Dzisiaj jest poniedziałek 17 czerwca 2019, imieniny: Laury, Alberta, Marcjana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19891) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 15oC
Jutropogoda
23 / 16oC
Pojutrzepogoda
25 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wizyta w zakładach produkcji wodoru. Prezydent wró ... (3)Stare Miasto. Pierwsze absolutorium wójta Dariusza ... (1)

Sejmik przyjął stanowisko o eksploatacji złoża węgla "Ościsłowo"

Dodano: 29.01.2018 14:53

Podczas dzisiejszej sesji sejmiku województwa wielkopolskiego, z inicjatywy posła Tomasza Nowaka, przyjęto uchwałę w sprawie stanowiska dotyczącego eksploatacji złóż węgla brunatnego Ościsłowo.

To drugie tego typu stanowisko, po stanowisku przyjętym przez Radę Powiatu Konińskiego. - 24 głosami „za” sejmik województwa wielkopolskiego przyjął stanowisko dotyczące eksploatacji złoża węgla brunatnego "Ościsłowo" – potwierdza Tomasz Nowak, poseł. - Radni sejmiku, w odpowiedzi na moją inicjatywę, apelują do rządu RP o podjęcie decyzji umożliwiających efektywne wykorzystanie złoża lub, w przypadku decyzji odmownej, przygotowanie programu kompensacyjnego dla Wielkopolski Wschodniej. Dziękuję radnym za poparcie stanowiska i zrozumienie dla potrzeb i problemów regionu konińskiego

To drugie tego typu stanowisko uchwalone przez władze samorządowe. Pierwsze przyjęła Rada Powiatu Konińskiego. Stanowisko pojawi się także na sesji Rady Miasta Konina, w najbliższą środę, 31 stycznia. 

  • Sejmik przyjął stanowisko o eksploatacji złoża węgla "Ościsłowo"
  • Sejmik przyjął stanowisko o eksploatacji złoża węgla "Ościsłowo"
  • Sejmik przyjął stanowisko o eksploatacji złoża węgla "Ościsłowo"
  • Sejmik przyjął stanowisko o eksploatacji złoża węgla "Ościsłowo"

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:sejmik. poseł,   Tomasz Nowak,   stanowisko,   Ościsłowo,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Najpierw razem z kolesiami z PO sprzedał elektrownie solożowi, a teraz niby walczy o region... Weź idź stąd i głupot nie gadaj. Razem z tymi pionkami, którym grunt się wali spod nóg i próbują coś zrobić. Ludzie z regionu pamiętają, przez kogo mamy taką a nie inną sytuację. Pamiętają i nie zapomną...
Dodano: 29.01.2018 18:06    Przez: ~ElNarratore
Te jego zdjęcia są żałosne....ten lans. Do końca chce zniszczyć region, przekonać i zanieczyscic!!!!! Potomni nam podziękuj za głupotę.
Dodano: 29.01.2018 15:52    Przez: ~Ds..
PAN NOWAK NIECH KOPIE NA SWOIM PODWÓRKU A OŚCISŁOWO NIECH ZOSTAWI W SPOKOJU
Dodano: 29.01.2018 18:01    Przez: ~WODA
Za to przez 8 lat rządów PO , tyle zrobiliśmy że ......
Dodano: 29.01.2018 17:31    Przez: ~61-latek
do zbulwersowanego:PO zrobiło - aferę hazardową, aferę amber gold, aferę vatowską, aferę reprywatyzacyjną w warszawie, zamknęli Polskie stocznie, sprzedali Kopalnie Konin za grosze ITP , ITD - OCZYWIŚCIE TO NIE ICH WINA
Dodano: 29.01.2018 20:14    Przez: ~PISIOREK

KOMENTARZE

A ja z moją teściową ustaliliśmy że należy zabrać się za kopanie złota w rzeszowskiem, też będziemy składać interpelację.
Dodano: 29.01.2018 15:14    Przez: ~Zięć
Najlepsze miejsca pracy to są te, które już istnieją, dlatego należy o nie dbać. Podobnie z wpływami z podatków. W innych regionach o tym wiedzą u nas jak widać po komentarzach niektórzy tego nie wiedzą.
Dodano: 29.01.2018 18:42    Przez: ~rosa
Nie jestem wyborcą PO ale koleś cos przynajmniej dla regionu robi - natomiast PiS ma nas w tyłku nie dając pozwolenia na Ościsłowo, to się odbije na wszystkich, którzy tu mieszkają.
Dodano: 29.01.2018 19:04    Przez: ~Koniniak
Jeśli PiS chce być grabarzem konińskich elektrowni i kopalni to nie wróżę im tutaj jakiegoś sukcesu.
Dodano: 29.01.2018 19:07    Przez: ~wyborca
Nie cierpię polityki ale jeśli ktoś coś robi lokalnie, dobrze dla regionu to nieważne z jakiej partii jest - ja jestem ZA!
Dodano: 29.01.2018 19:23    Przez: ~Wlkp
Pamiętajcie - lepiej dbać o to co już jest (daje zatrudnienie, wpływy podatkowe, funkcjonuje) niż słuchać obietnic o gruszkach na wierzbie. Jak upadnie branża energetyczna w regionie to nic konkretnego to miejsce nie powstanie, nie dajcie się naciągać.
Dodano: 29.01.2018 19:30    Przez: ~prawda
Prawda jest taka, że odkrywka dawno powinna już być - gdyby urzędnicy z RDOŚ brali pod uwagę merytoryczne przesłanki a nie polecenia polityczne z góry.
Dodano: 29.01.2018 20:53    Przez: ~leśnik
"Leśniku" nie podszywaj się pod kogoś innego. Ty co najwyżej jesteś "gajowym" (przepraszam gajowych).
Dodano: 30.01.2018 08:43    Przez: ~Leśnik
W pierwszej kolejności to niech kopalnia naprawi wszelkie zło jakie wyrządziła regionowi,a przede wszystkim mieszkańcom terenów przyległych do odkrywek,gdzie zniszczono wszystko.
Dodano: 30.01.2018 13:01    Przez: ~mieszkaniec.
aktor selfiksa żes zrobił jak kurski na majdanie...
Dodano: 29.01.2018 15:18    Przez: ~to juz jest koniec...
Zdjęcie nr 3 co za brzydol !!!
Dodano: 30.01.2018 18:44    Przez: ~x
Te jego zdjęcia są żałosne....ten lans. Do końca chce zniszczyć region, przekonać i zanieczyscic!!!!! Potomni nam podziękuj za głupotę.
Dodano: 29.01.2018 15:52    Przez: ~Ds..
Zniszczyć region? skąd ty się urwałeś? To własnie zamykanie dużych firm w regionie, likwidowanie miejsc pracy, brak wpływów z podatków to jest niszczenie regionu. I takie będą skutki upadku elektrowni, kopalni i wielu firm z nimi współpracujących, popatrz co było w innych regionach po takich upadkach.
Dodano: 29.01.2018 19:15    Przez: ~lokalny_patriota
patriota - region juz jest zniszczony, garstka ludzi pracuje w kopalni i elektrowni i powkrecala na ile sie jeszcze dalo swoje dzieciaki i tyle.. family business.. maja gdzies wszystko inne i twoj region tez, byle tylko jeszcze sie nachapac troche.. cala prawda. ja juz jestem potomnym ktory dziekuje za glupote prywatyzacji z lat 90tych z emigracji, rozejrzyj sie co zostalo w koninie.. ta dziura juz dawno zdechla. stoi jeszcze ten pomnik upadku polanex/konwart? :D
Dodano: 29.01.2018 21:40    Przez: ~na pochybel
do na_pochybel Jesteś typowym przykładem zazdrośnika, który musiał wyjechać z miejsca gdzie mieszkał a teraz złorzeczy a teraz powodowany złością złorzeczy ludziom, którzy nadal tam mieszkają - więcej luzu, powinneś wspierać swoje dane miejsce zamieszkania, Twoja rodzina pewnie jeszcze tutaj mieszka.
Dodano: 29.01.2018 22:15    Przez: ~potomny
Ten region bedzie skansenem,jeszcze troche zobaczycie
Dodano: 29.01.2018 22:33    Przez: ~Wandzia
Polki i Polaki, przez 2 lata rządów PiS udało nam się nie zrobić nic ! Za to wycięliśmy Puszczę ! A decyzja środowiskowa dotycząca Ościsłowa i strategia wykorzystania węgla brunatnego ? Nieważne, ważne, że będą ulice i pomniki Kaczyńskiego ! To jest ważne !
Dodano: 29.01.2018 17:03    Przez: ~zbulwersowany wyborca
Za to przez 8 lat rządów PO , tyle zrobiliśmy że ......
Dodano: 29.01.2018 17:31    Przez: ~61-latek
Głosuj dalej na lewaków komunistwo
Dodano: 29.01.2018 18:28    Przez: ~gość
Uważam że po pracowało ciężej wiecie ile to trzeba wysiłku żeby sprzedać pół Polski masakrycznie dużo te wszystkie papierki szachrajstwa tuszowanie spraw i aktów własności to nie są proste rzeczy
Dodano: 29.01.2018 18:34    Przez: ~Ghvbj
Zrozumcie, ofermy, że PiS rządzi 2 lata !! I przez te 2 lata nie zrobili NIC. Co z tego, że 8 lat rządziła PO ? Już NIE rządzi. Z jakiegoś powodu wyborcy tak zadecydowali. PiS przez 2 lata wytyka rządy PO i sam NIC nie robi ! A wy, jak owce, powtarzacie za PiS "Polki i Polaki, przez 8 lat rządów PO...". To ja się pytam, co PiS robił przez ostatnie 2 lata swoich rządów ??!!
Dodano: 29.01.2018 18:50    Przez: ~też zbulwersowany
A kto zapłaci kompensatę rolnikom, którym studnie wysychają oraz ludziom, którym jeziora wysychają przez kolejne odkrywki? O tym jakoś radni nie raczyli wspomnieć
Dodano: 29.01.2018 17:40    Przez: ~Romek
Pogadaj z okolicznymi rolnikami.
Dodano: 29.01.2018 18:14    Przez: ~do ~0953:
o czym o odszkodowaniu
Dodano: 29.01.2018 18:20    Przez: ~śmiech
Romek powiem Ci tak tam gdzie się pluli ekolodzy że pola wyschly teraz są zalane wszystko zależy od sumy opadów sam żyłem kupę lat przy odkrywce ale pogoda była normalna i problemów z plonami nie było były takie jak przed wejściem kopalni a teraz 3 lata suszy 2 ulew itd wszędzie jest susza albo wszędzie pozalewane
Dodano: 29.01.2018 18:38    Przez: ~Tgfc
rolnikowi zawsze źle... u nas znaleźli sobie kopalnię jako kozła ofiarnego. Ciągle do nich dopłacamy KRUSy, dopłaty do hektara, do paliwa, rekompensaty itd. ciągle mało
Dodano: 29.01.2018 18:45    Przez: ~Tomek
Do roboty się weź nygusie a nie tylko patrzeć gdzie by tu odszkodowania wydębić! dosyć już utrzymywania bambrów z naszych pieniędzy
Dodano: 29.01.2018 19:05    Przez: ~Real
do zbulwersowanego:PO zrobiło - aferę hazardową, aferę amber gold, aferę vatowską, aferę reprywatyzacyjną w warszawie, zamknęli Polskie stocznie, sprzedali Kopalnie Konin za grosze ITP , ITD - OCZYWIŚCIE TO NIE ICH WINA
Dodano: 29.01.2018 20:14    Przez: ~PISIOREK
PISIOREK, wymieniasz jednym tchem afery, których nie było. Widac, że na zlecenie szachermachera... Teraz to jest dopiero skok na kasę, w setki milionów... Przykład ? Proszę: afera billboardowa - nawet pisiorskie CBA twierdzi, że ludzie Szydło musza odpowiedzieć. Teraz najświeższa, Polska Fundacja Narodowa, typowy przykład skoku na kasę za prawie ćwierć miliarda złotych !! Polska Grupa Zbrojeniowa... i wiele wiele innych... Naprawdę...
Dodano: 29.01.2018 23:47    Przez: ~Porządnie zbulwersowany
Szkoda, ze posłowie z pisu maja region w nosie. Dobrze ze poseł Nowak walczy o region ale bez poparcia prezesa nic sie nie da zrobic. A prezes chce chyba upadłości ... Ech i coscie nam wybrali
Dodano: 29.01.2018 17:52    Przez: ~Zalamany
Najpierw razem z kolesiami z PO sprzedał elektrownie solożowi, a teraz niby walczy o region... Weź idź stąd i głupot nie gadaj. Razem z tymi pionkami, którym grunt się wali spod nóg i próbują coś zrobić. Ludzie z regionu pamiętają, przez kogo mamy taką a nie inną sytuację. Pamiętają i nie zapomną...
Dodano: 29.01.2018 18:06    Przez: ~ElNarratore
PO nie sprzedała nikomu elektrowni. Ona już była sprzedana przed rządami PO. Wystarczy nie pisać bzdur.
Dodano: 29.01.2018 18:51    Przez: ~qwerty
Po raz kolejny tlumacze wam ze elektrownie sprzedano w 99 roku i chciano zrobic holding razem z kopalniami ale sie ludzi straszylo ze beda zwolnienia i do tego nie doszlo. Dzisiaj bylaby zupelnie inne sytuacja. Owszem PO sprzedala kopalnie .... Zadluzona po uszy!!! Nie ogladajcie tvp. No ale jak wyborcy pisu wierza ze rydzyk dostaje samochody od bezdomnych to o czym tu dyskutowac.
Dodano: 29.01.2018 20:03    Przez: ~Tyka
kopalnia, elektrownia, fugo, huta.. zawsze sprzedaje sie jako ,, zadluzone i nierentowne'' wtedy zawsze taniej kolega kupi :P tak sie sklada ze pamietam te wszystkie niezrozumiale dla pracownikow posuniecia jednej z tych firm sluzace wlasnie obnizeniu wartosci przed rozpadem i sprzedaza..
Dodano: 29.01.2018 21:54    Przez: ~dont cry
Do EINarratore i PISIORKA. Ignoranci, ZE PAK został sprzedany Elektrimowi w 1999 roku. PO początkowo jako stowarzyszenie zarejestrowało się 24.01.2001. JAKO PARTIA POLITYCZNA PO ZOSTAŁA ZAREJESTROWANA 5.03.2002 roku. Jak PO mogła sprzedać PAK Solorzowi w 1999 roku ???!!!
Dodano: 30.01.2018 08:39    Przez: ~do EINarratore i PISIORKA
porządnie zbulwersowany- twoja retoryka jest typowa dla wyznawców PEŁO złapali złodzieja za rękę a ten zdziwiony i mówi że to nie jego. A swoją drogą Polska Grupa Zbrojeniowa przez PEŁO też była prawie rozbrojona - zlikwidowana
Dodano: 30.01.2018 19:49    Przez: ~PISIOREK
Dziękujemy za zaangażowanie ale my już nie mamy nadziei. Pis nas pogrzebal...
Dodano: 29.01.2018 17:54    Przez: ~Konie
nie żaden pis was pogrzebał TYLKO WŁODARZE TEJ MIEŚCINY!!!!! przestancie zwalac wine na innych. TO WLADZE TEGO MIASTA OD LAT MAJA WSZYSTKO GDZIES>
Dodano: 30.01.2018 10:53    Przez: ~Pn
DO MĄDRALI OD DAT . TYKO— - Pisiorek pisze o sprzedaży kopalni o elektrowni nic nie pisze wiec wypraszam sobie ignoranta - poszukaj człowieku na YouTubie jak posełek kryminalista Bury z koalicji lobbował w sejmie połączenie kopalni z elektrownią , Oczywiście Posełek Nowak jest czysty on u ministra Grada nie lobbował, jemu nie wypadało się afiszować pewnie był ostrożny??????????????
Dodano: 30.01.2018 19:58    Przez: ~pisiorek
Za to co PiS robi regionowi powinni tu mieć 5 procent a nie 60!!! Precz z grabarzami kopalni!! Posłowie PiS zdradzili was górnicy pamiętajcie o tym!!!!!!!
Dodano: 29.01.2018 17:56    Przez: ~Etyl
Najpierw zdradzili nas sldowcy sprzedaz elektrowni potem po i psl sprzedaż kopalni teraz pis brak koncesji bojkotuje nastepne wybory !!!!!
Dodano: 29.01.2018 18:40    Przez: ~Fghh
PAN NOWAK NIECH KOPIE NA SWOIM PODWÓRKU A OŚCISŁOWO NIECH ZOSTAWI W SPOKOJU
Dodano: 29.01.2018 18:01    Przez: ~WODA
WODA, idź kopać u siebie, może rozumu się dokopiesz... Poza Nowakiem żaden poseł nie interesuje się regionem.
Dodano: 29.01.2018 18:52    Przez: ~qwerty
Nowak interesuje się KORYTEM -tylko i wyłącznie !!!!! Zeeeeeroo honoru !
Dodano: 29.01.2018 22:19    Przez: ~Gnać lansiarza
Nowak nie ma za grosz honoru.
Dodano: 30.01.2018 17:05    Przez: ~Taka prawda
No niech już ktoś znajdzie metodę żeby mu mordę zamknąć, łże w żywe oczy i myśli że ludzie są głupi! Jesteś Nowak zwykłym obszczymurkiem.
Dodano: 29.01.2018 18:08    Przez: ~Weź daj na luz!
hołota pisze komentarze, wypad stąd
Dodano: 29.01.2018 18:48    Przez: ~water
Typowy wyborca PiS, opluć wszystkich...
Dodano: 29.01.2018 18:53    Przez: ~qwerty
No wy pisiory bysxie chcieli ludziom przemoca usta zamykac. Ale pamietajcie ze nawet Hitler i Stalin Polaków nie złamał i wy tez nie zlamiecie!!!!!
Dodano: 29.01.2018 20:00    Przez: ~Nie zastraszysz nas
Na was z PełO wystarczy tupnąć nogą i już obsrani do Brukseli na skargę lecicie, Jarek was nosem wciągnie i razem z glutem wysmarka drugą dziurką POpaprańcy!
Dodano: 29.01.2018 20:25    Przez: ~Oki
PO to DNO.