Dzisiaj jest wtorek 21 sierpnia 2018, imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22703) SPORT FORUM FIRMY (5210) PRACA (72) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 15oC
Jutropogoda
22 / 18oC
Pojutrzepogoda
26 / 22oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Festiwal Sztuki Ludowej. Na pl. Wolności ze ... (6)Grodziec. Przepełniony bus. Kilka osób jechało w b ... (32)

Wiosną br. ruszy budowa centrum komunikacyjno – handlowego 

Dodano: 12.02.2018 14:11

Wiosną 2018 roku ruszy budowa Dekady Konin, czyli zintegrowanego centrum komunikacyjno – handlowego. Otwarcie planowane jest w I połowie 2019 roku.

Dekada Konin zlokalizowana będzie w centrum miasta, przy ul. Kolejowej i ul. Dworcowej. Inwestycja obejmuje nowy dworzec kolejowy, autobusowy oraz centrum handlowe -  jednopoziomowy obiekt podzielony na lokale z wejściami bezpośrednio z parkingu, który połączy oba dworce. Łączna powierzchnia obiektu wynosić będzie około 6 tys. mkw. Wygodny parking przed centrum umożliwi zaparkowanie 180 samochodów. Dodatkowo, na dachu wybudowanych zostanie 100 miejsc postojowych w systemie „parkuj i jedź”.  Lokalizacja obiektu w centrum miasta bez wątpienia przyczyni się do zbudowania mocnej pozycji Dekady Konin, która stanie się ważnym punktem na mapie handlowej miasta. Pojawią się tam sklepy takich marek jak m. in.: Empik, CCC, Martes Sport, Pepco, RTV Euro AGD, drogeria HEBE, piekarnia Pod Strzechą i biuro podróży TUI. Inwestycja realizowana jest we współpracy z Xcity Investment, spółką należącą do Grupy PKP.

- Spółka, oprócz tego, że wybuduje w naszym mieście nowoczesny dworzec kolejowy i autobusowy wraz z centrum handlowo - komunikacyjnym, wsparła także budowę sali gimnastycznej, sportowo - rehabilitacyjnej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Koninie. Budowa ta jest dla miasta priorytetem, spowodowanym pilną potrzebą dzieci i ich rodziców. Przyspieszenie o rok tej inwestycji nie było by możliwe bez wsparcia darczyńców - powiedział Sebastian Łukaszewski, zastępca prezydenta Konina podczas Gali Konińskiego Biznesu, która odbyła się 2 lutego br. w KDK. 

Spółka Dekada Konin zdobyła statuetkę „Złotego Konia” w kategorii Sponsor Roku – Za Serce podczas tegorocznej gali. Nagroda przyznawana jest przez miasto Konin firmom i instytucjom za wybitne osiągnięcia w biznesie i działania na rzecz Konina. 

- Statuetka „Złotego Konia” to dla nas duże wyróżnienie i potwierdzenie, że nasze działania wpisują się w oczekiwania i potrzeby mieszkańców Konina i okolic – powiedział Aleksander Walczak, prezes zarządu Dekada SA. – Przyszłym klientom, a w szczególności osobom korzystającym z dworców zapewnimy kompleksową ofertę handlowo - usługową. Nasze centrum handlowe w Koninie to również nowe miejsca pracy oraz szansa na rozwój dla lokalnych przedsiębiorców.

 

 

 

 

 

  • Konin. Wiosną ruszy budowa centrum komunikacyjno – handlowego

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

I super. Na tego śmierdziucha, który dziś nazywamy dworcem nie da się już patrzeć.
Dodano: 12.02.2018 14:48    Przez: ~konduktor
To cieszy :)
Dodano: 12.02.2018 14:30    Przez: ~P.
Czyli dworzec i mini galeria,ale czy to da rozwoj tego wyludniajacego sie miasta na pewno nie ! dworzec czas najwyzszy !
Dodano: 12.02.2018 14:33    Przez: ~ela
Czy w tym mieście nie można otworzyć nowych sklepów ?! Kolejne pepco,rtv agd, pod strzechą, martes ... Te sklepy już są !!! Po co to komu znowu. Dobrze że Hebe będzie chociaz to cos nowego.
Dodano: 12.02.2018 17:54    Przez: ~Gilza
avatar Anty, ale oprócz "olejnikowego" narzekania jakie masz propozycje? Jakich konińskich przedsiębiorców widziałbyś jako współtwórców galerii przy dworcu? Znasz takich? Zaproponuj coś? Panią Krysię z zieleniaka? Jakiś ciemny pseudo sklepik Chata ...... jakoś tam? Szewca, jadłodajnie z zupą? Czyja to wina, że prawdziwie konińskie marki które powstały po 89 roku to można na palcach jednej ręki policzyć? 20 lat temu poznałem bardzo wielu konińskich przedsiębiorców i dziś ich firmy wyglądają gorzej niż 20 lat temu za to pieniędzy mają jak lodu, ale nie inwestują w markę, w technologie, w firmę, ale w mieszkania pod wynajem i w ziemię celem spekulacji no i oczywiście w wille i limuzyny. Do kogo więc pretensje, że tak mało u nas wizjonerów? No wiem Olejnik, który nawet kiosku z gazetami nie prowadził a zna się na wszystkim.
Dodano: 12.02.2018 17:50    Przez: Urlich von Jungingen

KOMENTARZE

To cieszy :)
Dodano: 12.02.2018 14:30    Przez: ~P.
cos nie tak powstala spolka ale kto ile inwestuje i na jakich zasadach jeszcze nie ruszyla budowa a juz wiadomo kto bedzie dzierzawca lokali spolka dostala statuletke roku chyba ta statuletka powinna byc przyznawana za uklad roku ja bardzo popieram inwestycje w koninie bo ich brakuje ale to wyglada bardzo dziwnie kto wchodzi w ta spolke i znow lokalny biznes dostaje w dupe brak slow
Dodano: 12.02.2018 14:46    Przez: ~anty
firma dekada jest z warszawki jest to firma z.o.o czyli ponosi odpowiedzialnosc tylko do ograniczonego wkladu finansowego mimo tak rozleglych inwestycji a ze wzgledu na miejsce rejestracji firmy podatki beda odprowadzane do urzedu skarbowego w warszawie koninski sektor handlowy raczej tam miejsca nie znajdzie a firmy typu ccc czy rossmann beda placily podatki tam gdzie maja rejestracje swojch firm czyli w innych miastach a co konin bedzie mial z tej inwestycji kampanie przedwyborcza prosze napisac czyja wlasnoscia bedzie obiekt i kiedy byl konkurs i na jakiej podstawie nastapilo jego rozstrzygniecie ponie olejnik ma pan pole do popisu
Dodano: 12.02.2018 15:27    Przez: ~anty
avatar Anty, ale oprócz "olejnikowego" narzekania jakie masz propozycje? Jakich konińskich przedsiębiorców widziałbyś jako współtwórców galerii przy dworcu? Znasz takich? Zaproponuj coś? Panią Krysię z zieleniaka? Jakiś ciemny pseudo sklepik Chata ...... jakoś tam? Szewca, jadłodajnie z zupą? Czyja to wina, że prawdziwie konińskie marki które powstały po 89 roku to można na palcach jednej ręki policzyć? 20 lat temu poznałem bardzo wielu konińskich przedsiębiorców i dziś ich firmy wyglądają gorzej niż 20 lat temu za to pieniędzy mają jak lodu, ale nie inwestują w markę, w technologie, w firmę, ale w mieszkania pod wynajem i w ziemię celem spekulacji no i oczywiście w wille i limuzyny. Do kogo więc pretensje, że tak mało u nas wizjonerów? No wiem Olejnik, który nawet kiosku z gazetami nie prowadził a zna się na wszystkim.
Dodano: 12.02.2018 17:50    Przez: Urlich von Jungingen
urlich mi chodzi o transparentnosc inwestycji miasto zyje z podatkow wiec jezeli firma chce prowadzic dzialalnosc na terenie naszego miasta powinna byc tu zarejestrowana a czy jest brak danych firmy ktore beda tam handlowac nie sa z konina wiec podatek od zyskow trafia do innych miast podatek od nieruchomosci powinien trafiac do kasy miasta jezeli tak to ile brak danych a moze inwestor jest zwolniony z podatku co wiec konin bedzie mial chodzi mi o mozliwosc rozwoju lokaknego biznesu a nie sciaganie kolejnych sieciowek zamykajacym mozliwosc rozwoju firmom z konina jezeli miastowe wladze beda tak postepowaly to masz racje ze koninskie firmy nie beda inwestowaly bo nie bedzie gdzie pozdrawiam
Dodano: 12.02.2018 18:08    Przez: ~anty
Będą mieli radość. Taki wielki obiekt, to zbawienie dla mieszkańców Konina i z poza miasta. 6 godzin spacerowania od stoiska do stoiska w rodzinnym gronie, przyjaciół i znajomych. Inwestycja z pewnością nie dla idiotów.
Dodano: 12.02.2018 18:31    Przez: ~galerianka
Przepraszam bardzo, ale kiedy ruszy generalny remont DK nr 25 zwaną dalej Przemysłowa oraz mostu Bernardynka?!?
Dodano: 12.02.2018 14:32    Przez: ~Karolina
Przemysłową niech sobie przemysł buduje. A na Bernardynkę bracia Marianie wyłożą.
Dodano: 12.02.2018 15:32    Przez: ~mkop
Czyli dworzec i mini galeria,ale czy to da rozwoj tego wyludniajacego sie miasta na pewno nie ! dworzec czas najwyzszy !
Dodano: 12.02.2018 14:33    Przez: ~ela
Może by tak volkswagen wybudował fabryke z pensja mi za 1500 jak we Wrześni.
Dodano: 12.02.2018 19:49    Przez: ~Pn
Jeee....hahaha
Dodano: 12.02.2018 14:38    Przez: ~Titi
Rewelacja, przyznają statuetkę a oni nie zaczęli jeszcze budowy. Nagrody przyznaje się po skończeniu pracy. Tak samo Nobla dostał Obama. Obym się mylił.
Dodano: 12.02.2018 14:46    Przez: ~waku
Z tekstu wynika że statuetkę dostali za wsparcie budowy hali sportowej która już trwa. Proste? Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem.
Dodano: 12.02.2018 15:16    Przez: ~sfs
wynika, że po prostu ją sobie kupili
Dodano: 12.02.2018 15:46    Przez: ~p
To bedzie sala,a nie hala,to jest roznica,w Koninie nie ma hali nawet RONDO nie zasluguje na to miano !
Dodano: 12.02.2018 16:02    Przez: ~Halo
I super. Na tego śmierdziucha, który dziś nazywamy dworcem nie da się już patrzeć.
Dodano: 12.02.2018 14:48    Przez: ~konduktor
A jak długo jeszcze będą jeździły te zdezelowane autobusy do Wrześni zamiast pociągu.
Dodano: 12.02.2018 15:27    Przez: ~Nie dla złomu!
Do lipca
Dodano: 12.02.2018 19:18    Przez: ~A
A co z wieżą ciśnień ? Mam nadzieję, że ona zostanie, bo bądź co bądź może być ona takim mini symbolem konina ;) I odkąd będzie się zaczynać ten dworzec ? :)
Dodano: 12.02.2018 15:35    Przez: ~..ffsa
Spoko to nie talmbuda, jak zburzą kary nie będzie. Ale oczywiście zostanie jak mniemam.
Dodano: 13.02.2018 08:53    Przez: ~Artysta
Co z nowym mostem?!!!! Prezydent coś cicho siedzi i na ten temat milczy. Kiedy most oddacie?!!!
Dodano: 12.02.2018 15:36    Przez: ~Osiołek z parku
Dzisiaj poprawiali delatacje na zamkniętej stronie oraz czyścili studzienki , więc pewnie niedługo otwarcie.
Dodano: 12.02.2018 16:27    Przez: ~Porzadkowy
Przerost formy nad treścią i ta galeria na co komu
Dodano: 12.02.2018 15:40    Przez: ~Serio
A u ciebie przerost głupoty nad rozumem. Nikt cię nie będzie zmuszał, żebyś tam chodził.
Dodano: 12.02.2018 15:51    Przez: ~koniniak
Galeria ? Galerie sa w Poznaniu najblizej,Galeria to min 30 tys mkw