Dzisiaj jest niedziela 20 maja 2018, imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (26011) SPORT FORUM FIRMY (5178) PRACA (67) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 11oC
Jutropogoda
19 / 13oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Kto pomoże podwieźć „staruszka” na targi sprzętu p ... (12)Medyk wygrał z UKS SMS Łódź, ale wicemistrzem jesz ... (8)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościKonin. Sprawca kolizji na przeprawie usłyszy kilka ...

Konin. Sprawca kolizji na przeprawie usłyszy kilka zarzutów

Dodano: 12.02.2018 17:34
Źródło: LM.pl

Spowodował kolizję na przeprawie i sparaliżował cały Konin. Jakby tego było mało prowadził auto mimo cofniętych uprawnień, a policjantom podał fałszywe dane osobowe. Mieszkaniec gm. Golina usłyszy przynajmniej trzy zarzuty.

Dokładnie miesiąc temu na Trasie Bursztynowej kierowca volkswagena próbował wyprzedzić inne auto. Wtedy uderzył w nissana micrę i czołowo w nissana quashqai. Cztery osoby trafiły wówczas do szpitala. Jedna z poszkodowanych doznała skręcenia kręgosłupa. Ma też pęknięte żebro, a jadący z nią starszy człowiek ma złamany mostek. Poza obrażeniami jakich doznała kobieta, straciła samochód, a od firmy ubezpieczeniowej nie może doprosić się odszkodowania.

- Cały czas mi się to śni po nocach – mówi poszkodowana kobieta. - Samochód został zniszczony. Firma ubezpieczeniowa sprawcy zdarzenia nie chce wypłacić odszkodowania, bo policja nie złożyła notatki. To jest jakieś błędne koło. Towarzystwo ubezpieczeniowe czeka na policję, policja mówi, że powinni wypłacić, a ja jestem bez pieniędzy – dodaje.

Sprawę skomplikował fakt, że sprawca podał policji fałszywe dane. Na szczęście mundurowi ustalili w końcu kto naprawdę odpowiada za kolizję.

- Sprawca w pierwszej wersji podał dane swojego sąsiada. Nauczył się ich na pamięć i podał wszystko co wystarczyło policjantom, żeby ustalić tożsamość – mówi Marcin Jankowski, rzecznik komendanta miejskiego policji w Koninie.

Młody mężczyzna w związku z tym odpowie za podrobienie podpisu i użycie go, a także za kierowanie pomimo cofniętych uprawnień oraz za skierowanie przeciwko osobie trzeciej ścigania za popełnione wykroczenie. Policjanci przygotowują też do sądu wniosek o ukaranie go za wyprzedzenie w miejscu niedozwolonym. Kiedy jednak to się stanie? Nie wiadomo.

- W tej chwili trwają przesłuchania świadków – mówi Jankowski.

Mundurowi przypominają, że aktualnie prowadzą 290 spraw dotyczących wykroczeń. Pracownik jednej z większych kancelarii odszkodowawczych w Polsce podkreśla, że w takich sytuacjach można skorzystać z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, który powinien wypłacić pieniądze bez względu na okoliczności. Ponadto specjalista przestrzega przed małymi firmami, które proponują niewielką, 10 % prowizję. Jak podkreśla, prowizja uzależniona jest od rodzaju i wielkości sprawy, a przy propozycji niewielkiej prowizji później doliczane są inne opłaty, które zaniżają uzyskane odszkodowanie i często zamykają drogę dalszego procedowania. 

fot. archiwum

  • Konin. Sprawca kolizji na przeprawie usłyszy kilka zarzutów

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Co za baran! Odwalić maniane i jeszcze mieć czelność próbować coś ugrać dla siebie, podając fałszywe dane. Mam nadzieję, że ubezpieczalnia w końcu wypłaci odszkodowanie tej Pani, a ten baran będzie musiał całość oddać ubezpieczycielowi z własnej kieszeni. Wystarczyło przyznać się do błędu i ponieść tergo konsekwnecje - jak dorosły facet. Pajac!
Dodano: 12.02.2018 18:43    Przez: ~afsdg
Ta Pani dawno już powinna zgłosić się do prawnika i sądzić ich wszystkich
Dodano: 12.02.2018 18:37    Przez: ~sąd
Burak z Goliny pozabijał by ludzi
Dodano: 12.02.2018 18:45    Przez: ~k
Po prostu jesień z dupy średniowiecza. O
Dodano: 12.02.2018 17:53    Przez: ~Yh
Nie miał przy sobie dokumentów a datę urodzenia czy nazwisko to nawet na FB można sobie zobaczyć. A jakie zarzuty dla siostry która przyjechała na miejsce zdarzenia i też kłamała?
Dodano: 12.02.2018 21:28    Przez: ~Onnna542

KOMENTARZE

Po prostu jesień z dupy średniowiecza. O
Dodano: 12.02.2018 17:53    Przez: ~Yh
" sparalizowal caly Konin"... No sorry... To nie jego wina ze przeprawa w polowie zamknieta... Byly inne drogi... Tak ujete jakby odciął konin od innych wiosek...
Dodano: 12.02.2018 21:02    Przez: ~PzNzK
a stałeś/aś wtedy w tym korku? bo ja tak!! CAŁA przeprawa została zamknięta wtedy, wszystkie nitki. więc ŻADNE auto nią wtedy nie przejechało. i faktycznie calutki konin był sparaliżowany, ponad 2 godziny wracałam wtedy do domu a normalnie jadę 15 minut. cały nowy Konin był zakorkowany przez tego debila.
Dodano: 15.02.2018 07:59    Przez: ~do PzNzK
avatar O! To pewnie jeden z tych co jeździ szybko, ale bezpiecznie a chwilę przed wypadkiem mobilki-debilki powiedziały na CB, że jest czysto co potwierdziły inne debilki na Yanosiku.
Dodano: 12.02.2018 17:58    Przez: Urlich von Jungingen
Frajerzyno zanim kogos bedziesz obrazal i nazywal debilek zastanow sie nad sobą,napisze tak nie warto z toba rozmawiac,wszyscy mieli nadzieje ze zniknales,a tu ups,mentor powrocil
Dodano: 12.02.2018 20:55    Przez: ~Olo
No ty Urlich nawet CB nie umiesz użyć... Co ja mówię... Ciebie nawet na taki sprzęt nie stac... Pozdrawiam WSZYSTKICh posiadaczy, z Miast i Wsi- baba co ma CB
Dodano: 12.02.2018 21:06    Przez: ~Baba CB
urlich caly Malbork i okolice czekaja na ciebie
Dodano: 13.02.2018 11:36    Przez: ~wtf
Razem z nim CBA powinno zająć się tym mostem.
Dodano: 12.02.2018 18:24    Przez: ~Piiii
Ta Pani dawno już powinna zgłosić się do prawnika i sądzić ich wszystkich
Dodano: 12.02.2018 18:37    Przez: ~sąd
Ubezpieczalnie to najwięksi wałkarze oczywiście legalni. Natomiast opieszałości sądów nie komentuję.
Dodano: 12.02.2018 18:38    Przez: ~gegegegegeg
Nie zazdroszczę poszkodowanej.
Dodano: 12.02.2018 18:42    Przez: ~ufik
Co za baran! Odwalić maniane i jeszcze mieć czelność próbować coś ugrać dla siebie, podając fałszywe dane. Mam nadzieję, że ubezpieczalnia w końcu wypłaci odszkodowanie tej Pani, a ten baran będzie musiał całość oddać ubezpieczycielowi z własnej kieszeni. Wystarczyło przyznać się do błędu i ponieść tergo konsekwnecje - jak dorosły facet. Pajac!
Dodano: 12.02.2018 18:43    Przez: ~afsdg
No takie rzeczy tylko u nas... Trzeba mieć pamięć zeby wszystkich danych sąsiada sie nauczyc na pamięć.. Pesel, nr prawa jazdy i przy tym nie zakręcić sie ze swoimi danymi... Golina ma moc :)
Dodano: 12.02.2018 21:10    Przez: ~Golina forever
Nie miał przy sobie dokumentów a datę urodzenia czy nazwisko to nawet na FB można sobie zobaczyć. A jakie zarzuty dla siostry która przyjechała na miejsce zdarzenia i też kłamała?
Dodano: 12.02.2018 21:28    Przez: ~Onnna542
Co do siostry tego cebulaka to się proszę odczepic bo ona zeznań żadnych nie składała
Dodano: 13.02.2018 10:20    Przez: ~Ktos
A nakłanianie do złożenia fałszywych zeznań nie jest karalne?
Dodano: 13.02.2018 11:31    Przez: ~Kimmini
A był ktoś przy tym że wiecie tak dobrze ? Nie . Kretyn sam nakłamał. Siostra to tylko matkę po schód zawiozla . Więc się proszę nie czepiać koleżanki
Dodano: 13.02.2018 11:44    Przez: ~Ktos
Samochód *
Dodano: 13.02.2018 11:46    Przez: ~Ktos
Policja była "koleżanko" A policjanci też zeznawają w sądzie jako świadkowie.
Dodano: 13.02.2018 12:11    Przez: ~Haha
Co to za towarzystwo ubezpieczeniowe?
Dodano: 12.02.2018 18:43    Przez: ~ciekawski
Najtansze
Dodano: 12.02.2018 21:35    Przez: ~A
Każda ! Nie ma notatki z Policji to nie ma kasy! Do roboty policjanci i wysyłać notatki.A pani może sobie wziąć auto zastępcze ,do póki nie wypłaci ubezpieczalnia(na koszt sprawcy z OC) nie wiem o co to larum.
Dodano: 12.02.2018 21:38    Przez: ~emigrant
Szaloni kierowcy osobówek. Wszystkim wam pozabierać Prawo Jazdy i będzie spokój na drogach. Nie umiecie jeździć to do MZK lub PKS i po sprawie.
Dodano: 12.02.2018 19:44    Przez: ~Busiarz
Odezwał sie kaskasder Busiarz.Wiekszosc busiarzy nalerzalo by skazac na kare smierci.A stan waszych aut poznaje sie po lysych oponach
Dodano: 13.02.2018 08:03    Przez: ~aaa
Do aaa należało cy nalerzało oto jest pytanie. Busiarze tirowcy i autobusiarze są ok a reszta to nic nie umiejące tłuki
Dodano: 13.02.2018 09:47    Przez: ~busiarz
A Ty... mistrz kierownicy BUSIARZ 😆
Dodano: 14.02.2018 00:06    Przez: ~Mim
oczywiście, że tak. Jak wszyscy busiarze, tirowcy i autobusiarze.
Dodano: 14.02.2018 16:46    Przez: ~busiarz
Aaa! Jeszcze raz ja. Widać też jak bardzo respektowane jest odbierania prawa jazdy przez sąd czy policję. To jest śmieszne. Chciałbym żeby dostał konkretny wyrok za to co zrobił, tak dla przykładu, ale jestem przekonany, że będzie to śmieszny zawias, a ten baran będzie dalej jeździł.
Dodano: 12.02.2018 19:54    Przez: ~afsdg
1 z 3
123>>