Dzisiaj jest czwartek 25 kwietnia 2019, imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19905) SPORT FORUM FIRMY (5330) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 14oC
Jutropogoda
23 / 18oC
Pojutrzepogoda
22 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Polski: 90 minut nie wystarczyło, w dogrywc ... (19)Ślesin. 70 zespołów na jubileuszowych "Tańczących ... (5)

Jak zlikwidować beczki? Spotkanie w sprawie nielegalnych odpadów

Dodano: 1.02.2018 10:30

Wojewoda wielkopolski zorganizował spotkanie w sprawie nielegalnych odpadów, znajdujących się w Kłodawie, Depauli i Przyjmie. Omawiane były kwestie dotyczące rozwiązań prawnych i finansowych, dzięki którym możliwa będzie likwidacja składowisk. 

W spotkaniu zorganizowanym przez wojewodę Zbigniewa Hoffmanna udział wzięli przedstawiciele wielu instytucji, między innymi: komend wojewódzkich policji i straży pożarnej, WFOŚiGW, OUG, RIO oraz samorządów powiatów (kolski, koniński) i gmin Krzymowa, Goliny i Kłodawy. - Monitoruję sytuację i uważam, że trzeba jej nadać szybszy obrót. Dla samorządów usunięcie odpadów nie jest łatwą sprawą, szczególnie ze względów finansowych, dlatego został im przedstawiony mechanizm wspierający. Musimy zintensyfikować nasze działania i doprowadzić do rozwiązania tego problemu  - mówi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Uczestnicy spotkania przedstawili dotychczasowe działania związane z usuwaniem nielegalnych odpadów znajdujących się w Kłodawie, Depauli i Przyjmie. Prezes Zarządu WFOŚiGW przedstawiła możliwości wsparcia samorządów w podejmowanych przez nich działaniach.

Wojewoda zapowiedział również zebranie uwag samorządów i instytucji, między innymi w kwestii dostosowania obecnych regulacji prawnych do sytuacji samorządów podejmujących nieskuteczne próby usunięcia odpadów z terenów swoich gmin oraz przekazanie ich do Ministerstwa Środowiska.

 

 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wojewoda wielkopolski,   Zbigniew Hoffmann,   beczki,   nielegalne odpady,   Depaula,   Przyjma,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

OOo i tyle to wiedzą wszyscy od prawie roku!! Beczki stoją mają monitoring , odwiedza je policja . Żyć nie umierać ! Wszystko z naszych pieniędzy !! Ale gdy ja wyrzucę papierek na chodnik to mandat i nakaz usunięcie śmiecia jest natychmiastowy !! Ludzie weźcie się ogarnijcie! Tutaj mieszkają małe dzieci a nadal nie wiadomo co jest w tych beczkach .. wszystko wycieka w glebę!!
Dodano: 1.02.2018 10:54    Przez: ~xxcc
Ciekawe kto dopuścił do powstania tych składowisk ?Gdzie były organy za to odpowiedzialne ?Kto jest właścicielem tych gruntów? teraz na koszt podatników podejmowane są jakieś działania ?Czy zostaniemy powiadomieni o odpowiedzialnych za ten stan rzeczy? Gdzie są ekolodzy ?Tak trzymać i nie popuszczać !! ( Nawet w spodnie )
Dodano: 1.02.2018 11:01    Przez: ~erwin
A co to za tekst. Ani słowa o karze dla składującego te odpady w wielkiej tajemnicy nocą zakopującego truciznę.... Pewnie zapłacimy my... jak zwykle... żwirownie Gołąbek i inne należące do tego samego właściciela, który zapewne jest biedny jak mysz kościółkowa nie poniosą żadnej kary?Wydobycie, utylizacja i wszelkie koszty powinien ponieść ten Ekobandzior i tyle... a tak na marginesie nikt u niego nie powinien więcej żwirku kupować...
Dodano: 1.02.2018 10:54    Przez: ~mieszkaniec z okolic
Właściciel to tam sprowadził więc niech to usunie nie rozumiem dlaczego to miasto czyli my podatnicy mamy za to zapłacić.Za bardzo się pieszczą z tym.zutulizujcie, posprzątajcie i jeszcze mi podziękujcie może za to.Patologiczne czasy ja wysiadam
Dodano: 1.02.2018 10:57    Przez: ~Lenka
Przecież jakby chodziło tylko o właściciela ,to już był by finał. Czemu tu nie działa CBA czyżby, za dużo elit zamieszanych w te sprawę.Jak można być burmistrzem , czy radnym sejmiku powiatowego , mieszkać przy żwirowni i być ślepym. Nie mówiąc o zapachu. Dlaczego my podatnicy mamy płacić. Czy to już nie za długo trwa, przecież my tu mieszkamy , a co z naszymi dziećmi.
Dodano: 1.02.2018 11:19    Przez: ~Przyjmiak

KOMENTARZE

OOo i tyle to wiedzą wszyscy od prawie roku!! Beczki stoją mają monitoring , odwiedza je policja . Żyć nie umierać ! Wszystko z naszych pieniędzy !! Ale gdy ja wyrzucę papierek na chodnik to mandat i nakaz usunięcie śmiecia jest natychmiastowy !! Ludzie weźcie się ogarnijcie! Tutaj mieszkają małe dzieci a nadal nie wiadomo co jest w tych beczkach .. wszystko wycieka w glebę!!
Dodano: 01.02.2018 10:54    Przez: ~xxcc
Polska państwo teoretyczne . Tu nigdy nic nie będzie dobrze,świetnie to podsumowałeś z tym papierkiem na ulicy ,że mandat. W tym kraju tylko karaja zwykłych szaraków ,a to za przejście w niedozwolonym miejscu,a to papierek,a to lufka trawy(wtedy wyrok) ,a wszystkie milionowe afery i odpowiedzialność urzędników ,to wtedy pokazana jest bezsilność tego niby państwa demokratycznego
Dodano: 01.02.2018 11:46    Przez: ~emigrant
29,3 mln zł. Tyle wypłacono urzędnikom Ministerstwa Spraw Zagranicznych w 2017 roku. Jak podaje dziś dziennik "Fakt", najhojniej obdarowano ówczesnych sekretarzy i podsekretarzy stanu w resorcie Witolda Waszczykowskiego. A to tylko jedno ministerstwo ! Przypomnę ,że nasi konińscy urzędnicy zadowolili się skromną nagrodą 2 milionów zł. To już wiecie dlaczego nie ma pieniędzy na usunięcie tych beczek.
Dodano: 01.02.2018 12:21    Przez: ~emigrant
Zapakować je na tiry i pod dom ministra środowiska ,niech sobie tam je monitorują i odwiedza je policja. To jest tak śmieszne ,że aż nie wierzę ,że Polska jest w unii.
Dodano: 01.02.2018 12:33    Przez: ~UK
a śmiech na SALI. Jak pies narobi na trawnik to właściciel psa powinien i musi sprzątać. Gówno jednak nie szkodzi zdrowiu a jedynie buty brudzi jak wejdziesz na taka minę. Dlaczego właściciele gruntów , Ci co wzięli dużże pieniądze za pozwolenie składowania tychże odpadów nie zutylizują tych beczek i innych szkodliwych substancji. Do cholery dlaczego obchodzicie się z nimi jak ze zbuczym jajem! gównem. Czy ktoś z góry wziął cześć pieniędzy od właścicieli?? CBA powinno się zająć sprawą
Dodano: 01.02.2018 16:59    Przez: ~koniniana
Witam Państwa. Pozwolę sobie powiedzieć jak wygląda sprawa z innego punktu widzenia. Mówicie Państwo, że mandat dostaje się za rzucony papierek. Pan odpowiedzialny ma postawione zarzuty prokuratorskie i nakaz usunięcia odpadów, ale koszt ich usunięcia są ogromne. Koszty idą w miliony. Ponieść powinien je sprawca ale już wiadomo że nie będzie go na nie stać, więc koszty spadają na samorządy gminne i powiatowe. A jeśli koszty utylizacji pokryją te samorządy to kosztem czegoś (ulice chodniki modernizacje) bo nikt tego nie planuje w budżecie. Poza tym powstanie precedens, który nauczy innych ewentualnych sprawców, że oni będą zarabiać na nielegalnych składowiskach , a Państwa podatki będą szły na ich utylizację, bo samorządy będą musiały się zadłużać. Sprawcą jest ten któremu ewidentnie udowodni się winę i w tym przypadku jest sprawca i poniesie on konsekwencję swoich czynów. Samorządy robią wszystko, żeby nie było konieczności pok ...
Dodano: 02.02.2018 08:16    Przez: ~Simon THE SAINT
A co to za tekst. Ani słowa o karze dla składującego te odpady w wielkiej tajemnicy nocą zakopującego truciznę.... Pewnie zapłacimy my... jak zwykle... żwirownie Gołąbek i inne należące do tego samego właściciela, który zapewne jest biedny jak mysz kościółkowa nie poniosą żadnej kary?Wydobycie, utylizacja i wszelkie koszty powinien ponieść ten Ekobandzior i tyle... a tak na marginesie nikt u niego nie powinien więcej żwirku kupować...
Dodano: 01.02.2018 10:54    Przez: ~mieszkaniec z okolic
Jako mieszkaniec gminy Golina nie zgadzam się na to by gmina miała usuwać beczki z pieniędzy gminy.Konfiskować majątki tych co żądzili począwszy od byłego burmistrza ,starostwo i służby nadzorujące. Gdzie jest CBA .Dosyć już mam tych zaniedbanych dróg w mieście i gminie Golina.Wszędzie się gminy rozwijają , a tutaj głęboka komuna.Od 20 lat zacofanie i burmistrzowie nieudacznicy.Stać ich na hale za 7 milionów ,a nie stać na drogi.Dziwne że nowo powstałe osiedle już ma asfalt i to przy posesji burmistrza.
Dodano: 02.02.2018 10:11    Przez: ~Goliniak
Właściciel to tam sprowadził więc niech to usunie nie rozumiem dlaczego to miasto czyli my podatnicy mamy za to zapłacić.Za bardzo się pieszczą z tym.zutulizujcie, posprzątajcie i jeszcze mi podziękujcie może za to.Patologiczne czasy ja wysiadam
Dodano: 01.02.2018 10:57    Przez: ~Lenka
Ciekawe kto dopuścił do powstania tych składowisk ?Gdzie były organy za to odpowiedzialne ?Kto jest właścicielem tych gruntów? teraz na koszt podatników podejmowane są jakieś działania ?Czy zostaniemy powiadomieni o odpowiedzialnych za ten stan rzeczy? Gdzie są ekolodzy ?Tak trzymać i nie popuszczać !! ( Nawet w spodnie )
Dodano: 01.02.2018 11:01    Przez: ~erwin
Przecież jakby chodziło tylko o właściciela ,to już był by finał. Czemu tu nie działa CBA czyżby, za dużo elit zamieszanych w te sprawę.Jak można być burmistrzem , czy radnym sejmiku powiatowego , mieszkać przy żwirowni i być ślepym. Nie mówiąc o zapachu. Dlaczego my podatnicy mamy płacić. Czy to już nie za długo trwa, przecież my tu mieszkamy , a co z naszymi dziećmi.
Dodano: 01.02.2018 11:19    Przez: ~Przyjmiak
Monitoruję sytuację i uważam, że trzeba jej nadać szybszy obrót. Dziękuję, pensje poproszę.
Dodano: 01.02.2018 11:03    Przez: ~wojewoda
Do właściciela na działkę wywieźć i niech on się martwi
Dodano: 01.02.2018 11:07    Przez: ~Ffg
Kurde normalnie akcje w tym Koninie takie jak w serialu Belfer :D
Dodano: 01.02.2018 18:11    Przez: ~michal
Problem nie jest jednostkowy. W lasach, na łąkach, ugorach, nieużytkach, w stawach miejskich, w jeziorach śmieci jest zatrzęsienie. Konieczny byłby odrębny Program. Tak z 20 mln rocznie przez 20 lat na usuwanie śmieci w samym tylko powiecie konińskim. I odrębna spalarnia do utylizacji. Całe setki hektarów po dawnych wysypiskach należało by zrekultywować. Marantów-Maliniec itp.
Dodano: 01.02.2018 11:10    Przez: ~ziuta
Gdzie są nasi ekolodzy ,wchodzą na kominy w elektrowni krzyczą o ptaszki ,wiatraki ,a tu mamy wielkie śmieciowisko mieszkamy obok tego,wody gruntowe są zagrożone. Gdzie jest władza!!! Gdzie są ludzie od tego, co powinni się faktycznie tym zajmować siedzą i lubbują inne sprawy, porażka ,porażka . Samorządowcy weźcie przykład z USA tam czegoś takiego by nie było jest to nie do pomyślenia.
Dodano: 01.02.2018 11:55    Przez: ~Polak
A kto ich opłaci , Polacy za biedni. Przecież to Niemieckie beczki. Polska dla nich to duże wysypisko.
Dodano: 01.02.2018 12:39    Przez: samek
Czytam wasze komentarze ,popatrzmy na wszystko wokół siebie cała Polska jest w takim stanie ludzie kupują działki, obok jest żwirownia, spalarnia czy to jest normalne to powinno być za grosze a nie grube tysiaki.
Dodano: 01.02.2018 11:59    Przez: ~Obywatel
Mam nadzieję, że właściciel tego składowiska będzie obciążony kosztami.
Dodano: 01.02.2018 12:13    Przez: ~Koninianka
Przy Międzylesiu nad Czarnym też wystają w lesie jakieś beczki dziwne prawie że zakopane w ziemi,tam też należałoby sprawdzić teren, tam też coś się działo chyba że ktoś coś wywalił pojedynczo i zakopał,jednak warto sprawdzić by było czy nie ma tego więcej czy tam ktoś czegoś gdzieś nie będzie próbować zakopac więcej ,a może uprzatneli już,choc. ..może to jednarozowo coś było ...