Dzisiaj jest piątek 24 maja 2019, imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19417) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 12oC
Jutropogoda
18 / 10oC
Pojutrzepogoda
14 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Historia konińskiego undergroundu odżyje w pałacu ... (4)Spotkanie z artystką i wspólne sadzenie rokitnika ... (5)

Prokuratura Rejonowa z Rypina przesłuchuje urzędników w Koninie

Dodano: 13.02.2018 10:28

Prokuratura Rejonowa z Rypina przesłuchuje obecnie w Urzędzie Miejskim w Koninie kilku pracowników w związku ze sprawą dwóch urzędniczek z nieistniejącego już wydziału promocji o przyjęcie korzyści majątkowych.

- Prowadzimy czynności wyjaśniające – potwierdził nam Marek Olender z Prokuratury Rejonowej w Rypinie, zapowiadając specjalny przyjazd do Konina.

Przypomnijmy, że prokuratura z Rypina podejrzewa dwie urzędniczki z byłego wydziału promocji Urzędu Miejskiego w Koninie o przyjęcie od kontrahenta korzyści majątkowych. Sprawa ma szerszy zasięg i dotyczy firmy z Torunia, której właścicielem jest 38-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego. Dwie urzędniczki z Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą UM w Koninie miały przyjąć od mężczyzny prezenty w zamian za pomoc w wygraniu przetargu wartego 100 tys. zł. Potwierdziło to przeszukanie przeprowadzone w ich pokojach w urzędzie i w mieszkaniach, gdzie znaleziono między innymi ekspres do kawy, laptop, rower, garnki, telefon oraz obciążającą je dokumentację.

Po ujawnieniu sprawy zlikwidowano wydział promocji, a pracowników przydzielono do innych wydziałów. Była kierowniczka promocji pracuje obecnie w Biurze Prezydenta Konina, jej zastępczyni - w Wydziale Obsługi Inwestora.

Czynności wyjaśniające rozpoczęły się w konińskim urzędzie od wizyty w gabinecie Sławomira Lorka, zastępcy prezydenta Konina. Józef Nowicki przebywa obecnie na urlopie. Wiadomo, że przesłuchanych zostanie kilku urzędników, między innymi kierownik biura prezydenta, sekretarki.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Świetnie. Znaleziono obciążające je dokumenty i te prezenciki i nadal pracują. Powinny być chociażby zawieszone.
Dodano: 13.02.2018 10:45    Przez: ~xoxo
I nadal pracują - z jakiej racji. Dyscyplinarne zwolnienie. Co za syf.
Dodano: 13.02.2018 10:57    Przez: ~a.m
Kazdy kto tam pracuje ma jakies uklady. Ciężko zwolnic pociotka czy kogos z rodzinki...
Dodano: 13.02.2018 12:11    Przez: ~Pn
Pracować już nie powinny. Do wyjaśnienia sprawy - urlop bezpłatny. Jeśli się okaże, że tak faktycznie było, zwolnienie dyscyplinarne.
Dodano: 13.02.2018 11:19    Przez: ~Pfi
Ładne życzy się tam wyprawia. Nowe władze dla Konina czas najwyższy
Dodano: 13.02.2018 10:52    Przez: ~Mieszkaniec

KOMENTARZE

Rozumiem, że LM wydając wyrok zdaje sobie sprawę z konsekwencji takiego artykułu i ewentualnych procesów o zniesławienie?
Dodano: 13.02.2018 12:26    Przez: ~Oto
Do pupy ten wasz portal jak nawet najprostszych informacji nie potraficie sprawdzić, zastępczyni nie pracuje w wydziale kultury, tylko w wydziale obsługi inwestora.
Dodano: 13.02.2018 12:28    Przez: ~;(
do autorki: zastępca w wydziale kultury??? to jest fałszywa informacja, najpierw dowiedz się gdzie pracuje a potem pisz i informuj innych
Dodano: 13.02.2018 12:31    Przez: ~mmm
Anna Pilarska - i wszystko jasne
Dodano: 13.02.2018 12:32    Przez: ~...
za Niezależna:"W Kole (Wielkopolska) zatrzymano burmistrza miasta, prezesa Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych, oraz byłego prezesa tej spółki a w Pruszkowie pracownika Miejskiego Zakładu Oczyszczania."
Dodano: 13.02.2018 13:16    Przez: ~CBA
Dziwne , że nikt w Urzędzie ani kontrolerzy finansowi nic nie "zauważyli" ....
Dodano: 13.02.2018 15:31    Przez: ~Kary
Ale czy byl rower, bo godoli że męski ?
Dodano: 13.02.2018 16:13    Przez: ~Arabeska
Brawo oby tak dalej
Dodano: 13.02.2018 16:26    Przez: ~Pn
Ze jest ktoś przesłuchiwany to nic nie dowodzi !!!!!- to są tylko pomówienia!!!! trzeba je udowodnić - na dzień dzisiejszy nic się jeszcze nie stało !!!! Otumaniony czytelnik przez kler już się cieszy , a to grzech !!!! Panie B,,e wybacz im!!! bo niewiedzą co czynią !!!!
Dodano: 13.02.2018 16:39    Przez: ~Mundek
Czy może mi ktoś wyjaśnić,dlaczego w szkole średniej nauczycielka wola od mojej córki 5 zł na jakiś sport?????
Dodano: 13.02.2018 17:55    Przez: ~Rodzic
A od mojej wnuczki ŻĄDALI w szkole pieniędzy na jakiegoś zarozumiałego buca w czerwonych porach
Dodano: 13.02.2018 18:48    Przez: ~dziadek
Ja mam pytanie, dlaczego Urząd Miejski w Koninie jest obsługiwany przez zagraniczny bank / Getin Noble Bank S.a. / , dlaczego polski podatnik, który utrzymuje ten Urząd ma jeszcze dokładać do zagranicznego banku.. Czemu to nie jest albo Bank Spółdzielczy, albo PKO BP? Nawet niech tam będzie nawet drożej, ale te pieniądze zostaną w Polsce i przyczynią się do naszego wzrostu, anie poziomu życia obcych.
Dodano: 13.02.2018 18:02    Przez: ~KRUK
Oooo ! Masz rację i tylko dlatego całe te władze z UM powinni wylecieć na zbity pysk, łącznie z I sekretarzem... czy jak to się teraz nazywa z prezydentem !
Dodano: 13.02.2018 18:53    Przez: ~dziadek
2 z 3
<<123>>