Dzisiaj jest wtorek 2 marca 2021, imieniny: Heleny, Henryka, Halszki WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18022) SPORT FORUM FIRMY (5583) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 1oC
Jutropogoda
7 / 4oC
Pojutrzepogoda
3 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
XXIII Bieg Milowego Słupa z nową trasą i o nowej, ... (0)Generalny sprawdzian na plus. W drugim sparingu Me ... (0)

Radni PiS ogłosili zwycięstwo. Poseł Tomasz Nowak im odpowiada

Dodano: 2.02.2018 13:33
Źródło: LM.pl

„Akceptując uchwałę zaakceptowaliście fakt, że rząd działania w sprawie odkrywki Ościsłowo nie podjął” - mówił dziś poseł Tomasz Nowak odpowiadając na tryumfalny post radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Poseł Platformy Obywatelskiej skierował pismo do samorządu powiatu konińskiego, miasta Konina i radnych sejmiku wielkopolskiego, w którym prosił o przyjęcie apelu do rządu w sprawie odkrywki Ościsłowo. Wszystkie trzy rady stanowiska takie przyjęły.

- Samorządy pokazały, że praca na rzecz regionu nie ma przynależności politycznej. Wysłaliśmy rządowi jasny sygnał – subregion potrzebuje utrzymania produkcji energii elektrycznej przez następnych 15 lat. Czas ten jest niezbędny dla osiągnięcia pożądanych zmian społeczno-gospodarczych. Liczę, że parlamentarzyści PiS zdobędą się na działanie ponad podziałami politycznymi i wystąpią z poparciem dla odkrywki do swojego rządu, lub w przypadku decyzji negatywnej będą zabiegać o program kompensacyjny – mówi Tomasz Nowak.

Jednak nie wszystkie stanowiska zostały przyjęte bez problemów. Radni miejscy z ramienia PiS zapowiadali bojkot głosowania. Ostatecznie, po negocjacjach przed sesją, zagłosowali „za” przyjęciem apelu do rządu. Po czym w mediach społecznościowych ogłosili zwycięstwo.

„PiS Konin wygrywa z posłem PO ws. „Ościsłowa”. Radni PiS wynegocjowali zmianę treści apelu konińskiego samorządu ws. odkrywki „Ościsłowo” i wykreślili z niego nieprawdziwe tezy „energetycznego” posła PO T. Nowaka, jakoby decyzje polityczne rządu blokowały uruchomienie odkrywki” - brzmiał wpis konińskiego PiS.

Poseł ogłoszone przez PiS zwycięstwo skomentował jako działanie dziecinne.

- To przypomina licytowanie „zmieniliśmy jedno, czy dwa zdania w związku z tym cała uchwała się zmieniła". A to nieprawda. Akceptując tę uchwałę zaakceptowaliście fakt, że rząd działania nie podjął. Stanęliście po dobrej stronie, po stronie mieszkańców domagających się od rządu polskiego, żeby nie był w klinczu decyzyjnym, żeby umożliwił produkcję energii elektrycznej, lub przystąpił do programu kompensacyjnego i dziękuję wam za to. Poparliście to i nie licytujcie się, czy było tam takie słowo, jedno, czy drugie – mówi Tomasz Nowak. - Chciałbym, że panowie z PiS-u dorośli. Życzę im tego – dodaje.

Poza podziękowaniami dla samorządowców za wystosowane apele, poseł PO zamierza napisać osobisty list do premiera Mateusza Morawieckiego, w którym poinformuje go o uchwałach podjętych przez rady i podkreśli, że działania rządu są w tym temacie niezbędne.  

  • Radni PiS ogłosili zwycięstwo. Poseł Tomasz Nowak im odpowiada

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Gość duszę zaprzedał diabłu (Solorzowi) i jeszcze marudzi! Buzia w kubeł Nowak!
Dodano: 2.02.2018 14:17    Przez: ~King
Przestańcie POkazywać "twarz" tego gościa,bo ekran ludzie mają wiecznie opluty.
Dodano: 2.02.2018 14:45    Przez: ~POrno kaseta
.....wstydu oszczędz
Dodano: 2.02.2018 13:51    Przez: ~Rola aktora
" Bo czasami jest tak , że to co miało trzymać puści, a to co miało puścic trzyma". P.Coelho
Dodano: 2.02.2018 13:47    Przez: ~i nie chodzi o koryto
A ja sie pytam gdzie jest senator Margareta Budner? Dlaczego nie interweniuje w sprawie odkrywki? Aaaa zapomniałem PRZECIEŻ ONA TU NAWET NIE MIESZKA!!!!
Dodano: 2.02.2018 16:25    Przez: ~DRAMAT

KOMENTARZE

Solorz nie prowadzi polityki długoterminowej jesli chodzi o interesy KWB Konin bo na samej kopalni dochodów nie osiągnie. Oprócz kosztów bieżących są jeszcze inne związane z rekultywacją i remontamui. Jeśli teraz jeszcze dostanie koncesję na odkrywkę to doprowadzi do wyeksploatowania i węgla jak i maszyn. Zostaną zgliszcza a i tak bez zwolnień się nie obejdzie. Jedyna szansa dla regionu to niedopuszczenie do wydania koncesji! Apeluję do radnych PIS nie dajcie się rozgrywać Nowakowi bo bierzecie udział w napedzaniu biznesu Solorzowi i Nowakowi!
Dodano: 02.02.2018 15:01    Przez: ~Fitch
Poseł z PO T. Nowak rzeczywiście rozegrał radnych z PiS-u, to stary lis. Nie wolno popierać żadnej uchwały inicjowanej przez posła z PO, gdyż on wykorzysta ją aby siebie lansować, ośmieszając przy tym przeciwników politycznych.
Dodano: 02.02.2018 16:04    Przez: ~Symp. PiS
poplaczcie sie bo pis ma inne spojrzenie i inaczej mysla ,napiszcie do tuska zazalenie,to jest nie mozliwe aby tyle ludzi mylilo sie w sprawie pisu,i nie piszcie ze to tylko mohery bo nie uwierze
Dodano: 02.02.2018 15:32    Przez: ~koninianka
Aktor ty lepiej nic nie pisz do premiera bo cie POgoni
Dodano: 02.02.2018 15:33    Przez: ~antymatoł
Wielkie brawa dla PIS 🙌
Dodano: 02.02.2018 15:38    Przez: ~Wasz zwolennik
Brawo PIS brawo
Dodano: 02.02.2018 15:41    Przez: ~PN
TO TAK SIĘ WALCZY O ODKRYWKĘ WSTYD TO NIE SĄ ZAWODY SZKOLNE KTO LEPSZY
Dodano: 02.02.2018 16:15    Przez: ~1234
Odkrywka "Oscisłowo" jest niezbędna dla dalszego funkcjonowanie sektora energetycznego w naszym regionie, ale popieranie jakiejkolwiek uchwały czy apelu do rządu skierowanego przez totalną opozycję jest błędem. Opozycja, w tym wypadku p. poseł T. Nowak z PO prowadzi rozgrywkę polityczną i wietrzy tylko i wyłącznie swój interes, jako że zbliżają się wybory.
Dodano: 02.02.2018 16:16    Przez: ~Symp. PiS
Jeśli PO wstaje z kolan za pośr. posła Nowaka to Gratuluję!!! to od razu jest działanie na pozycji straconej. Czy Zarząd PO tego nie widzi że ma nieprzychylnego posła w swych szeregach i nie może go usunąć? Bilbord w Turku k.Kauflandu noooooo to jest dopiero papranina. Panowie z PO chwale Was ale bez tego jednego Pana.
Dodano: 02.02.2018 16:25    Przez: ~nie cierpie PiS-u
Gumę w majtach POluzuj bo się osrasz...
Dodano: 02.02.2018 16:39    Przez: ~Palnt z ciebie.
Przekaz jest bardzo prosty. Im głośniej krzyczy Nowak i siedlisko PełO tzn ze wszystko idzie w dobrym kierunku. Pozdrawiam
Dodano: 02.02.2018 16:27    Przez: ~Obywatel
Panie ośle d aj spokój, nikt w twe brednie nie wierzy. Jesteś d konczony
Dodano: 02.02.2018 17:54    Przez: ~D onaldo
2 z 4
<<1234>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.