Dzisiaj jest środa 23 czerwca 2021, imieniny: Wandy, Zenona, Prospera WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16421) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 19oC
Jutropogoda
22 / 17oC
Pojutrzepogoda
19 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
To była dobra runda. W IV lidze będzie jednak cięż ... (0)Ranking Perspektywy. Awans PWSZ w Koninie. Czterna ... (0)

Konińscy cykliści mają swoje rondo. Radni byli jednomyślni

Dodano: 31.01.2018 14:24
Źródło: LM.pl

Rondo „Konińskich Cyklistów” - tak nazywać się będzie skrzyżowanie nieopodal marketu budowlanego przy ul. Spółdzielców. Oficjalne nadanie imienia odbędzie się podczas tegorocznej Konińskiej Masy Rowerzystów.

Ubiegłoroczna, dziesiąta edycja rowerowego rajdu ulicami miasta była wyjątkowa. Nie tylko ze względu na jubileusz, ale też inicjatywę nazwania jednego z rond. Mieszkańcy zgłaszali swoje propozycje, na które w trakcie Masy Rowerzystów można było głosować. Wśród propozycji znalazły się: Rowerondo, Rondo im. Konińskiej Masy Rowerowej, Rondo Pozytywnie Zakręconych Cyklistów, a nawet Rondo im. Leonardo da Vinci, czy Rondo im. Wyścigu Pokoju. Ostatecznie, najwięcej głosów zdobyło Rondo „Konińskich Cyklistów”. Dziś o przyjęciu tej nazwy zdecydowali miejscy radni.

- Mamy coś ponadpolitycznego, coś co jednoczy małe dzieci i dorosłych. To będzie miejsce, które będzie się kojarzyło pozytywnie – mówi Urszula Maciaszek, radna i prezes Stowarzyszenia Aktywności Lokalnej „Młodzi Aktywni”, które było inicjatorem wniosku o nazwanie ronda.

Radni byli jednomyślni. Oficjalne nadanie imienia rondu wraz z zamontowaniem tabliczki odbędzie się we wrześniu, podczas jedenastej już edycji Konińskiej Masy Rowerzystów.

- Trasa już co roku będzie przebiegała przez to rondo. Mamy co do niego plany, ale to niespodzianka – podkreśla Urszula Maciaszek. 

fot. archiwum

  • Konińscy cykliści mają swoje rondo. Radni byli jednomyślni

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

nazwa ronda jest apolityczna i tak powinny nazywac sie vlice ronda wiadvkty i mosty oraz skwery
Dodano: 31.01.2018 15:08    Przez: ~anty
wydarzenie ROKU!!!
Dodano: 31.01.2018 14:53    Przez: ~Lol

KOMENTARZE

wydarzenie ROKU!!!
Dodano: 31.01.2018 14:53    Przez: ~Lol
Tak się tym wydarzeniem przejąłem,że leżę i kwiczę,nie wiem kiedy mi przejdzie.
Dodano: 31.01.2018 15:07    Przez: ~rechot
nazwa ronda jest apolityczna i tak powinny nazywac sie vlice ronda wiadvkty i mosty oraz skwery
Dodano: 31.01.2018 15:08    Przez: ~anty
do rechot to jestes swinka czy zaba bo jezeli kwiczysz to jestes swiniak a podpisvjesz sie rechot jak zaba
Dodano: 31.01.2018 15:13    Przez: ~ anty
no nieźle...
Dodano: 31.01.2018 14:58    Przez: ~trzy kropki
miejsce bedzie sie kojarzyć pozytywnie ? bezpiecznie dla rowerzystów tam nie jest z racji dużego ruchu samochodów... no ale macie chceliście hehe :-)
Dodano: 31.01.2018 15:01    Przez: ~pytajnik
A rowerem dojechać bezpiecznie i po tym rondzie przejchać można (będzie za naszego żywota) ?????? :)) czy to tylko "tabliczka" dla radnej??? (agitującej akcję masy krytycznej urzędników, a miało być odwrotnie - COŚ SIĘ CHYBA PRZESTAWIŁO - przerzutka (interesów) czy łańcuch (zależności) ?? :)) No chyba, że krzyczeć głośno to to samo co mówić prawdę i jako niespodziankę Pani Ula spacyfikuje wszystkie imprezy rowerowe i dołączy do zimowych wyjazdów w góry :))
Dodano: 31.01.2018 23:25    Przez: ~Narciarz

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.