skrzyżowaniu sygnalizacja świetlna, powstanie rondo turbinowe czterowlotowe w rejonie stacji paliw oraz zbudowany zostanie dodatkowy pas prowadzący ruch z ul. Europejskiej w ul. Kolską w kierunku Warszawy, z ominięciem wjazdu na rondo. 

Konin. Na nowym skrzyżowaniu kierowcy się nie pogubią  
Slajd 1/8

Konin. Na nowym skrzyżowaniu kierowcy się nie pogubią  

slajd 1 z 8

W Urzędzie Miejskim w Koninie podpisano umowę na rozbudowę skrzyżowania ulicy Warszawskiej z ulicą Kolską. W przyszłym tygodniu ruszą pierwsze prace. 

Konin. Na nowym skrzyżowaniu kierowcy się nie pogubią  

slajd 2 z 8

W Urzędzie Miejskim w Koninie podpisano umowę na rozbudowę skrzyżowania ulicy Warszawskiej z ulicą Kolską. W przyszłym tygodniu ruszą pierwsze prace. 

Konin. Na nowym skrzyżowaniu kierowcy się nie pogubią  

slajd 3 z 8

W Urzędzie Miejskim w Koninie podpisano umowę na rozbudowę skrzyżowania ulicy Warszawskiej z ulicą Kolską. W przyszłym tygodniu ruszą pierwsze prace. 

Konin. Na nowym skrzyżowaniu kierowcy się nie pogubią  

slajd 4 z 8

W Urzędzie Miejskim w Koninie podpisano umowę na rozbudowę skrzyżowania ulicy Warszawskiej z ulicą Kolską. W przyszłym tygodniu ruszą pierwsze prace. 

Konin. Na nowym skrzyżowaniu kierowcy się nie pogubią  

slajd 5 z 8

W Urzędzie Miejskim w Koninie podpisano umowę na rozbudowę skrzyżowania ulicy Warszawskiej z ulicą Kolską. W przyszłym tygodniu ruszą pierwsze prace. 

Konin. Na nowym skrzyżowaniu kierowcy się nie pogubią  

slajd 6 z 8

W Urzędzie Miejskim w Koninie podpisano umowę na rozbudowę skrzyżowania ulicy Warszawskiej z ulicą Kolską. W przyszłym tygodniu ruszą pierwsze prace. 

Konin. Na nowym skrzyżowaniu kierowcy się nie pogubią  

slajd 7 z 8

W Urzędzie Miejskim w Koninie podpisano umowę na rozbudowę skrzyżowania ulicy Warszawskiej z ulicą Kolską. W przyszłym tygodniu ruszą pierwsze prace. 

następny slajdpoprzedni slajd

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Warszawska,   Kolska,   rozbudowa,   skrzyżowanie,   ZDM Konin,   Józef Nowicki,   Marek Antoniak,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

no i dobrze się stało - tylko jak zwykle pajacom i innym durniom nie dogodzi w tym mieście. Robią coś - źle - nie robią - też źle.
Dodano: 24.01.2018 13:52    Przez: ~kóltóra i sztóka
Dobra decyzja Panie Prezydencie, gratulacje. Zimą tiry nie mogą podjechać pod Europejską i jadą drugą stroną przez całe miasto. Jak ktoś mówi, że niepotrzebna inwestycja, to chyba nie jest z Konina.
Dodano: 24.01.2018 13:49    Przez: ~Mieszkaniec
Co z nowym mostem? !!!
Dodano: 24.01.2018 14:40    Przez: ~Dżozef
A tam się ludzie gubili?
Dodano: 24.01.2018 13:45    Przez: ~zonkdfgh
Prezydent się gubił o innych nie słyszałem.
Dodano: 24.01.2018 14:00    Przez: ~dfghzonk

KOMENTARZE

Umowa na 35 mln, a dostepne ok. 50 mln. To na co pojdzie roznica?
Dodano: 24.01.2018 13:30    Przez: ~nornalny
...na remont nowego skrzyżowania
Dodano: 24.01.2018 13:51    Przez: ~M
no i dobrze się stało - tylko jak zwykle pajacom i innym durniom nie dogodzi w tym mieście. Robią coś - źle - nie robią - też źle.
Dodano: 24.01.2018 13:52    Przez: ~kóltóra i sztóka
A może po prostu robią źle?
Dodano: 24.01.2018 13:57    Przez: ~PS
Co z nowym mostem? !!!
Dodano: 24.01.2018 14:40    Przez: ~Dżozef
marnowanie kolejny milionów na własne interesiki, oto obraz zadupia, tylko urzędole wspierają te bzdury
Dodano: 24.01.2018 15:45    Przez: ~kuna
To skrzyżowanie mieszkańcom Konina jest potrzebne jak lot na księżyc ale nasz przywódca będzie miał dla mieszkańców swojego osiedla niespodziankę za kilka milionów na wybory. Roboty dla młodych dalej nie ma więc wszyscy wyprowadzą się wyjeżdżając np tym skrzyżowaniem do pracy w Łodzi czy Warszawie.
Dodano: 24.01.2018 16:34    Przez: ~Zenek DiscoPolo
Czerwony powiedział co wiedział "nawet największy gamoń się nie pogubi" Jak można tak obrażać ludzi ? Zapamiętamy to na jesieni i pogonimy geriatrie !!!!
Dodano: 24.01.2018 16:35    Przez: ~KOMUCHOWI nie
To skrzyżowanie już w obecnych realiach powinno być posadowione przed Brzeźnem. Cały ruch przelotowy winien obwiednicą poza Ferio i Stare Miasto prowadzić a nie przez Centum. A wy Grubasów za statystów własnych macie a samiście pachołkami własnego lenistwa.
Dodano: 24.01.2018 20:31    Przez: ~bzdura
Na nic nie pójdzie. Skoro to są pieniądze z dofinansowania to niewydane pieniądze wrócą do wojewody (czy kto tam daje to dofinansowanie). Zresztą pewnie będzie tak, że miasto wybuduje, przedstawi rachunki i dopiero dostanie dofinansowanie (transze).
Dodano: 25.01.2018 08:00    Przez: ~aaa
jak widze zdm to juz wiem ze bedzie słabo.... same kłopoty z tym podmiotem i ich szefostwem
Dodano: 24.01.2018 13:30    Przez: ~struś pędziwiatr
Świetnie. Takie rozwiązania drogowe rzeczywiście zmieniają wizerunki miast.
Dodano: 24.01.2018 14:11    Przez: ~droga
faktycznie, zagubiony inwestor jadący od Koła wjedzie tu na wioche, zobaczy rozjazdy i lipe w urzędzie. Ale niedaleko jest Września i tam juz serce ukoi.
Dodano: 24.01.2018 15:46    Przez: ~big kasa inwestment
Pewnie, zamknąć skrzyżowanie najlepiej całkowicie plus do tego jedna nitka przeprawy, niech jakiś gamoń w golfie znowu zacznie wyprzedzać i mamy gotowy przepis na paraliż komunikacyjny
Dodano: 24.01.2018 13:44    Przez: ~Rychupejasolo
A tam się ludzie gubili?
Dodano: 24.01.2018 13:45    Przez: ~zonkdfgh
Prezydent się gubił o innych nie słyszałem.
Dodano: 24.01.2018 14:00    Przez: ~dfghzonk
Kiedyś pies się zgubił
Dodano: 25.01.2018 09:59    Przez: ~Ggyuiop
Dobra decyzja Panie Prezydencie, gratulacje. Zimą tiry nie mogą podjechać pod Europejską i jadą drugą stroną przez całe miasto. Jak ktoś mówi, że niepotrzebna inwestycja, to chyba nie jest z Konina.
Dodano: 24.01.2018 13:49    Przez: ~Mieszkaniec
Nie taniej boby posypac sola droge?
Dodano: 24.01.2018 14:02    Przez: ~Pn
To nie będzie teraz pod górkę?
Dodano: 24.01.2018 14:04    Przez: ~pN
Panie Nowicki "newralgiczne skrzyżowanie" yo jest ale w centrum Konina a nie na zadupiu gdzie spotyka sie raptem 5 pojazdow...
Dodano: 24.01.2018 14:01    Przez: ~Pn
Pn ... 5 pojazdów? Chyba nie jeździsz tą trasą!
Dodano: 24.01.2018 14:08    Przez: ~Ja jeżdżę
Jeżdżę i nie eiem, po co tyle podniet. Sa wazniejsze i pilniejsze miejsca do poprawy czy remontu...
Dodano: 24.01.2018 16:30    Przez: ~Pn
Czas realizacji zadania to 1 czerwca 2019 rok. To już niewiele czasu zostało a panowie jeszcze nie przebrani.
Dodano: 24.01.2018 14:07    Przez: ~Qń
"Czas realizacji zadania to 1 czerwca 2019 rok." W ciągu jednego dnia to zrobią? Przeczytaj, pomyśl zanim opublikujesz.
Dodano: 24.01.2018 14:15    Przez: ~mmm
Żaden ksiądz nie postawił parafki na umowie? Umowa jest nieważna...
Dodano: 24.01.2018 14:43    Przez: ~Popiełusznik
No wlasnie. Czy było kropitko i tzw swiecona woda?? Jak nie to cienlo to widze...
Dodano: 24.01.2018 16:31    Przez: ~Pm
Nie ma decyzji czy ma to być proboszcz z fary czy z Brzeźna. Obydwaj są pobożni i spełniają warunki.
Dodano: 25.01.2018 10:30    Przez: ~pleban
Kierowcy są różni tak jak i prezydenci są normalni i są gamonie. Ale to widać jaki pan prezydent ma szacunek do własnych mieszkańców.Będziemy pamiętali przy wyborach. j Mamy nadzieję, że karty do głosowani będą takie żeby się nikt nie musiał gubić.
Dodano: 24.01.2018 15:02    Przez: ~wkurzony na Józia
Ale żeś focha rzucił. Uderz w stół...:)
Dodano: 24.01.2018 15:07    Przez: ~niefoch
Co do niektórych kierowców to się zgadzam ze jeżdżą jak gamonie. Nie ma co się fochować;)
Dodano: 24.01.2018 15:41    Przez: ~:)
to myslisz ze dozyje do wyborow..