Dzisiaj jest sobota 24 sierpnia 2019, imieniny: Bartłomieja, Malwiny, Jerzego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19082) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (70) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 18oC
Jutropogoda
25 / 18oC
Pojutrzepogoda
26 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Po prezentacji listy, wojewoda odwiedził Urząd Mie ... (0)Piłkarska kolejka: Sokół podejmie największy zawód ... (0)

Areszt na trzy miesiące dla sprawcy wypadku na autostradzie

Dodano: 2.02.2018 17:51

Zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym usłyszał 54-letni obywatel Łotwy, który spowodował wczoraj wypadek na autostradzie A2 w Żdżarach.

Do zdarzenia doszło w Punkcie Poboru Opłat. Kierujący tirem, który jak się okazuje miał włączony tempomat, wjechał w pięć stojących przed bramkami samochodów. Poszkodowanych zostało 10 osób, z czego 5 trafiło do szpitala. Kierowca tira był pijany. Badanie wykazało u niego około 2,9 promila alkoholu w organizmie.

Dziś obywatel Łotwy został przesłuchany w konińskiej prokuraturze. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wobec 54-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Grozi mu od 1,5 roku do nawet 15 lat pozbawienia wolności. 

  • Areszt na 3 miesiące dla sprawcy wypadku na autostradzie

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

MOŻE TROCHĘ NIE NA TEMAT ALE... Kiedy generalny remont DK nr 25 zwaną dalej Przemysłowa oraz mostu Bernardynka?
Dodano: 2.02.2018 17:52    Przez: ~Mieszkaniec
Most to niech gmina Ślesin wyremontuje, gdyż to jej mieszkańcy z niego korzystają.
Dodano: 2.02.2018 18:33    Przez: ~Most Ślesina.
A jak będzie wyglądała teraz kwestia odszkodowań dla poszkodowanych w wypadku? Kierowca był pijany, więc polisa OC tego nie obejmie.
Dodano: 2.02.2018 19:29    Przez: ~_Kierowca
MTU i wszystko jasne
Dodano: 2.02.2018 23:25    Przez: ~B
Bardzo, mu dobrze ,tylko czy go to nauczy na przyszłość ?skoro większość z wschodu i tak jeździ po pijaku.
Dodano: 2.02.2018 18:25    Przez: ~Ha

KOMENTARZE

MOŻE TROCHĘ NIE NA TEMAT ALE... Kiedy generalny remont DK nr 25 zwaną dalej Przemysłowa oraz mostu Bernardynka?
Dodano: 02.02.2018 17:52    Przez: ~Mieszkaniec
Bardzo, mu dobrze ,tylko czy go to nauczy na przyszłość ?skoro większość z wschodu i tak jeździ po pijaku.
Dodano: 02.02.2018 18:25    Przez: ~Ha
Most to niech gmina Ślesin wyremontuje, gdyż to jej mieszkańcy z niego korzystają.
Dodano: 02.02.2018 18:33    Przez: ~Most Ślesina.
dupa a nie slesin. to jest teren miasta konina i to oni mają zasrany obowiązek go wyremontować a nie gmina ślesin. wiec nie pieprz glupot. Twoj tok rozumowania jest taki ze każdą wylotówkę z konina powinny remontować osxienne gminy hahahah
Dodano: 02.02.2018 19:14    Przez: ~debil
Most Bernardynka jest mieszkańcom Konina niepotrzebny. Służy tylko mieszkańcom paru domów. Potrzebny za to jest mieszkańcom miasta i gminy Ślesin. Byłoby błędem przeznaczanie pieniędzy na remont.
Dodano: 03.02.2018 11:56    Przez: ~Qń
dobra Slesin wyremontuje bernardynke,a z Koniakowa wyremontują most w Slesinie bo przyjezdzaja na OSIR.
Dodano: 03.02.2018 17:13    Przez: ~on
jeszcze trochę zaszczekasz .... możemy nie przyjechać ....ehheh
Dodano: 04.02.2018 15:22    Przez: ~zydoso
to wina Tuska bo nie pozamykał granic
Dodano: 02.02.2018 18:39    Przez: ~blaszczak
O inwestycjach drogowych masz w innym artykule ;) tylko szkoda, ze wyłączono komentarze, kiedy Pan Nowicka opowiada o kumulacji :))))) super, ze jest taki prezydent :)))))
Dodano: 02.02.2018 18:46    Przez: ~.
*Nowicki. Blad się wkradł.
Dodano: 02.02.2018 18:47    Przez: ~.
A jak będzie wyglądała teraz kwestia odszkodowań dla poszkodowanych w wypadku? Kierowca był pijany, więc polisa OC tego nie obejmie.
Dodano: 02.02.2018 19:29    Przez: ~_Kierowca
Tez właśnie jestem ciekawa kto wypłaci w takiej sytuacji odszkodowania tym niewinnym ludziom.Pozdrawiam i powrotu do zdrowia
Dodano: 02.02.2018 20:48    Przez: ~Kierowca2
Odszkodowanie wypłaca ubezpieczyciel, którego sprawca staje się dłużnikiem
Dodano: 02.02.2018 22:01    Przez: ~T
Miałam kolizję z pijanym kierowcą i sprawa sądowa o odszkodowanie ciągnie się do dzisiaj. MTU odmówiło wypłaty z polisy OC i naprawiałam samochód ze swoich pieniędzy. A tutaj jest jeszcze sprawca z Łotwy.
Dodano: 02.02.2018 23:17    Przez: ~Alicja
MTU i wszystko jasne
Dodano: 02.02.2018 23:25    Przez: ~B
raz pisza dwa promile raz dwa i pol teraz dwa dziewiec promila wkrecaja czlowieka te nasze media byle temat miec a moze zero mial tylko zmeczenie
Dodano: 02.02.2018 19:51    Przez: ~yyy
Wczoraj pisali że Litwin dzisiaj piszą że łotysz
Dodano: 02.02.2018 20:23    Przez: ~winciaszek
Piszą co wiedzą. Może Litwin z łotewskim obywatelstwem? Czy to istotne?
Dodano: 03.02.2018 12:02    Przez: ~912
Łotwin to był
Dodano: 03.02.2018 21:37    Przez: ~Janek
Jaki portal, takie newsy ;)
Dodano: 02.02.2018 21:46    Przez: ~J
I bardzo dobrze. Bóg raczy wiedzieć co by się stało gdyby w którymś z samochodów było dziecko w lupince lub foteliku tyłem do kierunku jazdy
Dodano: 02.02.2018 22:41    Przez: ~Ona
Akurat foteli tyłem jest dużo bezpieczniejszy...
Dodano: 02.02.2018 23:09    Przez: ~U
A przepraszam czy ktos moze ma jakies info na temat powstania odkrywki Oscisłowo?Bardzo mi na tym zalezy gdyz mam 5 lat do emerytury i chciałbym dostsc jeszcze minimum piec bsrbirek i odejsz w wieku 50 lat na emeryture :-)
Dodano: 02.02.2018 23:09    Przez: ~Gornik
Z Ościsłowa już zrezygnowano - będzie budowana odkrywka "Piaski".
Dodano: 03.02.2018 01:35    Przez: ~zawiadowca
Pewne info od zawiadowcy ?
Dodano: 03.02.2018 07:10    Przez: ~Gornik
Czegoś nie rozumiem to był wypadek a goscia prowadzą jak jakiegoś złodzieja. Co za poje... kraj
Dodano: 03.02.2018 09:13    Przez: ~Mmm
Nie da sie kierowac TIRem :) Tir to nie samochod, tylko karnet. Wiec obywatel Lotwy nie mogl prowadzic TIRa.
Dodano: 03.02.2018 12:59    Przez: ~Q
TIR wg. słownika PWN oznacza również duży samochód ciężarowy w mowie potocznej. Idź się wymądrzać na uniwersytet parkingowy profesorku :)
Dodano: 03.02.2018 18:11    Przez: ~lepiej wykształcony
1 z 2
12>>