Dzisiaj jest środa 17 lipca 2019, imieniny: Anety, Aleksego, Julietty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18633) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (54) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 11oC
Jutropogoda
21 / 15oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Artystyczny dom. Rewitalizacja konińskiej starówki ... (0)Konin. Wjechał hulajnogą elektryczną na przejście. ... (1)

R. Bartosik kontra T. Nowak. Wojna na słowa w komisji etyki

Dodano: 10.02.2018 09:13
Źródło: LM.pl

Komisja Etyki Poselskiej ma się zająć zachowaniem posła Tomasza Nowaka. O ukaranie go wniósł poseł Ryszard Bartosik.

Sprawa dotyczy ostatniej konferencji prasowej parlamentarzysty Platformy Obywatelskiej. Tomasz Nowak w jej trakcie odparł atak ze strony posła Prawa i Sprawiedliwości, podkreślając że ten używa „goebbelsowskiego języka półprawd, kłamstw i insynuacji”. Za to właśnie sformułowanie Ryszard Bartosik chce ukarania Tomasza Nowaka.

- W mojej ocenie wypowiedź posła Tomasza Nowaka łamie wszystkie normy kulturowe i obyczajowe, a przede wszystkim łamie podstawowe zasady etyki poselskiej. Formułowanie takich wypowiedzi wobec innych posłów jest karygodne, dlatego też zachowanie posła Nowaka powinno spotkać się ze stanowczym sprzeciwem – mówi Ryszard Bartosik.

W piśmie do przewodniczącego Komisji Etyki Poselskiej, Bartosik podnosi, że wypowiedź posła PO „narusza zasadę dbałości o dobre imię Sejmu”.

- Kierowanie obraźliwych haseł wobec posła na Sejm RO stanowi o braku kultury – mówi Ryszard Bartosik.

Parlamentarzysta PiS nie mógł też przejść obojętnie wobec apeli jakie samorząd miasta Konina, powiatu konińskiego i sejmiku wielkopolskiego skierowały do rządu. Dotyczą one decyzji w sprawie odkrywki Ościsłowo, a także przyszłości subregionu.

- W samych apelach nie ma nic złego, raczej nam pomagają. Niestety gdzieś w ich tle stoi poseł Nowak i to on akurat tym apelom szkodzi. To jak wcześniej mówiłem ostatnia osoba, która powinna upominać się o sprawy kopalni i elektrowni. To ten Pan przecież lobbował za ich sprzedażą i wygląda to tak, jakby ktoś, kto zatruł region dziś szukał odtrutki – mówi poseł Bartosik.  

  • R. Bartosik kontra T. Nowak. Wojna na słowa w komisji etyki

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Tak się zastanawiam, dlaczego jest tyle brudów za czasów poprzednich rządów, a do tej pory nie skazano żadnego polityka czy biznesman'a. Przypominam, że PIS rządzi już ponad dwa lata. Może ktoś mi rozjaśni umysł? ;)
Dodano: 10.02.2018 12:28    Przez: ~lele
pewien wszystkim znany Poseł za wypowiedz o "zdradzieckich mordach"nie dostał od Komisji Etyki nawet upomnienia;)może warto zacząć od swojego podwórka...
Dodano: 10.02.2018 13:27    Przez: ~mieszkaniec
W 2011 r. zielone światło do prywatyzacji kopalń i udziału w niej ZE PAK zapalił minister skarbu Aleksander Grad. Do transakcji doszło w lipcu 2012 r., a miesiąc później resort – kierowany już przez Mikołaja Budzanowskiego – zgodził się na objęcie większości udziałów przez spółkę Solorza. Miało się to stać przy okazji wprowadzenia PAK na giełdę. Solorz po prostu dokupił brakujące akcje w ofercie publicznej. Ciekawostką może być fakt, że w fotelu prezesa ZE PAK zasiadal po prywatyzacji Aleksander Grad przypadek ? Że pak zadeklarował się do otwarcia nowej odkrywki i wpompowania do kopalni inwestycji za 250 milionów zł przypomnę że obie kopalnie kupione zostaly za 175 milionów zł czyli wartości 2 koparek 1800 czyli Hiszpanek. Rzadamy od pisu rozliczenia umowy prywatyzacyjny !!!!! Jak nie wiecie jakie wałki tam idą i jak celowo zadluzana jest kopalnia to zapytajcie pierwszego z brzegu górnika przykład ów mozna wymienić dziesiątki
Dodano: 11.02.2018 08:33    Przez: ~Ggghm
avatar Dokładnie!!!Przyczyną kłopotów kopalni i elektrowni jest to iż jest w rękach kapusia po ZSZ ,,Zegarka" nie chce wywiązać się żadnych zagadnień środowiskowych tzn. nie chce pompować wody do jezior,budować przyłączy drogowych która by kopalnia ludności odcięła,nie chce rekultywować terenów po odkrywce wątpliwa też jest wycena i wypłata mieszkańcom odszkodowań gdzie będzie prowadzona odkrywka.Już raz okradł pracowników z ich akcji i pozostał bezkarny, czego nie mógł by okraść ludzi z ziemi i domów i też pozostać bezkarny!?On tylko by kopał brał kasę a za resztę niech płacą podatnicy czyli My społeczeństwo, wszak komuną i POszambo go tak nauczyła prywatyzacja zysków a upaństwowienie strat,tak budowano całe fortuny ludzi ,,czeciejrp"byłych współpracowników PRL i KGB.
Dodano: 10.02.2018 10:58    Przez: Tomasz Kobrzycki
Gdzie są posłowie PiS ws. Ościsłowa???? NIC NIE ROBIĄ DLA REGIONU tylko kasę biorą!!!
Dodano: 10.02.2018 12:19    Przez: ~Bezrobocie!!!

KOMENTARZE

Od razu dajcie ich na KSW!!
Dodano: 10.02.2018 09:46    Przez: ~MartinLewandowskiKSWBoss
Pegaz rozpowszechniasz nieprawdę a za to można dostać po łapkach. Będziesz później płacił grzywne na jakieś cele charytatywne jak ci sąd przybije i będziesz opowiadał w robocie, że teraz nie masz co żreć rodzinie dać.
Dodano: 10.02.2018 12:36    Przez: ~Prokurator
Komisja Etyki to się powinna zając panem posłem Ryśkiem bo wysyłanie na bezrobocie połowy miasta w imię walki z wolnymi mediami to chyba etyczne nie jest. Co za zakłamany człowiek, jak tak można. Jak ty człowieku możesz w lustro spojrzeć, że za tego twojego polskiego wąsa główny naczelnik kraju trzyma cie przy samej ziemi i każe wylizywać zelówki? Nie czujesz wstydu człowieku? Że będziecie odpowiedzialni za zniszczenie setek rodzin? Co wy jeszcze zrobicie dla władzy? Osamotniliście nasz kraju. W takim osamotnieniu to nie byliśmy od 39' a ty pośle ryśku będziesz opowiadał o komisji etyki, nie rozśmieszaj nas.
Dodano: 10.02.2018 12:41    Przez: ~dramat
Ale ten PiS nadmuchany jak do władzy doszedł. Zobaczcie ilu ich tam siedzi. Jak przesrają wybory to nawet jednego tam nie ujrzysz na tych ich pożal się boże konferencja. Boże kto tym ludziom dał władzę. Ano tak naród polski, suweren. Chryste edukacja w polsce musi być naprawdę w tragicznej kondycji, że tacy ludzie nami rządzą. Ludzie pod butem księdza, co dostaje samochody od bezdomnych. Ludzie czy nie obraża to Was? Naprawdę jest Wam tak objętne, że opowiadają wam takie kłamstwa? Nic już was nie obchodzi? Pośle Ryśku górnicy to panu zapamietją, żeś pan przemysł w Koninie zlikwidował na rozkaz warszawki która niczym znany poeta ma w dupie małe miasteczka.
Dodano: 10.02.2018 12:46    Przez: ~troczyny
A ja od razu mówiłem na zjazdach Świętej Rodziny Radia Maryja, że ten przemysł upadnie w Koninie bo tu się ludzie za mało w kościele pokazują. I co? Proszę bardzo posłowie z PiS zlikwidują przemysł. Trzeba było się modlić górniki i elektryki. Dziś mamy miesięcznice a jutro zapraszam na modlitwę na zatorze pod Saint Beton Cross Jesus Christ. Poza tym nie macie co płakać nasze wiara błogosławi biedotę a nie jakichś bogaczy górników i energetyków. Bo jak mawiał Święty Tyraniusz "Boga się czuje, jak kiszki marsza grają".
Dodano: 10.02.2018 13:13    Przez: ~ale jaja
Polubiłem Cię Rysiek. Wszystkie Ryśki to porządne chłopy.
Dodano: 10.02.2018 14:10    Przez: ~Pan Minister
avatar Do operacji o kryptonimie ,,Pegaz" ta SB-ka świnia donosił na panią Helenkę Wądraczkową czy ile wypił i co mówił Daniec z Drozdą na ,,Derbach".Wyjątkowa kanalia.
Dodano: 11.02.2018 01:53    Przez: Tomasz Kobrzycki
Czemu posłowie z pisu nie wystosowali apelu na czele z panem bartosikiem panią itmann z panem czarneckim itp skoro jak sam mówi to dobra rzecz
Dodano: 11.02.2018 08:17    Przez: ~Gvhh
W 2011 r. zielone światło do prywatyzacji kopalń i udziału w niej ZE PAK zapalił minister skarbu Aleksander Grad. Do transakcji doszło w lipcu 2012 r., a miesiąc później resort – kierowany już przez Mikołaja Budzanowskiego – zgodził się na objęcie większości udziałów przez spółkę Solorza. Miało się to stać przy okazji wprowadzenia PAK na giełdę. Solorz po prostu dokupił brakujące akcje w ofercie publicznej. Ciekawostką może być fakt, że w fotelu prezesa ZE PAK zasiadal po prywatyzacji Aleksander Grad przypadek ? Że pak zadeklarował się do otwarcia nowej odkrywki i wpompowania do kopalni inwestycji za 250 milionów zł przypomnę że obie kopalnie kupione zostaly za 175 milionów zł czyli wartości 2 koparek 1800 czyli Hiszpanek. Rzadamy od pisu rozliczenia umowy prywatyzacyjny !!!!! Jak nie wiecie jakie wałki tam idą i jak celowo zadluzana jest kopalnia to zapytajcie pierwszego z brzegu górnika przykład ów mozna wymienić dziesiątki
Dodano: 11.02.2018 08:33    Przez: ~Ggghm
Takie stare zgredy, a bawią się w politykę piaskownicy. Jednemu wiaderko, a drugiemu szpadelek. Za to im płacimy tyle kasy by się z nas śmiali ?
Dodano: 11.02.2018 19:39    Przez: ~Elektron
avatar Właśnie wzięli się za dupę tym co dali koncesję i sprzedali ,,Ciech" Kulczykowi, prezesa GPW,wiceministra w rządzie rudego, POszambo to mafia nigdy nie miałem wątpliwości ,teraz czas na ,,Zegarka" i ministra G. oraz na lokalnego posła SB-kiego kapusia ,,Aktora"
Dodano: 12.02.2018 10:03    Przez: Tomasz Kobrzycki
Kobrzycki, poczekaj jak obecnie rzadzacych beda scigali za TK czy inne sprawy. Az milo bedzie na to patrzeć. :-)
Dodano: 12.02.2018 10:41    Przez: ~Pn
Obyatel używa szmalcu, Tomek propagandy z dawnych lat, a konińscy młodzieńcy nad jeziorkiem, na czym popadnie malują swastyki, których nie ma kto zamalować. Uczą się dzieciaki szybko, bo mają ciekawe wzory i ciekawych nauczycieli. Pewnie policja niebawem połapie "artystów", ale czego już Jaś się nauczył, to Jan będzie umiał!
Dodano: 10.02.2018 09:54    Przez: ~bliźniak Kobrzyckiego
A jak ładnie Bartosik na poprzedniej miesiączce śpiewał obok kaczora.Albo przynajmniej ładnie ruszał ustami.Po skończonej kadencji bo to jasne ,że drugi raz go nie wybiorą może go na śpiewaka weselnego ktoś zaangażuje?
Dodano: 10.02.2018 13:35    Przez: ~kanalia
Przyczyną kłopotów kopalni i elektrowni nie jest to, że są w prywatnych rękach lecz brak decyzji środowiskowych. Gdyby były to firmy państwowe, to problem byłby dawno rozwiązany. Najlepszą odtrutką dla regionu i całej Polski jest odpolitycznienie instytucji państwowych.
Dodano: 10.02.2018 10:35    Przez: ~best
avatar Dokładnie!!!Przyczyną kłopotów kopalni i elektrowni jest to iż jest w rękach kapusia po ZSZ ,,Zegarka" nie chce wywiązać się żadnych zagadnień środowiskowych tzn. nie chce pompować wody do jezior,budować przyłączy drogowych która by kopalnia ludności odcięła,nie chce rekultywować terenów po odkrywce wątpliwa też jest wycena i wypłata mieszkańcom odszkodowań gdzie będzie prowadzona odkrywka.Już raz okradł pracowników z ich akcji i pozostał bezkarny, czego nie mógł by okraść ludzi z ziemi i domów i też pozostać bezkarny!?On tylko by kopał brał kasę a za resztę niech płacą podatnicy czyli My społeczeństwo, wszak komuną i POszambo go tak nauczyła prywatyzacja zysków a upaństwowienie strat,tak budowano całe fortuny ludzi ,,czeciejrp"byłych współpracowników PRL i KGB.
Dodano: 10.02.2018 10:58    Przez: Tomasz Kobrzycki
Coś mi się wydaje, że Kobrzycki to inny Tomasz z Konina znany ze swoich głęboko prawicowych poglądów. No le to już sprawdzi prokuratura.
Dodano: 10.02.2018 12:51    Przez: ~będzie bal
Pissuary zlikwduha kopalnie. To kest pewne bo yo wykatkowo nienawistne odpady
Dodano: 10.02.2018 15:53    Przez: ~Pn
oddaj kase za studia córki, która pewnie i tak ......
Dodano: 10.02.2018 18:28    Przez: ~pisał że wyjechała
Osioł n tylko niszczy nasze miasto. Won
Dodano: 10.02.2018 11:53    Przez: ~Duno
No niestety taką władzę wybrali obywatele. No ale jak po likwidacji przemysłu zrobią z Konina Koninek to może się ludzie obudzą. Bo widzisz drogi mieszkańcu kopalnie i elektrownie to nie jest tylko problem ich pracowników. Ci pracownicy zostawiają pieniądze w Twoim sklepie, w Twoim gabinecie, w Twoim warsztacie, w Twojej aptece, markecie, sklepie odzieżowym, warzywniaku, targowisku. Zrozumcie, że będziecie zdychać razem z nami, razem z przemysłem padniecie Wy, którzy gdzieniegdzie tak nam zazdrościliście tych marnych 3 tys na reke. Rozumiecie to? Tylko jak Wam odejdzie połowa klientów to pamiętajcie żeby pójśc i podziękować panu posłowi Ryszardowi, że zatopił przemysł dla rydzyka i naczelnika. Pamietajcie o tym jak wam o połowe utargi stopnieją, a reszte oddacie na zus i urzad skarbowy bo pis obnizyl wiek emerytalny. PiS utopi nas wszystkich. Musi to w końcu się przebić to tych waszych zakutych pał, że jestesmy razem w tym samym szambie i gówienk ...
Dodano: 10.02.2018 12:57    Przez: ~rozum obywatela II kategorii
W Wałbrzychu zlikwidowali wszystkie kopalnie i miasto istnieje. Boicie się tylko o własne stołki bo tylko to potraficie robić. A uczyć wam się nie chce. Ot i cała prawda o kopalni i jej pracownikach.
Dodano: 11.02.2018 08:37    Przez: ~Rumburak
avatar Idziemy po was złodzieje ,mafiozi, SB-cy kapusie,zdrajcy i zwykłe sqrwysyny, dzisiaj ,,Ciech" i Autostradą Wielkopolska jutro konińska energetyka i cała reszta.Cela plus ruszył program
Dodano: 12.02.2018 10:11    Przez: Tomasz Kobrzycki
Kobrzycji, a po tzadacj pissuarow przyjdzie czas na Adrianow i inne scuerwa.
Dodano: 12.02.2018 10:42    Przez: ~Pn
Gdzie są posłowie PiS ws. Ościsłowa???? NIC NIE ROBIĄ DLA REGIONU tylko kasę biorą!!!
Dodano: 10.02.2018 12:19    Przez: ~Bezrobocie!!!
Nzduramo sie zajmują np tski Barto sik.
Dodano: 10.02.2018 15:53    Przez: ~Pn
rysiu na ring bilety sprzedać i dać tam komuś w koninie chyba mają ring
Dodano: 10.02.2018 12:30    Przez: ~tuureek
Pan poseł Bartosik odwraca uwagę od tego, że ma odgórny zakaz sprzyjania konińskiemu przemysłowi, bo koniński przemysł jest w rękach prywatnych w dodatku właściciela mediów, które nie sprzyjają pis. To proste jak konstrukcja cepa. PiS poświęci Konin do walki z prywatnymi mediami. Pisu nie obchodzisz Ty Obywatelu, pracowniku kopalni, elektrowni i innych firm. Pisu nie obchodzi to, że uciekają z Polski inwestorzy po ostatnich harcach. PiS obchodzi władza, władza jest jak narkotyk. Jak będą musieli to wyjdą z UE, zagłodzą nas, wystawią przeciwko nam policje i wojsko. PiS to partia władzy, zrozumcie to. Nie będzie żadnej kopalni. Szykujcie się na bezrobocie górnicy. Wybraliście PiS zapominając, że to bezduszni, chorzy na władze, małostkowi, mściwi katolibany.
Dodano: 10.02.2018 12:32    Przez: ~smutno_będzie
Komisja etyki to może nam skoczyć.
Dodano: 10.02.2018 12:42    Przez: ~Posłowie
Poseł Bartosik poczuł się urażony ? Ojej... Zauważę, że te, mające pomagać apele, to inicjatywa posła Nowaka !Więc z czym do ludzi, Bartosiku ??
Dodano: 10.02.2018 12:49    Przez: ~qwerty
Niech sie wezmie ten Sik za tonote i zalatwi odkrywkeme u swojego widza. A pożądanych ludzi niech zostawi w spokoju.
Dodano: 10.02.2018 15:55    Przez: ~Pn
pewien wszystkim znany Poseł za wypowiedz o "zdradzieckich mordach"nie dostał od Komisji Etyki nawet upomnienia;)może warto zacząć od swojego podwórka...
Dodano: 10.02.2018 13:27    Przez: ~mieszkaniec
Bartosik na swoim podwórku na wsi to trzyma ziemniaki. ;)
Dodano: 10.02.2018 13:36    Przez: ~Kowale Pańskie
1 z 3
123>>