Dzisiaj jest sobota 15 grudnia 2018, imieniny: Niny, Celiny, Krystiany WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21328) SPORT FORUM FIRMY (5269) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / -1oC
Jutropogoda
0 / -1oC
Pojutrzepogoda
2 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Grodziec. Mieszkańcy kolędowali na świątecznym kie ... (8)Kleczew. Siatkonoga na najwyższym poziomie zagości ... (0)

Instalacja fotowoltaiczna w RSZ w Koninie i zajęcia ekologiczne 

Dodano: 11.02.2018 12:17

Rzemieślnicza Szkoła Zawodowa w Koninie wdraża edukację ekologiczną. W ramach tego udało się uruchomić instalację fotowoltaiczną.

Zasada działania jak i konkretne parametry pracy są prezentowane w szkole i na specjalnej stronie. Zmierzone parametry pracy są na bieżąco przeliczane w ilość niewyemitowanego CO2, a następnie na ilość przejechanych kilometrów samochodem, czy oszczędzonych drzew. Moc zainstalowanych paneli słonecznych to 3KW. Przewidywana roczna produkcja energii elektrycznej to 3000 KWh.

Prowadzone są zajęcia opisujące produkcję energii elektrycznej z energii słonecznej. - Naszym celem jest pełna znajomość energii wiatru, instalacji solarnych i pomp ciepła. Ponieważ wielu uczniów pochodzi z terenów wiejskich, zamierzamy też propagować produkcję biogazu z obornika. Również przyczyni się to do zmniejszenia zanieczyszczeń. Cieszymy się, że nasze starania spotykają się z powszechnym zainteresowaniem uczniów, którzy już zaczynają tworzyć swoje biznesplany – informuje Katarzyna Bartczak, nauczycielska w RSZ. 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Instalacja fotowoltaiczna,   RSZ,   ekologia,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.