Dzisiaj jest niedziela 20 maja 2018, imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (26036) SPORT FORUM FIRMY (5178) PRACA (67) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 11oC
Jutropogoda
19 / 13oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Kto pomoże podwieźć „staruszka” na targi sprzętu p ... (12)Medyk wygrał z UKS SMS Łódź, ale wicemistrzem jesz ... (8)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościKonin. Po raz kolejny odmówili różaniec pod krzyże ...

Konin. Po raz kolejny odmówili różaniec pod krzyżem na Zatorzu

Dodano: 11.02.2018 18:29
Źródło: LM.pl

Ponad 30 osób spotkało się dziś pod krzyżem na konińskim Zatorzu. Odmawiano tam różaniec w intencji Ojczyzny.

To już drugie ze spotkań, które w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zainicjował radny Krystian Majewski. Tym razem pomysłodawcy jednak zabrakło.

- Krystian jest w Portugalii. Wyjechał do Fatimy – mówi Ryszard Białkowski, który w zastępstwie prowadził różaniec. - Matka Boża w Fatimie powiedziała: „Módlcie się na różańcu, bo przez to można uratować pokój dla świata”. I my to robimy. Chcemy promować wszystko co dobre – dodaje.

Modlitwy pod betonowym krzyżem na Zatorzu odbywać się będą cyklicznie, 11-tego każdego miesiąca o godz. 17:30.  

Konin. Po raz kolejny odmówili różaniec pod krzyżem na Zatorzu
Slajd 1/9

Konin. Po raz kolejny odmówili różaniec pod krzyżem na Zatorzu

slajd 1 z 9

Ponad 30 osób spotkało się dziś pod krzyżem na konińskim Zatorzu. Odmawiano tam różaniec w intencji Ojczyzny.

Konin. Po raz kolejny odmówili różaniec pod krzyżem na Zatorzu

slajd 2 z 9

Ponad 30 osób spotkało się dziś pod krzyżem na konińskim Zatorzu. Odmawiano tam różaniec w intencji Ojczyzny.

Konin. Po raz kolejny odmówili różaniec pod krzyżem na Zatorzu

slajd 3 z 9

Ponad 30 osób spotkało się dziś pod krzyżem na konińskim Zatorzu. Odmawiano tam różaniec w intencji Ojczyzny.

Konin. Po raz kolejny odmówili różaniec pod krzyżem na Zatorzu

slajd 4 z 9

Ponad 30 osób spotkało się dziś pod krzyżem na konińskim Zatorzu. Odmawiano tam różaniec w intencji Ojczyzny.

Konin. Po raz kolejny odmówili różaniec pod krzyżem na Zatorzu

slajd 5 z 9

Ponad 30 osób spotkało się dziś pod krzyżem na konińskim Zatorzu. Odmawiano tam różaniec w intencji Ojczyzny.

Konin. Po raz kolejny odmówili różaniec pod krzyżem na Zatorzu

slajd 6 z 9

Ponad 30 osób spotkało się dziś pod krzyżem na konińskim Zatorzu. Odmawiano tam różaniec w intencji Ojczyzny.

Konin. Po raz kolejny odmówili różaniec pod krzyżem na Zatorzu

slajd 7 z 9

Ponad 30 osób spotkało się dziś pod krzyżem na konińskim Zatorzu. Odmawiano tam różaniec w intencji Ojczyzny.

Konin. Po raz kolejny odmówili różaniec pod krzyżem na Zatorzu

slajd 8 z 9

Ponad 30 osób spotkało się dziś pod krzyżem na konińskim Zatorzu. Odmawiano tam różaniec w intencji Ojczyzny.

następny slajdpoprzedni slajd

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Jeżeli to komuś przyniesie ukojenie, to proszę bardzo, niech odmawia różaniec ale oganizatorzy raczej czym innym się kierowali...
Dodano: 11.02.2018 19:19    Przez: ~Gość+
należy pisać : towarzysz sekretarz POP PZPR Białkowski - obecnie nawiedzony...
Dodano: 11.02.2018 19:58    Przez: ~zx
Sama młodzież pod krzyżem.
Dodano: 11.02.2018 19:30    Przez: ~Tetryk
Betonowe miasto to i betonowy krzyz,a w domu nie mozna sie pomodlic ? Albo w kosciele,z tego Konina i tak juz wszyscy sie smieja ! Lepiej nie mowic ,ze z konina pochodzisz
Dodano: 11.02.2018 20:01    Przez: ~PZ
W kościele pan w sukience kasuje bilety, a tutaj jest za friko na koszt podatnika.
Dodano: 11.02.2018 19:36    Przez: ~Licznik prądu

KOMENTARZE

Jeżeli to komuś przyniesie ukojenie, to proszę bardzo, niech odmawia różaniec ale oganizatorzy raczej czym innym się kierowali...
Dodano: 11.02.2018 19:19    Przez: ~Gość+
Sama młodzież pod krzyżem.
Dodano: 11.02.2018 19:30    Przez: ~Tetryk
Przecież są ferie
Dodano: 11.02.2018 19:55    Przez: ~st
A co mają owe sierotki robić? Książka dla nich niestrawna, spotkanie w mądrym towarzystwie - niewykonalne z przyczyn oczywistych pozostaje więc tylko modlitwa.
Dodano: 11.02.2018 22:51    Przez: ~jaś
Jak chcą nich się modlą , tylko po co ta pokazowa pod krzyzem ,od tego jest kosciol, ktory sprzyja modliwtwie, zadumie i skupieniu ... Zgromadzenie ludzi o takich samych pogladach....Po to chyba go katolicy buduja....Poza tym jak patrze na tych ludzi to maja wzrok tęskniący za rozumem... i to juz zajezadza fanatyzmem religijnym....
Dodano: 12.02.2018 20:01    Przez: ~coz
Co na to koniński oddział KOD ? Co na to PO ? nikt nie protestował ? przecież to takie nieeuropejskie
Dodano: 11.02.2018 19:22    Przez: ~blebleble
ha ha dobry dowcip Kod i tłumy
Dodano: 12.02.2018 07:50    Przez: ~mg
A kiedy w ramach rewanżu Czarne Otwarte Macice?
Dodano: 12.02.2018 08:34    Przez: ~tfffuuu
Lewacy zgrzytają zębami, jeśli je mają.
Dodano: 12.02.2018 12:20    Przez: ~PZPR
pis po ciebie przyjdzie
Dodano: 12.02.2018 15:26    Przez: ~jarozbychorychopies
A jednak, pomimo wypierania się władz jest potwierdzenie, że to nie miał być krzyż na 1050 rocznicę Chrztu Polski, tylko propagandowe miejsce kultu religijnego. Wszystko oczywiście jest robione tylko na pokaz, bo prawdziwej modlitwie wystarczy kameralność obiektu sakralnego. Przy co drugiej, dużej ulicy w Koninie, jest kościół... Jak dobrze, że mieszkańcy Chopina obronili się przed tym kłamstwem i zawłaszczeniem ich przestrzeni publicznej. Teraz Wy, inni mieszkańcy martwicie się, jak tam będą Wam piały w nocy przy blokach, pielgrzymki wędrujące do Lichenia. Jakież to szczęście, że w Polsce jest też jeszcze wolność słowa...
Dodano: 11.02.2018 19:32    Przez: ~He, he
W kościele pan w sukience kasuje bilety, a tutaj jest za friko na koszt podatnika.
Dodano: 11.02.2018 19:36    Przez: ~Licznik prądu
A jednak krzyż nie jest pod blokiem, u nikogo pod oknem. Niecałe 20 osób co miesiac - po co z tego materiał na LM robić. Niczym protesty pod sądem: garstka osób we własnej sprawie. Jak popatrzeć na kapliczki po wsiach to już powszechniejsze u nas są zbiórki pod krzyżem niż sądem, ale nikt z ich faktu nie robi wpisu na LM.
Dodano: 11.02.2018 19:45    Przez: ~Loa
To nie jest ojczyzna tylko "judeopolonia"
Dodano: 11.02.2018 19:35    Przez: ~ss-20
Stanisław Michalkiewicz: Żydowska okupacja Polski może być znacznie cięższa od sowieckiej.
Dodano: 12.02.2018 13:42    Przez: ~prawy.pl
Białkowski....
Dodano: 11.02.2018 19:45    Przez: ~piesio
należy pisać : towarzysz sekretarz POP PZPR Białkowski - obecnie nawiedzony...
Dodano: 11.02.2018 19:58    Przez: ~zx
Jaki portal takie newsy.
Dodano: 11.02.2018 19:50    Przez: ~lolek
Popieram wpis w 100%
Dodano: 11.02.2018 20:43    Przez: ~:)
Czepiasz się, w styczniu pisał o tym portal przeglądu konińskiego, a teraz lm i to tyle w temacie. A jak taki kiepski portal, to po co na niego wchodzisz i jeszcze komentujesz?
Dodano: 11.02.2018 20:51    Przez: ~koninianka
jakie miasto, taki portal
Dodano: 12.02.2018 12:34    Przez: ~rzycie
A gdzie p.skoczylas z rodziną, podniósł by frekwencję napewno.a tak między nami wypadało by być panie radny
Dodano: 11.02.2018 19:57    Przez: ~Sasiad
Na równi pochyłej... zjeżdża!
Dodano: 12.02.2018 11:41    Przez: ~koluś
coś mnie się wydaje, że ten krzyż i te różańce to początek jakiejś inwestycji czarnych w tym miejscu.....
Dodano: 11.02.2018 20:00    Przez: ~rr
Podzielenie parafii na kilka mniejszych wiąże się z podziałem dochodów na kilku proboszczów.
Dodano: 12.02.2018 13:43    Przez: ~pleban
Betonowe miasto to i betonowy krzyz,a w domu nie mozna sie pomodlic ? Albo w kosciele,z tego Konina i tak juz wszyscy sie smieja ! Lepiej nie mowic ,ze z konina pochodzisz
Dodano: 11.02.2018 20:01    Przez: ~PZ
Pan radny Majewski uciekl, gdyz prosielem go o to ze bedziemy sie modlic i prosic Dobrego bB.oga o odsuniecie od wladzy pisowskiej zarazy . Ufam, ze Bog Wszechmogacy wyslucha blagania swego ludu w tym roku.
Dodano: 11.02.2018 20:09    Przez: ~AntyPiS
ale przeciez młocie pis nei rzadzi w tym mieście tylko twoi koledzy z sld i sprzedawczyki niemieckie z po..