Dzisiaj jest czwartek 6 maja 2021, imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17139) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 3oC
Jutropogoda
5 / 3oC
Pojutrzepogoda
9 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pożar w tartaku. Najprawdopodobniej doszło do zwar ... (0)Rychwał. Rower dla ucznia SOSW za zbiórkę niepotrz ... (0)

Prezydent Nowicki o odwołaniu Woźniak: „Ta decyzja była słuszna”

Dodano: 31.01.2018 19:12
Źródło: LM.pl

- Nie będę komentował tego wyroku, bo nie mam jeszcze uzasadnienia - mówi prezydent Józef Nowicki o wydanym przez NSA wyroku ws. odwołania z funkcji dyrektor Gimnazjum nr 6 w Koninie Ludmiły Woźniak. 

O sprawie informowaliśmy dwa dni temu. Po pobiciu, do którego doszło w listopadzie 2016 r. w Gimnazjum nr 6 w Koninie, z funkcji dyrektor placówki, w trybie natychmiastowym, odwołana została Ludmiła Woźniak. Kobieta decyzję prezydenta Konina zaskarżyła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, ale ten nie przychylił się do jej argumentacji. Rację Ludmile Woźniak przyznał dopiero sąd drugiej instancji, który stwierdził nieważność decyzji Józefa Nowickiego.

Sam prezydent nie chce na razie komentować wyroku, który zapadł w NSA. - Nie mam jeszcze uzasadnienia do wyroku tego sądu. Nie wiem, co było istotą do takiego orzeczenia - mówi Józef Nowicki. Jak deklaruje prezydent Konina, nie będzie chciał za wszelką cenę walczyć o podtrzymanie swojej decyzji sprzed ponad roku. - Nie spodziewam się,  by można było to w jakiś istotny sposób zmienić bez dalszego rozgrzebywania tej sprawy, a tego nie chcę czynić. 

Zmienić wyroku NSA prezydent w żaden sposób nie zdoła, co potwierdza biuro prasowe sądu. - Orzeczenia Naczelnego Sądu Administracyjnego są prawomocne od momentu jego wydania, co oznacza, że nie przysługują od nich żadne środki odwoławcze. 

To oznacza, że sprawa w sądach administracyjnych jest zakończona, ale Ludmiła Woźniak po wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego ma podstawy, by ubiegać się w sądzie powszechnym o odszkodowanie za bezprawną decyzję prezydenta Konina. Jóżef Nowicki uważa jednak, że miasto nie będzie musiało płacić za odwołanie niezgodne z prawem.  - Nie sądzę, by to orzeczenie było podstawą do tego, by ubiegać się o odszkodowanie lub inne świadczenia. Jeżeli tak by się stało, będę stroną w tym postępowaniu, bowiem uważam, że ta decyzja była słuszna.

Dlaczego, wbrew wyrokowi NSA, prezydent Józef Nowicki uważa, że jego decyzja była prawidłowa? - Trzeba przyjąć, że działaliśmy pod presją czasu i pod presją tego dramatycznego zdarzenia. Dlatego mam spokojne sumienie swoje i swoich współpracowników, że w tych danych warunkach podejmowane były takie decyzje, które zresztą przez pierwszą instancję uznane zostały za prawidłowe. 

Jednocześnie jednak prezydent deklaruje, że wyrok sądu przyjmuje do wiadomości. - Jestem nauczony szacunku dla prawa. Jeżeli orzeczenie będzie miało charakter ostateczny to nie będę z nim polemizował. 



 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

LUDZIE zmieńmy władzę w Koninie już czas! Każdy głos się liczy i jest ważny!
Dodano: 31.01.2018 19:30    Przez: ~koninjestdlanas
A ten nadal się upiera, że "decyzja była słuszna"
Dodano: 31.01.2018 19:41    Przez: ~Do wymiany !!!!!!
Mieszkam w koninie 4 lata i tez mam juz dość tego czlowieka
Dodano: 31.01.2018 20:30    Przez: ~Ok
Ciekawe kto zapłaci odszkodowanie tej pani jak pójdzie do sądu. Pójdzie niezła kasa.
Dodano: 31.01.2018 20:35    Przez: ~Podatnik
"Jeżeli orzeczenie będzie miało charakter ostateczny to nie będę z nim polemizował." A nie ma? Trzeba umieć przyznać się do błędu i przeprosić obywateli miasta! Brak szacunku do ludzi i prawa! W pierwszej instancji załatwiliście sobie wyrok w naszym skorumpowanym Koninie, nie ma się co nim zasłaniać!
Dodano: 31.01.2018 19:37    Przez: ~out

KOMENTARZE

Powyższa historia to chichot losu- szybkie działanie nie zawsze jest dobre !! Przeprosić i pomóc tej Pani znaleźć dobrze płatną pracę !! Oczywiście nie traktować sprawy osobiście !! Tak trzymać i nie popuszczać !
Dodano: 31.01.2018 19:30    Przez: ~erwin
Mieszkam w koninie 4 lata i tez mam juz dość tego czlowieka
Dodano: 31.01.2018 20:30    Przez: ~Ok
Zastanawia mnie tylko dlaczego nie ma wiceprezydenta Lorka. Wtedy tak ochoczo rozmawiał z mediami, a teraz?
Dodano: 01.02.2018 09:38    Przez: ~Obserwator
Zaraz zaraz? Za co przeprosić ?Bardzo dobra decyzja, ludzie pozbawieni empatii i odpowiedzialności nie powinni pełnić funkcji dyrektora. Ja swojego dziecka do takiej szkoły bym nie posłała. Brawo Panie Nowicki i niech się Pan nie ugina pod wpływem ludzi, którzy widzą problem we wszystkim co by sie nie działo. Mądra decyzja!JEDYNA DOBRA! Tego oczekiwali ludzie w całej Polsce. Już się pozapominało co się stało? Postawa nie godna nauczyciela, dyrektora- CZŁOWIEKA! Gdyby doszło do kolejnego incydentu to też zapewne wieszano by psy na władzy, że nie podjęła żadnych decyzji w tym temacie.Pani Woźniak najlepszego, niech znajdzie prace ale nie w oświacie- jak widać gołym okiem na bazie doświadczeń nie nadaje się do tego co robiła. Pani Woźniak wstydu oszczędź, weź się do roboty a nie teraz biedna ofiara...pfff... największym poszkodowanym jest w tym momencie dziecko. Miłego Wieczoru
Dodano: 01.02.2018 18:08    Przez: ~Jolka BR
W życiu co się liczy układ czy najważniejszy jest człowiek -po tym artykule to nie wiem !!??
Dodano: 02.02.2018 18:21    Przez: ~m..k
LUDZIE zmieńmy władzę w Koninie już czas! Każdy głos się liczy i jest ważny!
Dodano: 31.01.2018 19:30    Przez: ~koninjestdlanas
oki, zmieńmy ją!!!!! TYLKO KOGO PROPONUJESZ? bo jeśli zaproponujesz mi Państwa: STEINKE, WASZAK, LOREK, ŁUKASZEWSKI, DĄBROWSKI, WASZKOWIAK, ITMAN... to szkoda czasau. No kogo proponujesz?
Dodano: 31.01.2018 23:32    Przez: ~???
JEZELI PISOWCA TO TYM BARDZIEJ DZIĘKUJEMY !!!!! HEHEHE
Dodano: 01.02.2018 06:40    Przez: ~do ???
Proponuję Skoczylasa
Dodano: 01.02.2018 07:05    Przez: ~gość
"gościu" zejdż na ziemię !!!!
Dodano: 01.02.2018 09:36    Przez: ~POrąbało CIĘ
Lewactwo dało negatywy, bo prawda jest taka, że boicie się Skoczylasa. To jest facet, który ma j a j a i zrobi z Wami porządek w tym mieście. Mam nadzieję, że to stanie się faktem
Dodano: 01.02.2018 22:06    Przez: ~gość
"Jeżeli orzeczenie będzie miało charakter ostateczny to nie będę z nim polemizował." A nie ma? Trzeba umieć przyznać się do błędu i przeprosić obywateli miasta! Brak szacunku do ludzi i prawa! W pierwszej instancji załatwiliście sobie wyrok w naszym skorumpowanym Koninie, nie ma się co nim zasłaniać!
Dodano: 31.01.2018 19:37    Przez: ~out
To jest ten brak klasy. Presja, strach to źli doradcy. Niestety Pan Prezydent poddał się presji pani itman. SLD PIS = ? /może/
Dodano: 31.01.2018 19:41    Przez: ~Andy
KLASY ? oczekujesz od tego człowieka co przez dziesięciolecia zachwycał się komunistycznym "ładem" w naszej ojczyżnie .
Dodano: 31.01.2018 22:07    Przez: ~WON
A ten nadal się upiera, że "decyzja była słuszna"
Dodano: 31.01.2018 19:41    Przez: ~Do wymiany !!!!!!
Panie Bartku znowu błędy:"z funkcji (kogo, czego - biernik) dyrektora placówki a nie "dyrektor placówki". Polski język ma to bogactwo, że rzeczowniki odmienia się przez przypadki. A jest ich aż siedem. Pod tym względem z języków europejskich z językiem polskim mogą się równać jedynie łacina, starożytna greka i pozostałe języki słowiańskie. Języki germańskie i romańskie mające po jednym przypadku (mianowniku) do pięt, pod względem gramatyki, nie dorastają. Używanie w warunkach polskich mianownika, tam gdzie powinien być inny przypadek, używanie czasownika w formie bezokolicznika, tam gdzie ze względu na osobę powinna być odmiana względnie imiesłów (np. I write =ja pisać, I am writing =jestem piszący), używanie czy raczej brak użycia właściwego na rodzaj przymiotnika (np she, it is nice = ona, ono jest miły) świadczy o czym?
Dodano: 31.01.2018 20:00    Przez: ~Artysta
"Dziennikarz to osoba niekompetentna. Ale za to w wielu dziedzinach."
Dodano: 31.01.2018 22:10    Przez: ~R
temu Panu juz dziekujemy ! mial swoj czas i sie nie popisal
Dodano: 31.01.2018 20:00    Przez: ~dosc_tego_samorzadu
źli doradcy podpowiadali ... brawo dla p. Woźniak- utarła im nochale
Dodano: 31.01.2018 20:09    Przez: ~braksłów
przed nim HAMULEC BYŁ ten nic nie Działa ......po co nam ten rejon wykanczac .........
Dodano: 31.01.2018 20:24    Przez: ~ratow medyczny
Pisalembovtum, ze jest to bezprawne zwolnienie i bardzo dobrze, ze pokazala komuchowi.
Dodano: 01.02.2018 20:02    Przez: ~Pn
Brak szacunku dla prawa, podważanie ostatecznych wyroków sądowych, żałosne, to ma być Prezydent?
Dodano: 31.01.2018 20:28    Przez: ~gimbaza
Kobiecie należy się zadośćuczynienie za zrobienie z niej kozła ofiarnego. Pan prezydent, a zwłaszcza zastępca powinni przeprosić. Miejcie Panowie tę odwagę.. działaliście wtedy wyraźnie "pod media".. i pod strachem przed Panią minister.
Dodano: 31.01.2018 20:48    Przez: ~as
Zadośćuczynienie jeszcze czego? Za co ? Nikt pod media z tak problematyczny sprawami wśród młodzieży nie będzie działał,ale należy takie sprawy jak ta która miała miejsce w szkole nagłaśniać,by więcej nie dochodziło do takich dramatów by przywołać do porządku również tych,ktorzy za to odpowiadają i nie można mówić że nic się nie stało.
Dodano: 31.01.2018 22:41    Przez: ~Ha
Odszkodowanie jest konieczne w tej sprawie i to na pewno tylko kwestia czasu.
Dodano: 01.02.2018 09:58    Przez: ~Pl
Ta kieloliche Zakesja tez powinni ukarac za naciski na takich komuchow.
Dodano: 01.02.2018 20:03    Przez: ~Pn
1 z 5
12345>>