Dzisiaj jest niedziela 17 listopada 2019, imieniny: Grzegorza, Salomei, Elżbiety WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19705) SPORT FORUM FIRMY (5414) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 9oC
Jutropogoda
11 / 9oC
Pojutrzepogoda
9 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:
Polecamy:

R. Bartosik kontra T. Nowak. Wojna na słowa w komisji etyki

Dodano: 10.02.2018 09:13
Źródło: LM.pl

Komisja Etyki Poselskiej ma się zająć zachowaniem posła Tomasza Nowaka. O ukaranie go wniósł poseł Ryszard Bartosik.

Sprawa dotyczy ostatniej konferencji prasowej parlamentarzysty Platformy Obywatelskiej. Tomasz Nowak w jej trakcie odparł atak ze strony posła Prawa i Sprawiedliwości, podkreślając że ten używa „goebbelsowskiego języka półprawd, kłamstw i insynuacji”. Za to właśnie sformułowanie Ryszard Bartosik chce ukarania Tomasza Nowaka.

- W mojej ocenie wypowiedź posła Tomasza Nowaka łamie wszystkie normy kulturowe i obyczajowe, a przede wszystkim łamie podstawowe zasady etyki poselskiej. Formułowanie takich wypowiedzi wobec innych posłów jest karygodne, dlatego też zachowanie posła Nowaka powinno spotkać się ze stanowczym sprzeciwem – mówi Ryszard Bartosik.

W piśmie do przewodniczącego Komisji Etyki Poselskiej, Bartosik podnosi, że wypowiedź posła PO „narusza zasadę dbałości o dobre imię Sejmu”.

- Kierowanie obraźliwych haseł wobec posła na Sejm RO stanowi o braku kultury – mówi Ryszard Bartosik.

Parlamentarzysta PiS nie mógł też przejść obojętnie wobec apeli jakie samorząd miasta Konina, powiatu konińskiego i sejmiku wielkopolskiego skierowały do rządu. Dotyczą one decyzji w sprawie odkrywki Ościsłowo, a także przyszłości subregionu.

- W samych apelach nie ma nic złego, raczej nam pomagają. Niestety gdzieś w ich tle stoi poseł Nowak i to on akurat tym apelom szkodzi. To jak wcześniej mówiłem ostatnia osoba, która powinna upominać się o sprawy kopalni i elektrowni. To ten Pan przecież lobbował za ich sprzedażą i wygląda to tak, jakby ktoś, kto zatruł region dziś szukał odtrutki – mówi poseł Bartosik.  

  • R. Bartosik kontra T. Nowak. Wojna na słowa w komisji etyki

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Tak się zastanawiam, dlaczego jest tyle brudów za czasów poprzednich rządów, a do tej pory nie skazano żadnego polityka czy biznesman'a. Przypominam, że PIS rządzi już ponad dwa lata. Może ktoś mi rozjaśni umysł? ;)
Dodano: 10.02.2018 12:28    Przez: ~lele
pewien wszystkim znany Poseł za wypowiedz o "zdradzieckich mordach"nie dostał od Komisji Etyki nawet upomnienia;)może warto zacząć od swojego podwórka...
Dodano: 10.02.2018 13:27    Przez: ~mieszkaniec
W 2011 r. zielone światło do prywatyzacji kopalń i udziału w niej ZE PAK zapalił minister skarbu Aleksander Grad. Do transakcji doszło w lipcu 2012 r., a miesiąc później resort – kierowany już przez Mikołaja Budzanowskiego – zgodził się na objęcie większości udziałów przez spółkę Solorza. Miało się to stać przy okazji wprowadzenia PAK na giełdę. Solorz po prostu dokupił brakujące akcje w ofercie publicznej. Ciekawostką może być fakt, że w fotelu prezesa ZE PAK zasiadal po prywatyzacji Aleksander Grad przypadek ? Że pak zadeklarował się do otwarcia nowej odkrywki i wpompowania do kopalni inwestycji za 250 milionów zł przypomnę że obie kopalnie kupione zostaly za 175 milionów zł czyli wartości 2 koparek 1800 czyli Hiszpanek. Rzadamy od pisu rozliczenia umowy prywatyzacyjny !!!!! Jak nie wiecie jakie wałki tam idą i jak celowo zadluzana jest kopalnia to zapytajcie pierwszego z brzegu górnika przykład ów mozna wymienić dziesiątki
Dodano: 11.02.2018 08:33    Przez: ~Ggghm
avatar Dokładnie!!!Przyczyną kłopotów kopalni i elektrowni jest to iż jest w rękach kapusia po ZSZ ,,Zegarka" nie chce wywiązać się żadnych zagadnień środowiskowych tzn. nie chce pompować wody do jezior,budować przyłączy drogowych która by kopalnia ludności odcięła,nie chce rekultywować terenów po odkrywce wątpliwa też jest wycena i wypłata mieszkańcom odszkodowań gdzie będzie prowadzona odkrywka.Już raz okradł pracowników z ich akcji i pozostał bezkarny, czego nie mógł by okraść ludzi z ziemi i domów i też pozostać bezkarny!?On tylko by kopał brał kasę a za resztę niech płacą podatnicy czyli My społeczeństwo, wszak komuną i POszambo go tak nauczyła prywatyzacja zysków a upaństwowienie strat,tak budowano całe fortuny ludzi ,,czeciejrp"byłych współpracowników PRL i KGB.
Dodano: 10.02.2018 10:58    Przez: Tomasz Kobrzycki
Gdzie są posłowie PiS ws. Ościsłowa???? NIC NIE ROBIĄ DLA REGIONU tylko kasę biorą!!!
Dodano: 10.02.2018 12:19    Przez: ~Bezrobocie!!!

KOMENTARZE

Bartosik wez zalatw odkrywke a nie zajmujesz sie bzdetami.
Dodano: 10.02.2018 15:45    Przez: ~Pn
PRECZ Z PIS-em. PRECZ, PRECZ, PRECZ !!!!!!
Dodano: 10.02.2018 16:53    Przez: ~do budy PIS
Wiesz podchodz do tego na luzie to jest Konin :-) a taki brukowiec to wiesz :-) Wazne sa słupki 🆙 a nie głupki z zakonu PO a same mowia za siebie :-) juz POrypańcy odchodza na zawsze ⤵ Brawo PiS♡
Dodano: 10.02.2018 17:45    Przez: ~Gronkowiec-walc🔯
co tam kopalnia, najważniejsza miesie,cznixca cieme głupki był zamach
Dodano: 10.02.2018 18:32    Przez: ~antek (k)leje na was
A twoja stara czesze sie schabowym
Dodano: 10.02.2018 19:13    Przez: ~Pultusk
Dla prostactwa nie kopalnia lecz budowa schodów jest najważniejsza.
Dodano: 11.02.2018 07:21    Przez: ~Q
Lubnauer i Grabiec to hybrydy
Dodano: 10.02.2018 20:00    Przez: ~Wt
Pn co to znaczy "glupuec" ?
Dodano: 10.02.2018 21:07    Przez: ~Grabiec hybryda
NA GLINCE : ,,DOPŁATY DO PANELI FOTO-WOLK.?'': REKLAMY WRZUCA ?. CIAGLE O TYM ,,NAZIZMIE? :,, I CO MA ? SADZIĆ MŁODY ŻYD?''. SKĄD ? ŻYDZI W ,,PSEUDO''REPUBLICE NIEMIEC. ŻYDÓW ..TAM'' NIE CHCĄ ,A TEN PAN NOWAK ,TO JEDYNIE ZA ,,KRZYK '' ,ZA ,,KOPALNIE'' MOŻE SIĘ WYBIĆ? ,DLACZEGO?. ...
Dodano: 10.02.2018 21:30    Przez: ~L
A kto to jest Tomasz Kobrzycki Kto to jest Tomasz Kobrzycki, że się całym nazwiskiem podpisuje, dziennikarz jakiś czy polityk, nie słyszałem ?,
Dodano: 10.02.2018 22:30    Przez: ~?
To takie typowe pisowskiego gówno
Dodano: 11.02.2018 01:02    Przez: ~Fala
Oj tam jakieś kopalnie, pisiorski rząd dorwał się do koryta żeby się oblowic, ministrowie otrzymali nagrody roczne w wysokości od 60 000 do 80 000 zł , a Becia kłamczucha mówiła że wystarczy nie kraść.
Dodano: 11.02.2018 07:29    Przez: ~Q
Jak za PO-PSL doili Polskę jak dojną krowę, dlaczego wtedy byłeś cicho i nie protestowałeś ? Oni mogli ?
Dodano: 11.02.2018 11:51    Przez: ~Obłuda
Poseł Bartosik nie wie co mówi najadł się szalejunmi głupoty plecie.Co ma prywatyzacja z Ościsłowem ??? Może Pan Bartosik odpowie codobrego zrobił dla regionu?? a potem może się mądrować.
Dodano: 11.02.2018 11:55    Przez: ~Edward z Niesłusza
2 z 3
<<123>>