Dzisiaj jest czwartek 20 czerwca 2019, imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19861) SPORT FORUM FIRMY (5338) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
29 / 17oC
Jutropogoda
24 / 16oC
Pojutrzepogoda
21 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Stypendia od marszałka dla centrów kształcenia zaw ... (2)Puchar Polski wraca do Konina! Medyk wygrywa po ra ... (20)

Areszt na trzy miesiące dla sprawcy wypadku na autostradzie

Dodano: 2.02.2018 17:51

Zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym usłyszał 54-letni obywatel Łotwy, który spowodował wczoraj wypadek na autostradzie A2 w Żdżarach.

Do zdarzenia doszło w Punkcie Poboru Opłat. Kierujący tirem, który jak się okazuje miał włączony tempomat, wjechał w pięć stojących przed bramkami samochodów. Poszkodowanych zostało 10 osób, z czego 5 trafiło do szpitala. Kierowca tira był pijany. Badanie wykazało u niego około 2,9 promila alkoholu w organizmie.

Dziś obywatel Łotwy został przesłuchany w konińskiej prokuraturze. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wobec 54-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Grozi mu od 1,5 roku do nawet 15 lat pozbawienia wolności. 

  • Areszt na 3 miesiące dla sprawcy wypadku na autostradzie

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

MOŻE TROCHĘ NIE NA TEMAT ALE... Kiedy generalny remont DK nr 25 zwaną dalej Przemysłowa oraz mostu Bernardynka?
Dodano: 2.02.2018 17:52    Przez: ~Mieszkaniec
Most to niech gmina Ślesin wyremontuje, gdyż to jej mieszkańcy z niego korzystają.
Dodano: 2.02.2018 18:33    Przez: ~Most Ślesina.
A jak będzie wyglądała teraz kwestia odszkodowań dla poszkodowanych w wypadku? Kierowca był pijany, więc polisa OC tego nie obejmie.
Dodano: 2.02.2018 19:29    Przez: ~_Kierowca
MTU i wszystko jasne
Dodano: 2.02.2018 23:25    Przez: ~B
Bardzo, mu dobrze ,tylko czy go to nauczy na przyszłość ?skoro większość z wschodu i tak jeździ po pijaku.
Dodano: 2.02.2018 18:25    Przez: ~Ha

KOMENTARZE

MOŻE TROCHĘ NIE NA TEMAT ALE... Kiedy generalny remont DK nr 25 zwaną dalej Przemysłowa oraz mostu Bernardynka?
Dodano: 02.02.2018 17:52    Przez: ~Mieszkaniec
Bardzo, mu dobrze ,tylko czy go to nauczy na przyszłość ?skoro większość z wschodu i tak jeździ po pijaku.
Dodano: 02.02.2018 18:25    Przez: ~Ha
Most to niech gmina Ślesin wyremontuje, gdyż to jej mieszkańcy z niego korzystają.
Dodano: 02.02.2018 18:33    Przez: ~Most Ślesina.
dupa a nie slesin. to jest teren miasta konina i to oni mają zasrany obowiązek go wyremontować a nie gmina ślesin. wiec nie pieprz glupot. Twoj tok rozumowania jest taki ze każdą wylotówkę z konina powinny remontować osxienne gminy hahahah
Dodano: 02.02.2018 19:14    Przez: ~debil
Most Bernardynka jest mieszkańcom Konina niepotrzebny. Służy tylko mieszkańcom paru domów. Potrzebny za to jest mieszkańcom miasta i gminy Ślesin. Byłoby błędem przeznaczanie pieniędzy na remont.
Dodano: 03.02.2018 11:56    Przez: ~Qń
dobra Slesin wyremontuje bernardynke,a z Koniakowa wyremontują most w Slesinie bo przyjezdzaja na OSIR.
Dodano: 03.02.2018 17:13    Przez: ~on
jeszcze trochę zaszczekasz .... możemy nie przyjechać ....ehheh
Dodano: 04.02.2018 15:22    Przez: ~zydoso
to wina Tuska bo nie pozamykał granic
Dodano: 02.02.2018 18:39    Przez: ~blaszczak
O inwestycjach drogowych masz w innym artykule ;) tylko szkoda, ze wyłączono komentarze, kiedy Pan Nowicka opowiada o kumulacji :))))) super, ze jest taki prezydent :)))))
Dodano: 02.02.2018 18:46    Przez: ~.
*Nowicki. Blad się wkradł.
Dodano: 02.02.2018 18:47    Przez: ~.
A jak będzie wyglądała teraz kwestia odszkodowań dla poszkodowanych w wypadku? Kierowca był pijany, więc polisa OC tego nie obejmie.
Dodano: 02.02.2018 19:29    Przez: ~_Kierowca
Tez właśnie jestem ciekawa kto wypłaci w takiej sytuacji odszkodowania tym niewinnym ludziom.Pozdrawiam i powrotu do zdrowia
Dodano: 02.02.2018 20:48    Przez: ~Kierowca2
Odszkodowanie wypłaca ubezpieczyciel, którego sprawca staje się dłużnikiem
Dodano: 02.02.2018 22:01    Przez: ~T
Miałam kolizję z pijanym kierowcą i sprawa sądowa o odszkodowanie ciągnie się do dzisiaj. MTU odmówiło wypłaty z polisy OC i naprawiałam samochód ze swoich pieniędzy. A tutaj jest jeszcze sprawca z Łotwy.
Dodano: 02.02.2018 23:17    Przez: ~Alicja
MTU i wszystko jasne
Dodano: 02.02.2018 23:25    Przez: ~B
raz pisza dwa promile raz dwa i pol teraz dwa dziewiec promila wkrecaja czlowieka te nasze media byle temat miec a moze zero mial tylko zmeczenie
Dodano: 02.02.2018 19:51    Przez: ~yyy
Wczoraj pisali że Litwin dzisiaj piszą że łotysz
Dodano: 02.02.2018 20:23    Przez: ~winciaszek
Piszą co wiedzą. Może Litwin z łotewskim obywatelstwem? Czy to istotne?
Dodano: 03.02.2018 12:02    Przez: ~912
Łotwin to był
Dodano: 03.02.2018 21:37    Przez: ~Janek
Jaki portal, takie newsy ;)
Dodano: 02.02.2018 21:46    Przez: ~J
I bardzo dobrze. Bóg raczy wiedzieć co by się stało gdyby w którymś z samochodów było dziecko w lupince lub foteliku tyłem do kierunku jazdy
Dodano: 02.02.2018 22:41    Przez: ~Ona
Akurat foteli tyłem jest dużo bezpieczniejszy...
Dodano: 02.02.2018 23:09    Przez: ~U
A przepraszam czy ktos moze ma jakies info na temat powstania odkrywki Oscisłowo?Bardzo mi na tym zalezy gdyz mam 5 lat do emerytury i chciałbym dostsc jeszcze minimum piec bsrbirek i odejsz w wieku 50 lat na emeryture :-)
Dodano: 02.02.2018 23:09    Przez: ~Gornik
Z Ościsłowa już zrezygnowano - będzie budowana odkrywka "Piaski".
Dodano: 03.02.2018 01:35    Przez: ~zawiadowca
Pewne info od zawiadowcy ?
Dodano: 03.02.2018 07:10    Przez: ~Gornik
Czegoś nie rozumiem to był wypadek a goscia prowadzą jak jakiegoś złodzieja. Co za poje... kraj
Dodano: 03.02.2018 09:13    Przez: ~Mmm
Nie da sie kierowac TIRem :) Tir to nie samochod, tylko karnet. Wiec obywatel Lotwy nie mogl prowadzic TIRa.
Dodano: 03.02.2018 12:59    Przez: ~Q
TIR wg. słownika PWN oznacza również duży samochód ciężarowy w mowie potocznej. Idź się wymądrzać na uniwersytet parkingowy profesorku :)
Dodano: 03.02.2018 18:11    Przez: ~lepiej wykształcony
1 z 2
12>>